TableTop: Small World

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:435
Počet zobrazení:16 809
International TableTop Day, který Felicia Day za Geek and Sundry ohlásila je úspěšně za námi, doufám, že i vy jste si ho řádně užili a teď se můžete pokochat dalším dílem, ve kterém vám Wil Wheaton představí hru Small World. Pozval si na to hosty Granta Imaharu, kterého můžete znát z pořadu Bořiči mýtů, Seana Plotta, který na internetu pod přezdívkou Day[9] komentuje Starcraft 2 a Jennu Busch, která se věnuje na blogu hrám, filmu, rozhovorům apod. Doufám, že vás bude díl bavit, protože zrovna Sean je hodně vtipným hostem.

Přepis titulků

Když se řekne malý svět, tak si lidi představí plavbu na lodi s děsivými panenkami, které pořád zpívají. Ale když se řekne malý svět mezi hráči, tak si představí fantaskní zem, plnou šílených ras s ohromnými schopnostmi, pokrytou krví našimi souboji, abychom zjistili, kdo ji dokáže získat a vyhrát hru. Dnes jsou v TableTopu Grant Imahara, Sean Plott a Jenna Busch, abychom navštívili můj velmi oblíbený Small World.

Small World kombinuje vojenskou strategii Risku s nádhernými fantaskními rasami hry Cosmic Encounter. Kdokoliv bude mít nejvíce bodů po devíti kolech, vyhrává hru. Body získáváme dobýváním a udržením území. Abyste dobyli prázdné území, zaplatíte dvě jednotky. Každý předmět na území vás přijde na další jednotku.

Například - jeden obránce? To jsou tři jednotky celkem. Jedna hora? To jsou taky tři jednotky. Hora a obránce? To už jsou čtyři jednotky. Na začátku každé hry si každý hráč vybere fantaskní rasu. Třeba orky, elfy nebo trpaslíky. Každá rasa je kombinovaná s unikátní schopností, jako námořnictví, létání nebo hrdinství. Tyhle kombinace schopností a ras se mění s každou hrou, takže se Small World dá hrát pořád dokola.

Žádná říše nevydrží napořád, takže si moc nehýčkejte své diplomatické kostlivce. Nevyhnutelně vám dojdou jednotky k dobývání, ale nebojte! Když se to stane, tak svou rasu dáte do úpadku a vyberete si novou ze stolu. A začnete dobývat znovu! Je to hodně malý svět. A pouze jeden může stát na vrcholku krvavé, smradlavé haldy svých poražených nepřátel.

Kdo to dnes bude? To se brzy dozvíme, protože přišel čas hrát Small World. Jmenuji se Grant Imahara a účinkuji v pořadu Bořiči mýtů, kde vyhazujeme věci do vzduchu ve jménu vědy. Jmenuji se Jenna Busch a jsem online bloggerka. Dělám rozhovory s celebritami, píšu o komiksech, hrách, TV a filmu. Mé pravé jméno je Sean Plott, ale na internetech mě znají jako Day[9]. Hlavně proto, že komentuji StarCraft 2.

- Ty hraješ první. - Super. Tak jo. Chci být černokněžník, protože většinou hraju za čaroděje. Dělám to už od dob, kdy jsem začala s Dračím doupětem. Chceš Kopcové černokněžníky? Takže platíš jednu daň za půlčíky. Vem si Kopcové černokněžníky, ti jsou pro tebe. Už teď zuřím. Ty černokněžníky jsem chtěl. ČERNOKNĚŽNÍCI MŮŽOU ZMĚNIT OSTATNÍ AKTIVNÍ RASY NA ČERNOKNĚŽNÍKY ZA JEDEN ŽETON. PŘÍVLASTEK KOPCOVÍ DÁVÁ JEDNU MINCI NAVÍC ZA KAŽDÝ DOBYTÝ KOPEC Takže si vyber část, která je na okraji, abys vstoupila.

Začínáš na hoře, takže zaplatíš tři žetony. Dala jsi moc, tady máš. Jsou tam tři. Tady... nebo ne. Dobře, to jsou další tři. Zabila jsi ztracený kmen. "Né, rád žiju v lese." Jsem vražedná. ZTRACENÉ KMENY JSOU POZŮSTATKEM BÝVALÝCH CIVILIZACÍ A NA ZAČÁTKU OBÝVAJÍ ÚZEMÍ.

