Temná věž od Stephena Kinga

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:130
Počet zobrazení:8 408

Do kin se neblíží pouze remake klasiky Stephena Kinga To, ale také jeho sci-fi Temná věž. Těšíte se na film, nebo vás toto téma úplně míjí?

Přepis titulků

OFICIÁLNÍ TRAILER TEMNÁ VĚŽ Po tisíce generací byli Pistolníci rytíři. Chránili nás před příchodem temnoty. NA MOTIVY BESTSELLERU STEPHENA KINGA Co vidíš v těch takzvaných vizích? Vidím věž, muže v černém a Pistolníka.

Jsou to sny. Není to realita, Jakeu. Existuje ještě jiný svět. Vím to. Kdo jsi? Jsi to ty. Jsi Pistolník, že? Pistolníci neexistují. Už ne. Proč chce muž v černém zničit Věž? Věž ochraňuje oba světy. Pokud padne, vypukne peklo.

Je něco jako ďábel, že? Ne, je ještě horší. Nemůžeš to zastavit. Smrt vždy zvítězí. Tvůj svět může být zničený, ale můj ne. Pokud dovolíš zničení Věže, zemřou miliony lidí. Zná váš svět zbraně a kulky? Země se ti bude hodně líbit. Dobře, jdeme.

4. SRPNA Hledáte cestu z temnoty. Ví to dítě, že každého tvého společníka zabiju? Kvůli nám oběma ho zabiju. Nemířím rukou. Ten, kdo míří rukou, zapomněl na tvář svého otce. Mířím očima. Nestřílím svou rukou.

Střílím svou myslí. Jakeu! Nezabijí má pistole. Zabíjí mé srdce. TEMNÁ VĚŽ Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Už mě ti "fanoušci knih" fakt serou.
Je tam jasně řečené "na motivy", tak to přestaňte luštit a čtěte si knihy. Já si klidně zajdu na film.

24

Odpovědět

Temnou vez jsem docetl ke 4 - celkove me to dost nudilo a povazuju to jen za hype, protoze ani od Kinga to neni z knih nejpovedenejsich. (A ta 4 to je opravdu nepodareny radobyromanticky pribeh to se proste cist nedalo). Ad trailer - jak psali ostatni n**r nevadi, doufam ale ze Odeta nebude bila (pac to je opravdu asi nejpodarenejsi schizofreni postava). Co je ale absolutni pruser - ze to mala dobreho - atmosferu knih, zmeni na akcni prestrelku; a ze bude Roland strilet poslepu a nabijet pistole vyhazovanim bubinku do vzduchu je opravdu srackoidni vylepsovak. Tudiz blbej pribeh prevedenej do nejspise akcnaku, no nevidim to na uspech...

32

Odpovědět

Neuraž se ale jsi mimo. Sám King řekl že je to to nejlepší co kdy napsal, každý kdo Temnou věž dočetl s tím musí souhlasit. Zkus to dočíst, možná to změní tvůj názor, opravdu.

30

Odpovědět

Osobně jsem ještě Kinga nečetl (chystám se až bude čas), tak nemůžu kritizovat jako kolegové níže postavy a děj. Co mě osobně ale vadí jsou ty pseudodrsňácké akční pikačoviny. Možná jsem hnidopich, ale už začínám být na tohle alergický. Začalo to před pár lety a ve snaze zplodit ještě drsňáčtějšího hrdinu než ostatní (aby vůbec zaujal) jsme se dostali k naprosto neuvěřitelným ba hloupým akcím. Je rozdíl být fakt dobrý střelec vs. střelit po sluchu člověka na cca 80m přes 3 překážky, když můžu místo něj zasáhnout toho kluka. I na rovné planině s čistým výhledem by to byla zázračná trefa. Pokud má dle předlohy Gunslinger schopnosti alá Neo z Matrix okey, ale něco mi říká, že je to jen Hollywood bullshit. Opravte mě prosím, jestli se pletu, byl bych rád.

30

Odpovědět

Tak až takovou schopnost Roland nemá. Nicméně to až zas tak přehnaný vzhledem k jeho schopnostem neni. Prostě ne. Každý pistolník by nejspíš dokázal to, co by obyčejný člověk považoval za nemožné.

10

Odpovědět

Pistolník to prostě umí hodně dobře se zbraněmi. Roland má dost rychlé prsty, na což se v knihách hodně často upozorňuje, ALE rozhodně nedokáže udělat to, co všechno bylo ukázáno v traileru. Četl jsem knihy, mám tu ságu strašně moc rád, ale z toho traileru nejsem moc nadšený a přál bych si, aby to ani nikdy nevzniklo. Tohle se prostě té sáze strašně vzdaluje, aby to bylo cool za každou cenu.

