AlhambraTableTop

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 66
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:78
Počet zobrazení:6 253

Po delší době přichází další díl TableTopu s Wilem Wheatonem. Hrát se bude Alhambra, která patří podobně jako Carcassonne a Osadníci z Katanu mezi deskoherní klasiky pro celou rodinu. Společnost budou Wilovi tentokrát dělat herečka Ashley Johnson známá ze seriálu Blindspot (Mrtvý bod), gamerka a youtuberka Dodger Leigh a televizní producent Shane Nickerson.

Poznámky:
TARDIS
– stroj času a vesmírné plavidlo ze seriálu Doctor Who
Mobney – mezi pokerovými hráči rozšířený výraz pro peníze, který vznikl překlepem ve slově money. Na svědomí ho má Phil Hellmuth, což je je mnohonásobný světový šampion v pokeru.
Dětinské vtípky s pytlíky a koulemi snad netřeba vysvětlovat ;-)

Přepis titulků

Když jsem s hrami před 25 lety začínal, chodil jsem každou sobotu do místního obchodu s hrami a koupil jsem cokoliv nového, co ten týden přišlo. Občas to byla známá klasika, většinou ale pěkná číčovina. Dnes si se mnou v TableTopu Ashley Johnson, Dodger Leigh a Shane Nickerson zahrají cenami ověnčenou klasiku, která okouzlila deskoherní svět v roce 2003. Naskočte do TARDISU, protože vyrážíme do Španělska ve 13.

století, abychom zjistili, kdo postaví nejkrásnější Alhambru. Je to eurohra zaměřená na sbírání dílků. Jsme přední stavitelé budující nádherný palác nazvaný Alhambra. Proto jsme shromáždili řemeslníky z celého světa, aby postavili pavilony, zahrady, arkády a věže, které je budou střežit. Každý řemeslník chce dostat peníze ve své národní měně. V každém tahu si můžeme vybrat jednu ze tří akcí. Můžeme si vzít peníze z banku, můžeme si za peníze koupit budovy, nebo můžeme přestavět budovy v naší Alhambře.

Normálně máme jen jednu akci za tah. Pokud ale za budovu zaplatíme přesnou cenu, získáme bonusovou akci. To znamená, že je možné si za jeden tah koupit všechny čtyři dostupné budovy. Budovy umístíme na konci našeho tahu. Ve hře je pár pravidel, která určují, kam lze budovy umístit. Ale abych vás jimi nemátl, řeknu vám to nejdůležitější.

Prázdné plochy se musí dotýkat prázdných ploch. A zdi se musí dotýkat zdí. V Alhambře jsou tři bodovací fáze. První dvě nastávají náhodně při vytažení bodovacích karet z balíčku peněz. Poslední bodovací fáze nastává, když dojdou budovy ke stavění. V každé bodovací fázi získá body hráč s nejvíce budovami daného typu. Hráči obdrží body také za každou část jejich nejdelší zdi. Kdo postaví nejkrásnější palác?

Pojďme to zjistit, protože je čas zahrát si Alhambru. Jmenuju se Ashley Johnson. A jsem herečka. Mé jméno je Shane Nickerson. Jsem televizní producent a herec. Ahoj, já jsem Brooke... nebo Dodger. A mám YouTube kanál PressHeartToContinue, kde mluvím o herních novinkách. V Alhambře začíná hráč, který dostal nejméně karet. Nejméně karet jsem dostal já, takže začínám.

- Jsou cinknutý. - Nejsou. Jasně. Dokážu ti, že nejsou cinknutý. Na to, co chci koupit, mám mizerný karty. Takže si radši doberu peníze. V KAŽDÉM TAHU SI HRÁČ MŮŽE BUĎ VZÍT PENÍZE, NEBO KOUPIT DÍLEK KOUPIT DÍLEK SI LZE JEN ZA KARTY, KTERÉ ODPOVÍDAJÍ JEHO MĚNĚ I CENĚ HRÁČI SI MŮŽOU VZÍT VÍC KARET, POKUD DOHROMADY STOJÍ MÉNĚ NEŽ 5 Shane, jsi na řadě.