DOBYTÍ JEJICH ÚZEMÍ VYŽADUJE JEDEN ŽETON NAVÍC - Jsi hodně vražedná. - Jo, dost. A pak tři sem. A tři na ten kopec. Spočítám ti body na konci každého kola. Jedna, dva, tři body. Hned jsem se zamiloval do úžasných Obrů alchymistů. OBŘI, KTEŘÍ OKUPUJÍ HORU, MŮŽOU ZÍSKAT PŘILEHLÝ KRAJ O JEDEN ŽETON LEVNĚJI ALCHYMISTA ZÍSKÁ DVĚ MINCE NAVÍC PO KAŽDÉM AKTIVNÍM KOLE Začnu.

Pojedu tady dokolečka. Dočasně je tady eliminuju. A tady přichází gamblerství... počkat. Ještě nemusíš gamblit, jsi v pohodě. To jsou dva. A tady přichází gamblerství. Bože, vážně to potřebuju. Sean mluví o tom, že jako poslední tah můžete hodit kostkou posil.

Má tři prázdné strany a čísla od jedné do tří na zbytku. To vám říká kolik tajemných posil dostanete. Protože se snaží dobýt tu horu, přijde ho na tři žetony, on má jen dva. Když hodí kostkou a získá jedna, dva nebo tři, tak ji dobyje. V podstatě máš 50 % šanci na dobytí. Dobyj tu horu! - Máš kliku? - Chci jen říct, že bych mohl jít tudy, ale to bych nemohl gamblit, což je důležité.

Děti, gamblerství je cool, stejně tak kouření. Hoď kostkou a uvidíme, co se stane. Zamítnuto! Vidíte tam ty maličké tečky? Dobře, takže si vezmi toho obra zpátky. Ztracený kmen se ubránil. "Pryč z mé země, obři!" - A teď přeskupím. - Teď můžeš přeskupit vojska. DRUHÁ FÁZE: PŘESKUPOVÁNÍ PO DOBYTÍ MOHOU BÝT ŽETONY PŘEMÍSTĚNY ZA ÚČELEM SILNĚJŠÍ OBRANY Takže si spočítej body.

Jedna, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm. Osm. Protože jsem alchymista! Takže tady máš dvě trojky, což je šest. A dvě jedničky. Tady máš, gratuluju, a teď hraješ ty, Grante. Uvidíme, koho si vybereš.

Teď si můžeš vybrat i Drancující... Panebože, Drancující orkové! Ty nechceš, jsou hrozní. ORKOVÉ ZÍSKAJÍ MINCI NAVÍC ZA KAŽDÉ DOBYTÉ ÚZEMÍ DRANCOVÁNÍ DĚLÁ TO SAMÉ, TAKŽE GRANT DOSTANE DVOJNÁSOBEK! Protože vím, že je Wil chce, tak si je budu muset vzít, jen abych ti to odepřel. Bude to taková hra?

Tak jo. Poslyš, Imaharo, jesti chceš, tak si takovou hru zahrajeme. - To si piš, že jo. - Jsi připravený? - Do toho. - Tak jo, dej mi je. Jestli chceš začít tady a ne tady... Já vím, tam to vypadá zajímavě. Myslím, že začnu tady, protože tu máš dvojnásob. Jo. - Protentokrát.

Dva sem. - Začínáš tam. - Plus jeden. - Dobře. - "Ničeho nelituju." - Ahoj! Dva dám sem. - "Řekni ženě, že ji miluju!" - Plus jeden. Pojďte ke mě, bonusy. Přileťte ke mě. Dva sem. "Nemůžu uvěřit, že jsem se díval na Drive Angry 3D." Pokaždé, když někoho dobyju, dostanu jednu minci za území, jednu, protože jsem ork a další, protože drancuju.

Gratuluji, Grante. Dobrá práce. Pěkně si nahrabu. Ti z vás, co tohle hráli, si říkáte: "Proč používají panáčky z Pandemicu?" Protože máme kamery, tak abyste si to užili, chceme, aby lidi věděli, co se kde děje. Dobře, já myslím...

