TableTop: Bylo nebylo...

Thumbnail play icon
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:316
Počet zobrazení:10 571
Dnes nám budou scénáristka Amy Berg, producent Chris 'Doc" Waytt a komik Mike Phirman spolu s Wilem Whetonem vyprávět pohádku. Budou totiž hrát vypravěčskou karetní hru "Bylo nebylo..." (Once Upon a Time), kde se fantazii meze nekladou a nic není nemožné. A protože vyprávění není lehká věc, nedivte se, že příběh má místy pořádné díry a že sem tam uslyšíte slovo, které byste ve slovníku hledali jen marně...

Jednotliví hráči se příběh snaží přivést k následujícímu konci: Amy: Jeho zranění se po nějaké době zahojilo, ale jeho srdce zůstalo zlomené navždy. Chris: Tyran byl svržen a všichni žili šťastně až do smrti. Mike: A zloduši byli svrženi do studny. Wil: Ponaučení o důležitosti výběru správných společníků.

Přepis titulků

Překlad: SolamBee www.videacesky.cz Věděli jste, že původní verze pohádek jsou mnohem děsivější a krvavější, než jak je známe? Vznikaly totiž jako poučné příběhy, které měly děti odstrašit od toulání se po lesích, donutit je poslouchat rodiče a naučit, že nikdy nemají mluvit s vlky. Například v původní verzi Lociky krásný princ vyšplhá po jejích vlasech do věže, jen aby zjistil, že Locika je ve skutečnosti drak z jiné planety ovládaný robotem.

Sežere ho. V needitované verzi Popelky je stříbrný střevíček ve skutečnosti obličejem její sestřenice! Je to tak příšerné, že to v pořadu určeném i pro děti, ani nemůžu popsat. Když pohádky dorazily k břehům Ameriky, zachovaly si typické postavy, ale byly značně oklestěny, aby se hodily i pro řekněme křehčí publikum. V dnešním TableTopu Chris 'Doc' Wyatt, Amy Berg, Mike Phirman a já zjistíme, co se stane, když taková pohádka vzniká v současnosti.

Bude sterilní a něžná? Nebo se bude blížit spíš krvavým, roboty oplývajícím počátkům žánru z 16. století? Začneme tak, jak začíná každá pohádka: "Bylo nebylo..." Bylo nebylo je úžasná kooperativní improvizační vypravěčská hra s pohádkovým námětem. Hráči společně budují příběh na základě karet, které mají v ruce.

Karty obsahují nejrůznější pohádkové elementy, jako je koruna, království, drak, meč nebo čarodějnice. Možná jsem vyrobil a do balíčku přimíchal kartu s robotem, ale dokažte mi to. EXISTUJE PĚT KATEGORIÍ HRACÍCH KARET. POSTAVY VĚCI MÍSTA ASPEKTY UDÁLOSTI Hráči společně budují příběh vykládáním karet z ruky a to tak, že do příběhu zapojují elementy na kartách vyobrazené.

Vypravěčem se můžete stát třemi způsoby. Současný vypravěč vám předá slovo. Pokud vypravěč zmíní element zobrazený na kartě, kterou máte v ruce, například DRAKA, můžete danou kartu zahrát a stáváte se vypravěčem. A nakonec jsou tu karty s označením "přerušení", které vysvětlíme až při hře. Tahle hra není ani tak o soupeření. Jde při ní především o vyprávění příběhu. Ale stejně se všichni tak nějak snaží vyhrát - jedním jediným způsobem.

Každý z nás totiž bude mít svůj vlastní tajný konec příběhu, vyobrazený na takovéhle kartě. Všichni se proto budeme snažit příběh směrovat k našemu vlastnímu konci. Vyhrává první hráč, který se zbaví všech karet z ruky a zakončí příběh tak, aby odpovídal právě konci na jeho kartě. Všichni dnešní hráči se živí psaním, a abych parafrázoval jednoho z mých oblíbených autorů: Jde tu hlavně o příběh.

