TableTop: Ticket to Ride

Thumbnail play icon
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:304
Počet zobrazení:12 972
Trvalo to dlouho, ale konečně jste se dočkali. Je tady další díl oblíbeného TableTopu s Wilem Wheatonem, který si tentokrát ke svému stolu pozval Colina Fergusona, Amy Dallen a svou manželku Anne Wheaton. Společně si zahrají deskovku Ticket to Ride a vy byste se měli podívat už jen proto, abyste viděli jeden z nezapomenutelných okamžiků celé první řady TableTopu, jehož hlavním strůjcem bude Wilova pohledná manželka.
ADC Blackfire Ticket to Ride lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Přepis titulků

Některé hry jsou tak komplikované, že dokonce i zkušený hráč jako já stráví hodiny studiem manuálu. Pravidla neobsahují nic než nekonečno stránek spletitých tabulek a grafů. Tato hra je ale tak elegantní a jednoduchá, že se ji naučíte rychleji, než sestavíte herní plán. Dokonce ke hraní přemluvíte i svou ženu. Ne, vážně! Dneska s námi bude hrát i moje žena.

Hosty dnešního TableTopu jsou Colin Ferguson, Amy Dallen a má žena, Anne Wheaton, a společně si zahrajeme Ticket to Ride. Ticket to Ride vyhrál německé ocenění Hra roku 2004. To je pro deskové hry něco jako Oscar. Docela bomba. Porotu si získala svou krásou a elegantními, jednoduchými pravidly. Vystupujeme jako železniční magnáti, snažící se propojit města Severní Ameriky. Hru vyhraje hráč s nejvyšším počtem bodů. Jaká to neotřelá idea!

K získání bodů můžete každé kolo vykonat jednu ze tří jednoduchých akcí. Můžete si líznout buď z vyložených karet, nebo z balíčku. Můžete zaplatit kartami stejné barvy za vagónky a obsadit si trať. A pokud si hráč dostatečně troufá, může si líznout kartu cílových stanic. Pokud stihnete trasu na kartě dokončit před koncem hry, obdržíte za ni body. Je to ale riskantní, protože když se vám trasu dokončit nepodaří, body se vám při konečném sčítání odečtou.

A taky se vám před spaním někdo vřítí do bytu a jednu vám ubalí. Ticket to Ride je klasika mezi moderními hrami. Naučíte se ji za pár minut, ale hrát ji budete do konce života. Nasedat! Je čas zahrát si Ticket to Ride. Jmenuju se Anne Wheaton. Pracuju jako kadeřnice a jsem provdaná za super nerda jménem Wil. Jmenuju se Amy Dallen.

Prodávám komiksy. Já jsem Colin Ferguson a pokud mě někdo zná, tak asi ze seriálu Heuréka, kde hraju šerifa. Coline, jsi na tahu. Koukni se, co máš za trasy. Můžeš si je nechat všechny, nebo jednu odhodit. KARTY CÍLOVÝCH STANIC ZA DOKONČENÉ TRATĚ UVEDENÉ NA KARTĚ CÍLOVÝCH STANIC SE BODY PŘIČÍTAJÍ.

ZA NEDOKONČENÉ TRATĚ SE BODY ODEČÍTAJÍ. - Začínáš hru, Coline. - To je hrůza! Tyhle trasy nikdy nespojím. Pro začátek odhodím tuhle. Dobře, dám je k balíčku odhozených karet. Máš na výběr z vyložených karet. Můžeš si ale líznout taky z balíčku. Nebo pokud máš hodně šťastnou ruku, můžeš vyložit vagóny. - Cha, vyložím vagóny. - Cože? Ne, to nemůžu.

Lhal jsem. Oficiálně je tohle asi poprvé, co tuhle hru hraju. Super věc na té hře je, že se dá snadno naučit, lehce pochopit a prostě vás hned dostane. Vezmu si tamty žluté karty. Dobře, tady máš první. Vyložím novou. - Kterou žlutou chceš teď? - Tu starší. - Tak starší. - Díky. - Tady máš. Vezmi si starého žluťase. - Zamorduju ho!

Odstřelím! - Musíš tu kartu odprásknout. - Pak si pobrečím. - Jo, jo. Zničíš celou generaci dětí. Tak jo, Colin už to má za sebou. Anne? Ještě druhou kartu. Dohrála jsem. Tak, a já mám tohle... Já jsem idiot! Jedna z tras, které jsem měl, vede z Portlandu do Nashvillu, čili z východu na západ, a druhá vede z Winnipegu do Houstonu.

