PandemicTableTop

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 66
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:228
Počet zobrazení:15 207

Po epizodě, ve které se hrála párty hra Koncept, jsem si pro vás přichystal překlad další epizody TableTopu, v které se Wil Wheaton spolu se svými hosty pokusí zachránit svět před rychle se šířícími nemocemi. Pandemic je skvělá kooperativní hra pro 2 - 4 hráče, díky které se vžijete do role členů elitního záchranného týmu. Tuto epizodu jsme nevybrali náhodou. Hra Pandemic vyšla totiž před pár dny díky společnosti MINDOK konečně kompletně v češtině, takže pokud vás zaujme, můžete si ji velmi snadno a rychle pořídit (například zde), navíc za velmi přijatelnou cenu.

Přepis titulků

Většinou hrajeme hry ve snaze uniknout před opravdovým světem. Ale některé hry jsou tak zábavné, že je hrajeme i přesto, že je jejich prostředí mnohem děsivější než svět kolem nás. Hry, ve kterých jsou hráči to jediné, co stojí mezi životem a ohavnou zkrvavenou nechutnou smrtí. Dnes se ke mně připojí Robert Gifford, Ed Brubaker a Morgan Webb a společně si zahrajeme hru, ve které budeme zoufale bojovat o přežití. Umyjte si ruce a nasaďte si ochranné masky, jdeme se pokusit zachránit svět před pandemií.

Pandemic je kooperativní hra, v které se snažíme spolupracovat, neboť jsme členy speciálního záchranného týmu se sídlem v Atlantě. Nejsme tým, který vás napadl. Pokud vás tedy nenapadl tým, který jsem si právě vymyslel, společně žijící v dodávce na parkovišti naproti CDC. Naším cílem je cestovat po světě a lokálně léčit nejrůznější nákazy a epidemie tak, aby se nerozšířily a nestala se z nich globální pandemie. Takže jde nejen o chytrý název, ale i o výstižný popis celé hry.

V každém tahu můžeme provést čtyři akce. Mezi ty základní patří přesun po hracím plánu a léčení nemocných. Mezi speciální akce patří například vyvinutí léku nebo využití zvláštních schopností jednotlivých postav. Poté následuje líznutí karet z tohoto balíčku, který by nám měl pomoct, abychom zjistili, kam se daná nemoc dál rozšíří. Prohrát můžete Pandemic hned několika způsoby, ale vyhrát jen jediným.

Vyvinutím léku na všechny čtyři nemoci. Víte, jak jsem mluvil o tom balíčku, který by nám měl pomáhat? Ten obsahuje mimo jiné i nejnebezpečnější karty v celé hře. Karty epidemií. Tyto karty nám řeknou, kam se epidemie šíří a jestli někde vypukla pandemie, která může zamořit celý svět a zapřičinit naši porážku. Pandemic je nesmírně působivý, zábavný a neuvěřitelně těžký.

Ale prohrát tuto hru je mnohem zábavnější než vyhrát spoustu jiných her. Uvidíme, jestli společně vyhrajeme, nebo bude celé lidstvo zahubeno. Jdeme si zahrát Pandemic. Jmenuji se Morgan Webb a moderuji pořad X-Play na televizní stanici G4. Jmenuji se Robert Gifford a jsem majitelem společnosti Geek Chic, která vyrábí geekovský nábytek a další doplňky pro geeky.

Jmenuji se Ed Brubaker a píšu komiksy a scénáře. Dělám pro Marvel. Posledních asi osm let píšu komiks Captain America. Před pár lety jsem napsal oblíbený příběh Death of Captain America. Podle oficiálních pravidel hry začíná ten, kdo byl naposledy nemocný. To je pro nás ale příliš přízemní. Promiň, Matte, jseš super, ale mám lepší nápad. Kdo z nás prodělal nejpříšernější nemoc? Zkuste si vzpomenout.

Já začnu. V roce 2009 jsem na PAX Prime v Seattlu chytil prasečí chřipku. Shodou okolností jsem na PAX taky chytil H1Nerd1 virus. Já ho taky chytla. Na webových stránkách té události tehdy sledovali let, který tu chřipku přivezl, ale i všechny lety, které ji rozvezly dál. A já byla v jednom z těch letadel. Já taky.

