Milostný dopis a CoupTableTop

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 66
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:84
Počet zobrazení:10 689

V dnešním dílu TableTopu se dostane hned na dvě kratší hry, Milostný dopis, ve kterém se snažíte princezně doručit své vyznání lásky, a Coup, ve kterém se snažíte zlikvidovat konkurenci a co nejvíc rozšířit sféru svého vlivu.

Na Mindok.cz si Milostný dopis můžete prohlédnout, případně si tam najít, kde všude se prodává a třeba si ho rovnou objednat z některého e-shopu. Prodává se za méně než 100 korun.

Co se týče hry Coup, tak v češtině vyšla upravená verze pod názvem Coup: Noční klub, která je zasazená do jiného prostředí, ale herní mechanismy zůstávají totožné. Tato verze se dá sehnat za méně než 200 korun.

Poznámka: Podobnost karty Prince s Bradem Pittem a Beou Arthur posuďte sami.

Přepis titulků

Žijeme v době, kdy vzniká spousta tzv. mikroher, což je skvělé. Vznikají elegantní a nádherné hry, které se vám doslova vejdou do kapsy a dají se zahrát za méně než 15 minut. Tyto hry jsou perfektní, když čekáte, než vám přinesou večeři, nebo když si chcete odpočinout od náročnějších her, které hrajete. Dnes tu se mnou jsou Ben Fine, Rafi Fine a Felicia Day a budeme testovat naše schopnosti dedukce a klamu ve dvojici mikroher, které jsou rychlé a podnětné.

Pokusíme se jako první dostat k princezně svůj milostný dopis a pak se přesuneme do světa Resistance, abychom zjistili, komu z nás se podaří úspěšný puč. Milostný dopis je krásná deduktivní hra, kterou vymyslel Seiji Kanai. Vzestup mikroher je připisován z velké části jí. Milostný dopis se odehrává na královském dvoře, kde se někdo snaží k princezně dostat svůj milostný dopis.

Taková romantika! Intimní zpověď pravé lásky. Ale protože všichni jsme hrozní slídilové, chceme zjistit nejnovější drby a to, kdo má s princeznou románek. Na začátku každého kola má hráč dvě karty. Každá má svou hodnotu a také speciální efekt. Hráči pomocí jednoho efektu zjišťují, kdo jsou ostatní hráči, a druhou kartu si nechávají jako svou dočasnou identitu. Strážná vám umožní hádat, kdo se snaží milostný dopis doručit.

Komorná chrání princeznino soukromí. Tento Kněz z nějakého důvodu zná i ta nejtemnější tajemství, ale představte si ten skandál, kdybychom chytili Princeznu, jak si ty dopisy píše sama. Hra končí, když jeden hráč vyřadí všechny ostatní. Jinak vyhraje ten hráč, kterému v ruce zbyde karta s nejvyšší hodnotou. Bude náš milovník natolik chytrý, aby překonal dvorní překážky? Nebo bude naše princezna v jiném hradě?

To zjistíme v Milostném dopise. Já jsem Benny Fine, jedna polovina Fine Brothers, na youtube.com/TheFineBros se můžete podívat na to, co děláme. Já jsem Rafi Fine, druhá polovina Fine Brothers. Já jsem Felicia Day, herečka, scénáristka, producentka a tweeterka? Existuje to? Tohle je Milostný dopis. Tyhle karty míchám posledních 15 minut, ale to vy nevíte, takže je ještě trochu zamíchám, jednu kartu odložím stranou a můžeme hrát.

Kartu dáváme stranou, aby bylo těžší počítat karty. Teď každému hráči ve hře rozdám jednu kartu. KAŽDÝ HRÁČ ZAČÍNÁ HRU S JEDNOU KARTOU V RUCE KDYŽ PŘIJDE NA ŘADU, VEZME SI JEDNU KARTU Z BALÍČKU JEDNU ZE SVÝCH KARET VYLOŽÍ LÍCEM NAHORU PŘED SEBE A PROVEDE EFEKT, KTERÝ JE NA NÍ POPSÁN HRA KONČÍ VE CHVÍLI, KDY JE DOBÍRACÍ BALÍĆEK PRÁZDNÝ VYHRÁVÁ HRÁČ S KARTOU, KTERÁ MÁ NEJVYŠŠÍ HODNOTU HRA TAKÉ KONČÍ V PŘÍPADĚ, KDY VE HŘE ZBYDE POSLEDNÍ HRÁČ V BALÍČKU JE CELKEM 16 KARET Zapomněli jsme rozhodnout, kdo pojede jako první.

- Kdo z nás je skutečná princeznička? - No tak to jsem rozhodně já. S tím se hádat nebudu. Vezmu si kartu, takže mám tuhle kartu a tuhle kartu.

Zahraju Strážnou. STRÁŽNÁ UMOŽNÍ HRÁČI HÁDAT, JAKOU KARTU MÁ PROTIVNÍK NA RUCE (NESMÍ HÁDAT STRÁŽNOU) POKUD SE TREFÍ, TENTO HRÁČ V TOMTO KOLE KONČÍ A myslím si, že Felicio... Jsi Baron? - Nejsem Baron. - Dobrá. Jsi z toho nějaká nadšená.

Protože nejsem žádný špinavý Baron. No a já... Zahraju Strážnou. Je tu hodně Strážných. Palác se jimi jen hemží. - Vím, že půjdeš po mně. - Jo, už se na tebe koukám. Telepatie? Myslím si, že ty, Benny, máš Barona. - Ne.

- Sakra. Byla jsem vzdělávána doma a milostné dopisy mi chodily jen poštou. Když mi bylo 14, tak mi jeden kluk posílal rukou psané texty skupiny Yes. Děs. Já hraju Komornou. Tak jo. KOMORNÁ CHRÁNÍ HRÁČE PO JEDNO KOLO PŘED EFEKTY OSTATNÍCH KARET Takže budu v klídku. - Super.

