Prezidentská debata mezi Donaldem a TrumpemThe Late Show with Stephen Colbert

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:336
Počet zobrazení:10 597

Trump je velmi rozporuplná a nevyzpytatelná osobnost měnící své názéry téměř každý den, na což se Stephen velmi trefně snaží poukázat v dnešní fiktivní prezidentské debatě mezi Donaldem a jeho hlavním protivníkem Trumpem.

Přepis titulků

Kampaň běží už skoro šest měsíců, ale až nyní začíná nabírat na obrátkách. Primárky v Iowě se uskuteční až příští pondělí, ale už dnes proběhla sedmá republikánská debata. Neříkejte mi, kdo vyhrál, protože se stejně nebudu dívat. Sledoval jsem zatím každou debatu, ale tuhle asi vynechám, protože někdo jiný už to také udělal. Když jste si mysleli, že už vás nemůže šokovat... Donald Trump se dostal do konfliktu s Fox News. Říká, že se debaty nezúčastní.

Trump bude dnešní debatu bojkotovat. Tvrdí, že je to kvůli moderátorce Megyn Kelly, která je proti němu zaujatá. Přesně tak. Trump se nezúčastní debaty, protože ji bude moderovat Megyn Kelly. Proč by taky měl jít do boje proti silné blonďaté ženě... Fox News se za Megyn Kelly postavil, čemuž se nedivím. Zpravodajský kanál by neměl nechat politiky rozhodovat o tom, kdo bude moderovat jejich pořad, od toho je tady sledovanost. Trump se chtěl debaty zúčastnit, dokud Fox News nezveřejnil posměšné prohlášení, kterým otestoval jeho kuráž.

"Z tajných zdrojů jsme zjistili, že Ayatollah a Putin se chystají s Trumpem nespravedlivě zacházet, pokud se mu podaří stát se prezidentem." Doneste Fox News misku mléka. Od zpravodajské stanice, která s vámi chce natočit rozhovor, je to trochu hloupé. Mě taky nevidíte dělat si legraci z lidí, které pak pozvu do svojí show. Což mi připomíná, díky, že jsi dnes přišel, Bradley Coopere. Jakmile to Trump uviděl, okamžitě odstoupil.

Řekl jsem: "Pápá." Nemůžou si se mnou takhle zahrávat. Ať si mají svoji debatu, uvidíme, jaká bude sledovanost. Všichni víme, že Trump s sebou přináší sledovanost. Je to hvězda jedné z největších letošních reality show Celebrita prezidentem. Když se Trump debaty nezúčastní, 24 milionů diváku nebude mít co dělat. Pokud Trumpa nedostane Fox News, dostanu ho já. Vítejte ve... fantastické luxusní trumpovské prezidentské debatě pro rok 2016. Vítejte, dámy a pánové, na dnešní debatě v americkém stylu.

Dnes je tady s námi hlavní republikánský kandidát, který bude debatovat se svým největším protivníkem, sebou samotným. Dnes to bude schizofrenní. Dnes je to Donald proti Trumpovi. V bulváru známí také jako pár jménem Dump. Pánové, pravidla znáte, řeknete první věc, která vás napadne a nehledě na to, o co jde, vaše volební preference půjdou nahoru. Takže začneme.

Donalde, díky, že jste k nám dnes přišel. Děkuji. A také bych rád uvítal vás, pane Trumpe. Napsal jsem "The Art of the Deal". Ano, pane, napsal. Ale abychom byli přesní, nečetl jste ho. Donalde, začneme s vámi. Váš hlavní protivník, Ted Cruz, na vás zaútočil, když jste se odmítl zúčastnit dnešní debaty na Fox News. Věříte tomu, že vaše neúčast zvýší jeho šance na vítězství? Nemyslím si, že Ted Cruz má velkou šanci na výhru.

Je to protivný chlap, nikdo ho nemá rád, nikdo v kongresu ho nemá rád, jakmile ho poznají, přestanou ho mít rádi. Dobře, takže nikdo, ale opravdu nikdo nemá rád Teda Cruze... pane Trumpe, co vy na to? Teda Cruze mám opravdu rád. Hned na začátku tady máme nesoulad v názorech našeho jednoho kandidáta. Další otázka je pro vás, Donalde.

