Vládce TokiaTableTop

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 66
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:362
Počet zobrazení:11 959

Dnešní TableTop je čistě pánskou záležitostí. Sešli se v něm známé osobnosti spojené s videohrami, u nás zřejmě nejznámější je John Bain, který vystupuje nejčastěji pod přezdívkou TotalBiscuit, a jehož některá videa můžete najít i na našich stránkách. A v čem, že se to spolu pánové utkají? V titulu o nejpřesvědčivější béčkové monstrum. Dnes se hraje Vládce Tokia, podle prestižního serveru boardgamegeek.com 84. nejlepší deskovka na světě.

Přepis titulků

První kaiju film jsem viděl v pozdních 70. letech na UHF televizi. Jednalo se o nestárnoucí a nezapomenutelnou klasiku: "Chlápek v obleku monstra vs. jiný chlápek v obleku monstra." Bylo v něm všechno, co jste od kaiju očekávali. Zástupy strašidelných dětí, které z nějakého důvodu zpívaly. Armádu, která nesmyslně vystřílela tisíce nábojů ve snaze zabít monstra. A samozřejmě ten úžasně příšerný dabing. Zbožňoval jsem to.

V dnešním TableTopu si Greg Zeschuk, Craig Benzine, John Bain a já také oblékneme kaiju gumové kostýmy a zjistíme, kdo z nás je Vládcem Tokia. Vládce Tokia je kostková hra vytvořená Richardem Garfieldem, který světu přinesl Magic: The Gathering. My hrajeme za kaiju monstra a snažíme se stát vládcem Tokia. Já chci být vládcem Tokia! Ne, já budu vládcem Tokia!

Trhněte si! Jsem podobný Godzille, přestože neporušuji autorská práva, a proto jsem já Vládcem Tokia. Každé kolo si hodíme kostkami, abychom zjistili, jestli útočíme, léčíme se, získáváme energii, nebo získáváme body. Kostkami můžeme znovu hodit ještě dvakrát, a soustředit se tak na optimální strategii. Pokud hodíte úder, útočíte buď na monstrum v Tokiu, nebo, pokud v něm jste, Tokio bráníte.

Pokud se léčíte, tak se prostě léčíte. Pokud hodíte energii, berete si tyhle pěkné kostičky, za které pak nakupujete karty, které činí vaše monstrum silnějším. Pokud získáváte body, tak co to asi znamená? Přesně tak, získáváte body! Ale na tom není nic špatného, protože body vyhrávají hru. Když držíte Tokio a hodíte úder, zraníte tak všechny ostatní monstra. Háčkem je, že když oni hodí úder, zraní pouze vás.

První hráč, který získá 20 bodů, vyhrává. Takže, kdo z nás bude mít ten nejpřesvědčivější gumový oblek? Pojďme to zjistit, je čas na hraní Vládce Tokia. Jmenuji se Craig Bensine, také jsem známý jako Wheezy Waiter. Na internetu dělám spoustu videí, ve kterých ze sebe dělám docela pitomce. Dost často i bez trička.

Já jsem Greg Zechuk a dříve jsem coby spoluzakladatel Bioware dělal hry. Nyní jsem vrchní pivní nadšenec v The Beer Diaries, což je webová interaktivní show. Jmenuji se John Bain, na internetu jsem známý jako TotalBiscuit. Vedu kanál s názvem The Cynical Brit. Ve Vládci Tokia se většinou rozhoduje o tom, kdo začíná hodem kostkou. Kdo hodí nejvíce úderů, začíná. Nicméně, když sedíte u herního stolu s třemi dalšími muži oplývajícími majestátními plnovousy, musí se rozhodnout soubojem plnovousů o tom, kdo bude začínat.

Hlasovali jsme. Bylo to demokratické hlasování a všichni jsme se shodli, že Greg oplývá tím nejmajestátnějším plnovousem. - Gregu, začínáš. - Díky. - Jaké je tvoje monstrum? Moje monstrum je Kraken.