- Nikdo na mě nebude sahat. Je progresivní, že Strážná je žena, ale Komorná zaostává. Chtěl bys spíš komorného? Chci toho snad tolik? Někoho k ruce? Nebo tak něco? Mně stačily moje ruce. A pak jsem se oženil. Naservírovala jsi mu to až pod nos. To se ale opravdu nedá, když mi to takhle připraví. Co budete dělat, pane?

Já jsem právě teď Strážná. Božínku! - A vy, pane... - Ano? Nebo madam. Nejsem si jistý. Na Milostný dopis se docela cítím, ale mám staršího bratra, který je mistrem manipulace, takže asi prohraju. Myslím si, že ty jsi ve skutečnosti...

Kněz. Hned to zjistíme. Ne. Nula ze tří. Nikdo tu neumí číst myšlenky. - Je to těžké. - Moc nám to hádání nejde. Jsme špatní. Vypadá to, že jsem Strážná. Co?

Je tu vůbec někdo jiný? V balíčku už zbývá jen jedna Strážná. O hradech se dobře ví, že úroveň jejich bezpečnosti přímo závisí na počtu strážných. A ukazuje se, že pět strážných stačí na jakýkoliv hrad. Na mě nemůžeš. Na Komornou nikdo sahat nebude. Ne. Jsi Kněz? Nejsem.

Nějak se tu nic moc neděje. Proč je na tom hradě tolik Strážných? Jsou ohledně těch dopisů až paranoidní. Naštěstí žádná z nich netuší, co se tu děje. Nikdo nehádá správně. Teď vy, slečno Felicio. Proč se na mě tak koukáš? Jsi na řadě.

Všichni se na tebe koukají. Ale ty na mě čučíš, jako bys byl v reklamě na kolínskou. Takže já... Použiju Barona. HRÁČ POROVNÁ HODNOTU SVÉ KARTY S HODNOTOU KARTY JINÉHO HRÁČE HRÁČ S NIŽŠÍ KARTOU V TOMTO KOLE KONČÍ Na koho pošleš Barona? - Na tebe nemůžu. - Přesně tak. Na mě ne.

Takže jednoho z vás. Tebe. Takže tajně porovnáte hodnoty svých karet. Takže si je ukažte. - Kdo má nižší hodnotu karty, končí. - Takže možná tohle kolo končí? Takže ty. - Končíš? - Promiň, musela jsem něco zahrát. - Ukaž nám...

- Princ. Celkem vysoká karta. - Zajímavé. - Velmi. - To je ale zajímavé. - Co nám zbývá? Když hrajete Barona s vysokou kartou, riskujete, že ostatní zjistí, že máte kartu s vysokou hodnotou. Takže nevím... Nevím, jak Barona hrát. - To nebylo hezké. - Promiň. Bylo to hrozně brzo, mohla jsi počkat.

Neboj, za chvilku bude po všem a už to nebude bolet. Musíš ji vyřadit. Hned. Dělejte si, co chcete, já mám zase Komornou. Co? - Připravím si zatím další kolo. - Ty máš určitě vysokou kartu. Jednu kartu si tam celou dobu syslí. Jsem Kněz. Kouknu se, co máš na ruce.

Nelíbí se mi, že se mi Kněz hrabe ve věcech. KNĚZ UMOŽNUJE PODÍVAT SE NA KARTU V RUCE JINÉHO HRÁČE Zajímavé. Prozraď mi něco. Potřebuju informace. Na mě nemůžeš. Hraju Kněze. Takže... - Chtěla bych...

- Na mě němůžeš. Musím se podívat na tebe. - Sakra, chtěla jsem... - Promiň. - Zajímavé. - To ano. Velmi zajímavé. Takže vy víte vše a já nic. Tak jo, chci další Komornou. Tak jo. Hraju poslední Strážnou.

Felicio, jsi Král. - Ano, vyřadil jsi mě. - Jak jsi to věděl? Psala jsem pokoutné milostné dopisy vlastní dceři. Král přece může dceři napsat platonický milostný dopis. Když v tom nebude nic divného. Navíc se bavíme o středověku, takže... Však víte. Vzal jsem si kartu a teď... Jsem Princ a volím tebe, abys vyložil svou kartu.

Ne! PRINC DONUTÍ JEDNOHO Z HRÁČŮ VYLOŽIT KARTU Z RUKY TENTO HRÁČ SI PAK DOBERE NOVOU KARTU Z BALÍČKU Je konec. POKUD HRÁČ VYLOŽÍ KARTU PRINCEZNY, V TOMTO KOLE OKAMŽITĚ KONČÍ - Ty jsi nebyl princezna, ale on. - Celou dobu jsem byl princezna. A už to bude tak, že já, Baron, jsem celou dobu psal milostné dopisy.

Baronova láska je jeho vlastní odraz v zrcadle. Sobě bych milostný dopis napsal, protože jsem hrozně atraktivní. To je konec prvního kola. Karta, která byla stranou, byla Hraběnka. Hádal jsi mezi třemi nejsilnějšími postavami? Tvůj Princ byl pryč, já měl Princeznu, takže musela být Král. Dobře ty. Tak jdem na to.

Zamícháno. Nové kolo. Začíná ten, kdo v minulém kole vyhrál. Takže zase já. Já se nechám chránit Komornou. Ta ty svoje vlasy očividně miluje. Tak jo, já zahraju Strážnou a myslím si, že máš Kněze. Ne. Tak jo.

Měla bych tyhle psychické schopnosti víc trénovat. Já jsem netrénoval. Můžeš vyzkoušet video tutoriál na webu Lynda.com. Další tutoriály z Lynda.com, kterými jsem na dnešek trénovala, bylo vázání korzetů, sokolnictví a umění klamu. Zahraju Strážnou. Felicio?