A teď zjistíme, jaký příběh začne slovy "bylo nebylo...". Já jsem Chris Wyatt, ale všichni mi říkají Doc. Produkuju nezávislé filmy, jako byl například Napoleon Dynamit a pár dalších. A ještě píšu pro animovanou tvorbu. Jsem Mike Phirman, a jsem známý hudební komedií. Taky jsem tou "Phirm" polovinou komediálního hudebního dua "Hard 'n Phirm". Já jsem Amy Berg a píšu pro film, televizi a tak. V pravidlech hry Bylo nebylo stojí, že začíná hráč, který vypadá nejvíc jako vypravěč.

Takže kolik pilotních dílů jsi letos prodal? - O kterých můžu mluvit? Žádný. - Kolik pilotů jsi prodal ty? Přátelům, nebo do televize? Do televize. Žádnej. Já jich taky prodal nula, i když obnovili můj pořad TableTop, - Gratuluju!

- což mě velice těší. - To jsem rád. - A kolik jsi jich prodala ty? - Promiň. - Kolik pilotů jsi prodala? Víc než nula? Víc než nula a méně než 10. - Je to víc než jeden? - Jo. - Včetně? - Víc než dva? - Možná. - Jsou to tři? - Jsou. Já to věděl! A je po hře.

Takže v tom případě začínáš, protože jsi nejvyprávěčtější. Přečetli si všichni svoje zakončení příběhu? Tak výborně. Nejsem si úplně jistý, jak tohle povede až k tomuhle. Z mého zakončení, jak už to v pohádkách často bývá, plyne ponaučení. A to důležitost výběru správných společníků. Můj konec pohádky zahrnuje tyrana. Zní: "Tyran byl svržen a všichni žili šťastně až do smrti," což znamená, že abych vyhrál, budu muset v určitém okamžiku do hry zapojit tyrana.

Můj konec mě trochu zklamal, protože na kartě stojí: "a zloduši byli svrženi do studny." Já mám konec, podle nějž jsou dva zamilovaní lidé nějakým způsobem rozděleni. Jeden z nich zemře a druhý je při tom vážně zraněn. Mám to v kapse. Dobře. Takže, pánové, bylo nebylo...

žil jeden obr jménem Frank. - Miluju obry. - Obr Frank. - Frank žil v jeskyni. - Už teď ho miluju. Jo. Frank žil v JESKYNI. Obr Frank žil v jeskyni. Fajn. A byl strašně nervózní skoro ze všech věcí, protože to byl obr, jediný obr na zemi. Další obři nejsou?

Je to poslední obr? Je poslední z obrů. Poslední žijící obr. Frank, poslední z obrů... Což znamená, že si nemůže najít nějakou milou obří holku. Žádná neexistuje. Je sám. Je strašně nervózní, že lidé objeví či NAJDOU místo, kde žije. - Žije jako vyděděnec. - Protože ho lidi chtějí zabít. Myslím, že by ho lidi rádi viděli mrtvého.

Děsí je. Je jiný než všichni ostatní. Co by lidi dělali, kdyby ho viděli? Myslím, že by ho nejspíš vyzvali verbálně by ho vyzvali k duelu. Dobře. POKUD VYPRAVĚČ ZMÍNÍ NĚCO, CO ODPOVÍDÁ KARTĚ, KTEROU DRŽÍ V RUCE JINÝ HRÁČ, MŮŽE JI TENTO HRÁČ ZAHRÁT A VYPRAVĚČE TAK PŘERUŠIT. V TOMTO PŘÍPADĚ CHRIS CHCE, ABY AMY ŘEKLA "BOJOVAT".

ON BY PAK MOHL TUTO KARTU ZAHRÁT A PŘERUŠIT JI VE VYPRÁVĚNÍ. Verbální souboj s obrem, to zní... všechny ostatní obry zabili taky verbálně? Ne, k tomu použili zbrojní techniku. Takže hádám, že s nimi bojovali. Zbraněmi? Ve skutečnosti to bylo mnohem větší. Rozpoutali totiž GLOBÁLNÍ TERMONUKLEÁRNÍ VÁLKU. A on je úplně poslední...

Kartou číslo tři je globální termonukleární... DO BALÍČKU BYLO PRO TENTO POŘAD PŘIDÁNO NĚKOLIK RUČNĚ DOPSANÝCH KARET. Kolik by jich to asi tak přežilo? Když dostanete kartu, na které stojí "globální termonukleární válka", napadnou vás dvě věci. A sakra! A že by to mohlo být vážně skvělý. Lidi, kteří tu válku začali, se jen chtěli zbavit obrů.