Je to pochopitelně tvor číhající v hlubinách na ovládnutí Tokia. To chci vidět. Mám rád Krakena, protože vypadá celkem pěkně. Nemám pro to jiné vysvětlení, líbí se mi jeho design Má pěkný tvar a je dobrým plavcem. - Energie. - Získáváš dvě energie. Beru si ty dvě energie. Zaměřím se na ně a budu je sbírat. - Další energie.

- Tohle je tvůj poslední hod. - Cože?! - Co na to říkáte? Získávám dva body a tři energie. KDYŽ PADNOU TŘI 1, 2, NEBO 3, MONSTRUM ZÍSKÁVÁ STEJNÝ POČET BODŮ. KAŽDÝ DALŠÍ HOD SE STEJNÝM ČÍSLEM NAVÍC PŘIDÁVÁ DALŠÍ BOD. - Tady jsou vaše energie, pane. - Kupuju si za ně Mentální sílu. Ty jeden... To je skvělá karta. KAŽDÁ ENERGIE NA KOSTCE ZNAMENÁ, ŽE HRÁČ ZÍSKÁVÁ BOD ENERGIE. MONSTRA ZA SVÉ ENERGIE NAKUPUJÍ KARTY OTOČENÉ SMĚREM NAHORU.

- Díky, díky. - To bylo dobře zahraný. MENTÁLNÍ SÍLA UMOŽŇUJE DRŽITELI, ABY PŘIKÁZAL JINÉMU HRÁČI NOVÝ HOD. POKUD ALE V NOVÉM HODU PADNE SRDÍČKO, KARTA JE TÍM ZRUŠENA A ODHODÍ SE. Jdeme na to. Hm, tak nemám vůbec nic. Máš tak od každého něco. - To jo, mám rád různorodost. - Mimochodem, za koho hraješ? Jsem MekaDragon.

Moje monstrum je MekaDragon. Někteří tvrdí, že pochází z vesmíru, jiní, že je to monstrum vyrobené lidmi. Jen MekaDragon zná pravdu. Pokus číslo dva. Druhá energie, to ujde. Kostky se ti snaží říct, abys házel potřetí. To je pravda. Jsem ochoten to risknout. - Uvidíme, jestli se to vyplatí.

- Riskuje a nevyhrává. - To je klasika. - Takže získáváš dvě energie. Pokud bys byl zraněný, mohl by ses i léčit. - Wheezy, jsi na řadě. - Myslím... Myslím, že měl nějaké kostky schované ve vousech. - Za koho hraješ? - Za Konga. - Jedničky. - Spousta jedniček. Ve skutečnosti to je málo. To jsou tři body.

To je docela pěkné. Jdu na to. - To asi nebude nejlepší strategie. - Nemůžu si pomoct, ale Tokio vypadá podezřele prázdně. POKUD JE TOKIO PRÁZDNÉ, PRVNÍ MONSTRUM, KTERÉ HODÍ ÚDER, DO NĚJ VSTUPUJE. KDYŽ MONSTRUM V TOKIU HODÍ ÚDER, ZRANÍ TÍM VŠECHNY OSTATNÍ MONSTRA. VŠICHNI OSTATNÍ ALE ÚTOČÍ POUZE NA TOHO, KDO MOMENTÁLNĚ OVLÁDÁ TOKIO. MONSTRUM ZÍSKÁVÁ JEDEN BOD ZA OVLÁDNUTÍ TOKIA.

DALŠÍ DVA BODY ZÍSKÁ, POKUD V TOKIU VYDRŽÍ CELÉ KOLO. MONSTRUM SE ALE V TOKIU NEMŮŽE LÉČIT. Říkáš, že jsme srabové? Jen říkám, že tu je možná strategie. Kong získává energii a tři body. To znamená, že jsi první. - Gratuluju. - Vyhrál jsem. - Chtěl jsem říct druhý. Já hraju za Gigazaura, který vypadá podobně, ale je právně odlišný od Godzilly.

GIGAZAUR Rozhodně ne ten druhý. Tak co tu máme? Tohle bude jeden úder, energie. - Vypadá to, že jdeš do Tokia. - Už to tak bude. Další úder, to nepotřebuju. Dva body, zkusím jich získat víc. Koukněte na to. Získávám energii. Gigazaur útočí na Tokio!

