Tarja - Until My Last Breath

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:310
Počet zobrazení:6 342

Tarja Turunen začala svou sólo dráhu po tom, co byla v roce 2005 vyhozena z Nightwish, což někteří fanoušci nemohou dodnes přenést přes srdce.

Tarja se zpěvu věnovala od malička. Už ve třech letech zpívala první sólo v kostele. Od roku 1993 chodila na Senior Secondary School of Art and Music v Savonlinně a v osmnácti se pak přestěhovala do Kuopia, kde navštěvovala Sibeliovu Akademii. Kamarád Tuomas Holopainen jí v roce 1996 nabídl, zda se nechce přidat k jeho akustickému hudebnímu projektu. Tarja souhlasila a tak se zrodilo spojení, které učarovalo hudebnímu světu i fanouškům.

S Nightwish nazpívala pět alb a snad i nemetalový fandové znají alespoň jednu jejich píseň. Dokonalá symbióza Tuomasových skladeb a Tarjina hlasu se projevuje např. v pomalé Angels Fall First, Sleeping Sun, snad už klasických hitovkách Wishmaster, End of All Hope, Beauty of the Beast a cover verze The Phantom of the Opera. Na albu Once je potom co píseň, to perla. U nás můžete najít překlad Ghost Love Score a Nemo.

První sólové album bylo vánoční CD vydané v roce 2006. Ovšem jako debutové sólo album se považuje spíše deska s názvem My Winter Storm (2007). Klip k singlu I Walk Alone na YouTube vidělo přes deset milionů lidí. Někteří fandové berou tu skladbu s příznačným názvem jako reakci na píseň Bye Bye Beautiful, ve které Tuomas vyjadřuje své pocity z Tarjina odchodu. Pokud umíte anglicky, dohledejte si text (na karaoketexty.cz bych s překladem moc nespoléhala) a napasujte na něj všechno, co o „rozpadu“ Nightwish víte. Sedí to, že?

Vraťme se ale zpět k sólo dráze Tarji Turunen. Po dva roky dlouhém turné k My Winter Storm vychází v roce 2010 nové album What Lies Beneath. Turné k tomuto albu stále probíhá a možná někdo z vás byl na začátku letošního roku na koncertě ve Zlíně nebo Pardubicích. Na nové album bychom si měli počkat až do roku 2013 (že by trend tříleté pauzy mezi deskami?).

Přepis titulků

Tento týden hraje Tarja. Hudební svět se dnes dozvěděl jednu smutnou zprávu. Dnes byla nalezena mrtvá finská sopranistka. Zemřela za nejasných okolností. Brzy měla vyjít její nová píseň Until My Last Breath. Tarja se narodila 17. srpna 1977 v malé vesničce Puhos... Karíru si vystavila na spojení klasického zpěvu a heavy metalu. Tarji tvář zdobí obálky časopisů po celém světě. Nemohu to vykřičet dost nahlas, už se oprošťuji od toho démona.

Jak se mám obhajovat, když mi pořád upíráte můj hlas? V téhle nicotě mi nic není dovoleno, prostě jen naslouchám... slovům, které jsou jako zbraně beze zvuku. Ozvěna umírá, aniž by se zrodila. Až do mého posledního vydechnutí si nebudete moct být jistí, dokud nepocítíte to ticho, až tu nebudu. Už se vytrácí všechno, čím jsme mohli být. Teprve teď mě chválíte, voláte mé jméno, když už mě nikdy nespatříte.

Kdo dokáže změnit tuto vzpomínku? Uvnitř musí hořet. Viníci uctívaní nepřítelem se teď dostávají ke slovu a dívají se, jak mizí. Nezbývá nic než stín. Tužby pomalu odplouvají v této přehlídce bolesti. Až do mého posledního vydechnutí si nebudete moct být jistí, dokud nepocítíte to ticho, až tu nebudu. Už se vytrácí všechno, čím jsme mohli být. Teprve teď mě chválíte, voláte mé jméno, když už mě nikdy nespatříte.