Naštěstí jeho... Jasně, taková typická obrocida. A jeho soukromá obří jeskyně byla chráněná, takovým tím materiálem, co lidi chrání před tímhle druhem radiace. Fólie. Igelitová fólie. - Igelitová fólie chrání před nukleární... - Igelitová fólie do pohádky nepatří! Tak třeba alobal nebo tak něco. Takže se zachránil a stejně tak lidi, kteří tu válku rozpoutali. Protože žili v bublině ve vesnici, kde všichni bydleli.

Ti lidé byli známí jako nordický kmen... POČÍTADLO UHM: 1 POČÍTADLO UHM: 2 POČÍTADLO UHM: 3 Tři uhm jsou jasnou známkou blábolení. OSTATNÍ HRÁČI MOHOU PŘINUTIT VYPRAVĚČE K PŘEDÁNÍ SLOVA V PŘÍPADĚ, ŽE ZAČNE BLÁBOLIT. - Tři uhm jsou blábolení.

- HRÁČ, KTERÝ PŘESTÁVÁ VYPRÁVĚT, - Dobře, lížu si. Můžeš. - Dobře. - SI MUSÍ LÍZNOUT KARTU. Takže Frank, poslední z obrů, má hrozivé tajemství. Ve své jeskyni má ohniště. A v tom ohništi pochopitelně plane OHEŇ. Vážně? Nicméně nejde o běžný oheň. Cože?

Je to múza ohně. - Ohňová múza. - Je to múza ohně. - A to je to tajemství? - Ano. Jméno této múzy ohně je Steve. Steve, ohňový múzák, a obr Frank jsou do sebe zamilovaní. A jejich láska nemůže nikdy najít... Naplnění. Naplnění je slovo, které jsem se snažil ze všech sil neříct.

Ale je to slovo, které tam patří. Tak to prostě je. Už je to na záznamu. Pokud chce být ohňová múza s obrem, tak rozhodně nejsem proti. Otázkou není, jestli bych někdy chodil s obrem jménem Frank. Ale to, jak bych se přes to někdy dostal. Frank se Stevem žijí sami ve své jeskyni. - Tak tragický. - Ale lidi nevědí, kde je, že ne? Ne, protože je to PŘEDALEKO od bublinové vesnice, kde ti lidé v bezpečí žijí.

A každý den obr Frank a ohňový múzák Steve dělají takovou věc, o které nám poví Mike. POKUD SE VYPRAVĚČ ZASEKNE, MŮŽE PŘEDAT SLOVO DALŠÍMU HRÁČI. Jasně. Bylo nebylo jsem hrál posledních 17 let každý den. Takže bych měl vážně vyhrát. Hrál jsem to dvakrát.

Řekněme několikrát. Takže dělají to, že chodí do přilehlého močálu. Močály jsou všude možně. - Močál k jeskyni prostě patří. - Množí se jak houby po dešti. - Museli si za něj připlatit. - To máš pravdu. Takže mají ucházející močál. Řekla bych, že po té válce bude asi dost zaneřáděnej. Jo, nejspíš je o dost červenější, než býval. A obři krvácejí vážně hodně.

Jo, jsou plný krve. A ohňový múze určitě vůbec nevadí všechna ta voda v močálu. Mimochodem, MOČÁL. A konečně je to venku. Dobrá práce. Abych na to nezapomněl. A močál se jmenoval Arugapharrrrr. - Arugapharrrr. - Arugapharrrr. Arugapharrrr. Takže Phirman močál pojmenoval...

rarrrrrr? Nebo tak nějak. Možná mi chybí nějaká samohláska nebo souhláska. Nebo několik. Havarrrrr? Havarrrr. Místní dialekty mi dávají vážně zabrat. Takže chodili do přilehlého močálu. A dělali tam to, že... Steve, ohňový múzák, je totiž tak trochu ošklivé káčátko rodiny.

- Fajn. - Jo, jeho... Není snadné ho milovat. Jen pro obra ano. Přesně tak. Arugapharrrr totiž není jen močál, je to i Steveův RODIČ. Jsou jako ty zvířata, co si k rozmnožování vystačí sama. Není to o sexu. Z elementu se zrodí další element? Močál dal život ohňové múze?