- Takže my tři jsme měli PAX chřipku? - Jo. Já měl v roce 1990 asi šest měsíců opakovaně streptokoka. Vždycky mi bylo blbě, šel jsem do nemocnice, kde mi na to předepsali léky, dva týdny mi bylo líp, a pak jsem zase onemocněl. Nakonec jsem se jednou vzbudil a z levého ucha mi sršel proud krve. - Asi začínáš.

- Souhlas. - Jo, vyhrál. - Ed začíná. Jo, vyhrál jsem! Normálně bychom v tuhle chvíli lízali karty a zjišťovali, v kterých městech se nemoci začínají šířit. Ale to by vás nebavilo. Takže jsme si to připravili předem. Počátečními zdroji infekce jsou Miami, Londýn, Petrohrad a pár dalších menších měst různě po světě.

Teď se vrhneme na role. Já jsem vědec, Ed je výzkumník, - Robert je dispečer a Morgan zdravotník. - Jsem healer! Jo, dobře ty. Všichni začínáme v Atlantě a Ede, ty hraješ jako první. Můžeš vykonat čtyři akce. Které to budou? NA ZAČÁTKU TAHU MŮŽE HRÁČ PROVÉST CELKEM 4 AKCE NAPŘÍKLAD PŘESUN, LÉČENÍ NEMOCNÝCH NEBO STAVBU VÝZKUMNÉ STANICE Můžeš jít do Miami.

- To můžu. - Jeď radši busem. Klidně se můžeš svézt na oslovi. Takže půjdu sem a... - Kolik kostiček můžu odebrat? - Jednu. - Jednu za každou akci? - Jo. - Takže můžeš odebrat až tři. Dobře, já a Morgan jsme tu hru ještě nikdy nehráli. Wil a Robert ji mají zmáknutou.

Právě kvůli té skvělé spolupráci zkušených hráčů a začátečníků zbožňuju kooperativní hry. Teď odhalíme karty a uvidíme, co přijde. PO PROVEDENÍ AKCÍ SI HRÁČ DOBERE 2 HRACÍ KARTY Dostal jsi kartu události. KARTY UDÁLOSTÍ DODÁVAJÍ HRÁČI UŽITEČNÉ SCHOPNOSTI A MOHOU BÝT ZAHRÁNY KDYKOLIV. LETECKOU PŘEPRAVOU MŮŽE HRÁČ PŘESUNOUT KTEROUKOLIV FIGURKU DO LIBOVOLNÉHO MĚSTA.

Dobře, nechám si ji na později a dolíznu si druhou kartu. - Bogotá. - Tu si taky nechám. Dobře. KARTY S NÁZVY MĚST USNADŇUJÍ HRÁČŮM POHYB PO HRACÍM PLÁNU A teď zjistíme, kam se rozšíří infekce. Morgan, polož modrou kostičku na New York. - Nechce se mi. - Dobře. Černou kostička dáme na Kalkatu, která by měla být tady. A tvůj tah končí. Roberte, hraješ. - Dobře, jsem dispečer, takže můžu přesunovat ostatní, což by se teď mohlo hodit.

- Jo. Asi bych nejdřív posadil Morgan na letadlo směr Londýn. Taky si myslím, že bys měl Morgan poslat do světa. Jsem dispečer, takže posílám ostatní tam, kam zrovna chtějí a kde jsou potřební. Dispečer a zdravotník jsou skvělou kombinací. Robert může Morgan posílat tam, kam potřebuje, což nám hodně ulehčí práci. A co ti přijde za karty? Jakarta.

A... Alžír. Jdeme šířit infekci. Ede, nejdřív polož červenou na Soul. Sem. Líbí se mi, jak jsou nad městem. Jako by se vznášely v atmosféře... - a čekaly, až začne pršet. - Morgan, hraješ. Už se těším! První akcí vyčistím Londýn. Jakožto zdravotník může Morgan zbavit město všech kostiček nemoci.

- Jsem dost hustá. - Jo, jedinou akcí! Druhá akce, třetí akce. - A čtvrtá akce. - Bože můj! - Páni. Dobrá práce. - Jo, určitě vyhrajem. Naštěstí jsem zdravotník, což je taková hodně podpůrná role. Můžou mě snadno posílat na různá místa a já tam léčím nemoci. Pomáhám a jsem hustá... - Morgan, tobě přišla Manila.