Myslím, že si vezmu Bohaté trpaslíky. Fakt? V prvním kole? TRPASLÍCI ZÍSKAJÍ JEDNU MINCI ZA KAŽDÉ DOBYTÉ ÚZEMÍ S DOLY BOHATSTVÍ DÁVÁ SEDM MINCÍ POUZE V PRVNÍM KOLE Začnu tady. - To jsou tři. Dva za území, jeden za horu. - A máš tam důl. Začal jsem s Bohatými trpaslíky, protože za ně dostanu sedm mincí, ale taky jsem věděl, že nebude problém si vydobýt několik dolů.

Můžu tam ty trpaslíky nechat a dostanu dvě mince každé kolo. Spočtu skóre a přeskupím. Dostanu dva... Protože tam je důl. Dostanu tři, čtyři, pět. Taky dostanu sedm, protože jsem bohatý, celkem dvanáct. Ale nesmím zapomenout na: "Gimliho jsem měl rád." - Jdou pryč.

- Čekal na to. Teď trochu přeskupení. To je... kolik jsem říkal? Dvanáct? Jo, že? To je špatně kryté chlubení. Můžu si zkontrolovat těch dvanáct bodů? Můžete zvednout tolik prstů, kolik mám bodů? Bude na to třeba dvou. Wil tuhle hru dobře zná. Myslím, že by to na konci mohl vybalit. Uvidíme. Wil je hodně strategický a klidný.

Pomáhá nováčkům jako jsem já. Nahnu se k Wilovi, protože zná nejen dobré strategie, ale taky všechny hlasy. SKÓRE AKTIVNÍ SCHOPNOST A RASA ZATÍM VEDE WIL DRUHÉ KOLO - Do toho, dobývej. - Ne, ne, ne. Vzadu máš černokněžníky. KDYŽ JE OBSAZENÉ ÚZEMÍ DOBYTO, BRÁNÍCÍ HRÁČ PŘICHÁZÍ O JEDEN ŽETON Bude tě to stát tři žetony.

Momentálně cílím svůj hněv na Seana. Ale jen protože byl na špatném místě. - Tohle je masakr. - Neber si to. Moje strategie je vyhnutí se faktu, že Grant je debil. Bože, ten les vypadá hrozně lákavě. Doufám, že když si na něj zasednu tak brzy, že se mi to nevymstí ke konci.

Děláš si srandu? Moje další rasa začne tady a budu tě drtit. Jste ork a jste drancující. Musíte dělat, co je třeba. Promiň, Seane. - Dva tady. - Bude hrát za drancující dřevorubce. To je dobyto. A ještě jedno? Dobře, házej kostkou. - Doufám, že hodíš prázdnou. - Tady máš prázdnou kostku. - To je hrozné.

- Prosím, hoď prázdnou. Bože, byl bych tak šťastný. Jo! Lidi hrající Small World tomuhle říkají kostka prázdných polí. Ale dívejte, jsou tady i čísla. Kde? Nejspíš se objevují, jen když neházíš. Dostaneš dva, čtyři, pět, šest, sedm bodů tohle kolo. Počkat, nedostane tři za to, že má drancující orky? - Máš pravdu.

- Ty mu pomáháš? Nepomáhej mu! Počkat! Naser si, Grante! - Stal ses tím chlápkem. - Jsi čestný. - Moje zatracená znalost pravidel! - Aby se dodržovala pravidla... A abych ochránil své hranice. Má rasa by mohla být Pacifistické děti, všechny bych je tam poslal. Až půjdu do úpadku, což se stane, protože jsem hrozný, tak obsadím jeho území Bude si sbírat zuby jak kartičky pokémonů.

Já tě vidím! Jak si piješ dietní colu. Tak jo, tohle bude super-gamble-mánie 9000. - Jsi připravený. - Hej, ne tuhle stranu. Ne! Vidím nějaký důl? Ne. "Tohle bude gamble-mánie, Seane." "Ne, ne, ne. Negambli." Co? Co? Co? To jsou mí obři! Jo! Jednou mu ty trojky přestanou padat a já ho zničím.