Mám tohle. Vezmu si lokomotivu, další kartu už si nemůžu vzít. Když si vezmete z vyložených karet lokomotivu, váš tah tím končí. Můj tah skončil. Amy, hraješ! Vezmu si tu bílou, prosím. - Tady máš. - A pak ještě tu zelenou. Dobře, jedna zelená, tady máš. - Jsi na tahu, Coline.

- Já vyložím vagóny. Vyhazuju 3 žluté karty a postavím si vagóny mezi Salt Lake City a... - To je Denver? - Jo, Denver. Za 3 vagóny máš 4 body. Pohni se svým modrým kulatým pinčlíkem na čtyřku. Ne, na čtyřku! - Číslo čtyři! - No jo. Co vás to v Kanadě učí za čísla? Cítím se blbě, Amy má seřazené všechny svoje...

mašinky. - Teď jsem na tom hůř než ty. - Jo. - Jsem tak super manžel. - Ano. - Fakt super. - Jsem na tahu. - Jo. Ticket to Ride jsem už párkrát hrála. Společně s Osadníky z Katanu je tohle jedna z prvních her, kterou jsem s Anne a našimi dvěma dětmi začal hrát. Tak jo, jdeme na to.

Vezmu si tuhle kartu. A ty tam teď doložíš další, abych zase měla z čeho vybírat. Takhle se to u nás hraje. - Tak fajn, končím. - Dobře. Jedu já. Asi si vezmu daší lokomotivu. Ještě vyložím další kartu. A teď jede Amy. Nechala jsem si všechny karty cílových stanic, takže musím propojit všechny body, musím dojet do všech těch měst.

- Vypadáš zklamaně. - Tu trasu nikdy nedokončím. Úplně na tobě to zklámání vidím. Máš kolem sebe takové ty vlnovky, které člověk nakreslí, když chce vyjádřit smrad. - Jo, ale nejsou to vlnovky smradu. - Ne, jen vlnovky zklamání. Je to těžká bitva. Podívej, máme ještě hodně karet... - Pravda. - A hodně vagónů. - Pravda.

- Amy nám dává hodně prostoru. - Taky pravda. - Máte spoustu času! - Zelenou, prosím. - Tady máš svou zelenou kartu. A jednu z balíčku. Jedna tajemná karta z tajemného balíčku. Coline, jedeš. - Vezmu si oranžovou. - Jednu oranžovou. - Co tam dáš místo ní? - Kouknem se. - Lokomotiva, kterou si vzít nemůžeš. - Proč? - Nemůžeš si vzít lokomotivu, když...

- To je debilní hra! Tak mi dej... třeba tu černou. - Prosím. - Díky. - Nemáš zač. - Sakra. Přidám zelenou. Anne, jsi na řadě. Já o strategii ve hře nepřemýšlím. Obvykle jen ráda hraju s přáteli a stavím si malé železnice. A pak si vzpomenu, že bych se vlastně měla snažit vyhrát. A já si teď...

vyložím pár vagónků. - Do prkna, to myslíš vážně? - Do háje! To je podvádění! Provedli to spolu. Mít tohle na začátku hry? Jako vážně? To je talent. Mega talent. Za cestu z Winnipegu do Sault St. Marie dostaneš 15 bodů. Coline, posuň prosím tě žlutého hráče na 15. To je maximum bodů, které můžete za vláčky dostat. Začíná to být zajímavé.

KDYKOLIV HRÁČ OBDRŽÍ BODY, POSUNE SVOU FIGURKU NA HERNÍM PLÁNU. CELKOVÝ POČET BODŮ CÍLOVÉ STANICE ZATÍM NEJDELŠÍ TRASA: Anne Já si taky vyložím pár vagónů. Pojedu z New Yorku do Washingtonu, jako by se nechumelilo. Koukejte na mě, z New Yorku do Washingtonu. Jsem tak trochu jako cestující Joe Biden.

2 body, prosím. 2 body pro černého. - Děkuji pěkně. - Jsi třída. Amy, jsi na řadě. Hraj. - 2 z balíčku, prosím. - 2 karty, tady máš. - Coline, hraješ. - Tak jo. - Už hraju. A pojedu... - Koukněte, 4 oranžové. - Kam myslíš, že jedu? - Z Denveru do Kansas City. Správně, odhadl jsi mě.