- Manila. - Paráda. - Tu máš. A taky epidemie! - Takže... - Nezlobte se! KARTY EPIDEMIÍ ZVYŠUJÍ INFEKČNOST A ZBŮSOBUJÍ ŠÍŘENÍ NÁKAZY DO DALŠÍCH MĚST STUPNICE INFEKCE URČUJE, KOLIK KARET INFEKCE SI MUSÍ HRÁČ NA KONCI TAHU LÍZNOUT Pro všechny u obrazovek tu mám jednu informaci. U Pandemicu se nastavuje obtížnost tím, kolik karet epidemií si narafičíte do balíčku. V rámci snadné úrovně se tam zamíchají jen dvě nebo tři karty epidemií.

Při legendární úrovni je v "nápomocném" balíčku ukryto šest karet epidemií. - Hádejte, jakou hrajem úroveň. - Legendární! Wil nám právě sdělil, že hrajeme na legendární obtížnost. Takže jsme asi v háji. Nejdřív se posune žeton na stupnici infekce o jedno pole vpravo. A teď nová nákaza, tenhle mechanismus je skvělý. Podle mě jedna z největších předností téhle hry. - Takže se stane něco ošklivýho?

- Ne, je to nádhera. V tomhle balíčku karet infekce je každé město jednou. Vezmeme z něj spodní kartu a zjistíme, že se nákaza této barvy rozšíří do Pekingu. Polož na Peking tři kostičky. Teď musíme ještě zvýšit nebezpečí. Vezmeme odhazovací hromádku. - Promícháme všechny karty. - Jo, jasně, skvělý mechanismus... Ne, vážně, je to skvěle promyšlený.

Tahle hra má spoustu skvělých vychytávek. - Dokud ti nehází klacky pod nohy. - Přesně. Myslíte, že jsem je dostatečně zamíchal? - To se uvidí, až nějakou lízneš. - Těch karet tam zatím není moc. Tyhle se vrátí sem a to je zatím konec, jenže musíme ještě rozšířit infekci. - Takže... - Snad to bude dobrý. Mexiko City.

Prosím, jednu kostičku na Mexiko. Už jsou na něm dvě a... Hlavně nelízni Peking. - Peking by se mi nelíbil. - New York. Dobrý. Teď hraju já. Jsem vědec, takže mi k vyvinutí léku stačí čtyři karty stejné barvy... místo obvyklých pěti. POKUD JE VAŠE FIGURKA VE MĚSTĚ S VÝZKUMNOU STANICÍ, MŮŽETE ODHODIT 5 KARET STEJNÉ BARVY A VYVINOUT TAK LÉK NA DANOU NEMOC.

Takže jdu do Chicaga. Aspoň pozdravím své tamní kámoše. "Ahoj, jak se všichni máte?" - Pak vyrazím do Mexika. - Tam máš taky kámoše? "Neštvěte mě a myjte si ruce!" Dobrý, a pak skočím do Miami. Když jsme začali, dali jsme si za cíl zbavit se nejdřív žluté nemoci. Hraješ, Ede. Takže já půjdu...

Předávání karet se počítá do akcí? Myslím, že... Předání zkušeností se počítá jako akce. POKUD JSOU 2 HRÁČI VE STEJNÉM MĚSTĚ, MŮŽE PŘEDAT JEDEN HRÁČ DRUHÉMU KARTU S NÁZVEM DANÉHO MĚSTA. Takže to máš za dvě akce. JAKOŽTO VÝZKUMNÍK MŮŽE ED PŘEDÁVAT KARTY JAKÝCHKOLIV MĚST - Ještě jedna karta a budu mít plno. - MAX. POČET KARET NA RUCE: 7 - A potom vyléčím tohle... - Takže třetí akce. "Kámo, dal jsem tě do pucu."

Jsem výzkumník, takže můžu chodit za ostatními a dávat jim karty. Říkali jsme si, že se ta žlutá nemoc asi rychle rozšíří, takže jsme šli hlavně po ní. A následují další dvě karty. Čennaj v Indii. Ta bude někde tady, ne? To nevypadá moc dobře. - A Peking!