Jsme trpaslíci, rádi těžíme, dostaneme své zlato a do kapsy ho dáme. Tohle zpívají trpaslíci. - Dostals na prdel. - Ta písnička se mi nelíbí. Dám to tady, ať všichni ví, co jsem kde dělal. Já posunu tohohle zpátky. A to bude konec mého kola. Teď ty, Jenno. Jsi na řadě. Dařilo se mi neútočit na některé lidi. Protože mě všichni nechali být.

Vítejte ve třetím kole! Začnu třetí kolo... Proměnou trpaslíka! Jo! Tím líp pro tebe, dobrý tah! Tak moc jsem se bránil před Seanovými obry, že jsem úplně zapomněl na černokněžníky. Nic mě nenadchne více, než když vidím nového hráče, který odhalí fatální chybu zkušeného hráče.

Snažím se v životě nedobírat slabé lidi. Radši porážím ty silné, je to větší sranda. Zdá se, že Sean vstoupí s obry do úpadku. Úpadek! - Měli své okamžiky. - Je to dobrý tah, hodně dobrý. ŽETONY RASY V ÚPADKU: ZŮSTÁVAJÍ NA STOLE NEMŮŽOU ÚTOČIT NADÁLE ZÍSKÁVAJÍ BODY - Je to nejrychlejší tah.

- V tomhle kole dostaneš čtyři body. - Grante. - Tak jo... Je čas jít drancovat. Pokud bys mohl drancovat tímhle směrem... - Myslím, že vynechám tohle území. - Bůh ti žehnej... A vezmu tohle. Pomůže kostka Grantovi? Vyskočila mi po ruce. "Jdu na to, políbím jo!"

Dobře, dobře, dobře, to je v pohodě. Počítá se to, protože to bylo úžasné. Prázdná, prázdná, koho dobýváme? Seane? Hele, další trojka. Udělal jsi snad něco rodině výrobce té kostky? Kreslíš obrázky na stůl? Snažím se udělat smutného smajlíka, ale vypadá to spíš jako puberťák, kterému trochu roste knírek. - Je to tragické.

- Pojďme spočítat body. Tady máš jasnou trojku. Tři, šest, sedm, osm, devět, deset, jedenáct bodů. Existuje vítězství na konci hry, ale taky vítězství určené hráčem, což je dobývání Granta s mou novou rasou. Jasně. SKÓRE AKTIVNÍ SCHOPNOST A RASA ZATÍM VEDE GRANT PÁTÉ KOLO Orkové půjdu do úpadku.

Upadající orkové? Hodně se jim dařilo. Hodně jsme drancovali. Vem ty dva pryč. Kdykoliv přijdu domů a spolubydlící budou sledovat Bořiče mýtů, tak zrudnu... "Ten Grant! Ten mě vydrancoval!" Ne, budu pasivně-agresivní. Řeknu: "To není pravá věda." Je to televizní věda.

Jedna, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm. Tihle orkové půjdou do úpadku a my je pak sundáme. Sníme tě na první svačině. Sníme tě na druhé svačině. A na dopolední čaj si zkusíme hodit kostkou a uvidíme, jestli tě dostaneme. - Jo! - Počkat, není nakloněná? - Jo, je.

- Ne, není. Je to úžasné! Dobře, takže dostanu... Dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm, devět bodů za toto kolo. To bude všechno, hraješ ty, Jenno, můžeš si vybrat novou rasu a taky vás vítám v šestém kole. Tohle kolo není číslo, je to svobodný muž. - Víš, které beru, že? - Co bereš? - Draky.

- Jo, ty miluješ draky. TRITONI MOHOU DOBÝT ÚZEMÍ VEDLE VODY O JEDEN ŽETON LEVNĚJI PÁN DRAKŮ VÁM UMOŽNÍ DOBÝT JEDNO ÚZEMÍ ZA JEDEN ŽETON - Kam jdeš? - Půjdu tady. Jeden, dobře. Normálně by tě stál dva, ale je to blízko vody, takže jen jeden. - Půjdu tady. - Dva. Protože tady někdo je. Takže tam dej ještě jeden žeton. "Ale já mám rád ryby a věci s vidličkama."