Já začnu... - Zaplacením přesně. - S bonusovou akcí. POKUD HRÁČ ZA DÍLEK ZAPLATÍ PŘESNĚ, ZÍSKÁ DALŠÍ AKCI Za to získáváš bonusovou akci. Vezmu si tu modrou devítkou. Vem si modrou devítkou. - Dobře, tím končí tvůj tah.

- To je ode mě vše. Jdi na to a umísti své... Arkády. KAŽDÝ HRÁČ ZAČÍNÁ S FONTÁNOU, KOLEM KTERÉ STAVÍ SVOU ALHAMBRU DOBROU STRATEGIÍ JE STAVĚT BUDOVY STEJNÉHO TYPU KVŮLI ZISKU VÍCE BODŮ Jsem na řadě? Tuhle hru jsem ještě nikdy nehrála. Je to moje poprvé. Koupím ty pokoje za šestku. Komnaty.

Platíš přesně za komnaty. - Jo. - Dobře. Vždycky, když zaplatíš přesně, získáš bonusovou akci. Díky tomu klidně může někdo získat všechny čtyři budovy v jednom tahu. Já si vezmu peníze. - A tím končím. - To je fajn tah. Je to skvělý tah. - Jo, je. Máš z toho dobrý pocit? To mám.

Se strategií to dotáhneš daleko. Ale musíš mít ty správné karty. Takže z 50 % sázím na štěstí a z 50 % na strategii. Dobrání peněz mi tak skvěle vychází... - Že si vezmeš další? - Že to udělám zas. A myslím, že si vezmu ty dvě oranžové dvojky. - Dobře. Jsi na řadě, Shane. - Dobře. Ten tah se mi líbil. - Fajn. Dobře.

Vezmu si tu čtyřku. Vezmu si žlutou čtyřku. Vítej ve světě braní peněz. Dnes ráno dobíráme peníze. Právě vyšla zelená šestka. Zelené šestky jsou letos in. Dobírání zelených šestek je taky zábava. Já si koupím tu oranžovou zahradu. - Zaplatím přesně.

- Super tah. Už zase platíš přesně? Dodger tu hru taky nikdy nehrála, nebo to aspoň tvrdí. Ale vážně jí to jde. Takže jsem z ní nervózní. - Možná to dělají ty zelené vlasy. - Tady je tvá zahrada. Děkuju. Já vezmu tohle a dám to sem. Ashley, doplníš peníze a já doplním budovy? - Doplním peníze. To bude má práce. - Jsme super tým. - Zaplatím přesně za věž.

- Dobře. VĚŽE JSOU ZA NEJVÍC BODŮ A pak můžu udělat ještě něco. Věž má největší hodnotu při bodování. Takže v podstatě vedu. Já chci fakt moc vyhrát. Vidím, že vaše strategie je přidávat budovy do vaší Alhambry. To se trochu liší od mé strategie. - Snažíš se posbírat všechny peníze? - Což je nikdy nezískat použitelné karty. Pořád je ještě brzo na to říct, kdo určitě vyhraje, což mi dodává trošku naděje.

Protože kdyby nebylo moc brzo na to říct, kdo určitě vyhraje, museli bychom říct, že já určitě prohraju. - Tyhle fakt potřebuju. - Teď mi dělá fakt velký problém nedívat se ti na peníze. Ať jdu kamkoliv. Všude to platí. Dobře. - Přeplatím... - Ne! - Bílé komnaty. PŘI PŘEPLACENÍ NEZÍSKÁTE DALŠÍ AKCI A ZBYTEK SE NEVRACÍ Bílé komnaty.

A tohle dám dolů. - A hele... - Vůbec ti to nejde. Já vím. Wil měl problém s umísťováním budov a peněz. A tak svěřil peníze mně. Takže je to v podstatě i můj pořad. A tohle patří sem. Hele, zahrada.

A tu samozřejmě nemůžu zaplatit přesně. Já si vezmu hotovost. Dobře, co bys rád? Tu šestku. Dobře. Tady máš zelenou šestku. Já si vezmu oranžovou pětku. Já si trochu připlatím za komnaty.