Za 4 vlaky máš myslím 7 bodů, jo. Tak si je připočti. Wil je z nás asi nejlepší. Zná tu hru nejlépe. Obsadím si jednu trasu a on hned ví, kam jedu. - Coline? - Mám chuť to vzdát! - Co? Ne! - To nikdy nespojím. Ale no tak, v Heuréce tě jednou potřeli divným zamzrlým sajrajtem.

Pravda. Tak dobře. Vezmu si... Když jsi dokázal tohle, dokážeš všechno! Věřím ti! Díky, lidi! S mým znovunalezeným sebevědomím si obsadím další trasu. Že bych jel... Chci to vzít támhletudy? Ne, nechci. Nic nemám. Vezmu si z balíčku a budu se modlit za lidskost. - Tak jo. Co teď? - Nic moc se nezměnilo. - Vezmu si další.

- Tady. No, tak fajn. Rovnou si ji odložím sem. Hrál jsem to hodněkrát a můžu ti říct, že když dostáváš karty, které se ti zrovna nehodí, můžeš to pořád ještě uhrát na nejdelší trasu, když pospojuješ další města. Protože osoba s nejdelší trasou získává za odměnu 10 bodů. Už jsem zažil tolik her, kde bylo právě tohle rozhodující. Taky si můžeš zahrát na hroznýho debila, vyzkoumat, kam lidi jedou, a blokovat je.

- To zní jako role ušitá na míru. - Tak do toho. Můžu ještě rychle zablokovat trasu z Atlanty do Raleigh? To se ti asi nepodaří. - Já si asi něco zvagónkuju. - Spojuješ Winnipeg s Helenou? Povedu si železnici z Winnipegu do Heleny. Tak to máme 7 bodů pro žlutou. Koukněte, o kolik žlutá vede. Co se to tady děje?

Já si to vždycky raději spočítám. S Wilem pořád hrajeme Člověče, nezlob se, a když si hodí kostkou, rovnou se posune dál. Kdežto ona si to musí vždycky spočítat. Jo, musím. Chci si to užít. Ty jsi ta největší hráčská brzda, kterou znám. Škodolibá radost tě přece nezdržuje.

- Jo. - V tom máš pravdu. Hrát proti páru je vždycky ošidné. Anne se chová úplně stejně, jako když s ní hraju doma. Dává mi všechno sežrat. Dost se baví. Vezmu si tuhle, prosím. A pak ještě tuhle. Krucinál. Tak mi dej ty modré. Jedna modrá pro Colina.

Všiml jsem si, jak se ti ulevilo, když se tam ta karta zjevila. Teď už jich potřebuju jenom šest. - Hmm, kam se asi chystáš? - Přemýšlíš, kam jedu? Z Portlandu do Salt Lake City. To je těžká trasa. Už to vidím. Asi vím, jakou máš cílovou stanici. - Strašnou! - Chjo, Coline. - Nikdy to nespojím.

- Ne, poslouchej. Máme ještě spoustu vagónků. Hele, ještě nám jich zbývá dost. - Anne Wheaton! - Už jedu já? - Ty mi čučíš do karet? - Ne, jen jsem se chtěl nahnout a dát ti pusu. - Jsi sladkej. - Možná dám pusu tobě. Jo, počkat, co? Co se stane ve Vegas, zůstane ve Vegas. Myslím, že vítězem se stane hráč, který dokončí své tratě a zároveň je spojí v nejdelší trasu.

Možná dokončím své tratě, ale myslím, že nemám šanci postavit nejdelší trasu. Amy, jedeš. Vezmu si... Z balíčku. Tady máš, prosím. A jednu žlutou. Jedna žlutá karta, prosím.

Anne, jedeš. - A místo Anne myslím Colina. - Díky. - Já si obsadím trasu. - Vážně? - Co? - Jak skvěle se teď cítíš? - Jsem šťastný jako blecha! Pojedu ze Salt Lake City do Portlandu. Raz, dva, tři, čtyři, pět, šest. Hoši! Za to shrábneš 15 bodů. Blahopřeju, Coline. Děkuji pěkně. Nenapadlo mě, že můžu hrát tak skvěle. Ale hrál jsem ještě líp! Na to, jaké měl karty, si vede dost dobře.

Když jsem ho viděla vykládat ty modré vagónky, docela jsem mu to přála, protože Colin je daleko od všech měst, které potřebuju já. Takže to byla pohodka. Hraj si dál ve svém rohu. CELKOVÝ POČET BODŮ CÍLOVÉ STANICE ZATÍM NEJDELŠÍ TRASA: Colin Tak Amy, teď jsi na řadě ty. - Postavím si vagónky.