Gigazaur už je v Tokiu! Gigazaur rád Tokio. Tokio být domov. Získávám dva body za hod a teď ještě jeden za ovládnutí Tokia, což znamená, že mám tři body. Vyzývám vás, ať s tím něco uděláte. Z pokeru jsem se naučil, že musíte umět odhadnout ostatní hráče. Momentálně to vypadá tak, že se nikomu nechce do Tokia a riskovat. Když jsem to takto odhadnul, myslím, že je pro mě dobré tam zůstat. Sice schytám nějaké to zranění, ale zároveň taky získám každé kolo dva body.

- Najednou budou všichni házet údery. - No, to je přece moje práce. - Sám sis na sebe namaloval terč. - To je pravda. Tři údery a jedna energie. - Vzdávám se, mazej do Tokia! - MONSTRUM V TOKIU SE MŮŽE - VYMĚNIT S ÚTOČÍCÍM MONSTREM. - Tys mě tam naschvál vylákal, viď? Moje strategie je založená na boji. Budu se držet utočení na ostatní. - Spousta jedniček. - To se mi moc nelíbí. - Já vzal jedničky a litoval toho.

- Litoval? Vždyť jsi dostal tolik bodů. - Měla by být speciální odměna za hození čtyř jedniček. - Třeba masáž chodidel? To by bylo super. - Na kameru? - Jo. Zkusím to znovu. Tyhle dvě si nechám a uvidíme, jestli padne další. - Tak ne. - Údery a energie. - Tady máš kostičku energie. - Za to si teď nic nekoupím. Ty ztrácíš tři životy. Já utíkám.

- Opouštíš Tokio, ale stále si odečti tři životy. - Samozřejmě. A v Tokiu je nyní MekaDragon. MekaDragona nezajímá vaše ubohá zbabělost. Tokio je teď moje. Už dopředu tak bylo rozhodnuto. Wheezy jsi na řadě. - Do jedné bych se zakousnul, vypadají tak chutně. - Děti, nejezte je. - Existuje verze s jedlými kostičkami. - Nic takového neexistuje, nejezte je. Mám tu...

Beru si energii. Zase jedničky. Hodím s nimi znovu, chci víc energií. Teď tu mám údery. - Co kdybys znovu hodil s tou energií? - To zní jako dobrý nápad. MENTÁLNÍ SÍLA UMOŽŇUJE PŘIKÁZAT NOVÝ HOD JINÉMU MONSTRU. - Hlavně neházej srdíčko. - Určitě ho hodí. - Já vím. Má šanci 1:6. No…

Získávám tři body. Co to jako... - Co to je za taktiku? - Proto jsem to zatím nehrál, - bylo mi jasný, že se to nepovede. - Od humra se asi nedá čekat nic lepšího. Od Krakena! Uvidíme, zda se vaše choré hlavy dokáží vyrovnat s něčím takovýmto. To je dost bodů. To jo. Také to je dost energií. Mým cílem je ovládnout hru a odstranit co nejvíce nejistot.

Toho chci dosáhnout tak, že získám dostupné schopnosti a ujistím se, že mám schopnosti, díky kterým rychle vyhraju. Co kdybys znovu hodil jednou z těch trojek? - On ti tohle může udělat. - Teď po mně půjde. Za chvíli to ale už dělat nebude. - Házím tedy znovu. - Třeba ti pomohl k dalšímu útoku. Vše jde podle plánu. Když už mám zaútočit, tak to už se vyplatí dvakrát.

Jo. A máš dvě energie. - A vítej znovu do centra. - Samozřejmě, i to je součástí plánu. - Kupuju si Chapadla. - Samozřejmě. - Ta jsou teď mechanická. CHAPADLA DOVOLUJÍ ZAKOUPIT KARTY, KTERÉ VLASTNÍ JINÍ HRÁČI. Hádejte, co si chce koupit. - Nějaké nápady? - Nejsi součástí transakce. Teď na to ale nemá dost energie.

