E.A. Poe vs Stephen KingEpické rapové bitvy historie

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 17
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:195
Počet zobrazení:6 847

Konečně je to tady! Spisovatelé vítězí a to o neuvěřitelných 263 hlasů! Těšit se tedy můžete na lyricko-epické prozaické rýmy ze rtů Zacha Sherwina v roli Stephena Kinga a George Watskyho jako Edgara Allana Poe. Kdo však zvítězil? A kdo přijde příště! To je na vás! Poznámky:

  • trochej je metrická stopa s důrazem na první slabiku
  • Beverly Cleary je známá autorka pohádek
  • Castle Rock je fiktivní město ve státě Maine, kde se odehrává několik Kingových knih
  • v překladu se bohužel ztratí některé z názvů Kingových knih, které fungují jako slovní hříčka; všechny, které se v rapu objeví: Rage, Misery, The Running Man, The Shining, Cujo, The TommyKnockers

 

Kdo přijde příště?

Umělci vs Želvy ninja Frank Sinatra vs Freddie Mercury

 

Přepis titulků

EPICKÉ RAPOVÉ BITVY HISTORIE Každé bezútěšné noci, psal jsem, slabý, bez pomoci. Uškrtím tě, klaune, trochejí, slzičky se tváří koulejí. I když mě neslyšíte, bát se budete. Vždycky budu lepší, nesaháš mi po paty, tvý knihy jsou děsivý asi jako pohádky. Jsi Bram Stoker falešnej, hotovo, tak už padej. Tvůj flow je po- po- pomalý, Poe prózou pozéry povalí! Zamčený v jeskyni psal, vlasy si vzteky rval, ukazatel srdce bije slabě v hrobě, zatímco idiot trhá stránky svoje!

Chceš mluvit o řemesle, gotiku? Radši si kup něco na sebe v nejbližším butiku! Hele - melancholik, alkoholik, k smíchu cvok, v Kingově domě s vyhlídkou na Castle Rock. Napučený básníček opia nemá dost, já jsem workoholik a fikce moje závislost! Mí čtenáři jsou strachy roztřesení, pociť ten vztek a trápení! Zdrhej, chlape, jsi ve sračkách, Poe! Jsem šílenej pes, tesáky svítí - Cujo! Sejmu tě tolikrát, až přestaneš vstávat, jsi měkota jak Po, ta Kung-Fu panda!

Knihovny plný, páč píšu samý bichle, ze strašidelných příběhů stavím mohyly, dokážu střídat různý styly, napíšu Shawshank a Zelenou míli. Maska rudé smrti - máš tam málo krve. Jáma a kyvadlo - vůbec nejsem v nervech. Obtěžovat třináctiletou sestřenku, to je úchylný teprve! Stephene, ty si hraješ na to, ale já jsem prožil peklo! Utrpení, chudoba, neštěstí v rodině, jak přes punčochy vidím skrz tebe! Jak v seriálech děláš blbce ze sebe! I kdybys měl zbraň, tak zdrhej, protože porazí tě mistr hororu!

Za chvíli ho asi praštím, na kousíčky ho rozkrájím a strčím pod podlahu! Nemůžu chtít po tom, kdo propadl, aby rozumnej rým z něho vypadl! Svůj čas jsem mohl využít líp, napsat třeba další knižní hit! Jsem tak plodný, nemocný skřet mě není hodný, přepisuju jako závodník! Majznu tě kterýmkoliv tlustým dílem z mé pěkně velké bibliografie! Moje autorství krvácí s tradicí a hojností, který čtenáře vyděsí do morku kostí! Prachy, talent, úspěch, sláva - nebude tvá!

Nikdy víc! Kdo vyhrál? Kdo přijde příště? Vy rozhodnete! Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tady vyhrál Stephen King jasně. Poe se vůbec nechytal.

01

Odpovědět

Edgar Allan Poe vyhral zápas než sa vôbec Stephen King dostal k slovu. Toto bolo ešte krutejšie prvé kolo ako Abraham Lincoln proti Chuckovi Norrisovi. Byť Stephen King tak sklopím hlavu, naložím si do igelitiek ten náklad čo som práve dostal a spáchal seppuku aby som zmyl hanbu z porážky.

145

Odpovědět

Myslím, že je ta flow, ne ten flow. :)

04

Odpovědět

chtělo by to přepis textu, abych si to nejdřív přečet, protože v tom videu to fakt nestíhám...

30

Odpovědět

Když si se o tom zmínil tak jsem si udělal rychlopřepis titulků a pak mě došlo, že zveřejněním bych nejspíš porušil autorská práva hAnky. Tak jsem se akorát procvičil ve psaní. :-)

10

Odpovědět

Tak Stephen to na konci úplně zabil tím ever more :D

510

Odpovědět

*Nevermore :)

210

Odpovědět

No, zatím nejnudnější ERB co tu byl...

939

Odpovědět

Jsem jedinej, kdo si musel vygoogloit "Artists vs TMNT"? Artists ještě ok (i když nechápu, proč je to anglicky), ale TMNT? Co to k***a je? (jo, teď už to vim)

520

Odpovědět

To jsme rádi, že to víme, ale že bys to tu napsal, aby to další nemuseli googlit. Já si to našel a TMNT jsou Želvy ninja.

112

Odpovědět

Artist: Leonardo, Rafaelo, Donatello, Michelangelo
TMNT: Teenage Mutant Ninja Turtle

101

Odpovědět

Všechny ankety jsem zvyklá vždycky zkopírovat z originál názvů videa na YouTube, protože doposud šlo o jména osobností. Automaticky jsem to udělala i tentokrát a nedošlo mi, že bych to měla přeložit. Napraveno.

270

Odpovědět

Martin Luther King j. vs Gandhi prosím.Je to snad nejlepší co se udělaly

13

Odpovědět

Moje chyba...Nevšímejte si tohohle komentáře :D

100

Odpovědět

Konečně! Pecka, díky. :)

120

Odpovědět

Konečně! Hlasoval jsem pro ně pokaždé...zatím nejlepší věc :)

355

Odpovědět

Už jsem si myslel, že tam nevermore nebude. :D

240

Odpovědět

Už jsem nedoufal že tenhle pár někdy vyhraje :D

PS: Dobrá práce ;)

361