Dobře, je tohle technicky... - Jo, je to vedle vody. - Dobře. Vytlačujete mě. - Ork, ork, ork. - Takhle jsem se cítil... - Ty drancující orku, Grante. - Je tohle odplata? - Máš tam hromadu žetonů. - Má hodně. Tohle bude velké kolo. Ork, ork, ork. Myslím...

Můžeš podle pravidel jít tady a pak tady? Pokud sousedí, tak ano. - Udělej to zase. - Ork, ork, ork. - Kolik ti zbývá žetonů? - Dva. Pokud budeš útočit s drakem, tak ho musí tvůj triton doprovodit. Drží ho na řetězu a říká: "Nezabíjej je, ale ty hobity." Takže, co chceš udělat... nemůžu uvěřit, že ti to říkám, ale nejspíš bys měla dát draka tady a tady.

Myslím, že to sežrala. Ani mě neposlouchá. "Jen si povídej, Wheatone, je to rozkošné." Jsem nadšená, že mám draky. Takže hobiti teď uhořeli. Jeden umírá a dva si nechávám. A myslím, že zkusím... neměla bych. Neměla bych, ale zkusím to.

Normálně bys potřebovala čtyři, ty potřebuješ tři a musíš hodit dva nebo tři. Pojď trojko, pojď. Ubliž mu. Ahoj! Jo! "Kraj, Samvěd." "Měli jsme letět s prsteny do Mordoru na orlech." "Proč jsi tak hloupý?" - Spočteme to.

Máš tu černokněžníka, myslím, že víc jich tu není. - Ne, není. Dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm. Osm bodů pro Jennu. - Děkuju. - Věřím, že teď jedete vy, pane. Já půjdu do úpadku. Přicházíš o hrdinskou schopnost, už nejsi hrdinský. Dáme tvé ghúly do úpadku. Ale skvělé na nich je, že se pořád chovají jako aktivní rasa. Takže můžeš dobývat území se svými ghúly v úpadku!

- To můžu udělat? Cože? Počkat. - Proto jsou ghúlové tak dobří. Zahrál jsi ghúly vážně dobře, myslel jsem, že to je strategie. Jo, to byla strategie. Vzal sis ghúly, házels co nejrychleji a pak jsi skočil do úpadku. A hotovo! Třetí rasa je na cestě. Tak kdo to bude dál? Dobře, počkat. Tvá rasa je v úpadku.

Ty na mě zaútočíš. Proč bys to dělal? Co myslíš? Ještě jsem si nic ani nevybral. Nemůžu tomu uvěřit. Dobře, počkat. Zkusím hodit kostkou pro území tam vzadu. - Které? Tohle? - Ten les. Máš 50 % šanci, že to zvládneš. Bože, to je pro mě moc málo. Tomuhle se říká vysoká škola - měl jsem minimum. Co si vyberu?

Myslím, že to budou Bažinoví krysí muži. Bažinoví krysí muži JEDINOU SILOU KRYSÍCH MUŽŮ JE JEJICH VELKÝ POČET! BAŽINÁŘ ZÍSKÁ JEDNU MINCI NAVÍC ZA KAŽDÉ OBSAZENÉ BAŽINOVÉ ÚZEMÍ Budu začínat v bažině. Tady. Dobře, přesunu se sem. Cože? Nemůžeš stavět panáčky vedle sebe. To je jako východní a západní Německo.

"Ale ne, jsem mrtvý ghúl. Život byl ještě před chvílí skvělý." Můžou mé dvě rasy útočit společně? Ne, můžeš útočit postupně, ale nemůžou se spojit. Jakože jsou najednou přátelé. "Je na prd být ghúlem." Potřebuju jít směrem k té další bažině, takže tě zaberu. V hlavě jsem si počítal skóre a máš pěkný náskok. Jsi bosý Keňan. Bez ruk.

V čele maratonu. Cítím se teď dobře. Uvidíme. Mám náskok a chci si ho udržet. SKÓRE AKTIVNÍ SCHOPNOST A RASA ZATÍM VEDE GRANT DEVÁTÉ KOLO Přátelé, vítejte v posledním kole hry. - Jenno?