- Ne! Obsaď, obsaď, obsaď si trasu! - Kam to bude, Amy? - Z Duluth do Winnipegu. - Takže Duluth... - Nee! Z Duluth do Winnipegu ne! Tam nechceš jet. Je to cesta na prd. Je nebezpečná! - Hrozí tam nebezpečí? - Jo! - Jsou tam medvědi? - Jo! - A polární medvědi! - Polární medvědi?! A nestává se, že ti normální medvědi se poperou s těma polárníma? Měl jsem tam jet posledně.

Mohl jsem tam jet. Měl jsem tam jet. No jo, pozdě bycha honit. Amy získává... Vyložila jsi 4 vagóny, to bude 7 bodů. 25 plus 7 je 32. Prosím! Tak trochu vyhrávám. Jedno místo mě dělí od vítězství. Nevím, jak si vedu, protože musím nasbírat tolik barev, že se v tom ztrácím. Zatím mi nikdo nezkřížil cestu tak, že bych ho nemohla lehce objet. - Pojedu z Duluth do Winnipegu!! - To nemůžeš. To nejde, Coline.

Je mi to líto. Amy už tuhle trať obsadila. V tom případě pojedu z Calgary do Seattlu a založím hokejové mužstvo! - Jak se bude jmenovat? - Seattle-Calgerovci. - Boží jméno! Tak to je super. - Jo, jo. - Dlouho jsem o tom přemýšlel. - Vzpomínám si na zápas proti Vancouver-Portlandům. - No jo, to byl těžký zápas. - Ti chlapi jsou taková hovada. - Byla to hodně nefér hra. - Co už, udělili jsme jim lekci. Já založím konkurenční tým. - Aha, tak dobře!

- Budou soupeřit. - A jak se bude jmenovat? - Vancoudlovci. Jen do toho, Coudlovci! Z Montrealu do Bostonu. Už stačilo! Vystup z toho vlaku, Joe Bidene! - Tak to je špatný. - Co? Myslíš špatný ve smyslu totálně super? Což by šlo, třeba je to archaismus. Dostanu 2 bodíky. Wil má určitě šanci vyhrát, protože hraje Ticket často.

Colin ho hraje úplně poprvé, ale je poměrně rozlezlý po celém herním plánu, takže může vyhrát taky. Colin má asi milion bodů. - Jo, vypadá to tak. - Ale ještě jsem si nespojil trasy. Existuje malinkatá šance, že tuhle a tuhle trasu nakonec propojím. Jenže mi nejdou karty. Míchal je Wil... Neříkám, že podvádí. Neříkám, že je zmanipulovaný. Ale hraje tu i jeho žena a mně prostě nejdou žádné karty.

- Jedeš, Coline. - Vezmu si kartu. Vážně? Protože když obsadíš trasu z Duluth do Omahy a já ji pak obsadím po tobě, - blokli bychom Amy. - Brečela bych! Překazili bychom jí plány. Nemůžu. To nejde. Neumím to. Vezmu si kartu z balíčku. - Jedna z balíčku. - Buď bílá! Tak nic. - Tak teď si vezmu... - Další z balíčku? - Jo. - Tohle je fakt děsná hra.

- Tak můžem? - Jo. Jupí! 4 různé barvy. Víte, co to znamená? Úspěch! V Hi-Lo pokeru tomu říkáme bedoogie. - Vážně? - Jo. Já si asi obsadím malinkatou cestičku. Hned tady. - Ze Seattlu do Portlandu. - Přesně tak. Tak jo, já si teď něco obsadím. Když už so tom mluvíme, valte bulvy, jak si zabírám trasu z Duluth do Omahy.

Koukněte na toho černého hada. Děsí mě. Co to má být? Wil je teď na tom asi nejlíp, protože obsadil celý východ. Nikdo jiný tam nic nestaví, takže se může rozšiřovat. Jako to teď tak vypadá, zbývá mi položit už jen asi 8 nebo 9 vagónů a mám v kapse bonus za nejdelší trasu. - Coline, jedeš! - Tak mi dej jednu z balíčku, Wile. - Posílám jednu kartu z balíčku!

- Je to ta, co potřebuju? Ne! - A co tahle? Už je to lepší? - Ne. Tak pojďme, jen houšť! Anne, jedeš. Zkus si taky líznout nepotřebnou kartu. - Vezmu si z balíčku. - A tvým rande naslepo se stává... - Vezmu si ještě jednu. - Tady máš. A nyní je na řadě Wil Wheaton. Wil Wheaton, toho zbožňuju! V tom seriálu, na co se dívám, byl úplně super! - Tak fajn...