Jak vnímáte lidi v Iowě a jakou u nich máte šanci zvítězit? Iowu mám rád, daří se nám tu. Dobře, pěkně řečeno. Pane Trumpe, co vy na to? Jak hloupí jsou lidé z Iowy? To zjistíme v pondělí. Pánové, pokud jeden z vás získá nominaci, budete pravděpodobně stát proti Hillary Clinton. Jak vnímáte její zkušenost se zahraniční politikou?

Hillary Clinton byla tou nejhorší ministryní zahraničí v dějinách Spojených států. V celých dějinách? Pane Trumpe, co vy na to? Hillary Clinton je podle mě úžasná žena, znám ji dlouhé roky. Myslím si, že opravdu tvrdě pracuje a ve své práci je velmi dobrá, mám ji rád. To je silná podpora pro Hillary... od samotného Donalda Trumpa, To ji u voleb určitě zabolí. V další části této debaty vám budeme pokládat otázky od průměrných Američanů, kteří nás sledují.

Náš první je od Megyn K., která žije v roce 2011. Megyn, jaká je vaše otázka? Opravdu si myslíte, že jste lepší moderátor než já? Ne, nikdy bych vás neporazil, to bych nedokázal. Mimochodem, odvedla jste skvělou práci, a myslím to vážně. To je opravdu pozitivní tvrzení. Co vy na to, Donalde? K Megyn Kelly nechovám absolutně žádnou úctu. Myslím si, že svou práci nezvládá, je velmi přeceňovaná... Musím vás varovat, pane Trumpe.

Když jste v minulosti o jedné ženě takto mluvil, dostala půlku vašeho majetku. Donalde, pokud budete zvolen prezidentem, koho můžeme očekávat ve vaší vládě? Budeme mít ty nejchytřejší a nejlepší vyjednavače v zemi, většinu z nich znám. A věřte mi, znám lidi, o kterých jste ani neslyšeli, kteří jsou mnohem lepší než ti, které znáte. To je opravdu působivé předání nulové informace. Šance pro vás, pane Trumpe. Kdo bude ve vaší vládě? Vidíš to? Tohle všechno může být tvoje. Pane Trumpe, je milé vás konečně vidět s člověkem jiné rasy.

Díky moc, byla to skvělá debata. Donalde, pane Trumpe, děkuju oběma, že jste přišli. Nadchází závěrečné prohlášení. Každý máte pět sekund. Jmenujte jednu věc, kterou chcete, aby o vás Američané věděli. Věřte mi, rozumím steakům, je to moje oblíbené jídlo. A mohu vám říct, pane, vy sám jste dokonalost sama. Donalde, vaše závěrečné prohlášení... Pokud by Ivanka nebyla moje dcera, chodil bych s ní.

Voliči preferují rodinný typ. Tímto končí naše fantastická luxusní trumpovská prezidentská debata pro rok 2016 Chci poděkovat Donaldu Trumpovi za to, že je stejně rozpolcený jako naše země.

Komentáře (70)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Proč nemůže zůstat Obama prezidentem nadále? Proč je nutný střídat po 4 letech prezidenta. Nechte tam Obamu bude klid. Obama ftw.

62

Odpovědět

Vážně? I poté, co veřejně prohlásil, že "chválí" Merkelou, kterak tady "zvládá" uprchlickou krizi?
V politice, a v té mezinárodní obzvlášť, prostě dobří lidé nejsou...

914

Odpovědět

+LatyfundistaMerkelová se aspoň snaží situaci nějak řešit. Samozřejmě tenhle fakt u pomýlených čecháčků přebije její jedna věta, která neměla na imigrační krizi žádnej vliv, ale na to sem si už zvykl, že čechům stačí zkratky.

139

Odpovědět

+AutoRieši ju tak, že sa uprchlíkov, ktorých si pozvala do Európy bez toho, aby sa na to niekoho spýtala snaží prerozdeliť medzi ostatné štáty EÚ, ktoré ich tu nechcú?

33

Odpovědět

+TAGu"Snaží přerozdělit" - ano, už dva roky se o tom mluví, někteří na odporu k tomuto diktátu EU postavili politickou kariéru, ale furt sem nepřišla ani noha. S tím vnucováním to asi nebude tak horký co?

