Qwirkle a 12 DaysTableTop

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 66
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:82
Počet zobrazení:11 359

Dnes si Wil pozval Meredith Salenger, kterou jste mohli vidět v epizodě Šerif z Nottinghamu, Kelly Hue a také svého nevlastního syna Nolana. Hrát se budou rovnou dvě hry. Nejprve přijde řada na Qwirkle, strategická hra, která je takovým mixem mezi Dominem a Scrabble. V češtině ji vydalo nakladatelství Blackfire. Na hraj.cz si můžete nejen tuto hru prohlédnout a případně si tam i najít, kde všude se prodává – a pokud vás zaujala, tak si ji třeba rovnou objednat z některého e-shopu. Dá se sehnat za cenu okolo 500 korun (např. zde, zde, zde nebo zde).

A jako druhá se bude hrát hra 12 Days, vánoční hra, která bohužel v češtině nevyšla, ale díky své jednoduchosti se dá hrát jakákoliv její jazyková verze (případně by neměl být velký problém si ji doma vyrobit, trápí-li vás rozpočet).

(A přestože do konce roku zbývá už jen pár dní, můžete se těšit ještě na jeden bonusový díl TableTopu. Už teď můžu prozradit, že bude trošku nepřístupný, plný sprostých slov a alkoholu.)

 

Přepis titulků

Vánoce jsou tady. Radujme se, veselme se. A pojďme najít nějakou aktivitu, díky které nebudete muset poslouchat šáhlého strejdu, jak pořád dokola něco mele o černých helikoptérách, a zabrání vašemu bratránkovi, aby vám sahal na akční figurky. Dnes jsou tu se mnou Kelly Hu, Meredith Salenger a můj nevlastní syn Nolan, aby vás ušetřili té trapné společné večeře.

Budeme hrát dvě krásné hry, které jsou jednoduché, rychlé a přístupné všem, malým dětem i cynickým dospělým. Tak popadněte svůj hrnek a nalijte mi dvojitou whiskey. Hrajeme 12 Days a Qwirkle. Qwirkle je hra o kladení kostiček, kterou vymyslela Susan McKinley Ross. Hraje se podobně jako domino a boduje se podobně jako Scrabble. Hráči budou mít na ruce šest kostiček. Každá kostička má jeden ze šesti tvarů a jednu ze šesti barev.

Ve vašem tahu umístíte kostičky z ruky na plán, a to do jedné řady. V řadě musí mít všechny kostičky buď stejný tvar, nebo stejnou barvu. Tohle je zelená řada a tohle je řada vrhacích hvězdic. Navíc existuje pravidlo, že se kostička v řadě nesmí opakovat. Takže maximální délka jakékoliv řady je šest. Této dokončené řadě šesti kostiček se říká qwirkle. Když někdo dokončí takovou řadu, dostane šest bonusových bodů za to, že je machr v Qwirkle.

to je odborný výraz přímo z pravidel. Když vaše kolo skončí, doberete si z pytlíku do šesti kostiček a pokračuje hráč po vaší levici. Body dostanete za každou kostičku, kterou jste do řady nebo řad umístili. Například... Za toto získáte tři body. Ale za toto získáte pět bodů.

Hra končí, když někomu dojdou kostičky. Pak sečteme nasbírané body a vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů. Kdyby to nebyl smyšlený název, určitě bych o něm řekl něco vtipného. Je čas zahrát si Qwirkle. Já jsem Nolan, jsem Wilům nevlastní syn, jsem osobní trenér a výživový poradce. Já jsem Meredith Salenger, jsem herečka, možná mě znáte z Cesty Natty Gannové.

Já jsem Kelly Hu, jsem herečka a možná me znáte z filmu X-Men 2, X2... Člověk by řekl, že už bych si to mohla pamatovat. Tohle je Qwirkle, první ze dvou her, které dnes budeme hrát. A protože jak Qwirkle, tak 12 Days jsou hry na body, tak na konci dnešního dílu se vítězem stane ten, kdo bude mít v součtu nejvíc bodů. - Z obou her?

- Ano. Takhle to dnes uděláme. V Qwirkle začíná hráč, který může udělat nejdelší řadu, a to je Meredith. Tak jdi na svůj první tah. Tak jo. ŘADY JSOU TVOŘENY KOSTIČKAMI, KTERÉ MAJÍ STEJNOU BARVU NEBO TVAR Tři body pro Meredith. Můžeš si dobrat kostičky z pytlíku. Já dostanu čtyři body.

Řada vrhacích hvězdic. Nolane, jsi na řadě. Díky, že jsi to takhle zahrál. - Co? Hned takhle ze startu? - Pěkně! Takže to je za deset bodů. - Páni. - Hned na začátek deset. ZA KOSTIČKU MŮŽETE DOSTAT VÍCE BODŮ, POKUD JE SOUČÁSTÍ VÍCE ŘAD Pokud sledujete TableTop pravidelně, tak už víte, že vyhrávání není geneticky podmíněno.