- Baron. - Ne. A já z toho měl tak dobrý pocit. Strážná? Strážná? Ne, také se nechám chránit Komornou. Jak zajímavé. - A další Komorné už tu nejsou. - Ochrana došla. Co to tu máme? Já jsem Kněz, což mi umožní podívat se někomu na kartu.

On něco má, hele, jak se tváří. Nechce, aby ses jí díval do karet. To on, odvádí od sebe pozornost, to mu jde dobře. - Pamatuješ, jak jsme hráli Resistance? - Jo, pamatuješ, jak jsem tě porazila? Pamatuješ, jak jsme hráli Lords of Waterdeep? Na kartu se podívám tobě. Budeš zklamaný.

- Jak zajímavé. - Říkala jsem ti to. - Jak zajímavé. - Že by Strážná? - Hele, já jsem poctivá. Pořád. - No to určitě. Zahraju Strážnou, zahraju ji na tebe, myslím si, že máš Krále. Ne. Promiň. Takže nemáš Barona ani Krále?

Já zahraju Prince. A donutím tě vyměnit si karty. Měl jsem Barona. Tak jo. A teď si vezmu novou kartu. - Mám z toho dobrý pocit. - Jo, Baroni jsou hrozní. Na rozkaz Krále vyhlašuji... - Pane jo!

- On hraje Krále! - Ty hraješ Krále? KRÁL UMOŽŇUJE VYMĚNIT SI KARTY S JINÝM HRÁČEM Myslím si, že máš pravdu v tom, že má nějakou vysokou kartu. Vyměním si s tebou ruku. Čekám na reakci. - A na jakou? - Jakoukoliv reakci. Teď jsem na řadě já, zbývá tam jedna karta. - Za chvíli bude konec. - Už se to blíží. Můžeme si promluvit o tom, že tenhle týpek vypadá jako Brad Pitt?

Spíš jako starý Joffrey. To jsem si říkal já. No to z něho... Vypadá jako... Bea Arthur. Nevím, jestli jsou si Bea Arthur a Brad Pitt podobní v obličeji, ale oba mají podobnou náturu. Jakože jsou schopní věci zařídit, ne? Vykládám Hraběnku.

Proč bys vykládal Hraběnku? Hraběnku. MÁ-LI HRÁČ V RUCE KRÁLE NEBO PRINCE, MUSÍ HRABĚNKU VYLOŽIT Takže máš Prince? Protože Král už je zahraný. - Nebo blafuje. - Nebo blafuju. S Hraběnkou můžete i blafovat. Musíte ji vyložit, pokud máte Krále nebo Prince, ale pokud je nemáte, takže můžete ostatní hráče zmást a oni na vás vyplácají karty Strážných.

Funguje to velice dobře i jako super dvojitý, zpětný mega blaf blaf, když jednu z těch karet máte. - Blafuje. - Ty rozhodneš, co uděláš. Jestli máš Strážnou, můžeš ho zkusit vyřadit. Zahraju Strážnou a myslím si, že máš Barona. Chvilka napětí.

Ne. Máš Princeznu? Má Princeznu! - Měla jsi hádat Prince. - Já vím, měla, no jo. Proč Felicia nezahrála Strážnou a nehádala, že Wil je Princ? Je jasné, že je Princ. - Všechny karty jsou pryč. - A co se stane teď? Do p*****. Vyhrává ten, kdo má kartu s nejvyšší hodnotou, - V jakém pořadí je ukazujeme?

- Najednou. Tohle jsem podělal. Podělal jsi vlastní kolo? Takže prohrál, protože... Protože jsem vůl, tak jsem prohrál. Chci jen říct, že když Rafi prohodil karty, dal jsem mu Strážnou a on mi dal Princeznu, díky tomu jsem vyhrál. - Díky moc! - Proč jsi mu dával Princeznu? - Je jedno, že jsem to podělal.

- Chtěl jsem ho vyřadit. Zapomněl jsem, že bude konec, chtěl jsem ho vyřadit Strážnou. Prostě tuhle stranu stolu postihla hloupost. - Ale to nevadí. - Ještě bude jedno kolo. Druhý Baron byl stranou. Když se na tebe podívám, mám pocit, že pletichaříš. To on pořád! Bennymu se nedá věřit! Když se zrovna nic nehraje, je to důvěryhodný a skvělý starší bratr.

Ale když se něco hraje, tak si myslíte, že vás podrží, ale ne. Jsem starší bratr a tohle zní jako blbost. Tady máte. Benny, začínáš. Super. Moje chvíle. Tak jo. Strážná. Felicio. Ty máš Komornou.

- Ne, nemáš. - Ne, nemám. Moc mi nepomáháš. To jsou nervy. Já jsem obyčejný Princ. - Docela brzo. - To jo. - A donutím... - Sebe? - To jde? PRINCE LZE POUŽÍT I NA SEBE Jestli máš kartu na nic, tak ji můžeš zahodit a začít znovu.

Bráchu poslouchat nebudu, ten mi nechce pomoct. Můžu ti říct, že ten ti pomáhat nebude. Felicio, ty vylož kartu. Baron se mi stejně nelíbil. Nová karta, díky. A teď jedu já. - Takhle bych to nehrál.

- Proč ne? Nic víc k tomu neřekneš? Benny, jsi Princezna? Ne. Přál by si být. - Nechtěl ses té karty vzdát. - To jo, máš pravdu. - Mohl vyložit vlastní kartu. - Tvou pomoc nepotřebuju. - Je skvělá, prokoukla ho. - Jsi jako ďáblík, co sedí na rameni. Jen říkám, že máš pravdu.