Dobře. Zaplatila jsi dvanáct za jedenáctkové komnaty. Skvěle. Normálně nerad přeplácím dvakrát. A normálně nerad přeplácím tak moc. Ale musím vzít tu věž, než to udělá někdo jiný. Takže tu věž o jednu přeplatím. Takže zaplatím osm za věž, která stojí devět, ne šest!

Sakra! Řekla bych, že Wil dostává samý špatný karty. Všechno je proti Wheatonovi. Já si můžu dovolit arkády. A arkády mám rád. Podívejte se na to. Shane platí přesně za arkády. - Tak mi dej i tu oranžovou devítku. - Dobře. Tady máš. - Můžu na konci kola zamachrovat?

- Jo. Je to sólo high five. - Pěkný. - To bylo dobrý. - Tak já machruju. - Zaplatím přesně za zahradu. Zahrada za přesnou cenu. ZAHRADY JSOU 2. NEJHODNOTNĚJŠÍ Jsi hotový král zahrad. Dodger je pěkně prohnaná. Je tichá. Ale je jedna z těch, co přijdou a...

Mohla by nás rozdrtit. Mohla by nás rozdrtit. Dodger je jak nějaké kouzelné, karty manipulující, statistiku zesměšňující a pravděpodobnost ničící stvoření z jiného světa. Protože to je přesné placení za přesným placením za přesným placením za přesným placením. - Dobře, já... - Jsi na tahu, Ashley. - Zaplatím přesně za arkády.

- Do háje. A pak ji dám sem. Myslím, že to se smí. - Jo, smí. - A pak... potřebuju peníze. Vezmu si tu žlutou. Dobře, žlutá devítka. Něco, co stojí pět. Něco, co stojí pět. Něco, co stojí pět.

Něco, co stojí pět. Něco, co stojí pět! Dva je víc než pět. Teda míň než pět. Mám za sebou fakt dlouhý den. Wilovi matika v téhle hře vůbec nejde. Wil mozek nepracovat, pozdě, unavený. Sranda nebýt.

Kdy je při téhle hře čas říct Alhambra? - To nevím. - Měla by tam být chvíle, kdy se něco stane. - Alhambra. - Ten čas přijde. Dobře, vezmu si peníze. To udělám a pak tam přidám peníze. Odsud se peníze neberou. Promiň. Bodování!

HRA SE SKLÁDÁ ZE TŘÍ BODOVACÍCH KOL DVOU BĚHEM HRY A TŘETÍHO NA KONCI V PRVNÍM KOLE BODY ZÍSKÁ PRVNÍ HRÁČ VE DRUHÉM KOLE BODY ZÍSKÁVÁ PRVNÍ A DRUHÝ HRÁČ VE TŘETÍM KOLE BODY ZÍSKAJÍ PRVNÍ TŘI HRÁČI V PŘÍPADĚ REMÍZY SI BODY ROZDĚLÍ BODY SE UDĚLUJÍ TOMU, KDO MÁ NEJVÍCE BUDOV DANÉHO TYPU DÁLE KAŽDÝ HRÁČ ZÍSKÁ BODY ZA SVOU NEJDELŠÍ ZEĎ - Má někdo modrý pavilon?

- Ne. Má někdo červený palác? Já jo. Dostanu dva body. Dva body pro bílého. Děkuju. - Proč jsi mě srazila k zemi? - Promiň. Má někdo hnědé arkády? - Já mám dvě. - Já jednu. Sakra. Jsi lepší. Shane, máš víc arkád než ostatní. Získáváš tři body. Má někdo komnaty?

Řekněte, že ne. Jednu. Všichni máme jednu. Zaokrouhlíme to dolů, takže každý máme jeden bod za komnaty. Jeden. Skvěle. Zahrady. - Já mám dvě. - Zahrady jsou zelené. Ty máš dvě? Dobře. Takže získáváš pět bodů za zahrady. Tak se to dělá. Dobře. Má někdo věž?

- Jednu. - Já mám jednu. - A každá máte jednu věž. Takže to jsou tři body pro každou. To je fajn. Teď sečteme body za zdi. Přidáš prosím bílému dva body za zeď? Dobře. - Dva body. - Dva body pro modrého. - A budeme pokračovat dál. - Já mám tři. Tři body pro zeleného.