- Sakra! A máme tu pandemii! POKUD JSOU VE MĚSTĚ 3 KOSTIČKY NEMOCI A MÁ SE PŘIDAT DALŚÍ, VYPUKNE MÍSTO TOHO PANDEMIE A DO KAŽDÉHO SOUSEDÍCÍHO MĚSTA SE PŘIDÁ 1 KOSTIČKA. Takže jedna do Soulu, jedna do Šanghaje... A teď se můžeme radovat, protože to mohlo dopadnout mnohem hůř. A posuneme žeton. Jak jsem říkal, tahle hra se dá prohrát mnoha způsoby. Třeba když se ukazatel pandemií posune až dolů na tu krásnou lebku se zkříženými hnáty, což je univerzální symbol pro: "Jste v pytli."

Značí, že se stane něco ošklivého. Pandemic je hodně nepředvídatelná hra. Jediná věc, kterou si může být člověk při hraní Pandemicu naprosto jistý, je to, že ve chvíli, kdy si myslíte, že máte vše pod kontrolou, se vám léčení nemocí rozsype pod rukama jako domeček z karet. PRŮBĚZNÉ SKÓRE VYVINUTÉ LÉKY: 0/4 PANDEMIE: 2 (MAX 8) STUPNICE INFEKCE: 2 (MAX 4) - Takže dvě akce.

Tady to vyčistím. - Můžeš zůstat u nemocných v Tokiu. Vyčistím to. - Je tu nádherně. - Překrásně. Měl bych jít třetí akcí do Miami a počkat tam na vás? - Aspoň budeš blíž ke stanici. - Pravda. A tam prostě zůstanu. Co to děláš? Nejdřív se vydáš na jih, a pak se hned vrátíš. - Chtěl se podívat do světa. - Hele, hele... Chci si užívat tepla a sluníčka.

Co na tom nechápete? Podíváme se na další kartu. Buď žlutá! Ne! Měla jsi být žlutá! To neumíš poslouchat, ty k*ávo? Pomalu začíná přituhovat a člověk začne za chvíli ty nemoci pojmenovávat. Mmm, tohle je ebola. A tamto je prasečí chřipka. Modrá je rozhodně prasečí chřipka. Červená je ptačí chřipka. Černá jsou zombie, ty přišly z Blízkého východu, ne?

Takhle to dopadá pokaždé, když Pandemic hrajeme. Ať už hrajou zkušení hráči nebo začátečníci, prostě začneme ty nemoci pojmenovávat. Nevím proč, ale červená je vždycky ptačí chřipka. A stejně tak se vždycky objeví zombie epidemie. Můžu si vzít ještě jednu kartu. - Jo! - Boží. Ta se nám bude hodit. - Paráda.

- Všichni lidé na Zemi mají radost. V Čennaj vypukne pandemie. Jedna černá do Bangkoku a jedna do Jakarty. Tomuhle se říká super špatná průšvihová situace. Posunu počítadlo pandemií na dvojku. A teď... Kalkata! Teď se dobře dívejte. Z Čennaj do Dillí a Bangkoku. Počítá se to jako jedna, nebo dvě pandemie?

- Protože původně to bylo... - Tohle se počítá za dvě. - Dvě, dobře. - Začali jsme v Kalkatě... a v ní to udeřilo podruhé, takže za dvě. Jsme na tom fakt špatně. Ta dvojitá řetězová reakce, která vedla k rozšíření zombie nákazy, nám dala co proto. Původně jsme byli na počítadle pandemií na jedničce, a najednou jsme šli na čtyřku. A to během jediného zdrcujícího kola. Stačí osm pandemií a prohráli jsme.

Takže jsme nejdřív byli z 90 % v bezpečí před porážkou, a potom už na půli cesty k porážce. Během jednoho kola. Hru můžeme prohrát také tehdy, když nám dojdou kostičky. - Děláš si srandu? - Kostičky představují nemocné lidi. Nebo zombíky, takže... Možná to tak nevypadá, ale je možné, že nám dojdou černé kostičky, takže... Ta hra ti dokáže dost zavařit. - Jo.

- Je to nejtěžší hra na světě. - Z toho počtu měst se třema kostičkama se mi dělá špatně. - Tohle je nebezpečný. Ta řetězová pandemie nabourala veškeré naše protinákazové plány. Museli jsme se stáhnout a snažit se za každou cenu zastavit šíření nákaz. Musím přiznat, že to s námi vypadá bledě. Já odhodím tuhle kartu, abych mohl letět do Chartúmu a odstranit z něj jednu kostičku. Takže letím do Chartúmu. Teoreticky by mohly přijít dobré karty. - Co takhle další epidemie?