- Ano? Máš tu čest si vybrat novou rasu a udělat s ní, co chceš. - Vezme si amazonky. - Říkám jim "šílené čubky". AMAZONKY MŮŽOU PŘI ÚTOKU POUŽÍT ČTYŘI ŽETONY BERSERK UMOŽŇUJE HÁZET KOSTKOU PŘI KAŽDÉM SOUBOJI, NEJEN PŘI POSLEDNÍM To je jak cena útěchy pro mé poslední místo. Dobře. - A teď házej znovu. - No jo! Miluju je. - To je silná...

- Tři! Takže pokud chceš rozdrtit všechny krysí muže, Ne! Dostáváš tři, normálně bys útočila čtyřmi, ale tobě stačí jeden. Ne! Moji krysí muži jsou tam jak terče na střelnici. Tohle je špatné, vážně špatné. Udělám si z krysích mužů náhrdelník a už nikdy ho nesundám.

Mé království krysích mužů se rychle bortí. Dobře. - Tři. - Tři? Kámo. Normálně čtyři, tobě stačí jeden. To ne. Tohle je sranda, mám ty čubky ráda. - Tak jo. - Nech toho! Jaktože ti to tak jde?

Protože zbytek hry mi nešel! Hodila znovu tři. - Do toho. - Ty mě ničíš. Tohle patří tady. Pořád sbíráš krysí muže. Tohle je pravděpodobnostně nemožné. Půjdu tady. - Dobře. - Jenno, prosím. Prosím. Zběsilé amazonky přece krysí muže milují!

No tak! - Přijde tě to na tři žetony. - Stojí to za to. Promiň, Grante. Tak jo, spočítáme kolik máš bodů. Jedna, dva, tři, čtyři, tritoni. Pět, šest, sedm, osm, devět, deset, jedenáct, dvanáct pro amazonky. Nebo jak by řekl Grant: "Par." - Dobře, hraješ Seane.

- Beru tu rasu nahoře s tokenem. Komando zlobři. ZLOBŘI ZÍSKAJÍ JEDEN OBRANNÝ ŽETON ZA KAŽDÉ OBSAZENÉ ÚZEMÍ KOMANDO UMOŽŇUJE ZABRAT JAKÉKOLIV ÚZEMÍ O JEDEN ŽETON LEVNĚJI Půjdu na to a začnu dobývat. Takže jedna... - Platí to pro všechna území? - Jo. - Páni. - Všechna území o jeden žeton míň. Zajímavé, že jsi šel tam, a ne na území krysích můžů. Trochu soucitu s krysími muži.

"Pro mě jsi nevymyslel příběh!" Tohle si dám do sbírky. - Špinavé krysy. - Udělám tohle. Děti, nechť je to pro vás poučením, pokud na ostatní budete ze začátku škaredí, tak se na vás spolčí a na konci hry vám zbydou mizerní tři krysí muži. - Hraješ, Grante.

- Bažinoví krysí muži. - Jo, kam půjdou? - Půjdou do bažiny, abych získal ten poslední bonus. Takže získáváš jedna, dva, tři, čtyři, pět... Šest... vlastně třináct, nějakou záhadou. - Překvapivě. - Na chvíli jsi mě zaskočil, jestli jsem špatně počítal. Grante, máš jenom pět bodu. Jsem zklamaný a všichni ostatní taky. Rybo, ty se jdi bodnout. A uvidíme, jestli můžu zničit ještě jednu rybu.

Poprosím o kostku. - Poslední ryba. - Lidi, tohle je poslední věc, co se v této hře stane. Já nezvítězím. Dobře, spočítám si body. Dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm, devět, deset bodů pro mě. Spočítáme si teď body. Dobře, nechám některé schované. Pět jsem jich vybral a nechám tak. Máte spočítáno? Víte, kolik máte bodů? Já mám šedesát, ale těch pět jsem neotočil. - Dobře, tak je otoč.

- Tak jo, šedesát. Sakra. Šedesát dva. Sedmdesát dva. Osmdesát dva. Prosím. Osmdesát sedm. - Grante. - Takže tohle je deset, dvacet, třicet, čtyřicet... Úplně mi buší srdce. - Čtyřicet jedna.

- Padesát jedna. Šedesát jedna, to jsi udělal schválně. - Sedmdesát jedna. - Počkat, cože? Osmdesát jedna. Můj bože, počkat. Cože? Bože. Deset, dvacet, třicet, čtyřicet, padesát, šedesát, sedmdesát, osmdesát pět. Neee! - Jenno?