- A kolik máš ty? - Taky tři. - A tři body pro oranžového. - Ještě jsem pořád ve hře. - Přátelství. - To není špatný. Vypadá to, že jsou víc než přátelé. Sám na vrcholu zdi, to je ta chvíle říct Alhambra. Alhambra. Alhambra. Jo. Doufám, že pojedu na téhle vlně celou dobu a že mi dál budou chodit super karty.

Ale příliv se občas otočí. Vážně potřebuju získat víc bodů. Kdekoliv, jakkoliv. A teď jede Shane. Rád syslím. Máš v rukách vlastní svět karet. - Máme tu hodně syslů. - Přihazuju. Končím.

Fungovalo to. Vezmu si oranžovou sedmičku. Asi si ji můžu vzít sám. - Tady máš. - Díky. Gambler ve mně chce šetřit všechny peníze. A pak snad budu moct zaplatit přesně za tři budovy v řadě a skoncovat s tím. Shane je tak trochu sysel. Nechává si spoustu peněz, což by nás nakonec mohlo všechny zničit, protože by mohl platit přesně.

Zaplatím přesně za tuhle zahradu. A dám ji sem vedle arkád. Ahoj, máme tu zahradní párty. Já přeplatím tyhle arkády. Jsi boss arkád. Řekl bych, že Shane nechápe, že to jsou nákupní arkády, ne videoherní arkády. Soustředím se na arkády.

Myslím, že mám tři. Možná čtyři. To bych měl vědět. Přesně proto mi hry nejdou. O Alhambře moc nepřemýšlím, což bych asi měl. Takže něco koupím, aniž bych se podíval na okraje, a pak si uvědomím, že to nemám kam dát. Vážně bych se v téhle hře měl zlepšit. - Počítá se toto? - Ne, to nejde. ZEĎ SE MŮŽE DOTÝKAT JEN JINÉ ZDI - Protože musím... - To je v pohodě, můžeš to dát sem. - A jo.

- Proč ti pomáhám? Proto v tomhle pořadu nikdy nevyhraju. Děláš něco, co by mi pomohlo tě porazit. Takže ti to radši rozmluvím a připravím ti pozici, kdy můžeš vyhrát celou hru. - Líbí se mi tvůj herní styl. - Teď hraju já? Ano, vskutku. - Koupím si zahradu. - Tu, kterou jsem zrovna vytáhl? - Jo. - Páni. To je ale šok. - Já vím. - Zaplatila přesně. Mám šílené štěstí, že mám vždycky na přesné zaplacení.

Netuším, jak je to možné. Ale ve chvíli, kdy si dobírám karty, vezmu tu, která mi dává největší smysl. Dobře, nechte mě si to rozmyslet. Vezmu si tohle. Zaplatím přesně za pavilon. Hurá! Jupí! A pak zaplatím přesně za další pavilon. - A přeplatím zahradu. - Ale ne! A teď se musím podívat, jestli je můžu umístit někam do své Alhambry.

Tohle přijde sem. A tohle dám sem. - Pěkně. - Dobře. - Co se to tam děje? - Vím, že je to divný, ale tenhle tah se mi docela vydařil. Až doteď jsem si myslel, že Dodger to má v kapse. Ale teď si říkám, že jsem se jí možná pověsil na ocas. Trochu se bojím, že mě Wil dožene, protože to má dobře promyšlené. - Uvidíme, jak se to vyvine.

- Shane Nickersone, jste na řadě, pane. Nejdřív si vezmu tyhle archády. - Děláš do archád. - Přesné zaplacení. Dělám do arkád. - Tolik agrese. - Řekly byste, že jsme děti osmdesátek? Miluju archády. Protože chceme všechny arkády. Chci další, chci víc. Není to tenhle typ arkád. To je mi jedno.

Stejně je chci. - A jako extra tah si vezmu nějaký mobney. - Který? Skvělá narážka na Phila Hellmutha, kterou pochopím jenom já. Vezmu si ocho. To byl skvělý vtípček. Vezmu si tohle. Dodger dobíjí zbraň na přesnou platbu. - Já udělám tohle. - A já udělám zajímavou věc. Zaplatím přesně za zahradu.