- Co to mělo jako být? Asi nejsme dobří hosté, tak si povídá sám se sebou. Já si jenom líznu 2 karty, teď už můžeš jet ty. "Moc rád si pokecám sám se sebou." Postavím si další vagónek. "Jsem ten nejlepší chlapák pod sluncem!" - Tak, tak. Ze St. Louis do Chicaga. - Vypadá to jako chobotnice! - O co se snažíš? - Kašlu na nejdelší trasu! Střelím to všude!

- Všechny trasy! - Máš 2 body. - Obsadit všechny trasy! - To nedělej! - To je to samý jako "uklidit všechen bordel"? - Přesně tak! - Jo! Správně přiřazený meme, bonusové body! - Už jedu já? - Jo. - Tak si vezmu 2 karty. - Z balíčku? - Jo. - Fajn. Je tohle tvá karta? - Ne! - A co tahle? - Vůbec! Víc nedostaneš, jen tyhle 2.

Netvař se, jako bys čekal další. Každá z těch karet má jinou barvu! - A nesedí ani k těmhle kartám? - Ne. Mám 6 karet, z toho jednu dvojici, ale ve špatné barvě. To máš fakt blbé. Jen se chci dostat do Winnipegu. Fakt? To je dost daleko. Kdyby sis chtěl prodloužit trasu dalšími vagónky, mohl bys jet z Houstonu do New Orleans. Neboli z Haustonu do Nálíns.

- Tak dobře, obsadím si... - Pozdě, už sis vzal karty. Víš co? Furt mě jen omezuješ. S takovou holkou už jsem párkrát chodil! A nikdy to nedopadlo dobře. - Co bys chtěla, Anne? - Vezmu si kartu z balíčku. - Nemáš Colinovu kartu? - Asi jo. Vezmu si ještě jednu Colinovu kartu, prosím. Za chvíli Anne řekne: "Hele, mám 45 lokomotiv!" "A pojedu z kamkoliv do kamkoliv se mi zachce."

- A já si vezmu dvě Colinovy karty. - Anne vynalezla vysokorychlostní trať! Musím říct, že ten, co je míchal, si s tím dal pořádně záležet, fakt hrůza. Pochopil jsem to tak, že je dobré se držet při okraji, stavět delší tratě a snažit se propojit města a dokončit misi. Hraní uprostřed plánku je super, protože je tam hodně dvojitých cest na výběr, a hlavně hned všem nevyslepičíte, kam se snažíte dojet. CELKOVÝ POČET BODŮ CÍLOVÉ STANICE ZATÍM NEJDELŠÍ TRASA: Wil - Amy, jedeš.

- Vezmu si tu oranžovou uprostřed. - Jedna střední oranžová. - Sexy. - A pak i tu na kraji. - A jednu z kraje. - Myslím, že vím, kam se chystá. - Bože, asi vím, o co ti jde. Už jedu? Hádejte, jakou trať obsadím! Do háje, fakt? Mám jednu, druhou, třetí, čtvrtou, lokomotivu a ještě jednu.

- Ano! - Jedu do Winnipegu, lidi. Jo! Víš, cos teď vyhrál? 15 bodů, Coline! V momentě, kdy Colin spojil Calgary s Winnipegem, bylo po všem. Věděl jsem, že je to pro mě klíčové. Fandila jsem mu, když si obsadil dlouhé trasy, protože se mi stejně nepletl do cesty. Teď se cítím jak trubka. Myslím, že máš snad delší trasu než já. Ty máš nejdelší trasu.

Jedeš z Floridy do Omahy přes Montreal. Je docela dlouhá. Hele, má trasa je celkem dlouhá, ale ne tak dlouhá jako ta tvoje. Však to znáš. Koho to zajímá, jestli je něčeho až příliš? To jsi tu vaši při ukončil docela velkoryse. - To jsem ještě nezažila. - Jedeš, Amy. Přestaneme se přít, ať si vychutnáme náš úspěch. Kristepane, co se to tu děje? Než jsme si uvědomili, co se děje, Colin se stačil rozlézt po celé herní desce.