Tady to máš, dober si. Pěkně! Dobrá práce. Kelly, jsi na řadě. - Já mám kostičky na houby. - To se stává. Nic jiného dělat nemůžu. - Je to dobré? - Jo, dostaneš čtyři body. Kdyby tu nebyl Nolan, tak bys byla uprostřed. Nolan je bastard, co má kliku. No, žil a vyrůstal se mnou...

Mám radost, že tuhle hru hrajeme s Nolanem, protože ji hrajeme i doma. A Nolan na rozdíl od svého bratra na hry moc není. Z toho, že jsem našel hru, která ho baví, mám radost a doufám, že to inspiruje i diváky TableTopu. Existuje vhodná hra pro každého člověka. Jen ji musíte najít. Udělám tohle. - Dobrý.

- Dostanu pět bodů za jednu kostičku, to není zlé. - Nolane, jedeš. - Udělej něco, co mi pomůže. Ne. Co? Tady qwirkle neuděláš. - Nevím, no. - Co máš? Mám... Opravíš to, prosím? Tohle nemůžeš.

Tohle není platný tah. Přistižen při činu! Můžeš tam dát jednu z nich. Jednu? No super. Udělám tohle. Ale někomu tu připravuju qwirkle. Super. Celkem 9 bodů. - Co to má být?

- Dobrá práce. Všimla jsem si, že se tu rýsuje qwirkle. A pak tam někdo přidal kostičku a ve mně hrklo. Teď se tam rýsuje dvojitý qwirkle. Šílím! Už aby Kelly dojela. - Jako fakt... - Tohle je červená, že? Jo, tvá máma má s touhle hrou stejný problém. - Jste barvoslepí, že? - Jo. - Fakt? - Má žena i obě naše děti jsou barvoslepí. Je to náročné, ty odstíny jsou dost podobné.

Je pro mě těžké je rozeznat. Nic jiného nemám. Panebože, já tě zabiju! Právě jsi jí tam zničila qwirkle. Tak ho udělám tady, i když jsem chtěla tam. Dvojitý qwirkle! - Panebože! - 12 plus 12 plus 2. KAŽDÝ QWIRKLE MÁ HODNOTU ŠESTI BONUSOVÝCH BODŮ Čekala jsem na to celé tvoje kolo.

Jasně, drželas to v sobě. To by nemělo být... To je šílené! Dvojitý qwirkle! Myslím, že podvádí. A teď budem hrát na honěnou. Tak jo, tohle udělám. Jen proto, abych vám uškodil. - Sakra! - To můžeš? - Můžeš je nedat vedle sebe?

- Jo, jsou v jedné řadě. Kazím tyhle řady, aby se vám nepodařil qwirkle. Když nebudu mít qwirkle já, tak nikdo! Tah v Qwirkle může být ofenzivní nebo defenzivní. Ofenzivně sbíráte body pro sebe a defenzivně bráníte ostatním hráčům, aby sbírali hodně bodů. Kaziqwirkle je důležítá součást herní trategie. Udělám místo toho tohle. Takže to bude pět bodů.

- Matika mi sice nejde, ale jsem zděšen. - To proto, že nejsi Asiat. Ne, řekni ti proč. Nolanovi matika strašně jde. A táhne se to už někdy od druhé třídy. Čím líp Nolanovi šla základní aritmetika, tím hůř jsem na tom byl já, bylo to, jako bych s sebou nosil kalkulačku. Super. Lidská kalkulačka. Řekl bych, že jsem v mnoha věcech lepší než Wil, matika je jedna z nich. Já mám tohle.

Proč to děláš? - Celkem sedm bodů pro Kelly. - No 26 bodů to není. Měli byste vědět, že Meredith nám dává na prdel. Měla jsem kliku s tím dvojitým qwirkle. Aktuálně má Kelly 13 bodů. - Meredith má 42 bodů. - Cože? - Já mám 20 a Nolan 28. - Prostě klika. Základ ekonomiky Qwirkle je maximalizovat zisk za zahranou kostičku.

Meredith právě získala 26 bodů za dvě kostičky. Pro kohokoliv jiného bude hodně obtížné vyhrát. Dvaačtyřicítko, jedeš. Já vím, je to velmi... - Co když nemůžeš nic dělat? - Tak kolo vynecháš. - To musíš? - Můžeš si vyměnit kostičky. To můžeš, ale obecně se to nevyplatí. Místo svého tahu?

Vždycky, když jsem tuhle hru hrál, nestalo se nám, že by hráč nemohl... - Něco zahrát. - I kdyby to byla jen jedna kostička. Takže... - Co se to děje? Co tam dáváš? - Moc vzrušující to není. Čtyři body... Ale víte co? Udělám to takhle. Uděláme si semafor. - Líbí se mi, že to všechno víš. - Proklatě! Počkat, tohle půjde. - Říkáš proklatě?