Jsem Strážná a myslím si, že máš kartu s vysokou hodnotou. A to tak vysokou, že máš Princeznu. Mýlíš se! Dej si ruku žalobnici dolů! Říkám hezký den! Dobrý den, pane! Benny pracoval v Disneylandu a naučil mě, že když na někoho ukazuju, mám použít dva prsty, je to zdvořilejší.

Takže když na mě Felicia vystrkovala prst, nelíbilo se mi to. Zajímavé. Chce, abychom si mysleli, že má Prince nebo Krále. Jen jsem zahrál kartu. Zajímavé. Už zbývají jenom čtyři karty. Jako Strážná dávám celou dobu pozor.

Celou dobu. A myslím si, že jsi nám nelhal. I když to děláš pořád. Ale teď ti věřím. A myslím si, že jsi Princ. Ne. Takže buď je, nebo není Král. To nám to usnadnilo. Já se na jedno kolo vzdálím.

Počkám, až se navzájem rozcupujete. Poslední dvě karty. Já zahraju unylého Brada Pitta. A použiju ho na sebe. Pokouší se získat lepší kartu. Tak jo, svou kartu vylož. Ukaž, co jsi měla. Kněze. Dobrá volba.

Snažíš se vyhrát. A už je skoro konec. Komorná. - A jsme tam, kde jsme byli. - Ale no tak! Zdá se, že zase vyhraju! - Nenaparuj se! - Tady to je, přátelé. - Ty máš Strážnou, ne? - Mám Princeznu! - Strážná je stranou?

- Sakra! Benny, vyhráváš Milostný dopis, gratuluji. Pojďme na Coup. CELKOVÉ SKÓRE Coup je skvělá mikrohra plná klamu, kterou vymyslel Rikki Tahta. V Coupu hrajeme za mocichtivé miliardáře, kteří se snaží ovládnout fiktivní svět budoucnosti, kde velké korporace zničily demokracii a zcela ovládly svět, díky čemuž se z nich stala nová superbohatá vládnoucí třída.

Ano, vzdálená budoucnost fiktivního světa. Naší jedinou konkurencí jsou další zbohatlíci, kteří se pletou do našich záležitostí a chtějí nás sejmout. Takže s nimi musíme bojovat. Ale ne v krvi jako rolníci, ale pomocí klamu, zrady a nakupování vlivu. Malý balíček 15 karet představuje pětici tajemných agentů, které si můžeme povolat na pomoc.

Každá karta je v balíčku třikrát a každý hráč dostane dvě karty, které představují jeho vliv v tomto fiktivním světě. Skvělé ovšem na Coupu je, že můžete předstírat, že jakoukoliv nebo třeba všechny tyto karty zrovna máte, i když máte ve skutečnosti jen dvě. protože Coup je hra plná klamu. Jediný způsob, jak někoho zastavit, je být dostatečně odvážný a obvinit je, že lžou.

Nebo ještě lépe, kontrovat jejich lži nějakou vlastní lží. Cože? Ty jsi Vrah? Ale já jsem Komtesa, takže schopnost Vraha nefunguje, promiň. Nakonec nás naše lži dostihnou. Hra skončí, když jeden hráč zničí všechny ostatní hráče. Kdo bude opékat nad ohníčkem diamanty a komu bude diamanty opékat jen jejich sluha?

To se dozvíme ve hře Coup. Tohle je Coup. Jako předtím už hodinu míchám karty. Ale teď je zamíchám ještě trochu, aby bylo všem jasné, že to není žádný podvod. Teď si ty karty rozdáme. Oficiální pravidla umožňují, abychom si vybrali, kdo začne.

Takže bude začínat Ben, protože vyhrál Milostný dopis. HRÁČI ZAČÍNAJÍ SE DVĚMA PENĚZI Tak pojďme na to. Kdo jste a co chcete dělat, pane? V KAŽDÉM KOLE MŮŽE HRÁČ ZAHRÁT JEDNU AKCI 1. VZÍT SI JEDEN PENÍZ 2. POŽÁDAT O ZAHRANIČNÍ POMOC (DVA PENÍZE) 3. ZAPLATIT SEDM PENĚZ A ZAHÁJIT PUČ 4.

NEBO ZAHRÁT SCHOPNOST POSTAVY HRÁČI MOHOU TVRDIT, ŽE MAJÍ JAKOUKOLIV KARTU MOHOU MLUVIT PRAVDU... NEBO MOHOU BLAFOVAT Rád bych si vzal jeden peníz, prosím. Takže nejsi Vévoda. TATO AKCE NEMŮŽE BÝT ZABLOKOVÁNA Jak odvážný tah. - Je to bezpečný tah. - Jasně, Vrahu. VRAH MŮŽE ZAVRAŽDIT JEDNU POSTAVU, POKUD ZAPLATÍ TŘI PENÍZE KOMTESA MŮŽE VRAŽDU ZABLOKOVAT Pokud si v prvním kole vezmete jeden peníz, tak zkušeným hráčům okamžitě dojde, že máte Vraha.

Takže buď chcete, aby si to ostatní mysleli, nebo si prostě připravujete vraždu. Co ty? Já požádám o zahraniční pomoc. Zahraniční pomoc, to jsou dva peníze.

Je někdo Vévoda? VÉVODA MŮŽE HRÁČI ZABRÁNIT, ABY SI ZÍSKAL ZAHRANIČNÍ POMOC - Chce někdo blokovat? - Já. Říká, že je Vévoda. Myslíš, že lže? Jinak o svou zahraniční pomoc přijdeš. PŘI AKCÍCH POSTAV MŮŽETE CHTÍT, ABY HRÁČ DOKÁZAL, ŽE DANOU KARTU MÁ TEN, KDO TUTO VÝZVU PROHRAJE, AUTOMATICKY PŘICHÁZÍ O JEDNU KARTU Víš co?