21

Odpovědět

ten americký systém je stejně strašně děsivý... Vždy je na výběr jen ze dvou kandidátů. Navíc na post člověka, který může beze srandy klidně celou planetu poslat do pr*ele. A teď si vyberte...
Krásně to parafrázuje díl South parku, kde si musely děti vybrat za maskota buď Obří vyplachovač nebo Hovnový sendvič a jiná možnost není.

92

Odpovědět

U nás to u prezidentských voleb bylo obdobné :D

82

Odpovědět

Zkuste si nejdrive zjistit jak to funguje a pak psat takove komentare... Kde se ti 2 kandidati asi veznou? co se delo posledniho pul roku? co myslite?

21

Odpovědět

9/10 Sranda dobrá, teď vážněji.

Někteří si možná ani neuvědomují, že ona hysterie proti Trumpovi bude to, co přinese Clintonové porážku.

U nás to bylo dosti podobné. Národ se jakoby rozhodoval mezi více či méně schopným "hulvátem" (Zemanem) a reklamním letákem (Schwarzenbergem). Volby o témeř 10% vyhrál "huvát" a to i přes zcela ohlušující a všudepřítomnou propagandu, jejímž (deklarovaným) cílem byla podpora Karla Schwarzenberga. Na jednu stranu byl cíleně dikreditován Zeman, na straně druhé byl Schwarzenberg představován jako osoba blízká národu, "schopná čelit moderním výzvám" tj. osoba schopná zastávat prezidentský úřad.

To jen velmi zjednodušeně k záslužné práci této novodobé pseudoelity (viz. S. Colbert).

52

Odpovědět

Schwarzenberg byl prezentován spíše jako německý kníže a to jde čechům více proti srsti než hulvátský alkoholik. Vlastně do dnes se tím ohání viz Pražská kavárna.( pořád lepší kavárna než záchytka )

44

Odpovědět

+hostNikoliv.

Z opilosti se vyspíš, léčit liberalismus trvá roky.

52

Odpovědět

+callhousealkoholizmus se taky léčí roky a musíš se stát abstinentem aby si se z toho dostal což u Zemana nehrozí ani z daleka .)

21

Odpovědět

Že na straně Miloše byla propaganda a účelové lži k dehonestaci oponenta (viz. celá debata o Benešových dekretech kde se slova Schwarzenberga překrucovaly jak v tichý poště) je věc vedlejší že?

84

Odpovědět

Jinak tou "pseudoelitou" jsi to zabil :D Fakt je takový, že Schwarzenberga podporovala skutečná elita, žádná pseudo- a Zemana podporoval póvl, můžeš si to překrucovat jak chceš, ale tohle je prostě statistika...

711

Odpovědět

+AutoBohužel elita bude vždy, už z definice, v menšině...

10

Odpovědět

Schopný? Ale no tak. Jediný co Zeman dokázal je lhát, nepozvracet korunovační klenoty (i když měl na mále) a u buranů vyvolávat pocit, že jim bude líp v Rusku než v EU, za což mu koneckonců Rusové platí...

Jinak několik dalších Z. přešlapů:
- Diskreditace Peroutky (pravda naštěstí nakonec vždycky vyjde najevo)
- Nepovedený puč v ČSSD po volbách (na to už se pomalu zapomíná - měli jsme Zemana jako prezidenta, úřednickou vládu jmenovanou Zemanem, a vypadalo to, že tehdy nejsilnější parlamentní strana bude ovládnutá Zemanovými pohůnky. Nemluvě o tom, že se předpokládalo že se do parlamentu dostanou Zemanovci...)
- Neschopnost najít si kancléře, který dostane bezpečnostní prověrku.
- Cesta do Číny soukromým´tryskáčem PPF
- Neschopnost po všem tom podlézání Číně zajistit investice, které nepůjdou na Slovensko, ale do ČR
- Ovčáček
- Neschopnost vysvětlit financování prezidentské kampaně
- Alkoholismus (doslova první co udělal po zvolení bylo, že se ožral jako zvíře a v pražském Top Hotelu se málem svalil na podlahu.)
- Opoziční smlouva
- Šlouf
- Kauza Olovo
- Aféra Bamberg
------
A nejhorší na tom všem je, že si to lidi uvědomovali,a pak se Zeman svezl na protiuprchlické vlně a jeho podpora je zpátky. Lidi, uprchlíci tu nejsou a nechtějí sem, nemusíme kvůli nim tolerovat špínu jako je Zeman!