Až do mého posledního vydechnutí si nebudete moct být jistí, dokud nepocítíte to ticho, až tu nebudu. Už se vytrácí všechno, čím jsme mohli být. Teprve teď mě chválíte, voláte mé jméno, když už mě nikdy nespatříte. Tarja nám zanechala zbrusu nové album plné příběhů a písní. Každá z nich vám pomůže pochopit, co se ukrývá pod povrchem. Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (33)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mě nejvíc udivovalo, že čím je ona starší, tím je hezčí :D ve starých videjích takovej balvan :D a tedka klatitelna holcina ... cim to je ? piko, plastika, panenska krev ? :D chci to taky :D

210

Odpovědět

Ahoj Snowi, díky za nejkvalitnější seriál na těchto stránkách. Vždy se těšim na čtvrtek ráno :-). Mj. bych chtěl poprosit o kapelu Equilibrium - Blut im auge. Díky

180

Odpovědět

No já slyšel i jinou verzi jejího odchodu. Údajně neměl Tuomas unést její větší slávu a to že se dost věnovala opeře a dalším zájmům (rodina).
Nicméně ať už to bylo jakkoliv, je to jejich záležitost. Ovšem způsob jakým to NW udělali považuji za kudlu v zádech - obejmout na jevišti a PO luxusním koncertu dát do ruky osobní dopis s vyhazovem, který zárověň předat novinářům, to je hodně siŇské jednání a divil bych se, kdybych je viděl ještě na jednom podiu.

200

Odpovědět

Snowi...děkuji, velice jsi mě tímto klipem potěšil =)

180

Odpovědět

Ja jsem taky byl v Pardubicích na jejím vystoupení a uznávám že působila sympaticky a vtipně, ale v Nightwish ji museli znát trochu jinak. Ten dopis jsem taky četl a chvíli jsem na ni měl podle něj na ni názor... ale nějak jsem to přestal řešit je to její život, a když ji z Nightwish vyhodili určitě věděli jaké to bude mít následky, minimálně Tuomas to podle mě věděl. A nové album NW je za poslední dobu to nejlepší co jsem už nějaký čas slyšel... Tarja bude dál stavit svou hudbu na svém hlase, ale v NW mají vždy spoustu možností co budou hrát.

182

Odpovědět

Ať se jde Tarja bodnout má nosík nahoru, vyhodili jí a teď to stojí za prd.

1825

Odpovědět

Byl jsem na ni v Pce a byla uzasna. Je to nadherna, vtipna a velice sympaticka zena jedinym kazem je ze uz je vdana :-D

210

Odpovědět

Khalli:leda pokud jí to navrhnou sami kluci z NightWish, ona na ně bude asi naštvaná dlouho za to že jí vykopli dopisem.

182

Odpovědět

Khalli: no urcite na to jednou dojde. Doufam doufam.

181

Odpovědět

Hele já bych se nebál za pár let si Tarja s NightWish vystřihne turné koncertů po celém světě, aby oslnily znovu fanoušky a víc na tom profitovali.
Dejte na má slova :D

181

Odpovědět

Snowi: Jo, Tarjin hlas se mi taky libí, stejně tak jako se mi líbí zvuk Nightwish. Dobhromady to bylo dokonalý, ted je to jen dost dobrý, a to je škoda. A dost mě mrzí, že sem je nikdy neviděl naživo....

181

Odpovědět

Kohaku: muzu ti s cistym sveomim rict...ze Tarja je skvele clovek! Staci ju trosku sledovat, chodit na koncerty a tak a hned poznas jaka doopravdy je. Driv jsem si taky udelal nazor podle toho dopisu...ale byl jsem vedle jak ta jedle... :-)

182

Odpovědět

Labutí píseň.. ale i tak válí!

181

Odpovědět

Nechci se nikoho dotknout, kdyby nebyla Tarja taka jaká je (skladba říká vcelku dost), mohla zpívat dál s Nighthwish a všichni by byly spokojeni. Pokud si vzpomínám dobře, tak takou babu, ať je sebelepší a s tím co provedla (hlas se prostě MUSÍ uznat, že je skvost), bych ani já doma nechtěl. Nighthwish i při změně je stále výborný a dá se poslouchat, byl bych taky rad, kdyby tam Tarja byla, ale pokud to je pravda, vůbec se jim nedivím. Můžu ji jen přát, ať její sólo kariera dopadne na výbornou, ale tohle (ikdyž skladba poslechově balada) mě velice zklamala!

To je můj názor, ale předem upozorňuju, že informace které mám, nemusí byt pravdivé, ale jiné jsem prozatím nezaslechl.

187

Odpovědět

Tarja v této písní perfektně vystihuje to jak je to se smrtí. Normálně nikdo ani nežbleptne a když zemře, tak se všichni můžou posrat.

191

Další