Už tě nebudu blokovat. - V budoucnosti? - Jo, jednou stačilo. - Takže spojenectví. - Jo. - To se v téhle hře často nevidí. - Tak jo. Musím se spojit s Feliciou, abych se mi v budoucnu podařilo získal víc peněz. Navíc mám Feliciu rád. S bráchou spojenectví uzavírat nechci. Líbil se mi tvůj přístup, takže si vezmu jeden peníz. - Páni.

- Na tom není nic špatného. - Vrahové! - Jsi Vévoda, tak si vezmeš peníze, ne? Ano, vezmu si tři peníze, protože jsem Vévoda. VÉVODA SI MŮŽE VZÍT TŘI PENÍZE Tvrdí, že je Vévoda a bere si tři peníze. Chce tuto akci někdo zablokovat? - Já ne. - Kdokoliv? Věřím jí. Potrestala jsem tě.

Máme mezi sebou vztah jako v knize 50 odstínů šedi. - Mimochodem nečetla jsem to. - Lhářko. Nečetla, fakt ne! To to musí být hodně špatné, když to ani ty nečteš. No jo, já četla i porno s yettim. - Cože? - Ne, jsi na řadě. Ne, ne, ne. Jsem v knižním klubu Vaginálních fantazií a občas si musím něco nastudovat. Pouze pro akademické účely. - Vraždím tebe, Rafe.

- Co? Tady jsou peníze. Vraždím tě. Můžeš říct, že máš Komtesu, ale to bys lhal a byl by to tvůj konec. Blafovat, že máte Komtesu, je strašně riskantní tah. Pokud vás chytí při lži, přijdete o jednu kartu a pak vám Vrah zavraždí vaši zbývající kartu. - Jinak? - Jinak přijdeš o vliv. Nebo kecá a nemá Vraha.

Když mu nebudeš věřit a donutíš ho, aby kartu Vraha ukázal. Myslím si, že nejsi Vrah. Tak se ukaž. Co máš? Tak co? Pokud nemáš Vraha, musíš jednu z karet zahodit. Ale pokud ho máš, tak musí jednu kartu zahodit on. Zahazuju. - Žiju! - Mistrovský kousek! A přijdeš o tři peníze.

- Chyba byla jít po bratrovi. - Přesně to jsem chtěla říct. Já na tebe odsud nevidím, nemám brýle, vidím jen rozmazaného hada. Tak jo, jsi na tahu. - Požádám o zahraniční pomoc. - Užij si to. - Vezmi si ji. - Uvidíme, co se stane. Já Vévoda nejsem. Wil má Vraha na stopro, to je jasný. Použiju na tebe Vraha, protože ve hře nechci Vévodu. - Ty jsi hrozný.

- Nemáš Komtesu? - Zahazuju kartu. - A co je to? Vévoda! - Nelhala jsi, samozřejmě. - Samozřejmě že jsem nelhala! Teď jsem na řadě já. A já zavraždím tebe. Má Vraha! Já mám Komtesu. Tohle je pro Feliciu důležitá chvíle. Může to pro ni znamenat konec.

Nechá to být? Jako Elsa? Já to... nechám být. Věřím, že máš Vraha. A taky Komtesu. A to je vše. Chci zahraniční pomoc, prosím. Dva peníze.

Nemá někdo Vévodu? Tady to máš. Je to čaroděj! Ta temná entita na pozadí. - Strategizuje, čte si karty. - Je to Varys! - Já jsem... - A ty jsi Malíček. No tak počkat, počkat. Ty chceš použít Velvyslance? Chceš si vyměnit karty?

Proč bys nám něco ukazoval, pokud jsi nepoužíval Velvyslance? - Dostal se ti do hlavy! - To je děs. Máš ho v hlavě. VELVYSLANEC SI MŮŽE VYMĚNIT KARTY S BALÍČKEM POKUD HO NIKDO NEVYZVE, NEMUSÍ KARTU VELVYSLANCE UKAZOVAT Neměl jsem Velvyslance ukazovat. To se totiž nemusí. Zapomněl jsem na to, byla to hloupost. - Doufám, že jsi povýšil na Vévodu.

- Díky. - To zjistíme. - Nebo na Komtesu. Vezmu si příjem. Vůbec neriskuje. Takže má buď dva Vrahy, nebo Vraha a Komtesu. To si myslíš ty. Já mu tu Komtesu nevěřím. Možná jenom lže. Proč by si bral jen jeden peníz, kdyby neměl Vraha?

Dostal jsem se vám všem do hlav, co? Žiju ve vaší hlavě a neplatím nájem. - Hraješ si na Vraha a bereš si jeden peníz? - Jo. Já bych chtěl opět zahraniční pomoc. - Tak jo. - Není tu Vévoda, který by tě zastavil. - Nebo jo? - Pozdě, navalte peníze. To se nedá uspěchat. Chceš použít Vévodu, nebo ne?

Vždyť nejsi Vévoda! Nutí tě mi lhát! To určitě, on Vévoda není! Nechal jsi ho, máš Vévodu. Měl bys ho prostě zablokovat. Tak co uděláš? Vezmi si tři a připrav se na puč. Felicio, byla jsi na mě tak hodná.

Ale... A je to tu. - A najednou je ta hra temná. - Vrah je tu! - Ty mě zavraždíš? - Přesně. Potom, co jsem tě dříve zablokovala? Čekal jsem na svou příležitost. Chceš kousnout do ruky, která tě nekrmila, ale dala ti facku? Jak se ti to líbí, Felicio?

Není to příjemný pocit, co? Ukaž mi tu kartu, chci ji vidět. Chci vidět, že máš opravdu Vraha. Tak jo, tak je po mně. Ale už nemáš Vraha. Víš, co jsem měla já? - Jasně. - Byl to Vrah. To jsem nečekal. Jo. Byla jsi naprosto čestná.