- Sedmdesát čtyři. Můžu být dramatická, ale ne... Seane! Vyhrál jsi! Já to netušil. Myslel jsem, že jsem poslední! - Chceš si zaběhat kolem stolu? - Myslím, že bys měl. Ze začátku mě štvalo, že Grant dobývá moje území a získává každé kolo jedenáct, dvanáct bodů. Ale Jenna napadla jeho území a dala mi tak šanci ho v posledních kolech dohnat. Úplně mě to šokovalo.

Měl jsem nejmenší skóre za celou hru. Ráda bych poukázala, že jsem ho položila s jedinou ženskou postavou ve hře. Vůbec jsem netušil, že to prohraju jen o dva body. Měl jsem štěstí. Jen jsem se účastnil náhody, která se stala a já tak vyhrál. To byla skvělá hra! POHOVKA PORAŽENÝCH Myslel jsem, že vyhraješ, ale ještě horší bylo, že jsem myslel, že vyhraju já.

- Já si to o sobě nemyslela. - A pak jsem prohrál o dva body. Všechno se to podělalo v posledním kole. Neee! - Zahraješ si znovu? - Jasně! To je skvělé! Mise TableTopu splněna. Díky moc, vážně. Můžete tady sedět, jak dlouho budete chtít. Půjdu dolů a promluvím si se Seanem o vítězství, které nikdo z nás nečekal.

Nakopala jsem tvým krysám zadky. - V posledním kole. - Se šílenýma čubkama. Nevím, kdo z nás je víc překvapený, že tady teď stojíme. Čekal jsem, že je Grant na míle daleko, ale když hra skončila, tak jsem si říkal: "Celou hru jsem se choval jako blbec." "Ale ne." Vyhrál jsi hru, ale taky krysí muže.

Vážně? Tak to si udělám dvě náušnice. A možná i piercing do nosu. To je skvělý nápad. Můžeš nám pak poslat fotku? My ji dáme na web. Ale poslyš, získáš pravou cenu, protože jsi dnes vyhrál. Nešetřili jsme, abychom ti mohli dát tuhle trofej úžasnosti. - To je pravá páska?

- Opravdu je. Poslyš, na lidech jako jsi ty nešetříme peněz. Takže se ujistím, že všichni ví, že tohle patří Seanovi. To jsem já. Můžu? Chceš něco říct lidem doma? Chci poděkovat všem, kteří hrají německé deskové hry, že chápou složitá pravidla a ocení tak tuto trofej. A taky Jenně, protože bez ní by nešlo pořádně zničit Granta v posledním kole.

Gratuluji, tu trofej si zasloužíš. A teď si ji musím vzít zpět, protože nemám rozpočet na víc trofejí. - Můžeme si potřást rukou? - Jo, samozřejmě! Taky si můžeš nechat kousek pásky! S tvým jménem, takže všichni ví, že jsi Sean a jsi vítěz. Hned s tím půjdu do kavárny. - Gratuluji. - Děkuju. Uvidíme se příště v TableTopu.

Překlad: Rizyk www.videacesky.cz

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak jsem si Small World už taky pořídil a je to opravdu úžasná hra. A se znalostí pravidel můžu říct, že Sean je minimálně dvakrát porušil. Za prvé když hrál za obry tak dobýval území okolo hory o 1 levněji. Takto to mohl dělat ale jen v případě, že by území s horou bylo už jeho, což nebylo. A za druhé když poslal ghůly do úpadku tak s nimi nemohl dále dobývat území ve stejném tahu, ale až od příštího.
Takže nebýt toho tak by měl určitě nižší skóre a pravděpodobně by vyhrál Wil. ;)

270

Odpovědět

"Will Wheaton!!"
-Dr. Sheldon Cooper

200

Odpovědět

tak tohle bylo složité :)

213

Odpovědět

myslim si ze tohle brzo umre, bez felicie.. jinak neni to spatne, ale ta hra nevim..

1837

Odpovědět

Graham... Sean... TableTop u mě poskočil u několik stupínků výš... Je na čase zhlídnout stovky Day[9] Daily,abych to všechno zase dohnal....