Jeho trať je tak dlouhá, že je z ní smyčka. Jsem ze sebe nadšený. Kdykoliv se vidím, jak vymýšlím strategii, jako bych hleděl na práci génia. Už mi nezbývá moc vagónů, takže se blížíme ke konečné fázi hry. - Hra končí, když nám zbývá kolik vagónů? - Když má jeden hráč 0, 1, nebo 2 vagóny, jede se poslední kolo. Všichni jedou ještě jednou, včetně hráče, který poslední kolo zahájil.

Panebože, že prý mám dál hrát nebo co... Tady je 5 červených karet. Pojedu z Heleny do Omahy. Vidím, že používáš systém uzlů. Tohle je úžasný uzel. Za 5 vagónků máš 10 bodů. Anne, získáváš 10 bodů. Dohromady jich máš 54. Dovolíš?

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9... 10. Ty čísla tam jsou proto, abys to nemusela počítat. Přestaň mi to pořád upírat. - No jo, dělej, jak myslíš. - Děkuji. - Vezmu si tuhle kartu. - Vidíš, jak to mám těžký? Neskutečné. Jsi silná žena. Tak jo, jedeme dál. Jsi na řadě, Amy. Pojedu do Bostonu! Pěkné.

Za to máš 2 body? - Myslím, že jo. - A teď čumte na mě! 3 karty. Takže už mi zbývají jen dva vagóny. Začínám poslední kolo a pojedu... - Neee! - Tak fajn, tady máš body. - Začalo poslední kolo. - Dobře. Já udělám to samé, akorát ne tak epicky, a pojedu ze San Francisca do Los Angeles. Za to máš 4 body.

Já mám nachystané 3 karty, takže obsadím nějakou trasu se 3 vagónky. Pojedu z El Pasa do Phoenixu. Chápu to správně, že já po tobě už hrát nebudu? Ne. Nebudeš. Jako můj poslední tah bych asi měla udělat tohle! - Kriste na nebi! - Panebože. A pojedu z Oklahoma City do El Pasa.

Z Oklahoma City do El Pasa. Za to získáš 10 bodů. Koukni na sebe, ze 46 na 56 bodů. Nejsem poslední! - No jo, to je pravda. - To si odnesu do hrobu! Jsem tak obří služební vůz, že se u mě slezou všichni kluci. Coline, poslední tah. Já už mám jen 1 kartu, odhazuju červenou a pojedu z Raleigh... Nebo ne, pojedu z Nashvillu do Atlanty.

- Tak jo. - Božínku! Teď bychom měli spočítat všechny trasy. - Uvidíme. - On říká trasy a já tratě. Já používám obojí. Boyane, pojď sem prosímtě. To máme 4. Jsem rád, že to počítáme, protože kdyby měl někdo vyhrát o 1 nebo 2 body, musíme si být jistí.

A vítěz dostane Rolexky! Wila málem klepla pepka. Stál tam jak opařený. Co jsi to provedla? Chtěla, abychom věřili, že to neudělala schválně. Všichni jsme se tvářili stejně. Jestli to nebyla nerdský záchvat vzteku, tak nevím, co to bylo. Ne, ne, to nebyl to záchvat vzteku. Spíš jsem neměla ponětí, že ten stůl tak pruží a že se všechny vagónky rozletí.

34, 35, 36, 37, 38. Děláš si srandu? Jel jsem z Winnipegu do New Orleans přes Portland. Takže vyhráváš body za nejdelší trasu a taky za nejméně efektivní železniční společnost. Posunem tě na šílených 81. Teď si všichni ukážeme, jaké jsme měli cílové stanice. Zjistíme, jestli jsme všechny trasy stihli dokončit, nebo ne. Za dokončené trasy se body přičítají. Za nedokončené trasy se odečítají.

Coline, vyhrál jsi! - Tak to je neuvěřitelné! - Vyhrál jsi svou úplně první hru! A tak to má být. Od začátku do konce jsem se cítila asi takhle: "Hele, karty! To asi nezvládnu. Ale možná, že jo! Vagónky, vagónky, vagónky, žádné tušení, že Colin jich už má milion." Colin tuhle hru ještě nikdy nehrál, a přesto nás vydrtil. V tom spočívá krása her s velmi jednoduchými pravidly, ve které hraje roli štěstí i strategie zároveň.