- Vůbec jsem nelhala. - Jsem v maléru. POKUD HRÁČ UKÁŽE KARTU A VYHRAJE VÝZVU, VEZME SI Z BALÍČKU NOVOU KARTU Asi je načase, abych požádal o zahraniční pomoc. Vévoda? Takže příští kolo může někoho zavraždit. Já bych chtěl taky požádat o zahraniční pomoc. Bože. Rafe, co budeš se svou kartou dělat ty?

Myslím, že ty Vraha nemáš, ale on možná jo. Takže bych měl zastavit jeho. Můžeš mu Kapitánem ukrást peníze. Ukradnu ti peníze. KAPITÁN SI OD JINÉHO HRÁČE MŮŽE VZÍT DVA PENÍZE TUTO KRÁDEŽ MŮŽE BLOKOVAT JINÝ KAPITÁN NEBO VELVYSLANEC Máš Velvyslance? Pokud přizná, že má Velvyslance, tak nemá...

Nerozhodl jsem se, jestli ti věřím toho Kapitána. A co myslíš, že jsem? Byla by sranda dát vousy dohromady. Nejsem si jistý, jak se Wil stará o své vousy. Nechtěl jsem to říkat, snad se na tohle nekouká, ale mám lepší vousy než on. Ukaž mi svého Kapitána. Nevím, jestli ho má.

Má! A prachy jsou fuč! A karta taky. Takže dostaneš tyhle dva peníze. - Komtesa? - Ne, všichni Vrahové jsou pryč! Už nám tu nezbyli žádní Vrahové. Dejte mi popcorn! Musíš si vzít novou kartu místo Kapitána. Díky.

Těžké rozhodování. I když mě budete okrádat, tak prosím o jeden peníz. Co to děláš? Co tam máš? - Dobrá, okradu tě o dva peníze. - Na základě čeho? Protože jsem Kapitán. Mám věřit, že i když jsi zrovna přišel o Kapitána, dostal jsi dalšího? - Mám dalšího Kapitána. - Dvojitý Kapitán! - Stát se to může.

- Tak jo. Vezmi si mé peníze, Kapitáne. Takže nemáš Vévodu nebo Velvyslance? To říkáš? - Vezmi si to. - Co máš? Řekl bych, že musíme vyrovnat naše šance. Poslední věc, o kterou se na této planěte v tuto chvíli zajímám, jsou slova, která vycházejí z tvých úst. Ale musíme s ním něco dělat!

- Přece s ním nechceš... - Tys ho hned prokoukla. Vezmu si zahraniční pomoc a budu se cítit dobře. Teď jsi na řadě ty. Já bych taky chtěl zahraniční pomoc. Nemáte Vévody. - Takže protože mám Kapitána... - Jistě že máš Kapitána. Tak tě zase okradu o dva peníze. - Tak jo, ber.

- Takže máš sedm. Rafi mi pořád krade peníze, protože mu věřím, jinak by byl konec. Mám sedm peněz. Můžu zahájit puč. Bene, připrav se. Jdu si pro tebe. Máme problém. - Čí hlava skončí v krabici? - Vezmu si jeden peníz. Vezmu si mezinárodní pomoc. Páni.

Zabij ho! - Zabij ho! - Zabij, koho chceš. Někdo vypadne. - Je jasné, že to budeš ty. - Proč je to jasné? - Zabij ho! - Přestaň, je konec. Co s nimi mám dělat? Hodit je na něj? Tak nám ukaž, co jsi měl. Komtesu. Zajímavé. Nemohl jsem nic dělat.

Byl jem bezmocný. Ale odvádět pozornost kecáním ti jde dobře. - Zahraniční pomoc. - Aspoň chápete, jaký mám život. Ale smrt čekala na mě. No takže já... Půjde to docela pomalu, ale jako Kapitán ti kradu dva peníze. Nevěřím ti. Cože? Vždyť mi to celou dobu věříte. Byl by děs, kdyby toho Kapitána neměl.

Když mě díky tomu sejmul. Tohle je chvíle pravdy, přátelé. A? Šmejd jeden! Je roztomilý! - Měl jsem dva Kapitány. - Fuj, knír. A Wil měl Komtesu. Gratulace.

CELKOVÉ SKÓRE V Coupu začíná hráč, který vyhrál předchozí kolo. Protože jsem Vévoda, tak si vezmu tři peníze. Protože vybírám daň. Je divné, že si myslíš, že jsi Vévoda. Já ti nevěřím. Felicia ti nevěří, že máš Vévodu. Jestli máš Vévodu, tak ho ukaž.

Nemám. Co? Pomstila jsem se ti! Hned ze startu. A jsme si kvit. - A přichází o Komtesu. - Promiň. Proč mi hned v prvním kole nevěří Vévodu? To nikdo nedělá! Jsem Vévoda.

Vezmu si zahraniční pomoc. Ta mi jako Vévodovi patří. Chce mě někdo blokovat? - Ne, je to Vévoda. - Jsi Vévoda. - Tak jo. Já jsem taky Vévoda. Chci tři peníze. Skvělá grimasa. Nevím, jestli to máme nahrané. Já jsem Kapitán.

A vezmu si od Felicie dva peníze. Co? Můžu to zablokovat? - Nemůžu. - Pokud jsi Velvyslanec, tak jo. A nebo pokud jsi taky Kapitán. - Tady máš. - Díky. - Dobrá. - Nejsem Kapitán. Vezmu si jeden peníz. - Akce, kterou nejde blokovat.

- Protože jsem Vrah. - Věřím, že je Vrah. - Já jsem Vévoda a vezmu si daň. - V příštím kole má na puč. - Přesně tak. Pokud s tím můžeš něco udělat, tak bys to měla zkusit. - Ten toho nakecá. - To jo. Hele, podívej, pokud chceš někoho zavraždit, tak Wila, protože má na puč. Pokud nemáš Vraha, ale i v tom případě mu prachy nesebereš, Kapitána nemáš... I tak by ale mohl mít dost.