- Počkat. Tak jo. Můžu tě poprosit? Dej to tamhle. Zelenou a fialovou. - Takhle, jo. - Podívejme. - Počkat? To byl qwirkle? - Jo, Takže 14 bodů. - Ne! - Celkem čtrnáct! Taková nonšalance! To není fér! Potřebuju udělat qwirkle, jinak nemám šanci. Tak jo. Ještě jsem nejela. Já vím, já vím, já vím. Tak když to víš...

- Tohle tam dejte. - Kam to má přijít? Fialová a tamhle. - Takhle? - Jo, to bude nejlepší. Dobrý tah. Celkem šest bodů. - Dobrý. - Dobrý tah. - Fakt? - Jo, teď máme stejně bodů. Tady máš. Jejda, ty byly moje.

Vykakala jsem kostičku. To jen, abyste to věděli. Proto jsi říkala, že ses měla vyqwirklovat předem? Přesně tak. - A teď potřebuju plenu! - Tomu říkám machr v Qwirkle! Tohle je pitomé, nechat takhle někomu nedodělaný qwirkle. Ale budu štědrá. Sedm bodů. Viděla jsem tvé kostičky, ale už si je nepamatuju.

Hodně krátkodobá pamět. Jako zlatá rybka. Viděla jsem je, ale pak se mi to popletlo s mými. Obě máme jednu stejnou barvu. Chci, aby kamera zachytila, že ty vypadáš jako zlá královna a já jako Sněhurka. To proto, že jsem zlá královna. S těmito prsteny někoho vyqwirkluju. Mám díky nim zvláštní schopnosti.

Ty jsi původní film o Sněhurce a ona je remake. - Čtyři body pro mě. - Teď jsi mě pěkně doje*al. - Doje*ána. - Doje*al jsi mi to! Nebylo to tak úžasné, jako jsem myslel. Zklamání. Ani nevíš, jak velké. Wil je kaziqwirkle! No tak! Jsem tvůj host, buď hodný.

Kaziqwirkle je, když řeknete spolubydlícímu, aby vám nechal volný byt, chcete si přivést pět kostiček a těšíte na qwirkle. Několik týdnů totiž nic nebylo, ani sami se sebou jste neměli qwirkle. Přijdete domů a říkáte si: "Super, jdeme na... Co děláš na gauči? Proč jsi takový kaziqwirkle? V téhle hře ani nemáš být. Jsi pořádný ko*ot."

Myslím, že to uzavřu, než se to moc rozjede. Dej to prosím na konec té oranžové řady jako qwirkle. - Co? - 12 bodů pro Nolana. - Nekecej! - Nolane! Chtěla jsem získat body! Tak je získej! Jdi na to. Kellyiny výrazy tváře nejen že mě rozptylují, ale taky mě znervózňují.

Při pokeru to dělám taky. Moc dobrý pokerový obličej to není. - Co uděláš, sestro? - Můžu udělat jen čtyři body. - To je dobré. - Ne, není! Jo, je to pěkně na hovno. Nic jiného nevymyslím. Sedm bodů. To jde. Sedm se dá.

Otvíráš tam možný qwirkle, který bude můj. Ale ne. Co asi udělám? - Další qwirkle, co? - Já ti nevím. Tak jo. - Jsem nervózní. - Můžeš to udělat takhle? No co, udělám jen tohle... Celkem 16 bodů. - Co? - Kolik qwirklů už jsi měla? Kvůli tomuhle nebude můj tah tak zajímavý jako před vteřinou.

- Qwirkle! - Co? Hezky. Celkem 16 bodů. Máme stejný qwirkle? Jsme jako dvojčátka. A víte, co se stane? Dáme si trojku v qwirkle. Ne! Trojitý qwirkle! A já jediná nemám nic. Je super, že série tří qwirklů začala mnou.

Dobrota se rozšířila a pak se to vrátilo ke zlé královně a ta nemohla dělat nic. Asi ten qwirkle nikdy nebudu mít. Počkat. Když to udělám takhle, dostanu čtyři body, když takhle... Ne, to nemůžu, takže mám jen tohle. Protože jsem k ničemu. - Ježiš. - To se asi Nolanovi nehodí. Čtyři body.

Jsem hrozně soutěživá! Nevím, jak to děláš, ale povedl se ti kaziqwirkle, Kelly. Jsem tak soutěživá, že s rodinou deskovky nemůžu hrát. Nemá to dobrý dopad na naše vztahy. K***adrát! Musíme tě vypípnout! To nic.

Ne! Meredith! Zatraceně! Ty jedna! Ne! - Celkem 15 bodů. - 15? To nic. Nevím, co jsem čekal. Už jsem tenhle pořad viděl. - Máš 101 bodů. - Co? Tvé body vypadají jako imperiální stíhačka Tie Fighter. - Stačí dokreslit dvě linky. - Když jsi mě sem pozval, doufala jsem, že budeme hrát hru, která mi jde a umím ji hrát.