- To není vůbec dobrý. - Ani zdaleka. - Ublinknul jsem si z toho do pusy. Bože můj, stupnice infekce je už na trojce, vážení. Takže budeme otáčet každé kolo tři karty infekce. Přišlo mi, že nám to jde výborně. Dokud mě Wil neinformoval o tom, že ve skutečnosti prohráváme. PRŮBĚZNÉ SKÓRE VYVINUTÉ LÉKY: 0/4 PANDEMIE: 5 (MAX 8) STUPNICE INFEKCE: 3 (MAX 4) Teď je to takový všelijaký.

Možná bych tě měl poslat na druhou stranu zeměkoule. V pořádku, do toho. Myslím, že jsem jediná, kdo to tam může ukočírovat. Zrovna jsem chtěl říct, že je taková Florence Nightingalová zombie nákazy. - Jo, asi jo. - To slýchám často. Nebo Tyfová Mary. Nejsem si jistej. - Beru Forest. - Ale Morgan má pravdu. Pokud tenhle tah přežijeme, může vyčistit Bangkok i Kalkatu. - Jo. - Jo. V příštím tahu.

Pokud se jí do toho teda chce. Je to lákavé, protože tam jsem a nejradši bych ty kostičky někam zahodila. - Koukám, že je nemáš ráda. - Nesnáším je. Do role zdravotnice ses vžila vážně bravurně. Chtěla bych jen léčit. Nicméně bychom měli myslet dopředu a snažit se vyvinout lék na nějakou nemoc. Sice to jsou jen dřevěné kostičky, ale člověku na nich záleží. Morgan z toho byla úplně v koncích. Nevěděla, kam dřív skočit. Mrzelo ji, že nemůže o políčko dál, aby zachránila obyvatele dalšího města.

První akcí to tady vyčistím. To je bez debat. Blbý je, že se pak nedostanu zpátky do Ho Či Minova města. Dva, tři... Teď můžeš do Hong Kongu nebo... Každopádně budeš jedno políčko od města, ve kterém jsi chtěla být. Ale já tě tam můžu ve svém tahu poslat. Jestli na tvůj tah ještě dojde. To už nejsi optimista?

Co se s tebou stalo? Ještě před chvílí jsme vyhrávali. Jakožto výzkumník tu vidím jeden zásadní problém. Nevěřím, že přežijeme další tři tahy. Pokaždé, když jsme měli otáčet kartu, báli jsme se, že přijde další epidemie. Člověku se při otáčení karty ten strach se mu pomalu vžírá do mozku. Dobrý. Dobrá, dobrá, dobrá.

Buď dobrá! Tu si můžeš nechat. - Mám jich už sedm. - Takže pak musíš jednu odhodit. A Bangkok. MORGAN MÁ DOST KARET NA TO, ABY VYVINULA LÉK NA ČERVENOU NEMOC Tuhle si nechám, protože jsme až po krk ve sr*čkách. Teda v loji. Ne, tohle jsou vážně sr*čky. Jsme v pořádných sr*čkách.

To se jinak říct nedá. Nevypadá to s náma dobře. Jsme jako tým, co prohrává o čtyři góly pět minut před koncem třetí třetiny, a navíc jsme Los Angeles Kings. Jsem na tahu, takže udělám raz, dva, tři! A máme lék na zombie! Odteď může kdokoliv, kdo bude ve městě s černou kostičkou, udělat to, co dělá celou dobu Morgan.

A pokud se takhle zbavíme všech černých kostiček, bude nemoc vymýcena, což znamená, že když otočíme černou kartu, nijak nám neublíží. JAKMILE JE VYVINUT LÉK A ODSTRANĚNY VŠECHNY KOSTIČKY NEMOCI, OTOČENÉ KARTY TÉTO BARVY NEMAJÍ ŽÁDNÝ EFEKT Ty máš tu výhodu, že v jakémkoliv městě, kterým projdeš, - odstraníš veškeré kostičky.