Jestli sis chtěl Mentální sílu nechat, měl jsi na ni navléct prstýnek. Jsi na řadě, Wheezy. Tak jo. - Úder. - Hodně úderů. Chci ale útočit? Myslím, že pro tentokrát do toho můžu jít násilím. Tři údery, dvě energie. Házím znovu.

Srdíčko, ale to je mi k ničemu. To jsou tři útoky na MekaDragona. Co budeš dělat, MekaDragone? MekaDragon opouští bojiště a přenechává jej této opičce. Tvůj přízvuk je skvělý pro tyhle pohrdavé posměchy. Ta povýšenost zní, jako by ti chtěl někdo vrazit. Povýšenost je u tohoto stolu zřetelná. Bylo zajímavé, když se ponořil do postavy s tím britským přízvukem.

Zní to trochu drsně, ale myslím, že o to mu jde. Dostat se nám pod kůži. Jde se na věc. Gigazaur hází a doufá v nějaký pořádný souboj. Tak to není dobrý. Gigazaur si nechává trojky a srdíčko. Gigazaur smutný. Nechává si... Mám pocit, že si fakt myslí, že je Gigazaur.

Gigazaur si nechává trojku a pozdě, už je to zahraný. Tak to teda ne, znova házej. Doufám, že ti padne srdíčko. - Gigazaurovi padla dvojka. - To je mi líto. Ne to není. Jsi jen milý, protože jsi Kanaďan. Gigazaur kupuje Léčení a léčí si dva životy. Gigazaur je v plné síle a připraven k útoku.

Gigazaur nerad body, Gigazaur rád bum. Mám jedničky a léčení. - To máš full house. - To je hodně zvláštní hod. To dělá dva body a dva životy, což znamená, že mám pět. Vlastně mi to stačí a končím. Dva body. A mám plné životy. - Takže jsi s tím spokojený?

- Z nějakého důvodu přemýšlím, jaký smysl má kaiju film, kde zpívá strašidelný zástup dětí. Gigazaur má svoji písničku, ale slyšet ji můžete, pouze když ji zpívá 24 japonských dětí, které drží slunečníky a bambus. MekaDragona tvoje lidská písnička nezajímá. - MekaDragon má britský přízvuk. - Samozřejmě. - To je prostě matematika a věda. - To je strašné, házím znovu se vším. Hnusí se mi to. Tak tohle není o moc lepší.

Nechám si energii a srdíčko. Se zbytkem znovu hážu. - To je hodně energií. - S jednou házej znova. - Znovu s jednou energií? - Jo. - Proč se divíš? - No jo, tak nějak jsem to tušil. Získáváš dvě energie. Které se u mě dlouho neohřejí.

Přebírám si od tebe Mentální sílu. - Kupuješ Mentální sílu. - Jo. - Dobře zahrané. Však si ji užij, já už s ní stejně skončil. Umyl jsi ji alespoň po tom? - Uschoval jsem ji pod svým plnovousem. - Tak alespoň to. - Abych řekl pravdu, tak... - Ještě tu je ten jeden útok. Útočím na opici. Útok na opici, to je dobrý.

O moc horší už být ani nemůžu. Vidíš to? Chce ti ukázat prostředníček. - Je příliš hloupá na to, aby to gesto udělala. - A nemá prsty. Vzdáváš se? Jasně že ne. Jeden úder vydržíš. - Přičetl sis dva body za to, že jsi vydržel kolo v Tokiu? - Zrovna teď. Už máš osm bodů. Už jen dva body ti chybí a budeš v polovině k vítězství.

To už je vážný. S tím se musí něco udělat. Jednu si nechám. Házím a jdu po bodech. Teď na vás všechny můžu jednou zaútočit. To můžeš, ale bych byl radši, kdybys to neudělal. Ať je to spravedlivé, já teď taky dostal úder. Já mám ale silné tušení, že bys na nikoho neměl útočit.

Zvážím tvůj argument. Ale nakonec stejně útočím. Neútočíš, snažil se ti říct, aby sis znovu hodil. Chtěl jsem být jemný, ale na opičáka to asi bylo moc. Nečekaně. Tak házej, opice. Nejvíce se teď obávám Johna. Jeho britský přízvuk mě rozhazuje. Já jsem ze středozápadu, my moc za hranice necestujeme.