A pak jste řekli, že budeme hrát Qwirkle, a já si říkala: - "Proboha!" - Proč nehrajem mahjong? Mahjong jste nikdy nehráli, co? Ne, nehráli, je to moc složité. Tak až budete hrát mahjong, zavolejte mi. Ten mi jde. Dáš to vedle hvězdice a té žluté kostičky? Jeden diamant a jedna červená. Chtěl jsem jít sem, Harvarde.

- Zablokovala jsem tě, promiň. - Celkem pět mizerných bodů. - Promiň. - Jů, tobě je to líto. "Pardon, mám tu qwirkle. Neviděl ho někdo? Ne, ten ne, ten druhý. Ne, ten taky ne, ten třetí. Jo, ten. Je hned vedle mého dvojitého qwirkle. Díky." - Jsem na řadě. - Fakt? Fakt jako? Nechci to. Teď už bych mohla vědět, co budu dělat, co?

Ne, vždyť s tebou celou hru hrajeme. Tak jo. Dáš to vedle té červené hvězdy? To bude celkem sedm bodů pro Kelly. AKTUÁLNÍ SKÓRE Nemůžu. Tohle nemůžu. Tohle nemůžu. Takhle to vypadá i u mě. Tohle jsou tvoje kostičky: Ne, ne, ne.

A ty taky ne. Trochu se zklidním a zahraju jen pět bodů. - Pět bodů. - Jémináčku, jenom pět bodů. No víte... Těch 16 a 26 bodů... Trochu se uklidním, dám si pauzu. Získala jsem jen pět bodů! Jsem rád, že... Jsem štědrá, můžete teď získat qwirkle. Nechávám jí tam volný qwirkle.

Vyzařuje ze mě dobrota. Lidi, já jsem tak hodná... - Já jsem tak hodná! - Já jsem tak hodná! Mám jen 17 qwirklů. Božínku, sedmnáct, to ani není můj rekord. Typická Meredith. Hrát s Wilem je super. Znám ho asi od patnácti. Hrát s ním a celá tahle jeho show...

Tohle byl super den. Nemám z toho radost, hrozně vám... Hrozně vám tím nahraju. - Dej to k těm kruhům a modré. - Nahraj mi, prosím. Můžu vás poprosit o jeden qwirkle? Jen o jeden maličký qwirkle? Ve své budoucnosti nevidím žádný qwirkle. Už mě nebaví, jak všichni sbíráte qwirkle. - Zablokoval jsi to! - Jo, blokujete mě a už mě to nebaví. Nezablokoval to.

Pořád se to může podařit. To mi ale nepomůže! Takže ke mně už se to nedostane. - Někdo ho má. - Zahrej co nejvíc kostiček. Vytáhneš si žlutý diamant a máš jistý qwirkle. - Jsou tam dvě kostičky. - Jestli chceš qwirkle... Na svůj první qwirkle potřebuju žlutý diamant. A v pytlíku určitě je, jsou tam poslední dvě kostičky. Je tam, nikdo ho nemá.

Je můj! Je můj! A budu mít svůj první qwirkle. Ještě jsem qwirkle neměla a zasloužím si ho! Však ho dostaneš. Zahrej dvě kostičky. Tak jo, tady jsou mé dvě kostičky. Nezablokuj si qwirkle. Je to hloupý tah? Ne, je to dobrý tah. Takže budeš mít qwirkle.

Má kouzelná kostička, díky které získám tolik bodů, že tu hru vyhraju. Pokud mě někdo nezablokuje. To nejde, ne? Můžou. Můžou. Takhle. Ty mrcho! Já tě nesnáším! Měla jsi svou příležitost! - Měla jsi příležitost! - To byla moje jediná šance! Měla jsi příležitost, nevzala jsi ji, takže bum, zablokováno.

Ale my tu možnost neměli! - Nahrabala sis náskok... - To byl můj jediný qwirkle! - Čum na to! - Nahrabala sis náskok... - Promiň. - Nahrabala si náskok a zbytek hry nás troluje. Víš, co ty jsi? Jsi zlá Sněhurka, to jsi. Jsi kočka a my jsme mrtví ptáci. - To je vtipné. - Tak už mě sežer. Byla jsem tak blízko tomu, abych měla svůj první qwirkle.

Chci qwirkle! Chci to! Jen jeden, to mi bude stačit. A Meredith mě zablokovala. Čtyři body pro mě. A v pytlíku nic nezbývá. První hráč, který se zbaví všech kostiček, získá šest bodů. Já to risknu. Zatím si kostičky nechám.

- Jémine. - Takže čtyři body pro Nolana. Nic víc neuděláš? Myslela jsem, že mi pomůžeš. Máme tu potenciál tak na tři qwirkly. A já doufám, že ostatní neumí strategizovat a nahrajou mi. Je to risk, ale jdu do toho. - To je ale naštvaný obličej! - Jsem naštvaná! Počkat. Hele.

- Dobrý. - Nechci skončit poslední. Takže moje strategie je porazit Wila. A možná Nolana. Je to to nejlepší, co můžu udělat? Hra skončila někdy v šestém kole, když se jí povedl ten dvojitý qwirkle. Dobrý. Šest bodů.