- Nekecej! Ale jen černý, co? - Jo, jenom černý. - Z Florence Nightingale se stal Ježíš. Nejlepší hra ze všech! Zbývá mi jedna akce... Wil šel do Miami, takže bys mě mohl potom... Ne, to nemá smysl. Já se tam dostanu sám. Jo, dojdeš tam klidně po svých. - To je boží.

- Jsem taky Ježíš. Byl Ježíš už někdy v Miami? - Tohle se nevyvíjí... - Zeptáme se mormonů. - Asi záleží, koho se zeptáš. - Jo. To je otázka za všechny prachy. V Miami je hodně Jesúsů. - Jesúsů? - Promiňte, neměl jsem. PRŮBĚZNÉ SKÓRE VYVINUTÉ LÉKY: 1/4 PANDEMIE 5 (MAX 8) STUPNICE INFEKCE 3 (MAX 4) Asi bych měl poslat Morgan k výzkumné stanici, ne?

- Morgan, chce se ti tam? - Moc ráda poletím. Vypadá to tam skvěle. Teď se chystám... vyvinout lék. V rukou držím lék na červenou nemoc. Lidé po mně budou pojmenovávat děti, protože zastavím celosvětovou pohromu. Já bych asi měl jít do Santiaga a pokusit se tam něco udělat. - Souhlas. - Dobře. Takže raz, dva, tři.

A odstraním kostičku ze Santiaga. - Dobře. - Radši se nedívejte. Vážně mě mrzí, že se to stalo. - No tak! - Dokonce se točí. - Přesně. Vysmívá se nám. Karto, proč musíš být taková? - Tak jo, jdem na to. - Ještě že máš dost karet na míchání. Stupnice infekce jde nahoru. Bereme kartu zespodu balíčku, kde se nachází italský Milán.

Když jich je tolik, udělám tohle. Tři, že jo? Bála jsem se, že kývneš. Tak jo, než mě začnete nesnášet, chci připomenout, že jde v podstatě o Robertův tah. - Tak jo, můžem? - Jasně. - Jo. Chartúm. Dobře. - Jenom jedna?

- Jo. - Dobrý. Londýn. - Bože... - Ne, ne, ne! Ne, teď se to rozleze úplně všude. - Došly nám modré. - Takže jsme prohráli. - Z Madridu do Londýna. - Myslím, že jsme na lebce. Prohráli jsme dvěma způsoby najednou. Došli jsme na konec ukazatele pandemií a zároveň jsme prohráli kvůli jaký nákaze? Prasečí chřipce?

Vypadalo to celkem nadějně, ke konci nám chodily dobré karty. Měli jsme i léky a těšili jsme se, že vyhrajem. A pak jsme to naprosto projeli. Zombie apokalypsy už se nebojím, i když to na nás dost dlouho zkoušela. Zombíkům jsme dali pěkně na kokos. Ale prasečí chřipka nás převezla. Vážení, dělali jsme, co bylo v našich silách. Snažili jsme se všechny zachránit před zas*anou prasečí chřipkou.

- Zombíky jsme zastavili. - Ale na prasečí chřipku prostě nevyzraješ. Jo, byla nad naše síly. Vy, co jste se v roce 2009 účastnili PAX Prime, tohle je vaše vina! Dobrá, pojďme se odebrat na gauč poražených. Pandemicu, ty si jdi dolů ke zdi vítězů. A moc nemachruj. - Snažili jsme se. - Vysvětli to všem těm lidem. - Těm, který Robert zabil? - Hej! - Klídek, klídek.

Zabili jsme je společnými silami. - Ale v tvém tahu. Z toho se nevykecáš. - Jen bych rád připomněl... - Že nemáš rád lidi a že si to zasloužili? Ne, chci jen připomenout, že jsme se i přes prohru skvěle bavili. - To je fakt. - Bylo to boží. Ale ta hra se bavila asi ještě líp. - Zeptám se... - Nebo myslíš, že ne? Zeptám se jí, až si s ní půjdu dolů pokecat. Ale nejdřív jí jednu vrazím.

Poslyšte, z našeho pořadu neodejde nikdo s prázdnou. To je jedna z hlavních zásad TableTopu, takže pro vás mám cenu útěchy. Do vody jsem vám dal dýmějový mor. - Ty jsi hodný. - Já vím! - Myslíš na všechno. - Já vím. Nemám to nateklý? Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Fifteen minutes = 5 minut?