93

Odpovědět

+StrakaPokud Zemana hodnotíte z této perspektivy (a tímto způsobem), tak osobně nemám nic, co bych dodal.

00

Odpovědět

saskaren

20

Odpovědět

Kdyby si tohle video nedělalo srandu z Trumpa, což určitá duševně omezená skupina jeho obdivovatelů nedokáže vydýchat, má minimálně 95% a míří jasně do legendárních.

1917

Odpovědět

Videl som aj par vtipnych videi na ukor Clintonovej a mali celkom dost dislikov. Neboj sa, aj Clintonkovia vedia byt hystericki.

90

Odpovědět

+FoxholeTak já to neřeším, jelikož můj kůň není ani jeden z nich.

43

Odpovědět

Amerika má Donalda mi zase Zemana až na to že se u toho tolik nenasmějeme :/

914

Odpovědět

Trump je takovej mladší Zeman víceméně

913

Odpovědět

+MorceAh vy mladí hlupáčci. Radši do každého rýpat, ale sám sedět u PC a nic nedělat. Běžte aspoň na chviličku ven si provětrat zadek.

414

Odpovědět

+:)Koukám že důchodci našli brýle a naučili se základy práce na PC. Gratuluju :)

103

Odpovědět

+:)Pán asi zabloudil z novinek

10

Odpovědět

My tu (na SVK) zažívame klamstvá a podrazy od politikov dennodenne, vo voľkách ich klamstvá vnímame už ako niečo samozrejmé, a u nich USA majú z toho veľké halo

13

Odpovědět

v rámci politické rovnosti, čekám video o zesměšňování Clintonové

1523

Odpovědět

No to je fakt až teď mi to došlo... Pokud Trap nevyhraje asi jaksi ujde pozornosti médií než kolik by se mu dostávalo za období jeho vlády. Nevím jak vám ale trochu by mě mrzelo kdyby nebylo více takových videí. Ne každý má až tak tragické vystupování jako on. Pokud vyhraje Hilari Můžeme maximálně brečet. U trapa bude alespoň pláč střídat smích :D

72

Odpovědět

+00oqZeman u nás je taková demoverze.

106

Odpovědět

Jop... protože soukromé zábavné portály se musej zajímat "politickou rovností"...

246

Odpovědět

Jsem tu jediný, který by chtěl, aby toto video bylo o dost delší? :D

248

Odpovědět

V USA maj aspon cool volby. U nás je to nuda. Vůbec nevim koho budu dneska volit.

84

Odpovědět

Btw jak mi to píše at si vypnu adblock tak co to je za toho týpka červenýho? To je majitel?

00

Odpovědět

+MorcePostava Lucifera ze stejnojmenného seriálu, který je mimochodem super! :)

31

Odpovědět

+Cubino6Děkuji za tip ale jsem křestan

23

Odpovědět

Odpovědět

Úžasný video, fakt hodně jsem se nasmál. A krásně ukazuje, že Trump je jenom šašek co neví co mluví.

217

Odpovědět

Nechci se Trumpa zastávat, bude to asi pořádný ko*ot... Ale takové sestříhání a vytrhávání z kontextu udělá šaška, co neví co mluví, z každého. Klidně i teroristu nebo pedofila, jak se to zrovna komu hodí.

60

Odpovědět

Zdá se mi to a nebo v tomto díle vypadá John Oliver trochu jinak ?

582

Odpovědět

Uvědomuji si, jaké mohu rozpoutat emoce a komentáře tímto názorem, ale: Ačkoli z těch dvou exotů, co se prezentují jako výkvět západní civilizace, fandím spíše Trumpovi (ať si kdo chce, co si říká, Clintonová je podle mne více nepředvídatelná, co se týče vztahů se zahraničím, což by nemuselo skončit dobře). I když ono je to doslova z deště pod okap... Přesto radši Trumpa, který udělá bordel akorát v U.S.A. a ne ještě mimo ně.
Každopádně video mne pobavilo, to ano, jen škoda nízkého hodnocení, které asi pár lidí odradí...

2518

Odpovědět

Stephen je tu zatím přijímaný celkově dost negativně. Asi je to způsobeno tím, že jsme ho začali překládat až o hodně později než ostatní talk show moderátory a navíc se začalo překlady ne úplně top videí...