Víme, že nemá Vraha. Ale možná jen lže. Když to neuděláš, tak někoho zabije a zbydou mu dvě karty. Čím víc mluvíš, tím víc tě chci zabít. V tom je ten problém. Snažím se jen vysvětlit, co všechno můžou lidi dělat. - Co když neznají své možnosti? - Většinou jsem já ta ukecaná a v takovýchto hrách mě vždycky vyřadí, takže jsem ráda, že je tu ukecaný Benny, ale chci, aby umřel.

Ne doopravdy, jen ve hře. Problém je, že i když ho zabiješ, tak nám pořád bude radit. Dobře, mám pusu na zámek. Co uděláš? - Zavraždím tě. - Jsem Komtesa. Co? Něco bych řekl, ale nemůžu.

Tentokrát ti nevěřím. - Takže podle tebe lžu? - Myslím, že lžeš. - Mám ti ukázat Komtesu? - Nevím. Říkáš, že máš Vévodu a Komtesu. Přesně tak. Tak jo, nevěřím ti. - Buďme odvážní. - Ukecal tě do toho. Přesvědčil tě, abys to udělala.

Je to tak! To je ale šmejd! Poslyš, kdybys mě nechala mluvit, tak bych ti to řekl. Svého Vraha nedám. Jste hrozní. Já dostanu novou kartu. Dobrý tah. Já použiju Kapitána a ukradnu ti peníze. Já tvou krádež zablokuju. - Čím?

- Kapitánem, co jsem dostal. - Myslíš si, že jsi Kapitán? - Vím, že jsem Kapitán. Tohle je Kapitán. Co uděláš? Jak to zahraješ? Věřím ti. Věříš mu, že má Vévodu a Kapitána? - Jo. - Myslíš, že má takovou kliku? - Jo, přesně tak. Správná volba. A já věřím tom, že když rozjedeš puč, tak určitě ne proti mně. To si myslím.

- Takže udělám to... - Jeden z nás příští kolo umře. - Pokud nic... - Pokud nic neuděláš. Já si jenom... vezmu zahraniční pomoc. Jednoduše. Chceš zahraniční pomoc, to jsou dva peníze. Jako Vévoda ti zahraniční pomoc blokuju. Ale...

Já... Buď mu nebudeš věřit, nebo ho možná necháš tě zabít. Vévodu má! Fakt ho má? - Má. - Jsem v situaci, kdy si myslím, že jsi typ člověka, který mě zabije, protože jsem řekl, že to neuděláš. Když ses na mě totiž podíval, tak mi bylo jasné, že mě zabiješ. Takže po tobě musím jít, protože umřu tak jako tak.

Takže jak? - Nevěřím ti, že jsi Vévoda. - Ale on je! Říkala jsem ti to! A je po tobě. Zbavil jsem nás jeho Vévody. Teď už vám to půjde. Co zbývá ve hře? Co jsi měl? Velvyslanec.

- A teď zabije mě. - Teď má před sebou zajímavou volbu. Někoho vyřadit a jít do boje jeden na jednoho, nebo mi trochu uškodit, protože nevěří, že máš šanci vyhrát. - Proč tě zabíjet? - Já ti jednu vlepím! - To si myslí on! - Jasně. "On" si to myslí. - Když mě zabije... - Tohle neokecáš. Občas je fajn, když vás vyřadí, protože už nejste pod tlakem.

Zvlášť když hraje můj bratr, to je to pak neustálá manipulace a občas chcete ze hry ven. A koukat se, jak to dělá ostatním. Okradu tě, protože jsem Kapitán. - Chceš mě okrást? - Přesně. Ale já jsem Kapitán. A od Kapitána krást nemůžeš.

- Jsi si jistý, že jsi Kapitán? - Jo, jsem Kapitán. Kapitán Kapitán. Vždyť můžeš zahájit puč! - To mě nebo ji nechceš rovnou zabít? - Je hrozně zmatený! Nedává to smysl, ale když to takhle chceš, tak jo. Wile, já jsem Kapitán! Už několik kol okrádám lidi a všichni jste mi věřili. Otázka je, jestli budeš riskovat svou kartu, protože si myslíš, že jsem blafoval.

- Ano. - Že nemám Kapitána a blafuju? Vyber si, kterou mám zahodit. Kapitána nemám. Takže si vezmu dva peníze. Možná má dva Kapitány? Věřila jsem mu... Možná má dva Kapitány. Budu asi znít jako hajzl, ale jsou chvíle, kdy umíte v ostatních číst tak dobře, že se ani nemusíte dívat na své karty. A tak nějak se teď cítím.

Páni, Komtesy jsou pryč a Vrahové tu pořád jsou. Ahoj. No? Má tolik peněz, že bude muset zahájit puč. Dostal dva další. Moc toho teď už nenaděláš. Vévodu nemá. Tak si vem tři, ať máš na Vraha.

- Mám jen jednu postavu. - Vraha. Vem si tři a pak ho zabij. - Nemůžu si vzít tři. - Můžeš tvrdit, že jsi Vévoda. - Nechtějí ti pomoci, já ti ale pomůžu. - Chci tři peníze. - Takže jsi Vévoda? - Jo. - Já tomu bránit nebudu. - Díky. - Mám deset peněz. - Ale na řadě jsem já. A já jsem Velvyslanec. A chci novou kartu.

Teda vyměnit si karty. Tak jo, super. Kdo teďka skončí? - Mám pocit, že já. - Já. Protože máš tři peníze a Vraha, dává smysl zabít tebe, Felicio. Benny, je po tobě. Ano! Konečně se ze mě stal Kapitán.