Přesně tak. To je logický. To se po globální termonukleární válce děje úplně běžně. Jo, naprosto věrohodný příběh. Takže tam každý den chodí navštěvovat Steveovy rodiče? Jo. Nebo alespoň to, co z nich zbylo. Globální termonukleární válka bohužel neprospívá ani mokřadům a veškerému životu v nich.

Takže tam chodí, podobně jako my na hřbitov. Jdou tam a jsou strašně smutní. A dělají to, že... předávám slovo. Chodí tam totiž plánovat. Snaží se přijít na to, jak by svou lásku mohli vyjádřit fyzicky. Protože je od sebe dělí žár Steveova ohně. A tak je napadne, že by se všechno vyřešilo, kdyby se z obra stal ROBOT vyrobený z kovu s vysokou teplotou tání, mohl by ho Steve obejmout.

Kdyby jen byl robotem. Pohádky se roboty jen hemží. Tři malá prasátka? Roboti. Zlatuška? Robot. Červená Karkulka? Nebyla robot. Babička?

Robot. Potřebují ale vymyslet, jak z Franka udělat obřího robota, který bude moci Steveovi dát najevo svou lásku. Jejich cílem je i to, aby se stali rodiči a měli spolu dítě. Netuší, jak přesně by k tomu mezi obrem, co se chce stát robotem a ohňovou múzou mohlo dojít... Ze zkumavky? Ne, to těžko. Z robotárny. Takže Frank potřeboval vymyslet, jak se stál alespoň zčásti robotem, a to udělal tak, že...

předávám slovo Amy. Zatím to neuskutečnili, protože tohle téma bylo zdrojem sporů mezi nimi. A v jednom kuse se o tom spolu hádali. Do SPORŮ se zapojili dokonce i Steveovi rodiče. Popravdě vůbec nechtěli, aby jejich syn byl s Frankem. Opodál po proudu ŘEKY žila další ohňová múza, se kterou chtěli dát Stevea dohromady.

- Jasně. - A pokračuj, Wile. Jednoho dne spolu šli navštívit Steveovi rodiče a chtěli přijít s plánem, který by nějakým způsobem Frankovi umožnil proměnu v robota, když tu najednou jim Steveovi rodiče zasadili nečekanou ránu. Ne skutečnou ránu? Ne, to už tu bylo. VYJEVILI Steveovi, že podle nich pro něj Frank není dost dobrý.

Ohňové múzy patří k dalším ohňovým múzám. - Netolerantní. - Strašně netolerantní. - To je děs. Osamělým obrům prodlévajícím v jeskyních by mělo být dovoleno oženit se s ohňovými múzami, když to sami chtějí. I kdyby se zrodili z růných elementů. Steve s Frankem se zachovali přesně tak, jak byste čekali. Řekli jim, ať jdou s takovými názory do hajzlu. - Máš na to kartičku?

- Kéž by. A odešli. Odešli z močálu se slovy: "Steveovi rodiče, pane a paní Múzovi, už vás nikdy nechceme vidět. Chceme mít v našem životě jen lidi, kteří nás podporují." A šli hluboko do nitra přilehlého LESA, kde začali těžit materiál potřebný k výrobě robotího exoskeletu. Exoskeletu své lásky. Při tom, jak Frank ze země doloval obrovské kusy rudy najednou zpoza stromu uslyšeli hlas, který řekl...

Mike Phirman ví. To je zajímavý. Co to bylo? Á, jasný, omlouvám se. Hrát s Wilem je tak trochu jako hrát s upírem. Když jste u něj moc blízko, tak vás očaruje svými detailně vyprávěnými příběhy a vy úplně zapomenete, že se ho máte snažit přerušit a taky hrát. Takže ten hlas řekl: "Hele, tady nemáte co dělat. Jste na zakázaném území.

Dolujete tady v oblasti, která patří KRÁLOVSTVÍ. Vznešenému království." Bublinovému království, nebo nějakému jinému? Ne, tomu bublinovému království, které se jmenovalo Djrjhjan. - Djrjhjan. - Království Djrjhjan. D-J-R-J-H-J-A-N. Jen doufám, že se nevrátíme do močálu.

