Podnikaví příbuzní Elona MuskaSvět Elona Muska

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 26
62 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:127
Počet zobrazení:4 323
Elon Musk pochází z velmi podnikavé rodiny. Možná víte, že jeho bratranci založili SolarCity a jeho bratr Kimbal byl investorem či spoluzakladatem u některých dřívějších Elonových firem, ale co víte o zbytku jeho rodiny? Například Elonova sestra Tosca založila „romantický Netflix“ a jeho matka je 71letá modelka. Za zmínku však stojí také Elonovi předci, kteří byli průzkumníci, chiropraktici či politici.

Přepis titulků

Miliardář Elon Musk možná mění vesmírný i energetický průmysl, ale není zdaleka prvním úspěšným podnikatelem v rodině Muskových. Odkaz Muskovy rodiny sahá daleko do historie. Příslušníci Muskovy rodiny narušují různé oblasti průmyslu už přes sto let. Začněme s Muskovým bratrem Kimbalem. Kimbal je členem správní rady restaurací Chipotle a založil skupinu restaurací The Kitchen, která v Americe vlastní 15 restaurací využívajících suroviny od místních farmářů.

Kimbal také založil neziskovou organizaci Big Green, která vystavěla 400 komunitních zahrad v amerických školách. Cílem Big Green je naučit děti jíst zdravěji. Studie Big Green zjistila, že na školách s těmito zahradami je o 26 % více dětí, které pravidelně jedí zeleninu. Muskova sestra Tosca se pohybuje v zábavním průmyslu. Tosca je spoluzakladatelkou a výkonnou ředitelkou Passionflix, internetové streamovací služby plné romantických filmů a seriálů.

Tosca je také režisérka a producentka. V letech 2006–2009 režírovala Tiki Bar TV, což byl jeden z prvních slavných webseriálů. Nyní se podíváme na Muskovy rodiče, modelku Maye a inženýra Errola. Sedmdesátiletá Maye se stala nejstarší modelkou na obálce časopisu o kráse. Jeden čas ale jako svobodná matka vykonávala čtyři zaměstnání.

Byla učitelka, výzkumnice, modelka a dietetička najednou. Errol Musk byl inženýrem. Elon řekl časopisu Rolling Stone, že Errol se stal nejmladším člověkem v JAR, který získal inženýrskou licenci. Jeho bohatství pochází také ze smaragdového dolu v JAR. I přes to, že Musk své inženýrské návyky připisuje Errolovi, už spolu nemluví. Přesuňme se k Muskovým bratrancům Russovi, Peterovi a Lyndonovi Rive. Společně založili společnost Everdream, která přežila internetovou bublinu v roce 2001.

V roce 2007 firmu prodali společnosti Dell za 120 milionů dolarů, protože si nebyli jistí její dlouhodobou udržitelností. Lyndon a Peter později založili společnost SolarCity, kterou v roce 2016 koupila Tesla za 2,6 miliardy dolarů. Russ se po prodeji Everdream stal ředitelem a spoluzakladatelem produkční společnosti Super Uber, která stála za závěrečným ceremoniálem olympijských her v Riu. Inovace a dobré nápady v Muskově rodině sahají až k jeho prababičce.

Doktorka Alemda Haldeman-Wilson byla první chiropraktičkou v Kanadě. Její syn, Elonův děda, Joshua Haldeman byl doktor, politik a průzkumník. Po matce byl chiropraktik, ale zajímal se také o politiku, a tak se za druhé světové války stal předsedou Sociální kreditní strany. V roce 1950 se Haldeman s rodinou odstěhoval do Pretorie v Jižní Africe, protože se mu přestávala líbit politická a morální situace v Kanadě. V Africe strávil Joshua většinu času bádáním. Se svou manželkou Winifred se stali prvními lidmi, kteří doletěli s jednomotorovým letadlem z Jižní Afriky do Austrálie.

Průzkum nezmapovaných území má Muskova rodina v krvi. Muskovi a Riveovi jsou známí vytvářením start-upů, takže je jen otázka času, než tato rodina naruší další průmyslové odvětví. Překlad: Max Klimeš Korekce: Petr Melechin www.elonx.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tesla koupila od bratránků SolarCity za 2,6 mld, gůd džob, legálně vytunelovaný peníze investorů.
Kimbal založil farmu budoucnosti, narval hydroponii do lodních kontejnerů a pěstuje pod umělým osvětlením, nejdražší a nejneekologičtější pěstování, které existuje, groweři potvrdí, toto pěstování se vyplatí jen u trávy. Plodová zelenina se nedá žrát. Co ještě ti investoři a lidi potřebují, krabici s rozbitými skly? Ten chlap je FAKE jak prase.
Kimbal Musks Farm of the Future (Yes, Elons brother)

46

Odpovědět

Videa česky = stránky pro retardy a b***y.

213

Odpovědět

A do které z těchto skupin se řadíš ty, když jsi tu tak aktivním komentátorem? :-)

82

Odpovědět

Tz si největší hnůj, co se dá na internetu najít. Vážně bych ctěl vidět jak vypadáš...

14

Odpovědět

+KrabNa koho reaguješ??

00

Odpovědět

VČ, nepridáte filter pre (anonym) príspevky ? Nechcem aby sa mi zobrazovali na obrazovke psychické vady ľudí.

34

Odpovědět

Zvážíme to, poslední dobou se Jarinin utrhl ze řetězu... (ale protože asi používá VPN, tak to ban neřeší)

53

Odpovědět

+Xardasssofistikovaný trol, čo musí mať veľmi úbohý život

20

Odpovědět

Zajímalo by mě, jestli je úspěch člověka do jisté míry dědičný, tzn. člověk to má už od narození tak trochu v krvi... A nebo je to jen okolní prostředí a podmínky, ve kterých člověk vyrůstá?

01

Odpovědět

Všechno je vepsáno v DNA. Výchova na tom nic nezmění.

310

Odpovědět

povedal by som, niečo medzi. Možeš sa narodiť v rodine úspešných ľudí, ale čo z toho keď si manták a naopak :)

34

Odpovědět

+Richmond153Nedávno vznikl zajímavý dokument o jednovaječných trojčatech, která umístili do rodin s odlišnými sociálními poměry a je zajímavé sledovat, jak se to na kom podepsalo. I když to občas spadne to vod nepodložených spekulací, tak pro tu absurdnost člověk občas zapomene, že to není fikce. A té tvé otázce je tam věnováno poměrně dost prostoru. https://www.csfd.cz/film/585981-tri-blizci-neznami

40

Odpovědět

+Neugeďakujem za to :) pozriem sa na to akonáhle bude čas. Je to zaujímavá téma.

15

Odpovědět

expres.cz, modernátor Jarinin

16