The Band Perry – You Lie

Thumbnail play icon
70 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:168
Počet zobrazení:4 025

Vítejte u dalšího dílu country okénka. Dneska jsem si pro vás připravila písničku od relativně nové kapely, svůj první singl vydala v roce 2009 a debutové CD téměř o rok později. The Band Perry se skládá ze sourozenckého tria - Kimberley, Reida a Neila. Za svou krátkou existenci už stihli vyhrát 2 ceny Academy of Country Music a letos jsou nominováni na 3 ceny CMT Music Awards, jejich druhý singl, který vydali v červnu 2010 - If I Die Young - se vyšplhal na první místo v nejpopulárnější country hitparádě a stal se platinovým.

Já jsem pro vás přeložila jejich třetí singl You Lie, který vydali v lednu letošního roku a který se také dostal až na deváté místo v hitparádě.

 

Poznámka k překladu: Slovo "lie" znamená lhát i ležet. V refrénu je tedy slovní hříčka, přeložila jsem to jako "lžeš...", metaforou je ale myšleno "ležet".

Přepis titulků

Není to složité, už to začínám nesnášet. Nakonec jsem si přiznala, že jsem udělala chybu. Snažili se mě varovat, říkali, že jsi problémový. Takže na mě nezkoušej ten tvůj pohled a neříkej: "Promiň." No, to bys stejně tak dobře mohl přilít olej do ohně. To, jak lžeš.

Lžeš jako drahocenný koberec na boháčově podlaze. Lžeš jako pes na verandě vyhřívající se na sluníčku. Lžeš jako mince na parkovišti před supermarketem. Prostě ti to jde od přírody. To, jak lžeš. To není můj parfém. Vsadím se, že měla večerku. Řekl jsi mi, že jdeš ven s klukama a já ti věřila, zlato.

Tak proč vypadáš tak nervózně? Víš, že si tohle zasloužíš. Měla bych tě zabít hned teď a udělat celému světu laskavost. No, můj táta tě srovná jako kus drátu, jako kus drátu. To, jak lžeš. Lžeš jako ten chlap s ulízlými vlasy, který mi prodal ten Ford. No, lžeš jako po bouřce borovice na zahradě.

Lžeš jako mince na parkovišti před supermarketem. Prostě ti to jde od přírody. To, jak lžeš. No, řeknu ti, co udělám. Pojedu k nějaké velké řece. Zaparkuju auto uprostřed dlouhého mostu. A pak budu brečet. No, možná jen trochu.

Pak si sundám ten prstýnek, který jsi mi navlékl na prst. Zahodím ho a budu koukat, jak se potápí. Stále níž ke dnu, kde bude ležet až do konce světa, protože... Lžeš jako drahocenný koberec na boháčově podlaze. Lžeš jako pes na verandě vyhřívající se na sluníčku. Lžeš jako mince na parkovišti před supermarketem.

Prostě ti to jde od přírody sakra dobře. To, jak lžeš. To, jak lžeš. No, to ty prostě děláš, takový ty jsi. Překlad: Cheyenee www.videacesky.cz

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

amRT9f http://ggrpavxpdtxz.com/" rel="nofollow">ggrpavxpdtxz

180

Odpovědět

ovw3CZ http://khwwvjcbwxio.com/" rel="nofollow">khwwvjcbwxio

180

Odpovědět

IJWTS wow! Why can\'t I think of tnighs like that?

180

Odpovědět

co tak přeložit i IF I DIE YOUNG? :) Ta mi přijde lepší ;)

180

Odpovědět

Ahoj,
mám v sobě už pár pivek, ale chtěl bych poděkovat lidem, co nám tady zprostředkovávaj krásnou muziku. Díky za snahu a krásný překlady, doufám, že Vás šéf patřičně ocení... Když už to nedělaj patřičný ministerstva...

Hodně zdaru a chuti pokračovat!

Štěpa

190

Odpovědět

Vencos: Amen to that! "It ain't hip to sing about tractors, trucks, little town or mama, yeah that might be true. But this is country music... and we DO!" - Brad Paisley ;)

180

Odpovědět

Víte hnidopiši, tohle je tak trochu osvěta. Na country se u nás sere a kouká se na to jako na šmejd,kterej nestojí za pozornost a poslouchá ho jen hrstka přeroslejch skautíků. Cheyenne nám/Vám chce právě a jen poskytnout to Country okénko do světa opravodvého a kvalitního country, okénko do světa jiné, pro někoho nové,ale každopádně skvělé muziky.

