Craig FergusonThe Late Show with Stephen Colbert

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:204
Počet zobrazení:11 831

Craig Ferguson tentokrát netradičně v roli hosta. O tom, jak získal americké občanství a o jeho novém pořadu Join or Die.

Přepis titulků

Rád tě vidím. My dva už jsme se jednou potkali, pamatuješ si to? Jo, pamatuju. Bylo to na záchodě při předávání cen Grammy. Ne, vlastně ceny Emmy, not Grammy. Při předávání Grammy jsem byl na záchodě s Kanye. - Jo, jo. Je to skvělé místo na seznámení. Chtěl jsem být tvůj kámoš, takže jsem tě sledoval na záchodě a ty na mě: "Hej!"

Já na to: "Chci být tvůj kamarád, Stephene." A pak jsem chtěl vejít k tobě dovnitř, ale tys mě nepustil, ale teď jsem tady, Stephene, teď jsem tady. - To je od tebe milé. - To je. Dotkni se mě znovu. Díky. - Posiluješ? - Jo, posiluju, ale jenom tuhle ruku. Jdu do televize, tak posiluju jenom jednu stranu... Víš, co jsi zrovna udělal?

Dotkni se mojí paže a koukej. - Tys zatnul. - Jo, přesně. - Tys nezatnul vůbec. - Sáhni mi na břicho. Vůbec ti to nevadilo, když jsem se tě dotkl. Tak se pozná pravá mužnost. Jo a taky to, že já taky zatnul. - Jsi americký občan, že ano? - Ano. Už nějakou dobu. Proto si myslím, že jestli Trump bude prezidentem, nemůže na mě.

Jsem tady, je to v pohodě. Dostal jsi se tady ještě před Trumpem... Skotové žádnou zeď nestaví. Ti už jednu mají. Římané tu zeď postavili, aby udrželi Skoty venku. Nedokázali to, je to ponaučení z historie. Cítíš se být více patriotem než ostatní? Protože ty sis zvolil být Američanem, oženil ses s námi, věděl jsi, do čeho jdeš, kdežto mi ostatní se tu narodili. Zaprvé, Trump nekandidoval na prezidenta, když jsem usiloval o americké občanství.

Myslím, že trochu, v jistém smyslu... Ty jsi katolík, že jo? - Narodil ses do katolické rodiny? - Jo. Ale mohu odejít, kdykoliv chci. Já vím, ale jde o tohle. Ti, kdo začali věřit v Boha o něco později, si připadají o něco více věřící... "Tyhle sušenky chutnají o něco více po Ježíši než ty obyčejné." Vybrali si to. Ale je to tak se vším.

Změnit si národnost je tak trochu akt víry, takže si myslím, že za jakýmkoliv takovým rozhodnutím stojí pochyby a obavy. Když se tedy podívám na sebe, na patriotismus, stále to cítím, ale je to o něco více odlišné, než v den, kdy jsem dostal občanství. Teď si říkám: "Jak zabráním tomu, aby se Trump stal prezidentem," něco takového... Stal ses americkým občanem 4. července? Ne, to ne, ale bylo by to milé. To je jako se někoho zeptat na vrcholu Eiffelovky, jestli si tě vezme.

- Udělal jsi to? - Ne, nejsem takový romantik, jak bych mohl být. - Jsem si jistý, že tvoje žena byla zklamaná, ale stejně řekla ano. Nikdy nežádej ženu o ruku na vrcholu Eiffelovky, protože chceš ženu, která se spokojí s málem, to je to, co chceš. Takže na dně nějaké důlní šachty, jak jen nejdál to půjde. "Odteď už to bude jen lepší, zlato." Pojďme probrat tvůj nový pořad, jmenuje se Join or die, běží na History Channel.

Proč zrovna Join or die? - Je to pojmenované po mém... - No teda, můžete to zabrat? Tohle je tetování, které mám na paži. Benjamin Franklin to použil v jednom politickém komiksu roku 1754 v Pensylvánii, Musíme se spojit, což se stalo jedním z prvních symbolů amerických kolonií, které se pak staly Spojenými státy. Říkal jsem si, že by to bylo milé, si to nechat vytetovat, když ze mě bude oficiálně americký občan.

Mam i další tetování, ale jinde. Ve tvém pořadu se věnuješ celé americké historii nebo jen některé její části? Není to jen americká historie, ale celého světa. Myslím, že v prvních dílech se držíme docela zkrátka, a měli bychom jít časem více do historie. Ale teď jdeme dozadu asi o 50 až 100 let, zejména v americké historii. Tohle jsou některá témata, která tam probíráte. - Můžu se tě na některé z nich zeptat? - Jo, jistě. Neříkám o sobě, že jsem nadšenec do historie, nejsem nadšenec ve stejném smyslu jako ty.