Netuším, jak se jmenoval. Močál byl Arugapharrrr. Mike vymýšlí vážně vtipné názvy, které se ale vážně špatně pamatují. Takže až se chopím slova, musím nás přesunout na nějakou novou lokaci, protože si nepamatuju názvy těch starých. Nechápu, co komu vadí na vymýšlení nových slov. Obzvlášť když "arugapharrrr" už přece slovo je. Steve s Frankem slibovali, že tam budou jen pár minut, naberou trochu rudy...

A vypadnou. Jo. On na to: "Budu hádat. Chcete si postavit nějaký exoskelet, do kterého chceš nahrát svůj mozek, abyste mohli být spolu." - Robot lásky. - Cože? A oni jestli to myslí vážně a jak o tom ví. A on na to: "Heleďte, já jsem duchem lesa a tohle vám říkám jen proto, že jsem tak MOUDRÝ. Snažím se vám tu pomoct.

A vy musíte udělat tohle: odejít někam úplně jinam, třeba do Kahimanu nebo Albuquerque." Co to je za místa? To jsou další místa na druhé straně vody. - Ale jaká místa to jsou? - Jsou v nich doly, pouště a útesy. Jsou tam nějaký domy? No, poblíž je pár vesnic, jedna leží... VYPRÁVĚNÍ PŘERUŠENO! VESNICE.

- Je pro tebe hodně důležité, že to bylo u vesnice. - Pochopitelně. To jsem zvědavý proč. Jak se ta konkrétní vesnice jmenuje? No, ten důl byl poblíž vesnice jménem Robotí Město. Jasně. Teda chtěl jsem říct Robotí Víska. Robotí Víska. Aspiruje na to, aby z ní jednou bylo Robotí Město.

Jednoho dne z ní bude VELKOMĚSTO. Ale jen pokud budou mít dostatečný příjem generovaný jejich klíčovým průmyslem. A klíčovým průmyslem je pro Robotí Vísku výroba robotích obleků lásky. Pochopitelně. V tom momentě už se vážně topím, protože mi v ruce trčí děsivá karta OBLEČENÍ. A hlavní postavou příběhu je ohňový démon, pardon, ohňový múzák, který patrně oblečení nepotřebuje.

A pokud někdo z ostatních hráčů najednou neřekne: "...mimochodem, je z ohně a nenosí oblečení," tak tu kartu nikdy nezahraju. Cestovali tedy celý den a celou NOC, až konečně dorazili do Robotí Vísky. Tam jejím obyvatelům oznámili, že by rádi si rádi pořídili jednoho z jejich robotů lásky, aby mohli být konečně spolu. A lidé z vesnice odvětili... pokračuje Amy. Dosavadní příběh obra Franka a ohňového múzáka Stevea Bylo nebylo...

žil, byl obr jménem Frank, který byl posledním svého rodu... V ZÁJMU ÚSPORY ČASU Následuje závěr... Následuje závěr příběhu obra Franka a ohňového múzáka Stevea Lidé ve vesnici byli v šoku z toho, že vidí obra, protože se odehrála celá ta válka. A Frank byl posledním z obrů. Takže když teď viděli Franka, jejich reakce byla: za A - nevyrábíme tak velký obleky, aby ti byly, a za B - vždyť ty seš zatracenej obr!

Takže byli VYDĚŠENÍ k smrti. - A rozhodli se, že jediným způsobem, jak... - Já přesně vím, co se stalo. Myslím, že je vyhnali z vesnice, Wile. Ne, já myslím, že jsi zahrála aspekt a já mám PŘERUŠENÍ. VYPRÁVĚNÍ PŘERUŠENO! KARTY OZNAČENÉ PŘERUŠENÍ MOHOU BÝT POUŽITY K PŘERUŠENÍ VYPRAVĚČE PŘI VYLOŽENÍ KARTY STEJNÉ KATEGORIE Povím vám, co přesně se stalo.

Vesničané byli zděšení Frankovou obrovitostí. Byli zmatení Stevem, mluvícím ohněm, protože nic takového nikdy neviděli. - Ostuda. - Jo, zbytečně z toho dělali drama. Takže vesničané rychle vytvořili shromáždění, jak už to tak často dělávají, a shromáždění se usneslo, že si ty dva nechají ve vesnici. Že z nich udělají permanentní součást vesnice, ale nikdy jim doopravdy nedají ten robotí oblek.

