Pán PotteraStudio C

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 16
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:300
Počet zobrazení:13 242

Harry Potter míří poprvé do Bradavic a touží se setkat s ředitelem Albusem Brumbálem. A když do hospody vstoupí osoba v šedém plášti, docela si začnou rozumět.

Přepis titulků

Všechno nejlepší k 11. narozeninám, Harry. Dopij si máslový ležák a já ti půjdu koupit učebnice. Děkuji, paní Weasleyová. - Mám ještě jednu otázku. - Ano, drahoušku? Kdy se setkám s ředitelem Brumbálem? Brzy, Harry, už brzy. Se Skákavým poníkem to jde pěkně z kopce. - Mohu vám pomoct, pane?

- Pochybuji. Hledám malou osobu, která žije se strýčkem a tíži ji velké břímě. Bylo to břímě způsobeno Temným pánem? Temný pánem, který míval obří moc, ale o všechnu přišel? A momentálně existuje v duchovní formě, než bude mít příležitost se vrátit? - Jsi to ty! - Jste to vy! Je mi ctí, pane. Moment, musím si být naprosto jistý. Popiš mi svého nejlepšího přítele.

Rozcuchaný zrzek, který žije v díře, a co postrádá v inteligenci vynahrazuje věrností. To je on! Nyní se vrátíme k ty-víš-čemu. Je to dobře utajeno? Je to v bezpečí? Ne, jsem si jistý, že o tom všichni vědí. Ty hlupáku! Musíš to zničit!

Jak? Zkoušel jsem všechno. Neutrogenu, Proactive... Zvlhčující mléko od Dove... Možná bude potřeba použít něco silnějšího. - Ne, to je on... - Kdo? Ten bloňdák, který si myslí, že je lepší než ostatní. Je to, tuším, Lucius. Vyslovuje se to Legolas. Ano, je velmi domýšlivý.

Je posedlý krví. Vím, včera řekl: "Vychází rudé slunce, byla prolita krev." Já na něj: "Ušetři nás hádanek, prostě řekni, že někdo umřel." Kde jste, pane? Dobby vám chce donést další sklenici máslového ležáku. Omlouvám se, to je ten ten zmučený a soucit budící plešatý tvor, který mi pomáhá, a zároveň mě ohrožuje. Co stále mluví jen ve třetí osobě?

Zlobivý Dobby. Opravdu zlobivý Dobby! Přesně. Je mnou posedlý, nejspíš kvůli tomu, že jsem známý čaroděj. Co že jsi? Podívejte, to je Frodo Šedý! Vážně k pokukání! Ale dvou a půl metrový obr Hagrid mi to řekl. Ty sis zase dával houbičky od farmáře Browna?

Ne, pane. Pane, to je jeden z nich, vyčarujte patrona! Ano, jeden z Devítky. Přitahuje je to a nenajdou klid, dokud... Mě nepolíbí, pane. Jsou posedlí líbáním. Takže sis ty houbičky dal. Proboha, vážně jsou posedlí líbáním! Nejprve mě pozvi na večeři, ty létající Nazghúle!

To bylo úžasné, Brumbále. Brumbále? Bafiky baf! Gandalfe, jsi nějaký zmatený. Ne, není. Zcela určitě si rozumíme. Předvedu vám to. Někoho popíšu a vy mi řeknete, kdo to je. Fajn.

Výhružně vyhlížející dlouhovlasá osoba, ze které se vyklube klaďas. - Aragorn. - Snape. Nezbedná dvojice, která si neustále hraje s ohňostroji. - Smíšek a Pipin. - Fred a George. Obří pavouk. - Odula. - Aragog. Šílená hnědovlasá osoba, která všem musí dokazovat, jak je skvělá. - Gimli.

- Hermiona. Zlý pomocník toužící po moci. - Červ... - Červ... - Červivec. - Červíček. To tam máte i padoucha s "červ" ve jméně? Hele, to si zaplatíš, kámo. Mám tady odvoz. Gandalfe, nemůžeš před vším jen tak utéct. To je ten nejdivnější orel, jakého jsem kdy viděl.