Fajn. Ale zahradu neumístím do své Alhambry. Dám ji do zásoby. DÍLEK LZE ULOŽIT DO ZÁSOBY NA POZDĚJI Chtěl jsem tu zahradu dostat ze hry, aby si hráči, kteří už mají hodně zahrad, nemohli vybudovat zahradový náskok. Věděla jsem, že to bude bodovací karta! Bodování! Mám tak trochu pocit, že hrajeme o druhé místo, což je hloupost, protože v téhle hře žádné druhé místo není.

Jen jeden vítěz a všichni ostatní jsou poražení. Bezva. Teď jsem na řadě já. Vezmu si tyhle dvě. Vezmu si osmičku. Já přeplatím zelené komnaty. Přidáš je ke své už tak šíleně dlouhé zdi? Ještě ne.

- Ale pokud přidám dílek sem... - Ale tahle je vážně dlouhá. - Jo. Ashley, co uděláš ty? Vezmu si tohle. Poslouchejte, neříkám, že bychom se měli spřáhnout proti Dodger. Ale taky neneříkám, že by sis neneměl dát za svůj životní cíl koupit ty komnaty. - Protože jestli koupí ty komnaty... - Zapomeň na ně. Ale ona je vlastně nemá kam přiložit. Takže nic. Mohla bych je přiložit sem.

Jak jsem říkal, je třeba škodit Dodger. Neříkám, že bys to neneměl dělat. Ale taky neneříkám, že bys to neneneneměl dělat. Těch záporů je na mě moc. Nestíhám je sledovat. Co mám dělat? Musíš zabránit tomu, aby si koupila ty komnaty. To je to, co musíš. Je to zásadní. - Mohli bychom ji zabít. - To bychom mohli. Nikdo by na to nikdy nepřišel. - Mohli bychom ji zabít.

- Mohli bychom ji vzít dolů a dát ji pod... - Už musím jít. - Dobře. - Zaplatím přesně za palác. - To je fajn. - Ne. Postavil bych si super zeď. A dám ho sem. Syslení nefunguje. Dělám do pavilonů. Určitě je kolem tohoto místa spousta půdy. Nepotřebuješ koupit pavilon s ohledem na to, kolik už máš arkád.

Vezmu si sedmičku. Dodger, hraješ. Zaplatím přesně za pavilon. Proč? Ty... Dodger! Zaplatím přesně. A za tohle taky. A víte, co mám? - Přesnou částku?

- Ne. Jo, mám přesnou částku. Tak jo, udělám tohle. Chci tohle a tohle. - Už tam zase spadl pytlík čaje. - Pytlík čaje. Boj s vtipy o pytlících čaje. - Nesmět dělat vtipy... - Neopovažuj se mluvit o... Zůstaň se mnou, Nickersone. Neopovažuj se to teď vzdát. Netáhl jsem tě přes 600 linií nacistické střelby, - abys dělal vtipy o pytlících čaje.

- Jsem v pohodě. Jsem v pohodě, seržo. Koule v puse. Vtip o pytlících čaje? Vtipy o pytlících čaje vždycky míří na stejné místo, což jsou koule v puse. Aspoň myslím. Řekl bych, že nikam jinam mířit nemůžou. - Koule v puse. - Vidíte? Je to tam. Právě jsme si dali high five na koule v puse. Chlapi high fiveující na koule v puse. Na tom není nic špatného. Jsme v pohodě.

Koule v puse. Koule v puse. Dvojitý high five za dvě koule. Začnu s první věží. - Platím přesně. - Dobře. Páni, přesná platba za první věž. A pak zaplatím přesně za druhou věž. Přesná platba za druhou věž. Někdo zničehonic dělá do věží. Vzpomínáš, jak ses zajímal o arkády?

Do těch už nedělám. Teď dělám do věží. Všechno je to o věžích. Věže jsou budoucnost. Arkády jsou minulost. Nikdo nebude dole na zemi. Tam je špína a bahno. Všichni budou nahoře na věžích. Shlížet na ty špinavé arkády.

Koupím si arkády. Hodně štěstí. Já zaplatím přesně za tuhle věž. "Já zaplatím přesně za tuhle věž." Koupím si tuhle věž. A zaplatím za ni přesně. Pak ji vezmu a přidám ji do své Alhambry. Z toho chlápka bych měl nahnáno.