Chtěli je podvést. Zkrátka TROPILI NEPLECHU. - To je děsný. - Tropili příšernou neplechu. Frank se Stevem se přidali k téhle společnosti a byla jim dána jakási skupina malých společníků. Šlo o čtyři malé chlapíky, čtyři vesnické hejsky - a byli... - Byli to malí chlapíci? - Jo.

- MRŇAVÍ? - Mrňaví? Jo, strašně mrňaví. - VYPRÁVĚNÍ PŘERUŠENO! Byli to strašně mrňaví chlapíci. POKUD JSOU SLOVA JEN JINÝM ZPŮSOBEM, JAK VYJÁDŘIT STEJNOU VĚC, HRÁČ MŮŽE VYPRÁVĚNÍ PŘERUŠIT. A jak se ti čtyři chlapíci jmenovali? Deedle, Dum, Horrachman... a Dave. - Proč koukáš na mě? - No jasně, Dave. Pamatuju si jen jedno harrrrrr mířící mým směrem, čímž se mi asi Amy snažila oplatit všechny ty jména, co jsem vymyslel.

Snažila se mě harrrrr za to, kolik jsem dneska vydal podobných pazvuků. Ale tihle jejich společníci jsou... Rozhodně se jen nepotloukají kolem, ale snaží se zajistit... Jo, špehujou je. Zakrslý špehouni. Mrňaví špehové jsou nejhorší, protože si jich často ani nevšimneš.

Frank je obrovskej, takže aby se mohli přátelit, museli by mu sedět ve dlani. Co přesně s ním teda ti společníci dělají? Berou ho někam? Ti společníci SE VYDÁVAJÍ za jeho přátele, ale ve skutečnosti jsou to tajní agenti močálu. Močáloví agenti toho rodiče. - Z Arugapharrrr. - Z močálu Arugapharrrr. Poslali je Steveovi rodiče, aby na ty dva dávali pozor. Protože i když si postavili hlavu a v podstatě je vyhnali tím, že nedokázali přijmout jejich lásku...

- Má to být Frank a Eve, ne Frank a Steve. - Přesně tak. Ale přesto svého syna milují, a chtějí mít jistotu, že je v pořádku. Proto jim poslali ty čtyři malé společníky, jejichž jména si určitě pamatujete. Pokud si to správně pamatuju, tak se ti čtyři mrňousové jmenovali... Byl to Tweedle nebo Dum? Ne, Dweedle a Dum... Bilbo? ...několik hrdelních skřeků a Dave.

- A měli za úkol... - Ty dva rozdělit. To jsi říkala? Jo. Ti dva se totiž konečně usadili. V podstatě si užívali, že žijí spolu a v klidu. Navíc mají ty čtyři společníky, o kterých si myslí, že jsou tam pro jejich pobavení. Už dost dlouho jsi nevyložila žádnou kartu, Amy. Už dlouho mluví bez jediné karty. Blábolení.

Jejich cílem bylo VYHNAT je z vesnice, aby se tak znovu ocitli na útěku. Chtěli v jejich životech vytvořit chaos, a tak je dohnat k rozchodu. To je od toho močálu fakt podlý. Jsou to příšerný lidi, vážně děsivě příšerný. Takže teď, poté co byli oklamáni svými novými společníky, je tito společníci přizvou na výpravu. Tvrdí jim, že vědí, kde je ukrytý obrovský POKLAD, který prý všichni společně půjdou hledat.

Proto všichni společně zamíří do toho nejhlubšího a nejtemnějšího ze všech hlubokých a temných lesů a začnou poklad hledat. Pročesávají okolí a poklad skutečně najdou. Ukáže se, že leží na dně STUDNY. Když Wil vyložil tu kartu se studnou, hned mě napadlo, že mám šanci vyhrát.

Zkrátka všichni z cesty, mám je přesně tam, kde chci, a stačí jen... Problém je, že pořád držím asi pět karet. V podstatě potřebuju, aby byli všichni alespoň půl hodiny zticha a já se všemi těmi věcmi hodnověrně probral až k "a zloduši byli svrženi do studny." A to představuje problém. To představuje opravdový problém, protože pokud se ohňový múzák Steve pokusí sestoupit dolů do studny a vyzvednout z ní poklad, tak uhasne.