Nebo se tvé nadšení akorát projevuje trochu jinak. - No... - Sledovanost. - Sledovanost je důležitá. Nikdy neříkej nikdy. Nemyslím si, že když se svléknu do noha, zvýší se sledovanost History Channel. Aspoň uvidíme ty další tetování. "To byla historie dynastií a teď nás čeká nahý chlap, jo!" Je to kanál o historii, nejdřív to byl Hitler, pak zase mimozemšťané.

Je to součást naší historie, Stephene, ať se ti to líbí nebo ne. - Mimozemšťané a Hitler. - A mimozemský Hitler. "Přišli jsme z jiné planety." To je opravdu dobrý mimozemský Hitler. "Jo, líbí se nám tu." "Jsem tu jen na vycházce." Nech mě se zeptat na nějaká témata.

Nejvíce přeceňovaná postava americké historie a proč? Myslím, že teď je to Kanye, ale později... Ale ten je teď zadlužený. Tomu nevěřím, že někomu dluží peníze. Jen chce, aby s ním lidé soucítili. Jak může dlužit peníze, každý mu je dává. Viděl jsi, jak žije? Je to možné. Ale má i svoji modní značku. Když máš svoji vlastní značku, nezbohatneš na tom snad?

Já modní značku nemám. Ty ano? Rád bych jednou měl. 50letý Skotský chlápek: "Hej, chci vypadat jako on." Pamatuješ si některé věci, které ses musel naučit, aby jsi prošel testem získání občanství. Dělal jsem to v době, když to ještě bylo snadné. Teď to změnili, ale předtím to bylo: "Máš rád žvýkačky?

Nesnášíš al-Káidu? Bereme tě!" - Opravdu? - Jo, to bylo celé. Pořád si také Skot? Jo, nemůžu o to přijít. Ty jsi původem z Francie, ne? My jsme původem z Irska. Moje jméno je tak trochu falešná francouzština, ale původem jsem z Irska. Takže vám řekli: "Vaše jméno musí znít francouzsky, jinak vás sem nepustíme," o to šlo?

Ne, je to Colbert, jen jsem trochu domýšlivý. Chtěl jsem s tebou mluvit... proč tomu tleskáte? Lidé milují, když jsem domýšlivý. Řekl něco sebekritického a vy tomu tleskáte? Vy jste hlupáci. Na co jsi se chtěl zeptat? Přemýšlel jsem o Trumpovi, protože jsem si myslel, že na to přijde řeč. Víš, že jeho matka byla ze Skotska?

To jsem slyšel. To je ten **** problém! Můžu už taková slova používat na CBS? Jo, jasně, můžeš říkat **** jak jen chceš. To je jedna z největších změn, které tady proběhly. Kdybych to **** věděl, tak bych tady zůstal. Jeho máma je ze Skotska a jemu se nedostávalo dostatečné psychiatrické pomoci, to je celý problém.

Kdo je největší ze všech Skotů? Sean Connery. Pocházíte ze stejné oblasti? Ne, ne, Sean je z Edinburghu a já jsem z Glasgow. Východní a západní pobřeží Spojeného království, tak trochu rivalita. Vy dva máte mezi sebou neshody? No jasně, nemáme se rádi. Vždyť je mu 84 a i tak by mi dokázal nakopat prdel.

Join or die s Craigem Fergusonem, premiéra 18. února v 23h na kanálu History Channel. Craigu, díky, že jsi přišel. Uvidíme se na záchodě.

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

muze nekdo z adminu neco rict ke zmene majitele?
nebo je Mlada Fronta majitelem od prvniho kupu? jsem si toho vubec nevsiml, ze by probehlo nejaky info o tom.
diky

24

Odpovědět

Když je tam on, vždycky se směju :D

50

Odpovědět

Kurva! Ten má ale charisma!

251

Odpovědět

Craig Ferguson + kdokoliv = Skvělá show

411

Odpovědět

Žádost o překlad "join or die" a je mi úplně jedno, jestli to je dobrý :D

510

Odpovědět

Právě, že je to nic moc.. :/ zachraňuje to akorát Craig a jeho úvodní monolog.. :D

16

Odpovědět

Prosím vás, prečo tu už dlhšiu dobu nie je nič o vesmíre a podobnej tematike ? Absolútne nič... a pritom je to pre mnohých top téma.
Ďakujem

177

Odpovědět

missin ..

150

Odpovědět

Nebýt jeho klasickýho přízvuku, tak bych ho skoro ani nepoznal :D

421