Získáváš energii, tři body a léčení. Nemůže se léčit, protože je v Tokiu. - To je vlastně pravda. - Je příliš zaneprázdněn ničením. Úplně jsem na to zapomněl. - Přičítám si tři body. - Takže už máš dohromady 11. Víte, že jsem o tom útočení na ostatní jen vtipkoval? - Mám pocit, že...

- Pojď na to Gigazaure. Tak co tu máme? Nějaké údery a jinak celkem hov*o. Gigazaur, Gigazaur, Gigazaur. - Gigazaur dělá to, v čem je nejlepší. - Byl to jen vtip. Tak to není moc dobrý. Nechceš, abych znovu házel? Ne, to nechci. Na to je to až příliš zajímavé. Jen říkám, že bych mohl hodit ještě jeden útok. Ale to je v pohodě, nebudu...

Rozhodně ti nechci radit, kdy použít Mentální sílu. MekaDragon tvůj návrh zvážil a dovolí ti znovu hodit. Co jsem komu udělal? Gigazaur používá sílu k získání energie. Gigazaur na tebe čtyřikrát útočí. Opičáku. To je výprask. Nebo naplácání?

Omlouvám se. Chtěl jsem to dokončit, ale neudělal jsem to. A to jsem myslel, že už nemůžu být podlejší. - Kong opouští Tokio. - Gigazaur v Tokiu teď. A získávám bod. - Znovu jsem hodil... - Není to full house, ale dva páry. - Nehrajeme poker. - Cože? A co teda hrajeme? Můžu si to nechat? To záleží na tom, jestli si to chceš nechat.

- Jo, rád bych si to nechal. - Radši bych, kdyby sis hodil s jednou trojkou. Tahle vždycky hodí trojku, nebo srdíčko. A máš to! - Užij si chapadla. - Mentální síla byla deaktivována. Věděl jsem, že tu moc nezvládne. Mojí strategií je soustředit se na body. Původně jsem se chtěl zaměřit na karty, ale padaly mi samé body.

Momentálně vedu a mám pocit, že si toho ostatní ani nevšimli. Budu to držet v tajnosti. Wheezy je dobrý hráč, je v klidu, ale zároveň tam kuje nějaké pikle. Všichni ale máme něco rozjeté, a tak se může stát cokoliv. Zatím ještě nevím, kdo dnes vyhraje, ale jsem si docela jistý, že já to nebudu. Hraješ, Krakene. Mám kostky a Kraken je připraven k vypuštění. Nechte Krakena dělat jeho...

krakenování. Nechám si ty tři body, to není špatné. Energie. Poslední hod. Získal jsem... - Dvě kostičky energie. - Děkuji ti. Zranil jsi Gigazaura, ten se ti ale posmívá. Mám teď deset bodů. Gigazaur se cítí, jakoby někdo prošel kolem a otřel se o něj Bernoulliho efektem.

- To byla masáž chapadlama, moje specialita. - To je skvělý. - To zní docela ujetě. - Normálně si za to připlácím. Gigazaur přijímá tvoje šťastné zakončení. MekaDragon nechápe koncept spokojenosti. Jasně že ne. - Možná proto je pořád tak naštvaný. - Je to takový protiva. Tak to je spousta energií. MekaDragonovi se teď docela daří.

- Cože?! - MekaDragonovi se teď opravdu daří. - Tak to je neskutečný. - Šest podělanejch energií. Tak to byl parádní... Chci říct, vše šlo přesně podle plánu. Pohleďte na to, protože nic podobného už nespatříte. Když k tomu přidám tu, co už jsem měl... - Hodláš si koupit Supernovu? - To by bylo skvělé, že ano? Dobře.

- Tady to máš. - Já na to taky šetřil. SUPERNOVA UMOŽŇUJE ÚTOČIT NA VŠECHNA OSTATNÍ MONSTRA. Trochu se vyléčím a zaútočím. Vyléčím se o něco víc. Gigazaur málem rozptýlen od GigaTwitteru tvým ubohým hodem. GigaTwitter... Léčím si dva životy a za dva životy vás zraňuju.