20

Odpovědět


Odpovědět

Největší problém vidím v tom, že dost mění posloupnost. V traileru jde vidět dům ze třetího dílu knihy a vůbec tam nejdou vidět věci z dílu druhého. Navíc Roland se do našeho světa vůbec nedostane ve své fyzické podobě, natož aby tam kropil po nějakých vycvičených jednotkách. Co se týče Rolanda jakožto černocha, tak tam vidím největší problém v tom, že to vůbec nezapadá do příběhu. Ve druhém díle je postoj Odetty respektive Detty vůči Rolandovi takový, že se ho bojí a nevěří mu (důvody jsou popsány v knize) a hraje tam právě roli i jeho barva kůže. Jinak celkově jsou mé pocity z traileru dost rozporuplné.

221

Odpovědět

Hlavně tam prý vůbec nebudou postavy Eddieho a Odetty/Detty/Susannah. Aspoň ne v prvním díle, což je dost padlé na hlavu, když si člověk vezme, jak moc ovlivnili právě to, aby se Jake dostal k Rolandovi. Ono to má navazovat na knihy, ale přijde mě, že to celé překopali až příliš moc a bude to béčkový americký film, který bude knižcí sáze dělat ostudu. Navíc se mi nelíbí ani ty triky s náboji, které z Rolanda dělají něco víc, než byl. Ano, byl to poslední pistolník a to něco znamenalo, ale neznamenalo to, že je něco více než člověk. Zatím jsem spokojený jen s jednou věcí, a to záporákem...

92

Odpovědět

+FireWolfVidím to stejně. Kniha není o akci. Daleko raději bych viděl střelbu v městečku Tull, sekci v dolech a nakonec výklad karet. Zkrátka tak jak je to v knize. Navíc věřím, že by to diváky bavilo ještě víc. Pokud se tam neobjeví Odetta, tak budu dost zklamaný, protože je to jedna z nejzajímavějších postav v knize.

90

Odpovědět

No jasně, Elba je podle mne taky trošku podpásovka. Pistolníkovi někde v knize Odette dokonce říká "bělouši" nebo tak nějak. Holt autorská filmová licence nemá hranic. Ale když to S. Kingovi neva, co naplat. Copak dneska někdo ještě čte knížky :( ?

00

Odpovědět

Tak to třeba nebude tak špatný, jak jsem si psal níž...
Info z ČSFD:

Celá série se bude skládat v tomto neobvyklém, „revolučním" pořadí: první celovečerní film (má být zaměřený na akci), následuje první sezóna seriálu (pohybovat se má okolo 6-8 hodin a naopak se bude orientovat na drama), pak následuje druhý celovečerní snímek, pak opět seriál (nyní z prostředí Rolandova dětství podle grafických románů) a vše bude završeno posledním, velkým finále celovečerního filmu. (Zdroj: ČSFD.cz)

00

Odpovědět

Tady jde o to, zda to vůbec platí, protože tohle se psalo už u předchozího pokusu o převedení na plátno, keterý nakonec nedopadnul. Tohle vypadá jako strašný mišmaš.
Stejně se podívám :)))) A hned pak si dám znova všech 7,5 dílu a povídky.

30

Odpovědět

+Devil's ChildTo mě taky napadlo jako první, že bude docela zmatek se v tom orientovat. Ale třeba to bude fungovat :)

00

Odpovědět

Trailer nenadchnul, ale líbil se mi easter egg v podobě fotky hotelu v kanclu toho týpka. Poznáte? :)

40

Odpovědět

Nějak mi to připomíná sídlo z pařby Alan Wake, ale to asi nebude ono, což..

00

Odpovědět

+Burgto je Overlook :) kvetlicz, dobry postreh. nicmene, s temnou vezi to ma spolecny fakt akorat nazev. a co se tyce pistolnika...abych byl spokojeny, nikdo jiny nez clint eastwood by ho hrat nemohl :)

50

Odpovědět

pochopitelně Hotel Overlook :-)

00

Odpovědět

Není to obličej, ale tvář svého otce. Za další, Jake říká Rolandovi, že "se mu bude Země líbit. A dost." To co je tam přeložený je blbost. Protože jejich země jsou rozdílné. U TO jsem vám taky napsal, co vše je v překladu špatně. Nikdo nereagoval. Doufám, že tohle nebude ten případ.

131

Odpovědět

Opraveno.

10

Odpovědět

+MithrilParáda, díky! Jsem rád, že zpětná vazba funguje :-)

00

Odpovědět

Tenhle trailer mi stačí k rozhodnutí, že tohle vidět vážně nechci. Nepotřebuji sledovat jak przní další z mých oblíbených ság. Už to, že z Rolanda udělají černocha mě uráží, ale ještě horší je, že se očividně rozhodli, že si děj přizpůsobí obrazu svému a udělají z toho absolutní p******u.

1510

Odpovědět

Že z Rolanda udělali černocha bych ještě zkousnul (i když při čtení knížek jsem si ho tak taky nepředstavoval), přecijen se mi jakožto herec nezdá zas tak špatnej. Spíš to zkazí tím, že osekaj příběh a udělaj z toho tuctovou akci.

130