Páni! A jak se dívá dolů, řekne Frankovi: "Franku... Franku, jsi moc obrovský na to, aby ses spustil dolů." Je moc velký. Já se ale do studny můžu spustit a vytáhnout ten poklad nahoru. Kdo to říkal?

Steve. Steve to říká Frankovi, zatímco jejich společníci tomu takhle přihlížejí. Ví ale, že pokud to udělá, bude navěky ZTRACEN. Páni. Vím, že jde o kooperativní hru, sám jsem na začátku zdůrazňoval, že nejde o to, kdo vyhraje. Ale je to TableTop, kde nikdy nevyhrávám. Od vítězství mě dělí jediná karta a pořád mluví o společnících!

- Což je pro Franka těžký... - Strašně těžký. Jo, je z toho strašně SMUTNÝ. VYPRÁVĚNÍ PŘERUŠENO! Děsně moc smutnej. Říká mu: "Chlape, má lásko, Steve... Prosím tě, nedělej to. Zkusím to já. Můžu tu studnu rozšířit. Však víš, vmáčknu se tam a tak nějak to brraahh.

A rozšířím tu studnu. Vejdu se tam a dostanu ten poklad. Ty tam lézt nemusíš." A to taky Frank udělá. A uvízne tam. - Uvízne tam. - Spustí se do studny a nemůže ven. A aby zachránil Frankovi život, musí Steve obětovat svůj vlastní. Steve se spustí do studny. - Steve se spustí do studny.

- Kde Frank trčí? Jo, kde trčí Frank a ZACHRÁNÍ svou lásku. To bohužel... Kolik ti zbývá karet v ruce, ty zákeřníku? Zákeřníku zákeřnej. To bohužel skončí jeho smrtí. Steve umře. - To je tak smutný. - Frank vyleze ze studny, je úplně sám a pochopitelně je zraněný. JEHO ZRANĚNÍ SE PO NĚJAKÉ DOBĚ ZAHOJILO, ALE JEHO SRDCE ZŮSTALO ZLOMENÉ NAVŽDY.

- Páni. - Je to děsně smutný. Děsně smutnej příběh. Jo, nejdřív vymýtili celou jeho rasu a pak přišel o jedinou osobu, která ho milovala. - To je fakt na pěst. - Rozhodně. - Frank se musí navrátit k močálu... - A oznámit to rodičům! Nejsou mrtví?

- Rodiče? - Oni nejsou mrtví? - Já myslel, že je o nich. Umřou v rozšířené verzi.. - Amy... - Ano? Vyložila jsi všechny svoje karty a dovedla jsi příběh až ke zdárnému konci. A to mě od vítězství dělila jedna jediná karta. Byl jsem skoro u cíle! Já vím!

Nezbývá, než tě prohlásit za vítěze hry Bylo nebylo. Děkuju. - GAUČ LŮZRŮ - Poslyšte, pánové, myslím, že se nám všem společně povedlo vyprávět opravdu zajímavý příběh. A vím, že sedíme na gauči lůzrů, ale přijde mi, že jsme dneska ve skutečnosti neprohráli. - Tak fajn, půjdeme k vítěznému... - Moment, vydržte. V tomhle smyslu poražení jsme.

Ale tenhle gauč je alespoň pohodlnej. Trávím na něm dost času, tak to musím vědět. Já teď půjdu dolů předat Amy její výhru. REZERVOVÁNO PRO WILA WHETONA Rád bych ti předal tvůj vlastní TableTop Certifikát úžasnosti. Fakt? To je paráda. Jo. Ještě ti ho musím vyplnit, takže se ke mně prosím tě otoč zády.

Škrtneme "Největší rekurzivní kuchyně," to tu nemá co dělat. A vepíšeme příběhový přeborník TableTopu. Vítězem je Amy Berg! S vykřičníkem. Ještě to podepíšu, ať je to celé oficiální... a tady ho máš. Závidíte! Ještě pečeť, aby všichni věděli, že to není padělek.