To,že někdo něco zezná,neznamená, že je to špatný. A když v ČR může slavit úspěch tolik sraček, který nezískali cenu ani za prd, proč by tu nemohl být rozšířený a oblíbený žánr, jako je country? Všichni si myslí,že amerika je veliký ghetto,kde všichni hulej, užívaj si štětky, gangy se střílej. Ale někde zase všihcni nosej velký klobouky,jezděj truckem a maj se rádi.

Věřím,že spoustě lidem to otevřelo oči a řekli si "aha,to neni to co poslocuhala tetka zamlada" a začli ho poslouchat taky. Je spousta lidí,které country jistě osloví,jen se k němů nemůžou dostat, protože tady je skoro zakázaný, jako nějákej póvl.
Je to moc důležitá rubrika. A daleko radši tu uvidím 30x kvalitní country, než 150 sraček,který se na nám vnucujou ze všech stran, nebo stupidních videích o hovně.

Já Cheynnee moc děkuju. To co tu dělá, by si zasloužilo metál. Komu se country nelíbí,ať si p***l políbí.

Jak zpívá Brad Paisley - THIS IS COUNTRY MUSIC!
http://www.youtube.com/watch?v=Fw5kOzGToec

180

Odpovědět

S předsudky vůči country jsem hodně dlouho bojoval, ale teď už je nechávám plavat... osobně jsem na americké country hudbě 90. let vyrostl a tak je to můj oblíbený žánr. Znám velmi důkladně kariéry Shanii Twain, Faith Hill, Dolly Parton, Reby McEntire,Dixie Chicks, Tima McGrawa, Alana Jacksoma nebo třeba Martiny McBride a přesto mě nikdy nenapadlo pohlížet na protagonisty ostatních žánrů s despektem. Každému se líbí nějaká hudba a všichni mají možnost to, co se jim nelíbí, vypnout. Jsem moc rád za toto country okénko, protože představuje country českému publiku, které si pod tímto žánrem představí Tučného, Bobka, Brabce nebo dokonce (úplně mylně) Nedvědy a s prominutím z české country se zvedá žaludek i mě. Tomu, kdo tento žánr nenávidí to stejně nevymluvíte, vždy bude mít něco, čím ten žánr bude shazovat a country hvězdy bude mít za ukňourané nuly... tak ať. Country je královna hudby a vždy to tak bude:) A tak moc děkuji za to, že si dáváš tu práci a představuješ lidem tady The Band Perry, Lady Antebellum, Brada Paisleyho a další mladé hvězdy:) Třeba se dočkám i Taylor Swift, Mirandy Lambert, Blakea Sheltona, Kellie Pickler, Billy Curringtona a mnoha dalších :)

180

Odpovědět

Cheyenee: já osobně mám radši pomalejší country, takže se už moc těším na tu písničku, kterou jsi si zamilovala, uvidíme, jestli máme podobný vkus :-) Jinak z toho, že tady někdo napíše, že se mu něco nelíbí bych si nic nedělal, to napíšou pokaždý, ať už dáš rychlou a nebo pomalou písničku. Hlavní je, že se někdo rozhodl ukázat lidem, že americký country rozhodně není tak nudný jako to naše český :-)

180

Odpovědět

Jo je fakt pěkná ( jesem holka) ale musim uznat ž eje.. ale fakt zpěv je užasnej, melodický, tahlepisnička a ten text :D :D muj tata tě srovná :D skvělý , prostě díky že to zd eje ;)

180

Odpovědět

Je to zvláštní, ale poslouchám metal a nejvíce písniček se mi líbí z country okýnka :) Všechno je úžasně pohodový, pěkný, melodický a není jediná písnička která by se mi tu nelíbila. 10* za navození úsměvu do škaredýho dne, díky Cheyenee ;-)

180

Odpovědět

krásná zpěvačka krásnej zpěv 10/10 :D

180

Odpovědět

A btw, tí čo máte problém s tým čo sa tu prekladá, čo vám bráni naučiť sa jazyky a prekladať si tie videá sami ? ...

180

Odpovědět

Heeej fajnovka Cheyenee :) Potešilo určite, jednoznačne môj žáner :) Som zvedavý na tú budúcu baladu :P Samozrejme 10/10 a čo sa Flashky týka je to k***t. V živote som nenadával (v rámci týchto stránok :P), ale čo sa jeho týka nenapadlo ma nič výstižnejšie, tak si drž tento postoj, a nerob si z neho ťažkú hlavu :P

180

Odpovědět

Příjemná písnička, krásná zpěvačka, zajímavý klip :) děkuji za překlad..

180

Další