Tak se vyleč. Gigazaur se málem přepsal, ale autokorekce ho zachránila. Gigazaur si změřil centrum Tokia kvůli novým závěsům. Gigazaur získává dva body. Gigazaur má celkem osm bodů. Gigazaur hází. Gigazaur má body. Gigazaur vám dává na budku.

Páni, srdíčko, skvělý hod, kostko. Gigazaur má tři body a útočí na všechny. Gigazaur má celkem 11 bodů. Uvidíme, jestli bude moje nulová strategie fungovat. - Shromažďuju energie. - To ti zatím šlo skvěle. Mám deset a devět, to není tak hrozné. Teď už máš tři údery. - To není dobrý.

- Kolik má Gigazaur životů? Gigazaur už bude mít po tomhle kole jen tři životy. - Gigazaur nesnáší život. - Mohl bych tě dostat na jeden život. - To by bylo skvělé. - CHRLENÍ OHNĚ UBÍRÁ DVA ŽIVOTY - VŠEM OSTATNÍM. - Udělám to. Potřebuju ty dvě energie, abych měl gumové energie. Udělám zvuk bublinového útoku. Gigazaur upustil obří mobil na budovu a rozdrtil ji na prach. Gigazaur smutný.

Gigazaur ví, jaké to je mít city. - Jsi zpátky v Tokiu. - Zkusím to trochu nakopnout. No… můj plán na zranění tě zatím vůbec nefunguje. Věc se má ale tak, že ho vlastně - můžeš zabít, protože útočíš na všechny. - Jo. Mým plánem je ho zneškodnit. Stačí, abys hodil jeden úder, a já jsem mimo hru. - Takže tu šanci využiju naplno.

- Přál bych si, abys to nedělal. MekaDragon nemá žádné city, včetně lítosti. Tak to je nemilé. Ve skutečnosti to je skvělý hod. - Tak to je super na prd pro mě. - To je jeden útok a... - Jedna minus jedna se rovná nule. - Jo, to vím. Prohrál jsem ve svém vlastním pořadu. - Ale myslím, že házíš ještě jednou. - To je pravda. Energie a srdíčko.

Skvělé. Takže Gigazaur je mrtvý. - To teda je. - Jsem mimo hru a vracím energie. Já to balím a ty můžeš jít zpátky doprostřed. Bylo skvělé zahrát si Wilem Wheatonem, ale začal mě nudit a musel jsem se ujistit, že bude zbaven svých starostí. OMG jsem mrtvý #nevládce.

Teď už můžu začít pít pivo, protože už to je jedno. - Já chci taky umřít. - To se dá zařídit. Přineste někdo výkonnému producentovi nápoj. Ideálně chmelový. To je skvělý nápad. Budu tomu říkat Gigazaurův Dvojitý IPA. Použiju na něj spoustu alfa chmelu, třikrát ho vysuším a zabije vás to dříve, než to vypijete. - Asi bych měl hrát.

- To je skvělý nápad. Už aby to bylo. Co máš s těma bodama? - Kolik máš bodů? - 14. - To nemusí být veřejná informace. - 15, 16. - Už má minimálně 16. - To se mi moc nelíbí. Vezmu si energii. Dobrá volba. Jednou útočím.

Na tebe. To přijímám. Ty přijímáš útok? To je od tebe pěkné, že přijímáš můj útok. Většinou když někoho praštím, moc radostně to nepřijímá. Rád si do někoho bouchnu. - Potřebuje to MekaDragon? - Beru si tuhle kartu. To je plus tři body, takže mám teď 19.

To není dobrý. - To je výborné. - Ne, to teda není. Navrhuju, aby jeden z nás získal Zmenšovací paprsek. Snížíme tak počet kostek a za žádnou cenu nedovolíme, aby MekaDragon opustil Tokio. Blbý je, že mu stačí hodit jakoukoliv kombinaci čísel. Moc už teď nenaděláme, to je pravda. Mám trochu strach, že plánují zabít mě.