Protože ten chlápek tě potom, co ti to řekne, zabije. Zabije je tě a zazdí tě do základů té věže. - A taky sní tvou hlavu. - To jo. Shane a já jsme se potkali před více než deseti lety, když jsme oba začínali psát pro ACME Comedy Theatre. Takže když jsme spolu, improvizujeme. Nemůžeme si pomoct. Tak jo. Vezmu si tyhle všechny. Můžu?

Rozhodně můžeš. Podívejte na to. - Přesná částka? - Dobře. Dívejte. Dívejte, co se děje. Tu zahradu jsem vážně potřebovala. Dodger! Tohle je poslední dílek. HRA KONČÍ, KDYŽ DOJDOU STAVBY - Ahoj, Ashley.

Jsi na řadě. - Já vím. Měla jsem velké plány. - Nevyšly my. - Objevil se někdo s více penězi a vyfoukl ti zahradu? Objevil se někdo s přesnou částkou. Příběh mého života. Příběh mého života. Dobře. Zaplatím přesně za tohle. Už toho moc nevymyslím. - Co to je?

Archády? - Je to věž. - Věž. A musím ji dát do zásoby. Na konci hry se mi moc nedařilo. Udělala jsem spoustu špatných rozhodnutí s dílky, které jsem koupila. - A to je konec hry. - Myslel jsem, že zbytek se draží. Nevydražíme je? Jo, vydražíme. Na dražbu jsem zapomněl. Pardon. NA KONCI HRY ZBYLÉ DÍLKY VYDRAŽÍ HRÁČI S NEJVÍCE PENĚZI Můžu koupit tu věž za trojku.

Jednička. - Ale já mám víc. - Je to eso. Ne, není to eso. Je to jednička. To jsem myslel. Kupuju tu věž. Co zelená? Kdo si může koupit zelenou věž? Mám čtyřku.

- Já mám sedmičku. - Takže Ashley získává věž. A jestli máš místo, kam zapadá, tak ji můžeš přidat. Sedí. Kdo si může koupit modré komnaty? Já ne. - Tři. - Šest. Dobře, tady máš. Umísti ty komnaty, které jsi chtěla. A teď sečteme body v poslední bodovací fázi.

Tak jo. Tady je jedna lekce, jestli hrajete Alhambru. Nekupujte arkády jen proto, že zbožňujete arkády. Nepomohlo to. Jděte do věží. Jo, věže zní nudně, ale nakonec vyhrajete. Alhambra. Alhambra. Dámy a pánové na internetu, dámy a pánové u stolu, Dodger Leigh je nejalhambrovatější Alhambra se 111 body.

- Blahopřeju, Dodger. - Děkuju. Došlo mi, že pokud nevyhraju, musím být poslední. Všichni si pamatují prvního a posledního. Nikdo si nepamatuje ty uprostřed. Takže pokud nemůžete vyhrát, buďte nejhorší. To je dobrá filozofie, když hrajete deskovky. - Hledáš gauč poražených?

- Jo, je přímo tady. Víte, kde je? - Někde tady bude. - Někde tady? Po dobu trvání této epizody jsem ho ale překřtil na gauč přátelství. To se mi líbí. Protože jste mí přátelé v reálném životě. A já tu s vámi rád sedím. Užijte si gauč. - Dobře. - Užijeme. - Já půjdu ke zdi vítězů - a pogratuluju Dodger. - Pozdravuj ji ode mě. - Zvládneme to. - Mám jí od vás něco vyřídit?

- Jo, řekni jí... - Že jí gratulujeme. Dobře, to udělám. - Cos jí chtěl říct ty? - To je fajn. - Dobře. Čau. - Pokud si zahrajem znovu, můžu vyhrát. - Chceš si zahrát ve dvou? - Mohli bychom. Dobře. Pojďme. Ahoj, jsem zpátky. Tentokrát sám. Bez ostatních je to menší sranda. - Takže Dodger.

