Billy Currington - People Are Crazy

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:402
Počet zobrazení:7 027

Vítejte u dalšího dílu country okénka. Dnes jsem si pro vás připravila pohodový song. William Matthew Currington se narodil 19. listopadu 1973, svoji kariéru country zpěváka započal roku 2003, kdy podepsal smlouvu se známou nahrávací společností Mercury Nashville Records. Zatím vydal čtyři studiová alba, celkem devět singlů, z nichž šest se dostalo až na špici hitparády - například That's How Country Boys Roll, Pretty Good At Drinkin' BeerLet Me Down Easy nebo dnešní People Are Crazy. Za tuto píseň byl v roce 2010 nominován na cenu Grammy. Billy není ověnčen cenami jako umělci, které jsem vám dosud představila, ale je například držitelem Country Music Television Music Awards v kategorii "Hottest music video of the Year" ("Nejžhavější videoklip roku", což jistě docení především ženská část publika :D). Cenu získal za song Must Be Doin' Somethin' Right).

 

Přepis titulků

S jedním starým mužem jsem seděl v baru a popíjeli jsme pivo a prohodili pár slov. Mluvili jsme o politice, o blondýnkách a zrzkách, o starých psech a nových tricích a zvycích, kterých se nemůžeme zbavit.

Mluvili jsme o boží milosti a o tom pozdvižení, co jsme ztropili. A pak jsem toho starého muže slyšel říct: "Bůh je veliký, pivo je dobrý a lidi jsou blázniví." Řekl: "Bojoval jsem ve dvou válkách, byl jsem ženatý a rozvedený."

"Co vás přivádí do Ohia?" Řekl: "Sakra, to kdybych věděl." Povídali jsme si hodinu nebo dvě o každý holce, co jsme znali. Čím kvůli nám prošly, jako dva staří kluci. Uvažovali jsme nad životem a smrtí, zapálil si cigaretu, řekl: "Tenhle zlozvyk mě jednou zabije."

"Ale Bůh je veliký, pivo je dobrý a lidi jsou blázniví." Poslední runda byla ve dvě ráno, rozloučil jsem se s ním, potom už jsem s ním nikdy nemluvil. Pak jsem jednoho slunečného dne viděl tvář toho starého muže ve smutečním oznámení na titulní stránce.

Byl to milionář. Svoje jmění zanechal nějakýmu chlapovi, kterého sotva znal. Jeho děti byly strašně naštvaný, ale mně... mně se vede dobře.

Dnes jsem se u něj stavil, jen poděkovat a pomodlit se. A nechal jsem pivo na jeho hrobu. A řekl jsem: "Bůh je veliký, pivo je dobrý a lidi jsou blázniví.

Bůh je veliký, pivo je dobrý a lidi blázniví. Bůh je veliký, pivo je dobrý a lidi blázniví." Překlad: Cheyenee www.videacesky.cz

Komentáře (47)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

I po letech tuhle písničku poslouchám. Poznal jsem jí díky Videačesky. Díky moc ;-)

00

Odpovědět

Tuhle prostě miluju :)

220

Odpovědět

Cheyenee, děkuju za skvělé Country okénko. Country mám opravdu ráda, ale bohužel neznám ze svého okolí moc lidí, kteří by tento styl hudby poslouchali. Takže jsem za toto moc ráda, aspoň poznám další pro mě nové interprety :)
Jinak tato písnička je neskutečně návyková :) 10/10 :)

230

Odpovědět

Skvělá písnička.. více takových :)

200

Odpovědět

Keď som si pustil začiatok nečakal som takú skvelú pesničku a taký dobrý príbeh v nej. U mňa jednoznačne 10*

200

Odpovědět

Krásna pesnička :-)

200

Odpovědět

A jestlipak u těch maintreamovejch sraček někdo pořád dokola píše,že je tu toho moc a chce radši sylšet country??? Já jsem rád,že to tu žije a že tak mají lidi prostor se dostat k něčemu skoro až zakázanému, co tady neexistuje. Country neni jen ta hudba,je to i životní styl lidí, kteří žijí úplně jinak než jsme zvyklí my. Vlastně to nejsou písničky pro nás, ale nemyslím si že rapové texty o štětkách nám taky nejsou kdovíjak blízké.

Country je super a poskytuje nám okénko právě nejenom do světa hudby,ale ukazuje nám i to, jak takový country life vypadá. Ukazuje nám, že USA nejsou jen černoši s velkýma řetězama, New York a hybridní auta, že je někde na světě ještě krásně a lidé nevymění jeden druhýho za placatou obrazovku a dotykový telefon... Snad by jsme se z těch písní měli i poučit.

God is great, beer is good. Copak si někdo může myslet,že to tak není? Ale děte. Ty moderní věci co se u nás hrajou jsou proti milému a laskavému country, jen milionovou sračkou.

Cheyenne děkuju Ti. Soudě dle placů dolu u negativních komentářů určitě nejsem sám.

Tak doufám,že se kouká taky někdo z Conutry rádia a nechá se inspirovat :)

220

Odpovědět

¨) Moc pěk¨né :)

190

Odpovědět

Jůů! Spratci si mnuli ruce - cha!

196

Odpovědět

fakt super pesnicka. dik

191

Odpovědět

Tak ttady u toho sem si i poplakala je malo kterej clovek kterej by nechal penize nekomu koho znal jen par hodin a doufam ze nejaci lidi jeste na tomto svete jsou ze nejsem sama :)

181

Odpovědět

americká country je absolutně výborná a pohodová. A z tohle by měl být vzorovej song jak mají překlady a songy vypadat - překládejte songy co překlad potřebují :) prosím. Přijde mi absolutně zbytečný překládat mainstreamový písničky který se sice ostatním líbí, ale můžou si je pustit na youtube a s překladem se jen zbytečně protože i text samotný stojí za prd.

202

Odpovědět

za mě 10 - mě se líbí ;)

180

Odpovědět

Pěkná pohodová písnička

180

Odpovědět

Triss: Ano, v tom baru se potkali, ta písnička a klip je de facto retrospektiva. Teda aspoň tak to chápu já. :)

180

Další