Jsi na řadě. Můžu to dát jen na jedno místo. - Pokud mě zablokuješ, zabiju tě. - Nezablokuju, uklidni se. - Zabiju... - Na dvě strany u té hvězdy. - Takhle nebo takhle? - To je jedno. Proč takhle? Proč je nedáš vedle sebe? Máš pro to důvod? - Ani ne... - Vypadá to líp. Hádejte co!

Hádejte co! Hádejte co! - Co? - Mám qwirkle, štětky! Tamhle! - Super! - Gratulace! - Jo, jo, jo! Celkem 16 bodů. - Ano, ano, ano! - To vůbec není zlé! Nemůžu uvěřit, že mám konečně qwirkle! Čekala jsem na to celou hru!

Byly to moje skoro poslední kostičky. A pak se mi podařil qwirkle! Vzrušující. Mám dvě kostičky a obvykle by to znamenalo, že bude konec, Ale mám naprosto stejné kostičky, takže nemůžu ukončit hru. Ale příští kolo... Jednu teď, jednu pak a jsem první venku. Podívejme se! Takže jsem poslední. - Devatenáct.

- Hezky! PRVNÍ HRÁČ, KTERÝ SE ZBAVÍ VŠECH KOSTIČEK, ZÍSKÁ ŠEST BODŮ A UKONČÍ HRU - Můžu to ještě změnit? - Ne, pustila jsi kostičky. Stejně jde jen o jeden bod. Potřebuju ho snad? Buď dostanu tři nebo čtyři body. To je fuk. Změnil jsem svou strategii. Teď se snažím, abych neskončil poslední. - No tak! - Můžeš to dát k tomu diamantu? - Sem?

Takhle? - Jo. Tak jo, čtyři body pro Nolana. - Jsem na řadě? - Jo. Jejda, ty budeš končit? Asi jo! Fialová, tamhle. A dostanu za to bonusové body, že? - Sem? - Jo. - Jo, to můžeš. Protože se nedotýkají.

- A končím hru. Kolik dostanu bodů? - Šest. Něco jako třicet? Jen šest? Celkem 12 bodů. Dobře ty, Kelly. Jsem překvapená, myslela jsem, že to zakončím já. Ale dobře ona, jsem na ni pyšná. Stejně jsem vyhrála. Co doma nevidíte, je to, že přímo za kamerami je gauč poražených, který se na mě dívá a říká: "Brzy!

Brzy!" Gratulace. Konečné skóre Qwirkle: 562. Meredith má 119 bodů. Kelly má 103 bodů. Nolan má 91 bodů a šok dne, Wil má 81 bodů.

Teď budeme hrát 12 Days a nakonec se body sečtou. Hráč, který bude mít na konci nejvíc bodů, se stane dnešním vítězem. Budeme hned zpět s hrou 12 Days. Tolik kaziqwirklů! 12 Days je licitační hra plná triků, kterou vymysleli mí přátelé, James Ernest a Mike Selinker. Je to karetní hra s motivem Vánoc, plná vánočních dárků, které jsme dostali od svých milovaných.

Celkem bude 12 kol, ve kterých budeme otevírat dárky. Za každý den Vánoc jeden, odtud také jméno této hry. Na konci hry sečteme své body. Na začátku každý hráč dostane 12 dárků a do středu stolu se umístí tyto zářivé karty s vítěznými body. Zajímavé je, že v balíčku karet je dvanáct dvanáctek, jedenáct jedenáctek, deset desítek a tak dále.

Čím vzácnější dárek, tím nižší číslo a tím snáze může daný den vyhrát. Každé kolo vezmeme kartu z ruky, umístíme ji před sebe lícem dolů a pak všichni najednou své karty otočíme. Daný den vyhrává nejnižší číslo. V případě plichty vyhrává druhé nejnižší číslo. Vítěz dne získá tuto kartu, která má je za tolik vítězných bodů.

Na konci dne všichni dobereme do 12 karet. Toto uděláme 12krát, jednou za každý den, proto se ta hra tak jmenuje. Po dvanácti kolech sečteme své body. Za každý vyhraný den získáme body a navíc můžeme získat bonusové body. Ten, kdo má nejvíc karet s určitým číslem, získá tolik bonusových bodů. Takže za nejvíc pětek dostanete pět bodů. Za nejvíc šestek dostanete šest bodů a tak dále.

Jasné, ne? Body jsou za výherní karty a za sbírání sad karet. Hráč, kterému se podaří obojí, obvykle vyhrává. Připravte se na to, že se vám v hlavě na zbytek dne usadí písnička. Je čas zahrát si 12 Days. Je první den Vánoc. Otevřeme dárky. Dejte hráči po své levici jeden dárek. Nolane, ty pošli kartu Kelly. KAŽDÉ KOLO POŠLETE JEDEN NECHTĚNÝ DÁREK HRÁČI PO SVÉ LEVICI A teď si připravte své nabídky za tento dárek, který se objevil prvního dne Vánoc.