Víš, proč jsme ho neprokoukli? Pořád jen žvanil, jak nemá žádné karty stejné barvy. Tímhle nás oblafnul. Ještě jsme ho litovali. Colinovou strategií bylo hrát frašku a tahat nás za nos. Já jsem idiot! Půjdu se podívat za Colinem a zeptám se ho, jak dokázal vydrtit tři lidi...

které vydrtil. - Lži a komedie! - Tak to provedl. Nijak jinak. Musím se tě zeptat, jestli jsi nás netahal za nos. Ne! Když se podíváš na záznam, uvidíš, jak děsně mě ty trasy frustrovaly, jet ze severu na jih a z východu na západ. Musel jsem je nějak spojit. Půlku hry jsem přemýšlel, že to udělám přes jih. - Netušil jsem, že to vyjde. - Všichni jsme tě tak litovali. A pak jsme najednou prozřeli. No tak moment! Postavil jsi tak hodně vagónů, že jsi ještě stihl udělat kličku.

No, to vítězství jsi totálně vyhrál. Zasloužil sis vyhrát vítězství. Snažili jsme se všichni. A k tomu získáváš naši trofej úžasnosti. Držíme v rukou úžasnost! Jo, přesně tak. Jenom sem rychle napíšu tvoje jméno. - Colin.

- Na cenu jste nehleděli! Máš pravdu. Teď si to vezmi. Máš možnost přednést proslov nebo říct něco na kameru. No jasně. Přijímám tuto trofej jménem všeho dobrého, správného, čistého a ryzího. Doufám, že je teď svět lepším místem. - Moc krásný proslov. - Díky. Doufám, že příští vítěz bude mít stejně pěkný proslov. - Musím si to vzít zpátky. - Ale je moje! Ne, ne.

Nemáme v rozpočtu peníze na víc než jednu trofej. Ale můžeš si nechat kousek lepítka s tvým jménem! To už ti nikdo neodpáře. Vezmi si to klidně do banky. Boží! Beru si do banky kousek izolepy! A my se uvidíme u dalšího TableTopu zase příště. Překlad: ABigWhiteWolf www.videacesky.cz

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

v case ~15:23 zahlasi will 'you know in hi-lo poker we call that badugi'. neni to badoogiee, je to badugi, coz je lowballoval tripledraw verze pokeru, kde ma clovek pouze 4 karty a 3 kola na to, aby 'vymenil/nalizal' nejlepsi kombinaci coz je 4 3 2 A vsechno v jinych barvach, cemuz se taky rika badugi.

13

Odpovědět

Až na to, že nemyslí přímo triple draw badugi... Protože to se ani zdaleka nehraje jako hi/lo... Má na mysli Omahu hi/lo, kde když dostaneš takovéhle karty na ruku, tak se jim taky říká badugi...

00

Odpovědět

TableTop podle mě současně top na VČ :) Zprvu jsem se bál délky videí ale po tomhle jsem zhlédnul všechna přeložená během dvou dnů - asi toho nemám moc na práci :D Doufám, že jich se nebude čekat dlouho na další díl. Díky za překlad!!

130

Odpovědět

Tahle hra mi připomíná kamionem po evropě, skvělé časy :-)

12

Odpovědět

Jo tak to není stejný :-D. Ze začátku to tak vypadalo :-)

02

Odpovědět

V čase 15:16, kdy je řeč o Hi-Lo Poker, tak Wil říká Badugi ne "bedoogie".

,,Badugi, původem z Asie, je variantou draw pokeru. Má mnoho společného s Lowball hrami, kde vyhrává nejnižší hand. Zásadně se však liší od mnoha populárních pokerových variant kvůli odlišnému pořadí kombinací. Nejsilnější handy jsou ty, které nemají páry a obsahují čtyři nízké karty, každou v jiné barvě. Ty se nazývají Badugi."

11

Odpovědět

Kozy dobrý, ale jinak nic moc

415

Odpovědět

Kozy dobrý - všechno dobrý.

172

Odpovědět

TtR jsem zrovna v sobotu hrál na Deskohraní, hra mě nijak extra nelákala, ale o to víc mě překvapila a hru jsme si užili. A dokonce jsem i vyhrál s náskokem 100 bodů za druhým hráčem. Už ji máme vyhlídlou, ale jinou verzi, větší pro více hráčů.

12

Odpovědět

No keď som to videl že to má 27minút tak ma napadlo či to naozaj niekto pozerá celé :D Som sa do toho tak zažral že ani neviem že to bolo 27minut :D

73

Odpovědět

Udělal jsem úplně ten samej obličej co ostatní, když tříškla do stolu...:D

390

Odpovědět

Colin byl sympatickej a vtipnej. Dobrá kombinace :).

400

Odpovědět

lol colina mam rad

171

Odpovědět

Jen taková otázka... Uvidím se s někým ze zdejších návštěvníků tento měsíc na GameFFestu v Chotěboři?

