Facebook odhalil další novou funkciThe Late Show with Stephen Colbert

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:377
Počet zobrazení:5 452

Jistě jste na Facebooku všichni zaregistrovali, že když přejedete přes tlačítko To se mi líbí, můžete navíc reagovat ještě dalšími 5 způsoby. Málokdo ale ví, že společnost chystá ještě další a rozvinutější úpravy této funkce.

Přepis titulků

Možná už jste minulý týden slyšeli, že Facebook odhalil novou inovaci: Facebook reakční tlačítka. Ta vám umožní odpovědět na příspěvek jinak, než s tím starým Like tlačítkem. Teď můžete navíc říct Miluji to, Haha, Wáuu, Smutný a Naštvaný. Nebo to je, že mám oholenou hlavu a spáleninu od slunce. Nejsem si tak docela jist. Je to něco, jako by Mark Zuckerberg řekl: ,,Lidé chtějí vyjádřit širší škálu emocí.'' I když 6 není zrovna široká škála emocí. Emotikony na mém mobilu jich dokáží vyjádřit o tolik víc, třeba když jsem zamyšlený, nebo v náladě na tanec flamenco.

Nebo když se cítím jako loď střední velikosti. Občas se tak cítíte. Ale pořád si myslím, že tahle nová reakční tlačítka jsou skvělá. Když mi Facebook řekne, že se kluk a holka rozešli, místo toho, abych byl omezený zmáčknout jen Like, můžu zmáčknout adekvátnější Haha. Ne, dělám si legraci. To bych nikdy neudělal. Ale mnohem víc mě zaujala další funkce na Facebooku, která je zrovna před vydáním.

A Facebook zrovna zveřejnil upoutávku. Když jsme představili tlačítko Like, představili jsme zcela nový způsob interakce s technologiemi. Předtím, když přítel udělal něco, co se vám líbilo, museli jste stát před jeho oknem a dávat mu palec nahoru. Občas na vás zavolali policajty. A pak, díky Facebook reakčním tlačítkům, mohou uživatelé konečně všem sdělit, jak by vypadal váš palec, kdyby měl obličej. Ale teď vám přinášíme novou úroveň osobní komunikace. Představujeme Facebook Alpha.

Alpha je obsáhlý soubor 26 nádherně stvořených komunikačních ikon. Například tohle je ve tvaru stojícího člověka, jedince, tak jsme to nazvali I. Facebook Alpha ikony mohou být použity ke sdělení složitých emocí, což by žádný emotikon nedokázal. Například řekněme, že váš přítel napsal příspěvek o pohřbu. Můžete použít Facebook Alpha ke sdělení pocitů. "Upřímnou soustrast." Je to docela ohromující. Místo používání emotikonu lilek, můžete prostě napsat Penis.

Dokonce jste schopni sdělovat kompletní díla Shakespeara použitím jen ikon Facebooku Alpha. Tak ohromný je tento nástroj. Viděla jsem budoucnost internetu. Jsou to obrovské bloky textu. Co dalšího čeká Facebook? No, nemohu říct mnoho, ale co kdybyste byli schopni popsat množství věcí?

Komentáře (13)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Haha

161

Odpovědět

vše co lidé chtěli bylo tlačítko pro nesouhlas... to nedostali

891

Odpovědět

Počkej si na tu Alphu, pak budeš moc vyjádřit i nesouhlas!!!

200

Odpovědět

.....pfffff.....

43

Odpovědět

Hmm, neviem, príde mi to akési zložité...uvidíme teda..

210

Odpovědět

Stále mě udivuje, že po 10 letech fungování FB a jiných asociálních sítí někoho baví dělat jim "ku*vu". Zdarma. Co vás pořád nutí klikat na lajky a jiné bezvýznamné animované ikonky... Není na to život příliš krátký?

812

Odpovědět

Popravdě je to brilantní způsob, jak cílit marketing. Člověk, který tohle vymyslel je génius. Lidi to dělají zdarma, dobrovolně a ještě pak podlehnou reklamě, která jim na základě těchto lajků lítá v bannerech. Je to podobně geniální jako ten, co vymyslel pozlacování plevelu a prodej ve velkém... "Jmelí" se tomu myslím říká. Některé věci člověk holt nepochopí.

182

Odpovědět

+PopcornJenže tradice se jmelím je původně od Keltů. Důvodem je to, že rostl hodně na Dubech, které pro ně byly svým způsobem posvátné (nebudu zacházet do detailů).

13

Odpovědět

Facebook: RSS čítačka
Like: Získavanie relevantného obsahu a zdielanie informácie.

16

Odpovědět

Co tebe nuti psat bezvyznamne komentare na tomto webu?? Socialni site jsou(krom toho brajglu co tam je) novy zpusob komunikace. Nekteri lide maj jen potrebu na vsem hledat jenom to spatne a negativni a pak na to nadavat, vid? Ale neboj, jsi docela normalni(trochu ovecka ;-) ), pamatuju jeste jak se par let zpatky nadavalo na mobilni telefony: "Proc bych mel furt tahat s sebou nejakej kram aby me mohl kazdej otravovat??". A voila! Diky mobilu se socialni siti jsem se svou rodinou vic v kontaktu nez pred deseti lety, prestoze se nase vzdalenost rozsirila z cca 1km na 1000km :-)

11

Odpovědět

+KorenZMasarakuA jak dlouho lidem trvalo než přišli na to, že mobily jsou vlastně fajn? Myslím, že to byl relativně rychlej proces. FB tu je snad víc než deset let a relativně dost lidí ho považuje za debilní od začátku až dodnes a velkou spoustu lidí dávno opustilo prvotní nadšení. Víš co je super věc k tomu být v kontaktu s rodinou ať už se nacházíš kdekoli? Například skype, funguje skvěle když chceš s někým komunikovat. Facebook je kromě komunikačního prostředku (což je užitečná funkce) hlavně prostředek k něčemu co bych nazval prostitucí. Samozřejmě nikdo nikoho nenutí, aby ho používal k něčemu jinýmu než k udržení kontaktu, ale ta možnost tu je a lidi jsou jak si sám naznačil ovce a když něco můžou dělat, tak to rádi udělají.

22

Odpovědět

ty jo na tu alphu se tešim kdy že to bude ?

321

Odpovědět

Alpha je tak dokonalý, že množství věcí s ním popíšu také - jedna, dva, tři (mám ale extended version, která je pro vyjadřující se slovany a počítá s diakritikou), čtyři..ohromující :O

584