HRÁČI HRAJÍ V KAŽDÉM KOLE O TOLIK BODŮ, KOLIKÁTÝ DEN VÁNOC ZROVNA JE VYHRÁVÁ NEJNIŽŠÍ KARTA Připravte si své nabídky a položte je před sebe lícem dolů. Tohle je hra plná triků. Chcete mít nízké dárky, abyste získali vítězné karty. A nejnižší karty v mé ruce jsou dvě osmičky.

Prohrál jsem. Otočíme své karty. Teď. Dvanáct, šest, deset, osm. Šestka vyhrává první den Vánoc. Je super, že jsem získala bod. Aspoň nějaký mám. Lepší než nemít nic. Kelly vyhrála první den Vánoc. O nic nejde. K čemu jí bude jeden bod?

- Ahoj, bodíku. - Veselé Vánoče. Máš bod. Vánoče? Co to je? Víte co? To jsou Vánoce, když jste opilí. NA KONCI KOLA HRÁČI DOBEROU KARTU Vánoče. Nadešel druhý den Vánoc. Krásný den. Pošlu ti kartu, Nolane.

Můžeš si líp schovat karty? Díky. - Takhle? - Hraješ poker, ne? Jo, ale to hraju takhle. - Můžu se kouknout? - Ne, nemůžeš. Druhého dne Vánoc jsme zahráli své karty a když jsme je otočili... - Počkat. Asi to hraju špatně. - Zase jsi vyhrála. Všichni hrajete vysoké karty!

Přišla na to, že hraje moc nízké karty. Nadále to pro mě nevypadá dobře. Vy si je šetříte, že? Šetříte si je a já už je vyplácala. Ne! My se vůbec nesnažíme získat hodně bodů. Každá tvá věta je dvojsmyslná. To je dar. Tak jo. Nadešel třetí den Vánoc.

Otevřeme své dárky. Připraveni? Počkat. Tak jo. Počkat. Tak jo. Připraveni? Dvanáct, sedm, dvanáct, deset. Nolane, vyhráváš třetí den Vánoc. - Veselé Vánoce! - Mám obavy. Koukám na svou ruku a vidím čtyři jedenáctky. Ty si asi nechám. Jedenáct bodů na konci je hodně.

Hrajeme 12 Days, ale verze s osmi dny... Ta se jmenuje... Jak se jmenuje? Tady je to zkrácená verze, ale měli by tomu říkat Chanuka. Jo, existuje 12 Days a 8 Days. Ale na té hře je vtipné to, že máš jen jednu kartu, pomocí které ostatní karty zapálíš a ty karty po celou dobu hry hoří.

A to je zázrak. Opravdu. Trefilas to. Úplně přesně jsi to vystihla. Zapálit je? Jsou v plastu, roztečou se. Ale dobře no. Nadešel čtvrtý den Vánoc. Počkat, musíme si ještě poslat dárky. - Já vím. - Nesnáším tě. - Já vím. Nolan mi pořád posílal jedenáctky. Jedenáctky! Počkat.

Tak jo. Tak jo. Tak jo. Čas vánoční! Šest, deset, sedm, devět. - Nolane, máš šestku. - Počkat, myslel jsem, že je to šestka. - Ne, to byla devítka. - Vyhráváš. Veselé Vánoce! Chtěl jsem dva dny po sobě. Sbírám body, tak uvidíme, jak to dopadne. Já tě tak nesnáším! Nemůžu uvěřit, že mi Nolan poslal další jedenáctku.

Asi bych měla změnit strategii a měla bych je začít sbírat. A tobě se to líbí, protože je sbíráš, že jo? HRÁČ S NEJVÍCE JEDENÁCTKAMI ZÍSKÁ NA KONCI 11 BODŮ Proč to děláš? Proč jí to posíláš? Jako o štědrovečerní večeři! Všichni na sebe řvou a já nemám ponětí, co se děje. Otevřeme dárky pátého dne Vánoc. Počkat.

Myslím, že jsem tam dala špatnou kartu. No nic. Pětka! Pětka! V naší rodině to děláme tak, že si o Vánocích dáváme nepraktické dárky. A jedním z takových dárků je držák na slaninu do mikrovlnky. - Co to je? - Zločin proti přírodě. Slanina by se totiž měla připravovat velmi specifickým a důležitým způsobem.

Slanina je totiž pamlsek. - Wil je milovník slaniny. - Jsem slaninový gurmán. Jsem členek Klubu přátel slaniny. - Ono existuje víc druhů slaniny? - A klub přátel? Poštou nám posílají slaninu. Wil je slaninový labužník a ku*evsky dobře ví, jak ji připravit. Slanina je delikatesa. Není pro vás dobrá. Takže když ji připravujete, měli byste to dělat správně.

Nemůžete ji dát do za**ané mikrovlnky! Pokud strčíte slaninu do mikrovlnky a myslíte si, že... Tak si zasloužíte to, co z té za**ané mikrovlnky vyleze. Šestého dne Vánoc má láska nabídla tohle. Počkat. Tak jo.