Ale s tím, co teď mám, myslím, že to nebudou mít lehké. Stačí mi jeden bod. Nový plán. Zbavím se těch karet a budeme doufat v lepší. NAHRAZENÍ STARÝCH KARET NOVÝMI STOJÍ DVA BODY ENERGIE. Pokud mě hodláš udeřit, udělej to alespoň dvakrát, ať si doplním energii. Kong je laskavý vládce.

Slyšel jsem něco jiného. Padni mi, energie! Tak to máme dvě. Čtyři energie a útočím, omlouvám se. - Bylo to nevyhnutelné. - Klasický Kanaďan, musíš se nejdříve omluvit a až pak ho udeříš. Hrací plocha je prázdná a já pokládám nové karty. Tohle je skvělý plán na zdržování. Do té doby, než hodí jedničky a vyhraje. Je to pěkné vítězství.

Už je to poměrně jasné. - Myslíš, že už jsem vyhrál? - Jasně. - Líbí se mi tvá sebedůvěra. Snaží si u mě šplhnout, až se stanu vládcem. Jsem prostě milý. Moje chapadlové masáže jsou úžasné. Obrněná ruka hází možná už naposled. Útok se hodí. Tohle bylo na nic.

Poslední. Vyhrát na body, to je působivé. - Dost divný, co? - Panebože... - To je hrůza. - Už jsi někdy byl v Tokiu? - Bude mi patřit. - Je jasné, že Wheezy vyhraje. Je vládcem. Hra se jmenuje Vládce Tokia. Proti němu jsme všichni jen postavy v červených uniformách.

- Tak už to zakonči. - Myslím, že bych mohl. - Hodíš samý srdíčka. - Není tu čaroděj, který by kostky proklel? Já jsem čaroděj. Tak proč už nežiješ? Jsem znovu naživu! Vracím se do hry s 11 body. Docela si věříš na někoho s... Jediná chvíle, kdy chceš hodit jedničky. Budu milosrdným vládcem.

Ti, kteří mi budou sloužit, budou prosperovat, dokud mě budou poslouchat. Gigazaur ne vládcem Tokia. Žádná nezadaná v mém okolí, která by si se mnou vyrazila. - Právě jsi vyhrál! - Jo, vyhrál jsem! Vzdejte hold vládci. Jsem jediným poraženým. Jako jediný jsem zemřel.

Vy jste pořád naživu, takže nejste poražení, ale skoro vítězové. Takže za odměnu můžete lenošit v salónku pro skoro vítěze. Byl vybudován minulý rok a stál majlant. Zatím jsme ale neměli nikoho, kdo by byl hoden lenošení v salónku pro skoro vítěze. Projděte halou, nemůžete to minout. Je to jen pro vás. - Občerstvení, pivo?

- Vše, co budete chtít. - To zní skvěle. - Díky. Nemáte zač, teď mazejte z mýho gauče. Tak ne lenošení, ale lenoška. - Když už jsme tady. - Jo. To je ten nejhorší konec. Wheatone! TableTop certifikát úžasnosti! Vydrž, ještě to vylepším oficiální pečetí, takže je jasné, že to je opravdové.

- Můžu mu nakreslit plnovous? - Jasně že můžeš. Můžeš si s tím dělat, co uznáš za vhodné. Je to tvoje. Gratuluji. Nechceš k tomu něco říct? - Rád bych ti poděkoval za to, že jsi umřel uprostřed hry. - Nemáš zač. Dále bych rád poděkoval všem, že získali méně bodů než já. Mám ti od nich vyřídit, že rovněž nemáš zač. - Gratuluju a díky za hru.

- Díky za pozvání. Do té doby, než se znovu uvidíme, hrajte více her. Tak příště u TableTopu. Překlad: Axchoo www.videacesky.cz

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Chci se jen zeptat jestli existuje video TableTop: Game of thrones?