- Páni, teď je to oficiální. - Můžeš pronést svůj proslov. Paráda. No, tak trochu se tím živím, takže... aby ne. Díky za pozornost. Něco si zahrajte, než se zase uvidíme tady, u TableTopu.

Komentáře (36)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tý ženský bych dala za to ohýbání karet tečku mezi oči! :-/ :D

80

Odpovědět

Skvělá parádní hra a hned bych si ji koupil...ale jako vlk samotář si ji nemám s kým zahrat, takže mám smůlu a budu doufat, že bude druhý díl :D

41

Odpovědět

Tak objednáno. Ale platím přes net tak slevu nevyužiju.. nevadí, zas ušetřím 40 za dobirku. :D

20

Odpovědět

jezis to je kravina dyt ta zenska mlela strasny kraviny meli ji vyradit ze hry za porusovani pravidel :-D

35

Odpovědět

Taky bych řek, že z nich všech tam plácala úplně největší krávoviny :D

10

Odpovědět

Tiež som vďaka videacesky vášnivým odoberateľom videí od TableTop a rád by som dal do pozornosti moje naj časti, ak by bola niekedy chuť ich preložiť. Sú to hry Ticket to Ride a zatiaľ posledný diel s hrami 12 days a Qwirkle.
Inka ďakujem za preklady, vždy si ich rád pozriem aj druhý krát :)

40

Odpovědět

Ticket bude určitě. Je to boží hra a zrovna předevčírem mi přišla. :-)

20

Odpovědět

+BugHer0Nejprodavanejsi deskovky u nas (originalky.cz) jsou
- pan prstenu (karetni hra)
- hra o truny
- ticket to ride europe

.. slo by udelat nejake videa o prvnich dvou? Nechapu ze se jich proda i 10 kusu za den..

00

Odpovědět

+BugHer0Tak Pána prstenů ani Hru o trůny nemají v TableTopu - přece jenom tam vybírají hry, které nejsou složitýé na pravidla. Bylo by blbý, kdyby půlku z celého času trávili vysvětlováním pravidel. A Ticket to Ride Europe bude koncem ledna vysíláno.

00

Odpovědět

Já jsem za Last Night on Earth - protože dr. Hannah...jeho příběh musí vejít do povědomí českého obecenstva!

30

Odpovědět

Děsně by mě štvalo jak mně ta ženská mačká karty! :D

310

Odpovědět

sakra zrovna jsem se tam dneska otáčel příjdu domů a tohle :)

20

Odpovědět

Nebyla by nějaká jiná možnost, jak zaplatit a stále mít tuto slevu? placení při dobírce totiž stojí o 40Kč více, než platba přes internet, takže samotná sleva už není nic moc..

10

Odpovědět

Do příště se pokusíme domluvit s obchodem na lepší variantě. ;-)

10

Odpovědět

moc děkuji za to, že se o nás tak pěkně staráte a zařídili jste slevu. hru jsem si právě objednal a nemůžu se jí dočkat!

190

Odpovědět

Vypadá to zajímavě, akorát si nejsem jistý s těmi konci, je tam nějaké pravidlo kdy se můžou zahrát? - už prakticky dřív než v polovině příběhu Amy nebo Will mohli říct pár vět a zakončit to.

22

Odpovědět

Musí vyložit všechny karty než to můžou zakončit, stačilo to dokoukat :-)

220

Odpovědět

V 19:02 tam mají FOUC (https://en.wikipedia.org/wiki/Flash_of_unstyled_content)... Wow, nevěděl jsem, že se to může stát i ve videích :-D

40

Odpovědět

Dobrý postřeh ;)

10

Odpovědět

Ty si dobrej blázen, já si to musel 5x pustit zpomalený, než jsem si to našel. :-D

00

Odpovědět

Parádní, jsem zvědaví, šup pod stromek :D

111

Odpovědět

Super, další zajímavá hra na můj seznam. A za to si zasloužíte jedno kliknutí na reklamu.

240

Odpovědět

Zajimavé... budou další díly?

160

Odpovědět

Stoprocentně. ;-)

300

Odpovědět

Sice mě furt štvala Amy tím jejím ohýbáním karet, ale příběh z toho vzešel krutej :D

640

Odpovědět

To mě taky děsně iritovalo. Vůbec si toho neváží... :-D

510
Další