Ne. Počkat. Pořád na tebe čekáme. S tebou si objednávat jídlo musí být opravdu zážitek. Jako bys vybírala náhodně. - Připraveni? - Já tu hru nesnáším. - Jedna, dvě, tři, otočit. Devět, pět, dvanáct, tři. Meredith dostane šestku. Jsem ráda, že jsem se rozmyslela. Ty prostřední karty budou důležité, takže na ně hraju své nejnižší karty.

A teď vaše nabídky tohoto dne Vánoc. Počkat, máme nabízet? Copak nám nabídneš? Mluví jako simík. Připraveni? A otočte. Sedmičku získává dvojkou! Rád bych v TableTopu vyhrál nějakou hru. To bych si přál k Vánocům.

Bylo by to super. A teď naše nabídky na osmý den Vánoc. Připraveni? Otočte. Dvojka! Mám dvojku! - Aspoň že utratil trojku. - Nemilé. To jsem potřebovala! Tak jo.

Wile, ty ještě nemáš ani bod? Je to tak. - A teď pošleme dárky? - Ach ta strategie. Už se blížíme ke konci. Musí přece něco vyhrát. I když nevím, no. Vaše nabídky na tuto kartu. - Jsem první hotová! - Šílené! - Panebože! To mají kluci rádi. - Dobrá práce!

- Mám to ve zvyku. - Připravit, otočte. - Čtyři! Ale ne! Navzájem jsme se vyřadili! Vyplácali jsme všechny čtyřky. Mimochodem, všechny ty čtyřky se navzájem vyrušily. Takže vyhrává druhé nejvyšší číslo. Celou hru jsem čekal, až přiberu něco nižšího, než je pětka. A dostal jsem čtyřku. Myslel jsem, že jsem zvolil vhodný okamžik na její zahrání... A pak všichni zahráli svou čtyřku a Meredith vyhrála s osmičkou.

Byl to úžasný pocit. Věděla jsem, že nemám nízkou kartu. Ale zahrála jsem ji a pak si říkám: "Co?" Dvacet dva, šestnáct, sedm a já nemám nic. - Co? - Mám nulu. - Co? Wile, moc mě mrzí, že nemáš ani bod. Co takhle si pak zajít na slaninu? Vítejte u desátého dne Vánoc. - Počkat, posíláme si karty?

- Jo. - Posíláme? - Posíláme? Božínku! Vaše nabídky, prosím. No heleme se, jak jsi rychlá. Připraveni? Otočte. - To je trojka? - Jo, Nolan vyhrává desítku. Nolan získal desítku, zbývají poslední dva dny. Svatá prostoto!

Promluvím si s balíčkem karet, jo? Můžete mi poslat nějakou zk**venou kartu, která bude menší než zk**vená sedmička, to by bylo k**va super. Tak jo, dík. Tak jo. Připraveni? - Počkat. - Proboha, jako vážně? - Jo, vážně.

- Já ji zabiju. Kelly, ať to frčí! - Fakt? - Tak jo. Připraveni? Nabízejte. Dva, pět, pět, sedm. - Věděla jsem, že to vyhraje. - Nolan získává jedenáctku. - Věděla jsem to. - Už jsem se chtěla rozčílit. Poslala mi pětku a sama zahrála pětku, takže jsme se vyrušily. Nezkoušej se mnou vyběhnout.

Nedělej to, co minule. Nedělej to, co minule. Děláš to? Jestli jo, půjdu na to jinak. Uděláš to? Nejsem si jistá, jestli s ní vyběhnu. Dala jsem jí trojku a zahraju svou dvojku. Takže pokud tu trojku zahraje, tak jsem s ní vyběhla. Co je to za pohled? Nevím. Jsem zděšená. Jestli teď nevyhraju, nevadí.

Nahrabal jsem si předtím, mám hodně bodů. Takže doufám, že vyhraje Wil. Ty to uděláš, že? Ne? - Vaše nabídky, prosím. - Něco udělám. K**va, já tě zabiju, šílím z tebe. Myslím, že tyhle Vánoce vyhraje Nolan. Připraveni? Jednička? A já vyplácala svou dvojku. Každý věděl, že se ta jednička objeví.

A teď už si akorát musíme dobrat poslední kartu. To mi k ničemu není. Jistě. Jistě. Díky, balíčku karet. Díky moc! Nevím, proč mě to překvapuje. Že jsem dostal užitečnou kartu ve zcela neužitečný okamžik. Teď si rozdělíme bonusové body. A tady snad nedostanu nulu.

HRÁČ S NEJVĚTŠÍM POČTEM KARET URČITÉ HODNOTY ZÍSKÁ BONUSOVÉ BODY VE VÝŠI TÉTO HODNOTY - Kdo má nejvíc jedniček? - Nikdo. Kdo má nejvíc dvojek? - Má někdo dvojku? - Jsou zahrané. - Má někdo trojku? - Jednu! - Dostáváš tři body. - Má někdo čtyřku? Já. - Wil má čtyřku! - Proboha, získal jsem body! Má někdo pětky?