07

Odpovědět

Nic, taky jsem si nejdřív mohl přečíst komentáře O:-)

70

Odpovědět

Boha jak někdo na tohle může vydržet koukat skoro půl hodiny?! Udělal bych sestřih na max. 5 minut

655

Odpovědět

taky jsem měla prasečí chřipku a přikláním se k názoru, že pokud nejste jinak oslabení, není to taková hrůza...

51

Odpovědět

ahoj prosimte nerika nahodou v case 20:13 ze zbyva 15 min do konce? V titulkach mas 5 min mozna jsem jen hluchej:))

04

Odpovědět

Říká 15, ale myslí to podle mě tak, že už uteklo 15 minut ze třetí třetiny (v hokeji), proto jsem dal "5 minut do konce".

80

Odpovědět

Prečo nemáte odkaz na obchod prepojený cez affil ?
Nebodaj jeden majitel ?

210

Odpovědět

Pandemic je novinka a MINDOK si u něj nemohl dovolit poskytnout nějakou větší slevu. Ty akce jsme většinou domlouvali u her, které už v češtině nějakou dobu existovaly, takže u nich sleva měla větší smysl, protože se tím třeba znova nakopnul jejich prodej. ;-)

100

Odpovědět

+BugHer0Nemyslím zľavu, ale affil (províziu)... Na svojom obchode ho ponúkajú a vy im posielate snáď najkrajší traffic, aký môžu dostať za nič ?
Síce ma do toho hovno, ja len že je to zaujímavé.

51

Odpovědět

+BugHer0Za nic to není. Nedávno jsme v Hradci Králové ve spolupráci s Planetou her otevřeli specializovanou prodejnu a MINDOK nám poskytuje vzorky nějakých her zdarma. ;-)

140

Odpovědět

Zbižňuju TableTop. Díky za překlady. Jen malá poznámka 21:05 se nejedná o Forest Nightingale, ale Florence Nightingale. Italskou zdravotní sestru. http://www.biography.com/people/florence-nightingale-9423539

110

Odpovědět

Díky, moje chyba. Dvakrát jsem měl v titulcích Florence a pak jsem tam jednou, nevím proč, dal Forest. :-D Už opraveno.

60

Odpovědět

+BugHer0Pravda, opravil jsi :) ale v čase 17:51 slečna odpovídá že je opět "Forest" :)

00

Odpovědět

BRUBAKER!!!

30

Odpovědět

Morgan je kočka, jdu mrknout na ten její x-play.
Hra vypadá zábavně, v pár věcech mi připomíná Záchranáře, ty hrajem docela často, tak tohle by se u nás taky mohlo uchytit.

150

Odpovědět

Začalo mi to asi před 2 týdny psát Error #2035, ted to pár dní fungovalo a najednou ho tam mám dneska znovu. Tak co s tím děláte? o.O

31

Odpovědět

Nic neměníme, ten Error se objevuje uživatelům Firefoxu a bohužel jsme zatím nezjistili, jak ho odstranit. Jediným 100% funkčním řešením je zatím změna prohlížeče.

10

Odpovědět

+BugHer0je to zdůvodu Firefoxu že blokuje Flash, tak by jste museli přejít na HTML5

31

Odpovědět

+BugHer0K přechodu na HTML5 a spuštění nového webu by mělo dojít v průběhu léta.

160

Odpovědět

+BugHer0Firefox implicitně blokuje jenom starší zranitelnou verzi Flashe, takže zkontrolovat jeho verzi v prohlížeči a případně zaktualizovat.

60

Odpovědět

+BugHer0to je dobře ten flash je hrozný přežitek. Chudák Adobe

30

Odpovědět

nebo můžeš ještě vymazat cookies a cashe (postup najdeš v sekci často kladené otázky)

01

Odpovědět

mne to robilo tiež...je to kvôli flashu a stačilo mi ho iba aktualizovať na najnovšiu verziu

00

Odpovědět

Takový Plague Inc Evolved na papíře. :)

140

Odpovědět

Dá se říct, ale Pandemic je jako deskovka starší. Ta hra se Pandemicem nejspíš nechala inspirovat. ;-)

120

Odpovědět

Až na to, za koho hraješ... :)

50