To je hippogryf. Ksakru! Děkuji, že jste sledovali video Studia C. Pište komentáře o tom, jakých dalších podobností mezi Harry Potterem a Pánem prstenů jste si všimli. Například Lenka Láskorádová je vlastně Galadriel. A Umbridgeová je vlastně Balrog. To je sranda.

Odebírejte nás, nebo vás moje Avada Kedavra pošle do hrobu. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak aspoň víme, kde se Rowlingová inspirovala.
Mimochodem já třeba odmala viděl podobnost Harryho Pottera s nacistickým Německem. Voldemort napůl mudla (Hitler napůl žid), přesto se snaží o čistou rasu. Gestapo se svým tetováním, stejně jako Smrtijedi, atd atd. :)

174

Odpovědět

zdroj k tomu Hitlerovy?

36

Odpovědět

+sewrfzcvhttp://www.dailymail.co.uk/news/article-1305414/Hitler-descended-Jews-Africans-DNA-tests-reveal.html
Třeba tady.

Ale tak ono to bylo celkem dobře známé už tehdy.
Aneb jak říká starý vtip:
Správný Árijec je blonďák jako Hitler, štíhlý jako Goering a urostlý jako Goebbels.

20

Odpovědět

Na pol žid = Že moja babička pracovala v dome bohatého žida a nevie sa s kým mala dieťa.
Je to asi ako tvrdiť, že každý koho starý rodičia šili topánky pre Baťu a nevie s kým mali jeho starý rodičia sexuálny pomer, tak je priamym potomkom Baťu.

42

Odpovědět

Hmm, Gimli nebo Hermiona, vyloženě Sofiina volba :-D

51

Odpovědět

"Ta učebnice už je asi tisíc let stará. Mozkomoři jsou tam pořád označováni jako Prstenové přízraky."

310

Odpovědět

Aneb další důkaz toho, že Pán Prstenů vždy bude tím lepším fantasy dílem :D

4618

Odpovědět

Důkaz? Kde?

917

Odpovědět

+pav1Na co potřebuješ důkaz? Předloha je v drtivé většině lepší. Harry Potter je dobrá serie, nicméně vždy se bude vzhlížet k otcům žánru. Což je prakticky Tolkien a Lewis.
Jediné, co se dá brát jako odchylka od tohoto žánru je R R Martin protože narozdíl od ostatních se vydal směrem, kde jsou postavy doopravdy lidské a nejsou idealizované do polarity dobra a zla.

92

Odpovědět

+MikePředloha? Tohle není žádný podělaný remake... Možná inspirace by bylo vhodnější. Dobrá, no kdybych to bral podle tebe, tak Tolkien a Lewis zase v tomto případě měli předlohu v dílech George MacDonalda a Lorda Dunsanyho, jenž tento žánr nastartovali... Inspiraci si člověk může vzít ze všeho možného, to z oněch věcí ovšem nedělá automaticky lepší. Mám rád obě série, každá má něco do sebe. Tvrdit, že jedna je lepší jenom pro to, že vyšla dřív je podle mě hloupost...

22

Odpovědět

+pav1Tak jinak. Chceš fakta? Vlastní jazyky, ne jen smyšlená zaklínadla, ale opravdové jazyky, kterými se dá komunikovat. Prokreslené postavy. Celý smyšlený svět včetně map. Historie tohoto světa.
Rowlingová z tohohle nemá nic. Má příběh zasazený do běžného života dnešní doby, nemá jazyky, nemá strukturu fiktivního světa, nemá prokreslené postavy s historií, až na pár hlavních postav. Prakticky hodně věcí v HP je prvoplánové.
Neříkám, že to není dobrá serie, ale tyto kvality jí chybí.

Ještě nějak jinak by sis představoval srovnání s Tolkienem? Nebo jsem tě uspokojil?