- Hurá! - To jí stačí jedna pětka? Má někdo šestky? - Nolan má šestky. - Děláte si srandu? Za jednu kartu? - Má někdo sedmičky? - Proč je všechny sbírám? - Na co mi všechny jsou? - Vyhráváš, získáváš sedm bodů. Jo, ale stačily by mi dvě. Ale to jsi nevěděla, hrála jsi na jistotu. Má někdo osmičky?

Mám čtyři osmičky. Meredith dostane osm bodů. - Má někdo devítky? Já mám tři. - Já mám tři. - Takže oba dostaneme devět bodů. - Prima. Je to v rodině. Má někdo desítky? Já mám pět. Dobře ty. Jo.

Má někdo dvanáctky? Teda jedenáctky. - Jedenáctky? - Jednu. - Já jich mám pět. A já jich mám taky pět. Takže obě dostanete body. Máš víc dvanáctek než já? - Mám tři dvanáctky. - Já mám čtyři dvanáctky. Myslím, že Nolan vyhrál. Myslím si, že jsi nás zničil. Podle mě vyhrál Wil. Ne, jsem si jistý, že jsem trapák.

Jako obvykle budu číst hráče od posledního. Já jsem nejlepší v prohrávání. Hurá! Mám 116 bodů. Kelly, ty máš 140 bodů. Nolane, ty máš 158 bodů. A Meredith, ty máš 165 bodů. Jsi dnešním šampiónem TableTopu!

GAUČ PORAŽENÝCH Můžu si přesednout? - Sem? - Jo. Nevadí ti to? Promiň. Tohle je pro Wila, ne? Super, jsi tu. Počkat, nechci sedět uprostřed. - Je tu místo, kde...

- Tohle ještě neskončilo? Kam si chceš sednout? - V pořádku? - Můžu si sednout sem? Ano. Počkat, víš co? To je tvoje místo. - Takže se chceš vrátit? - Jo. - Kamera mě tak zabere z lepšího úhlu. - Je dobře, že ti nezáleží, kde sedíš. - Je to lepší? - Jo. - Mám tu dost světla?

- Podle mě jo. Musím jít dolů, abych Meredith předal certifikát, který vyhrála. Ale chtěl jsem vám poděkovat, že jste přišli. Díky za pozvání. Dobře jsme se bavili. A víš co? Jsi posledním členem naší rodiny, kterého jsem tu chtěl mít. To nejlepší nakonec. Bavte se tu.

Zahrajte si nějakou nepřístupnou hru. Já budu dole. Tak jo. To je tvůj táta? Jo, počkej. Meredith Salenger, gratuluji. - Roznesla jsi nás na kopytech. - To jo. - Bylo to super. - Podíval jsem se na výsledky a Nolan vyhrál 12 Days, ale ty jsi tak moc dominovala v Qwirkle, že tě nikdo nemohl dostihnout.

Takže je mi ctí ti předat tento TableTop certifikát úžasnosti. Byla to náročná hra. Chci jen říct, že jsem se hodně připravovala, asi dva roky jsem s rodinou hrála Qwirkle. A vyplatilo se to.

Díky. Gratuluji. Díky, že sis s námi přišla zahrát. Díky, moc se mi tu líbilo. Než se tady v TableTopu uvidíme příště, zahrajte si víc her. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Jo rozhodně bych si s ní zahrál TableTop after dark. XD

00

Odpovědět

Děkujeme moc za překlady. 40 min videa opravdu není málo a díky Vám si pravděpodobně obě hry pořídíme :) I když možná tou low-cost cestou :)

00

Odpovědět

Super, to mě moc těší :-) Tak ať vás baví!

10

Odpovědět

Míšení ras má asi něco do sebe, takhle dobře v 50ti vypadá málokterá.

171

Odpovědět

Ty kráso Kelly je opravdu 48, tak tomu jsem nemohl uvěřit. Neskutečná kočka.

151

Odpovědět

+BizziiikTaky čumím, pamatuju si ji ze Krále škorpiona, kde byla naprosto nádherná, a po těch letech je to stále krásná ženská :)

21

Odpovědět

Málokterá? Mě napadá jen Daniela Peštová. Je to neskutečný. Ani vráska na krku. Fakt neskutečný...

21

Odpovědět

!!! Ten bonusový díl bude Cards Against Humanity žejo? Prosím, ať je to Cards Against Humanity! :D

80

Odpovědět

Když tak prosíš :-)

80

Odpovědět

+XardassParáda :-) Je to výborný díl, ale všem narážkám a vtípkům jsem nerozuměl, takže překlad uvítám :)

40

Odpovědět

0:16 mas tam chybku 2 x slovo vašemu ma tam byt neco jak o vas maly divny bratranek nebo tak neco:) jinak diky za Table top od te doby co jsem u nej videl Munchkyny je mastime jak divy.

10

Odpovědět

Opraveno.

10