55

Odpovědět

tvl ten má pěknou ženskou :D

361

Odpovědět

Jo ale s tim počítánim bodů by mě taky s*ala

103

Odpovědět

Dal bych 8*, ale za to třísknutí do stolu je to povinně za 10 :-)

592

Odpovědět

Já už nechci kupovat další hry!!! :D

183

Odpovědět

OT: přeložte prosím toto: http://www.collegehumor.com/video/6961470/the-ultimate-game-of-thrones-recap Je to parádní recap, bohužel však vzhledem k tempu řeči je celkem obtížné ho stíhat .. :)

718

Odpovědět

Když víš, že je to OT, proč to sem cpeš? Pokud vím, překladatele mužeš kontaktovat tady ve Vzkazích a požadavkách, na FB a na emailu. Tak to příště napiš kam to patří! Být jima, natruc bych ti to nepřeložil.

189

Odpovědět

+PersekutorNejsem první, ani poslední, co to sem postnul. Příspěvek byl prefixnut písmeny OT. Navíc potvrzuješ fakt, že tady si toho někdo všimne. Klidně si mě mínuskujte, pokud tu po necelé hodině od zveřejnění videa budou čtyři příspěvky, myslím, že mi ani nemůžete vyčítat, že to tu tapetuji OT komentáři.
Perlička na závěr: tvoje reakce nemá také nic společného s videem.

920

Odpovědět

+PersekutorCo ti nemužu vyčítat? Že první komentář, který pod video vložíš, je OT? Jak by to tu vypadalo, kdyby se tu v komentářích nedodržovali žádné normy? Chápal bych to, kdyby jiné místo na návrhy nebylo, ale takhle je to jen lenost.
Navíc nemužeš svým OT příspěvkem vyprovokovat reakci a pak tvrdit, že reakce nemá nic společného s videem, to je pokrytectví.

115

Odpovědět

+PersekutorPředně mi dovolte ještě jednu reakci na téma Off-topic komentářů. Případného moderátora diskuze prosím o případné smazání celého diskuzního vlákna (svůj požadavek jsem zkopíroval do vzkazů).

a) Chápu tvoje rozhořčení nicméně tyto věci se dějí, tak či onak. Neobhajuji off-topic komentáře, rozumím tvému argumentu ohledně dodržování norem, ale realita je taková, že to sem lidi stejně píší a administrátoři mají právo tyto příspěvky mazat. Děje se to, ať se oháníš normami nebo ne.

b) Vypadalo by to tu tak, že by se moderátoři na mazání příspěvků buď vybodli nebo by komentáře zakázali úplně. Dovol mi citovat jednu větu, kterou jsem sám při návrhu webů slyšel již mnohokrát : "Pokud zpřístupníš diskuze lidem, musíš prostě počítat s tím, že určité procento příspěvků budou příspěvky mimo/netaktní/urážlivé". Vem si příklad z novinek.cz, kde se lidé nestydí ani pod svými pravými jmény tyto příspěvky publikovat.

c) Nerad ti to říkám, ale teď jsi pokrytec ty. Možná provokuji, ale napsat reakci byla tvoje vlastní volba - nikdo tě k tomu násilím nenutil, dokonce ani vysloveně nevybízel. Tvoje vlastní tvrzení je navíc kontraproduktivní, protože jsi svou reakcí můj OT příspěvek zviditelnil.

Shrnutí: omlouvám se za off-topic, ještě jednou vybízím admina/moderátora/redaktora webu, aby s tímto vláknem naložil podle svého rozhodnutí. Nicméně jsem se chtěl k reakci uživatele Persekutor vyjádřit, jakkoli je to mé svobodné rozhodnutí - jsem ochoten se podřídit pravidlům diskuze tohoto webu.

Děkuji za plodnou diskuzi, nekrmte troly. :)

814

Odpovědět

V něčem pravdu v tom, že si toho tu nějaký překladatel spíš všimne. Snad žádný překladatel tu neprojíždí všechny komentáře u všech videí. S největší pravděpodobností si toho všimne jen autor videa. Ve vzkazích a na FB si toho všimne minimálně deset překladatelů, často i víc, takže je to opravdu mnohem lepší místo.

110

Odpovědět

Vik: Můžeš se tu ospravedlňovat jak chceš. Faktem zůstává, že ten tvůj OT komentář sem nepatří a to, že jsi tam napsal "OT" tě neomlouvá.

11
Další