41

Odpovědět

Zatím ne, ale bude se natáčet 3. řada s dalšíma 20 epizodama, tak snad... :-)

00

Odpovědět

+BugHer0Byla by pecka, kdyby to natočil s herci :D

30

Odpovědět

Pouze detail k tomu pivu, IPA je india pale ale, doporučuju nějaké české verze ochutnat. V překladu je pak chybička (24:05), dry hopping není o vysoušení, je to způsob chmelení piva, kdy se nechmelí během chmelovaru, ale až za studena. V češtině se používá přesnější termín studené chmelení.
Je mi jasné, že se s tímhle termínem moc lidí nesetkalo, jelikož u ležáků, které se u nás pijí nejvíc se používá jen opravdu výjimečně. U piva IPA, které je specifické svou hořkostí se ale dnes velmi rozmáhá :)

271

Odpovědět

Už máte naplánovaný další díl? :) Já se těším na Pandemic nebo The Resistance :)

270

Odpovědět

WHEEATOON !!

263

Odpovědět

Kdybych si tu hru chtěl koupit tohle by byl jednoduchý a rychlý a vtipný návod jak hrát.
Ale, protože sem ani na vteřinu neuvažoval o koupi video mě nehorázně nudilo a a vypnul jsem ho po pěti minutách.

1945

Odpovědět

Ahoj. skvělej videa TableTop. Vím, že se k tomuto dílu určitě jednou s překladem dostanete, ale chtěl bych poprosit jestli by nešel přeložit tento díl: http://www.youtube.com/watch?v=O7_Yd3_M8iQ&feature=player_embedded Jde o hru s tématem Star treku, ke kterému má Will blízko a také je tam Jeri Ryan a Willův syn. Děkuji

201

Odpovědět

Kdyby měl někdo zájem tak tady je jedno povedéné video s TotalBiscuitem http://www.youtube.com/watch?v=Iw8XQ3vdW_4 Jde o promo video k filmu Pacific Rim.

193

Odpovědět

Gigazaur mít otravný hlas.

454

Odpovědět

Jsem zmaten.. na stránkách obchodu se to jmenuje Vládce Tokya.. tady Vládce Tokia... :D Vím, že správně je oboje, záleží na tom, jestli Tokyu necháte původní název, nebo "překládáte" :D ale stejně :D

211

Odpovědět

Původní název je King of Tokyo. Nevím o tom, že by se v češtině psalo y ve slově Tokio, to je věcí obchodu.

223

Odpovědět

+axchoopokud nebuddeš "překládat" jméno tak jo. Protože se to jmenuje Tokyo (přepsáno na latinku), ale stejně jako máme Varšavu, Vídeň a podobně přeložená města, tak jsme si počeštili i toto... mě to zaujalo hlavně proto, že to mají v tom obchodu jinak.. jinak na krabici, jinak v popisku hry :)

210

Odpovědět

+axchooZato vím, že se v češtině určitě nepíše "osobnosti se sešli..." o:-)

20

Odpovědět

Koukal sem na to jenom kvůli Biscuitovi

2117

Odpovědět

díky těm vousům mi to přijde jako sešlost pedofilů :X :D

2728

Odpovědět

Povedal by som, ze Greg Zeschuk je tiez docela znamou osobnostou vo videohernom priemysle. Je to spoluzakladatel BioWare. :)

191

Odpovědět

Meka Dragon? o.O Nebyl by lepší Mecha Dragon?

190

Odpovědět

Je to podle českého překladu pravidel.

226

Odpovědět

+BugHer0aha, hned jsem o něco chytřejší :D

191

Odpovědět

+BugHer0já bych se na český překlad vyprd, když se příšera jmenuje Mecha Dragon, tak je to Mecha Dragon a ne nějakej muslim.

Ch je normální písmeno v naší abecedě tak nevidím problém proč by ho lidi v tom jméně nemohli vyslovovat.

235

Odpovědět

Chvílema mě štval ten Wheatonovo hlas :D
Ale jinak jako vždy super ,těšim se na další:)

294

Odpovědět

Štval :D ? Já se u toho nehorázně tlemil a nevím proč :D .

13

Odpovědět

Koukám, že Will Wheaton je asi fanouškem Borderlands 2 jako Felicia. A pak, že se k sobě nehodí. :-D

221

Další