190

Odpovědět

je zaujímavé konečne vidieť Seana mimo StarCraft related :)

190

Odpovědět

Day[9] má prostě nejlepší hlášky... :)

P.S. čistě pro doplnění titulků: V čase 6:12 říká Sean korejsky děkuju ;)

241

Odpovědět

Hneď v prvom ťahu nemal šancu Sean nahrať 8 bodov. Vlastnosť obrov síce je zľava jedného žetónu na políčko susediace s pohorím, ale iba v tom prípade, ak pohorie už okupujem (ešte to tam aj napísali!!!), čo nie je splnené. To by musel naň na začiatku ťahu utratiť tri žetóny a až potom so zvyškom skúšať dobíjať okolie so zľavou. Tým pádom nemal najmenšiu šancu nahrať 87 bodov a o o dva zlaťáky vyhrať celú partiu. :-) ...už mám Smallworldu čosi odohraného, takže to trochu bije do očí. Každopádne podarené videjko, ako návnada na kúpu funguje a tá nálada a atmosféra počas hry odpovedá skutočnosti :-)

231

Odpovědět

...a ešte, že som taký hnidopich....ďalšia chyba a znova Sean.... čas cca 19:00... v ťahu, kedy idete s aktívnym národom do úpadku, už nemôžete urobiť žiadnu ďalšiu akciu, iba si spočítať a zinkasovať zlaťáky. Ghoulovia sa síce chovajú ako aktívny národ a je s nimi možné hrať aj keď sú v úpadku, ale až v ďalšom kole. :-)

200

Odpovědět

Tenhle pořad je prostě super!

200

Odpovědět

Wait. Oh my god. Wait. Hey. Oh. WHAT THE FUCK ?!?! :DD

211

Odpovědět

Můžu malej šťouranec ? Prosím, nenechte se strhnout trendem špatného přeložení Dungeons&Dragons jako "Dračí doupě". Nevím, kdo s tím přišel první, ale už filmy podle DnD byly takhle špatně přeloženy. Jedná se o dvě diametrálně odlišné hry, kde DrDko je česká (zjednodušená) verze hry DnD, která má úplně jiný systém pravidel a je to v podstatě úplně jiná hra. Většinou držím ohledně tohoto hubu a jen mlčky trpím, ale v titulkách TableTopu to prostě vypadá strašně (vzhledem k náplni pořadu).
To byl jen malej detail, jinak paráda a děkuji za zbytek překladu (dávám desítku) :)

214

Odpovědět

Ono jde hlavně o to,že už nás moc lidí D&D nezná (I když jse pravda,že mezi fanouškama TT jich je asi málo :D ),takže je u nás lepší to překládat rovnou jako DrD,který u nás znají určitě všichni,kdo se ve fantasy a tak aspoň trošku pohybujou. :)

201

Odpovědět

Úžasná hra :) vítěz překvapil :)

181

Odpovědět

Tak se Seanem jste mi udělali velkou radost, jelikož sleduji jeho pořad Metadating na Geek and Sundry a ani tady nezklamal :)

180

Odpovědět

Small World jsem poprvé hrál na Festivalu Fantazie a líbila se mi natolik, že jsem si ji následně koupil. Díky za překlad a těším se na letošní ročník FF - doufám že videačesky přijedou v plné síle ;-)

190

Odpovědět

Přijedeme. 5. a 6. července bychom tam měli mít vlastní program (projekce, přednášky, besedy) a pokud to klapne, měl by dorazit ten samý víkend i jeden zahraniční host, kterého jsme si vydupali. :-D No a jinak by tam měla dorazit i velká část našeho překladatelského týmu, takže tě rádi uvidíme.

190

Odpovědět

+BugHer0A ještě je tajné, kdo to je? :)

182

Odpovědět

+BugHer0ta schválně je to to měl rád podmořský pany?

180

Odpovědět

+BugHer0Jop, pořád to není na 100% jistý, takže nebudu vypouštět ukvapeně informace. Až nám podepíše smlouvu, tak to s radostí oznámím tady i na Facebooku, neboj. ;-)

190

Odpovědět

+BugHer0Hm, tak to se těším, ať to bude kdokoli (pokud ho/ji znám) :).

181