Tolkien zkrátka tenhle žánr stvořil, proslavil a dal mu nějakou strukturu. Nehledě na poselství která nese, stejně jako Lewis má ve svých Narniích obsažené biblické evangelium. To je pro mne přidaná hodnota. Rowlingová má pár hlášek Brumbála a je to možná kniha o vztazích. Ono asi taky bude rozdíl v tom, že žena píše po svém a muž po svém. ;)

81

Odpovědět

+MikeJak jsem již psal, tak bohužel Tolkien tenhle žánr nestvořil, maximálně ho více proslavil.

OK, kronika světa, vymyšlené jazyky jsou fajn. Ale s Frodem člověk zase nemohl zároveň vyrůstat a dospívat bok po boku celých 16 let. Při čemž se ráz knih měnil spolu se čtenářem.

Říkat, že jedno z těchto děl je fakticky lepší je vážně dost stupidní, každé je o něčem docela jiném. Jako by jsi mi psal, že tvoje auto má luxusní kola, zatímco můj vrtulník ne a proto je lepší...

54

Odpovědět

+pav1Mohla s tím vyrůstat pouze jedna generace a to ta naše.
Víš co? Povíme si to za 40 let. tolkien je vzorem i po 5ti generacích. Uvidíme, zda stejný úspěch bude mít Rowlingová.

A nevím co furt máš s tím, že Tolkien to nestvořil. No tak nebyl první, ale rozhodně tomu žánru dal nějaké meze. Je ikonou. Promiň, ale Rowlingová není, ať už má jednu serii sebelepší a sebeoblíbenější.

Jo a zapomněl jsem na jednu věc. Zatímco Tolkien je čtivý pro všechny generace, HP ani tak moc ne, vzhledem k tomu že je o mladých pro mladé.
Zkrátka a dobře, mohu z těchto mnoha důvodů co jsem uvedl říct, že Tolkien je lepší, byť HP je velmi dobré dílo.

20

Odpovědět

Já jsem teda nikdy moc nepochopil, jak někdo může porovnávat tyto dvě série. Každá je úplně jiná a každá má své kouzlo. To, že je pojí stejný žánr, ještě nic neznamená. To je jako bych řekl: "Červený trpaslík je lepší sci-fi než Star trek, protože je to vtipnější!" Já jsem zarytý fanoušek Pána prstenů i Harryho Pottera a žádnou rivalitu mezi těmito díly necítím. Sorry jako.

458

Odpovědět

+Roman1211Žádná rivalita, jenom se Rowling Tolkienem trochu inspirovala. Vypůjčila si pár charakterů - kdo by to taky pořád vymýšlel. :-)

"Sorry jako" - S prominutím: slogan jak hovado. Už by to mohlo skončit. :@

246

Odpovědět

+Roman1211Já zase nechápu, jak někdo nedokáže porovnat 2 věci. Klidně ti porovnám citrón s počítačem. Prdel s ledničkou a cokoliv. Jde to úplně jednoduše.
Každopádně jenom debil říká: HP je horší protože toto a PP lepší proto. Co takhle se podívat na klady jednoho, potom druhého a nechat to tak? Ah to by byla moc velká utopie a žádný hate. To by nešlo.

79

Odpovědět

Vidím, že jsem dokázal sarkastickým komentářem pod satirickým videem rozproudit vskutku zajímavou debatu. No, musím se pochválit.

25

Odpovědět

+SyndicateMasterLol beetches

01

Odpovědět

Ale ty neporovnáváš stejné žánry - zatímco Tolkienův LotR je čistokrevná high-fantasy , HP není nic jinýho než magický realismus - něco ve smyslu Gaimanovek, ale pro děcka.
Když chceš srovnávat, je potřeba mít rozlišovací schopnosti, ASPOŇ na úrovni subžánrů.
Je to jako porovnávat 2001: Vesmírnou odysseu se Star Wars.

71

Odpovědět

+VikmstrTak!

11

Odpovědět

+VikmstrVe svých komentářích jsem nenapsal jediné srovnání, jenom jsem sarkasticky okomentoval video, které mělo humorně podobný závěr nastínit.

00

Odpovědět

Pecka. :)

222