Konečně dostal Kapitána. - Jestli máš Vraha, musíš ho zahrát. - Vím. Nezaútočím. Pokud to neudělám, tak bude další kolo a nasbírám peníze, budu si hrát na Vévodu... Ne, měla bych zaútočit. Já tě zavraždím. Hraní si na Vévodu byla legrace. Chci ti připomenout, že předtím jsem měla Vévodu.

Nevěřím ti, nejsi Vrah. - Fakt? - Dokaž mu to a zabij ho! - Opravdu? - Ukaž ho a zabij mě, jinak vyhraju. Nebo ten pokus o vraždu vezmi zpět. - Ukaž mu Vraha, no tak. - Chtěl jsem tě zabít pomaleji. - Nechci být zabíjena pomalu! - Jsi Vrah nebo ne? Ukaž. Jsem Vévoda. Co jsi měl?

Dva Vrahy? To se nikdy nedozvíte. Ty jsi strašnej! - Neukážeš nám aspoň jednu? - Ne. Už jsem u vás v hlavě tak dlouho, že jsem vám přebarvil lebku. CELKOVÉ SKÓRE Zrovna když mícháme karty a připravujeme se na další kolo, přišli producenti s tím, že nám došel čas. Musíme končit.

My dva půjdeme ke Zdi vítězů. Ale nemám z toho vůbec dobrý pocit. Vůbec z toho nemám radost. Neshodneme se, že jsem vyhrál já? Převálcoval jsem vás v Milostném dopise. Ani omylem. VÍTĚZOVÉ Tenhle gauč je čistší než ten předtím. A je moc hezký. - Ahoj.

- Ahoj. Přemýšlel jsem. Zatímco mě okradli o mou šanci opravdu vyhrát, vy jste opravdu prohráli. Ty jsi taky nevyhrál. Neměl jsi na to, aby opravdu vyhrál. - Chceš si to na nás vybít. - Možná trošku. Půjdu před Zeď vítězů, vy můžete zůstat tady. - Máme se plácat ve smutku? - Vyprávějte si historky. Co třeba příběh o lidech, kteří umí důstojně prohrát.

- A o vítězích, kteří smrdí. - Jsou to hrozní lidi. A nechci se s nimi kamarádit. A nechci být jejich bratr. Páni, ty nesnášíš svého bratra? Pověz mi o tom víc. Opři se... Pověz mi o svém a Bennyho dětství. Všechno to začalo, když jsem mámě vyklouzl z vagíny. Dovol mi předat ti tvou vlastní, ohromně nákladnou TableTop trofej úžasnosti.

Pane jo! To je něco. Vyryju na ni tvé jméno. Ben. Podívej, vůbec to nevypadá, jako by to psal prvňáček. Chtěl bys přednést vítěznou řeč? Zcela jsem vás převálcoval v Milostném dopise. Super, jsem rád, že o tom mluvíš. Díky, že sis s námi přišel zahrát.

A než se uvidíme příště, zahrajte si víc her. A uvidíme se v příštím díle TableTopu. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Už je tu přeložený Elder Sign což je zjednodušená verze Arkham Horroru. Nevíte zda je natočeno video ve stejném stylu tabletopu i Arkham Horror s českými titulky, prosím? Díky

00

Odpovědět

To jsem vážně jediný, kdo vidí, že ten týpek vypadá jako Van Gogh?

30

Odpovědět

ale teda... Felicia bez vlasů :( :( hrůza :D

01

Odpovědět

ále prd, jí sluší všechno :D

10

Odpovědět

+Raaddlouhé vlasy víc, co je to dneska za módu

10

Odpovědět

+lenaciakdyž vidím nejpěknější ženskou tak je mi jedno jaké má vlasy :D

01

Odpovědět

Coup je skvělá hra, ale po pár kolech už nevěříte ani sami sobě :D

60

Odpovědět

hned sem si oboje koupil :) dik za tip

20

Odpovědět

Díky moc za další parádní překlad. Je mi jasný, že 45 minut videa dá hodně zabrat a už se nemůžu dočkat na další díl :)

80

Odpovědět

Škoda, že Table Top nebyl už před patnácti lety, když jsem ještě navštěvoval základku.

22

Odpovědět

Nikdy neni pozdě. My se s kámošema pořádně rozehráli až na vejšce

90

Odpovědět

+pompokJá až rok po skončení studia ve škole.

00

Odpovědět

Skvělé! Ten Coup by mě mohl dost bavit, dík za překlad. :D

Chtěl bych poprosit o překlad Epic Spell Wars, ta hra mě celkem láká ale nevím zda by bavila moji "tabletop" společnost, takže bych to chtěl vidět ještě přeložený, než do toho půjdu. Xardassi, pěkně prosím, přeložíš to? :D https://www.youtube.com/watch?v=jzY7Ywv_JiI

40

Odpovědět

Coup je opravdu super, mně osobně hrozně baví i jeho grafická stránka.
Jinak Epic Spell Wars jsou zatím na žebříčku priorit pro příští překlady dost nízko. Nebyly totiž přeloženy do češtiny, takže se hodí spíš pro někoho, kdo umí dobře anglicky - a ten zase asi tolik nepotřebuje překlad toho dílu (navíc se obávám, jak vtipně by se mi podařilo přeložit do češtiny názvy jednotlivých karet, na jejichž absurdnosti to dost stojí :-) )
A abych nebyl jen negativní, tak se můžete brzy těšit na díly, kde se hraje Zima mrtvých nebo třeba Qwirkle :-)

50

Odpovědět

+Xardassjá bych také uvítala překlad epic spell wars. Pro mě jsou tato videa hlavně zábavná a zrovna epic spell wars jsou orpavdu vyřáděné.

Coup se mi líbí, ale raději bych tu sci-fi verzi, vypadá opravdu pěkně.

00

Odpovědět

Vždycky si říkám, že těch 40+ minut nevydržím. Pak se jen divím, že už je konec. Hned bych si to zahrál taky.

200