Stephen vysvětluje Číňanům, o čem jsou Star WarsThe Late Show with Stephen Colbert

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:148
Počet zobrazení:5 669

Při příležitosti celosvětové premiéry filmu Star Wars: Síla se probouzí se zjistilo, že Číňané tento fenomén vlastně vůbec neznají, proto se Stephen rozhodl je uvést do obrazu a ve zkratce jim nastínit celou zápletku původní trilogie. Snad netřeba zmiňovat, že video je plné spoilerů...

Přepis titulků

Nejsem si jistý, jestli jsem to už někdy zmínil, ale Star Wars... Film měl včera v New Yorku premiéru a já se na něj velmi těším. Mám lístky na sobotu odpoledne, ale také na neděli ráno do IMAXu. Mimochodem, ještě nemám nakoupené žádné vánoční dárky. Doufám, že mé rodině se budou líbit lístky do kina a prázdné krabice od popcornu. Ale ukázalo se, že ne všichni se na tuto událost těší. Podle Wall Street Journal Číňané Star Wars filmy neznají, i když některé Star Wars hračky nejspíš ano.

A očividně se tato franšíza... Spoiler: ty hračky nevyrábí vánoční skřítci. Tato série se nikdy v Číně nestala populární, protože původní film Nová naděje vyšel v roce 1977, kdy v Číně vládla velká cenzura médií. Co řekl 27letý Číňan, kterého se zeptali, o čem jsou Star Wars? "Vůbec si nepamatuju zápletku... Je tam meč nebo něco, který z nějakého důvodů svítí, a pak zase zhasne?" Ano, ale myslel jsem, že jsi říkal, že neznáš zápletku.

Pro všechny diváky v Číně, uvedu vás do obrazu. O ČEM JSOU STAR WARS Star Wars je příběh o prostém mladíkovi, který koupí dva roboty. Jeden vypadá jako popelnice, druhý je naprogramován tak, aby se z nějakého důvodu pořád bál, ale nejsem si jistý proč. Roboti zanechají mladíka v rukou důchodce, který mu řekne, že musí porazit postiženého muže, který potřebuje respirátor po celém těle, jenom aby přežil. Poté se setkají se zločincem a jeho uřvaným psím kamarádem, který je sveze vesmírem, kde se mladík políbí se svojí vlastní sestrou.

Poté se s pomocí záhadné síly známé jako "síla" stane hrdinou, když běhá po bažině s loutkou na zádech místo batohu. Abych to zkrátil... padouch zničí planetu, na oplátku oni zničí tu jeho, poté postaví další planetu, kterou také zničí, načež mladík zabije padoucha, protože mu zabil otce, i když je vlastně sám jeho otcem. Celé to končí taneční party plnou plyšových medvídků a duchů.

O tom jsou Star Wars. Také natočili tři prequely, ale upřímně, ty nedávají vůbec žádný smysl.

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To jsem fakt jedinej, komu se prequely líbí?!

31

Odpovědět

A pokračování navazuje na původní díly takže: postaví planetu, která zničí jejich planetu a oni jim na oplátku zničí jejich planetu.

60

Odpovědět

Android potká slizku...
... kolikrát jsme ten příběh už viděli!
:)

230

Odpovědět

ja jsem fanousek SW a musim rict ze to celkem vystihnul od tohodle chalpika zatim asi nejlepsi pocin co tu byl prelozen

60

Odpovědět

Popis dobréj, ale jak musí být opice blbá (rozuměj člověk), že nedokáže pochopit SW 1-3?

Dědek potká chlapce.
Dědek už má chlapce.
Dědek chce nového chlapce.
Dědek umře.
Chlapec se postará o chlapce.
Z chlapce se stane dědek.
Dědek zabije chlapce.
Z Chlapce se stane Darth Vader.

31

Odpovědět

Z tohoto popisu mi krom SW 1-3 trochu vychází i Jaro, léto, podzim, zima... a jaro.

00

Odpovědět

To nízké hodnocení je od fanoušků SW? Vždyť to totálně trefil...

Dávám 100 % - jemný, inteligentní humor se dnes už tolik nevidí a proto je třeba ho podporovat.

202

Odpovědět

very wýk...

223