- Ano? V téhle hře jsi všem nakopala *****. To jsem vůbec nečekala. - Vzpomínáš, jak jsi přešla přes 100? - Jo. - Tak to budeš chtít tohle. Nevěděl jsem, že naše deluxe edice má tento žeton +100, který si můžeš nechat. - To je pro tebe. - Cože? To mám navždy? - Jo. - Dám si ho na svou zeď už napořád. Skvěle. - A co je ještě lepší... - Ano? Dostaneš oficiální TableTop trofej úžasnosti.

Nikdy jsem se necítila líp než teď. Tohle je nejlepší pocit v životě. Jsem rád, že můžu být součástí této chvíle. Jen ti to podepíšu... - Ano, prosím. - Svým rycím zařízením. - Dobře. To je skvělé. Jsem ráda, že tu můžu být. Jo! Dodger, to je pro tebe. Tuhle trofej sis ***** zasloužila.

Teď můžeš pronést vítěznou řeč. Moc děkuju. Jsem tak ráda, že jsem tu mohla být a získat tuto trofej. Ale ne, byla to vážně sranda. - To je fajn. Jsem rád, že ses bavila. - Díky. Žeton si můžeš nechat. Ale trofej si musím vzít zpátky. Protože byla vážně drahá, jak vidíš. A nemůžeme si dovolit víc než jednu. Ale podívej, co dostaneš.

Pásku se svým jménem. - Pásku se svým jménem. - A žeton! Můžeš tou páskou přidělat ten žeton na svou zeď. A poslat nám fotku, kterou sem pak můžeme přidat. Uvidíme se příště u TableTopu. Geniální. Překlad: marysol www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

super dalůší prosím !!!!!!! ihned ! :D kolik chces aby to bylo pravidelně :D

00

Odpovědět

Super! Další, prosím! :D

20

Odpovědět

Přidávám se, TableTop častěji, prosím :-)

30

Odpovědět

Dobrá práce, posílám dobrou odezvu pro více dílů ;-)

80

Odpovědět

Inu TT měl tady vždy menší sledovanost, než jiné věci. Na druhou stranu cílové publikum bylo vždy spokojeno, viz průměrné hodnocení všech přeložených dílů. :) Asi jde ale o kvantitu no...

02

Odpovědět

Opravdu netuším, na co naráží ta poslední věta, mohl bys to prosím rozvést? :-)

01

Odpovědět

+XardassNic víc, než že pro dobro stránky je lepší přeložit něco, na co klikne větší publikum, byť by to mělo mít horší hodnocení. Nemám to prohlášení nijak citově zabarveno, nenarážím tím na nic konkrétního. Vlastně ten postup chápu, byť bych byl za více TableTopu rád.

02

Odpovědět

+Devil's ChildNení to jediný parametr. Kdyby byl, nepřekládali bychom Velkou válku nebo Geography Now. Taky hodně záleží na tom, co překladatele baví co jim přijde jako smysluplná náplň času :-)

21

Odpovědět

+XardassTak budu doufat. :) Ona i ta čísla jsou momentálně celkem uspokojivá. Dřív to mívalo polovinu views, co ostatní videa vydaná v zhruba stejnou dobu. Když teď neberu v potaz CaH. Přeci jen srovnávat 2min skeč s něčím 20min+ nebude to pravé ořechové.
Zmíněné nesleduju, ale třeba Velká válka už je takový místní evergreen. Utnout to by mohlo způsobit vzpouru dlouholetých diváků. :)
Snad se tedy marysol slituje časem. Ostatně těch překladatelů se za ty léta na TableTopu vystřídalo celkem dost. Pokud to nedostávali dřív rozkazem, tak to znamená, že to za smysluplné pokládali. I ta čísla starších dílů časem hezky narostla, co tak koukám, sic to na status legendární ještě není. :)

01

Odpovědět

Super díl a dobří hosté. Díky za překlad. Budete zase stabilně překládat a nebo to byl jen takový výkřik do tmy? :-)

71

Odpovědět

Stabilně asi ne, ale marysol mi psala, že když bude dobrá odezva, tak by nějaký z těch starších kratších dílů, co u nás ještě nejsou, občas přeložila :)

101

Odpovědět

Diky moc, TableTop muzu kdykoliv :D

51

Odpovědět

2013 zlaté časy Geek and Sundry... :)

31

Odpovědět

Za tohle fakt mocnej dík. :)

141