Samozřejmě že nemusí spoustě lidí sednout, ale v USA je to legenda srovnatelná s Conanem, Fergusonem a dalšími stálicemi a na scéně se pohybuje taky už pěknou řádku let, tak doufám, že mu diváci dají ještě šanci.

193

Odpovědět

+BugHer0Já si nemyslím, že je to tím zpožděním, on prostě není tak vtipnej jako ostatní... nemá takovou osobnost. Když dělá obyčejné rozhovory s celebritami, tak u toho usínám, to se u Conana, Craiga nebo Grahama prostě stát nemůže.

104

Odpovědět

+BugHer0Já Ti (snad nevadí, že tykám, přijde mi to docela přirozený, protože zdejší adminy beru spíš za své lepší známé) nevím, třebas mne přijde Stephen takovej... makovej - ničím extra zajímavej, ty rozhovory taky nejsou tak dobrý jako třeba u toho Irskýho svůdníka (viz. Kate Mara - Flirtování s Kate Marou ) a neviděl jsem od něj ani žádné záznamy z terénu jako má náš milovaný přehrávající zrzek (zde snad není potřeba uvádět příklad..).
Víceméně jediné video, které mne od Stephena bavilo, bylo to o novém rozšíření na Zuckerbergově dvorku ( Facebook odhalil další novou funkci ), jinak mne nikterak moc neoslovil ani rozhovor (čtěte: "dialog podle scénáře") s Johnem Cleesem - třeba zrovna z tohohle šlo vytřískat i něco lepšího...
Když bych to měl tak nějak shrnout, tak:
Irskej Craig je jenom jeden; Zrzek O´Brien je velkolepej s dobrým týmem, ale Stephen je takovej Kraus s větším rozpočtem...

93

Odpovědět

+LatyfundistaCraig je Skot

60

Odpovědět

+KámenOmlouvám se, jsem zkrátka ignorantský rasista. Budiž mi v pekle místo drženo...

32

Odpovědět

+LatyfundistaVšak taky rozhovory nejsou Stephenovou hlavní doménou, proto píšu, že jsme asi ne úvod a seznamování českých diváků se Stephenem nezvolili dobře. Jeho pořad The Colbert Report vyhrál a byl nominován na několik cen Emmy a byl celý postaven na podobném stylu jako John Oliver, tj. upozorňování na různé výstřelky politiků a dění v USA, to mu jde nejlíp a byl v tom dobrý už nějakých 10 let před Oliverem. Loni odešel z Comedy Central a dostal vlastní talk show a teprv si zvyká. Nicméně jeho videa jako prezidentské Hungry for Power Games jsou fenomenální. :-)

31

Odpovědět

+BugHer0Tak na co čekat? Sem s nimi! :-)

11

Odpovědět

+LatyfundistaTeď už to není moc aktuální. Stephen jimi monitoroval průběh toho období, kdy bylo ještě více kandidátů a postupně vypadávali, proto přirovnání k Hunger Games. Vždycky si nasadil barevnou paruku, do ruky vzal skleničku šáňa, vtipně to komentoval a na konci na strop studia promítal padlé bojovníky. :-D

00

Odpovědět

Jj, to bude paráda, až evropa příjde o svýho nejsilnějšího vojenskýho spojence... kéž by se na nás vysrali už ted, že?

1615

Odpovědět

+AutoVýborný spojenec, od doby našeho spojenectví je tento spojenec neustále napojen do válečných konfliktů a některé sám vyvolává a ještě do nich zatahuje ostatní spojence. Výborný spojenec máš naprostou pravdu a určitě se těšíš až budeš mašírovat v první linii po boku našeho nejsilnějšího spojence do Ruska. Tleskám!

1111

Odpovědět

+Carpenter DiemA sakra! Netušil jsem, že se tady rozjede i diskuse "Amerika vs Rusko"... to to dopadlo. Já jen nechápu, proč bychom se měli pořád rozhodovat mezi Ruskem (které nás několik desetiletí okupovalo a dnes je to stále "ne-úplně-demokratická-země") a Amerikou (která je na oplátku válečný štváč).
Proč prostě nemůžeme být sami se sebou. Případně zlepšit vztahy a spoléhat na Velkou čtyrku?
Já chápu ty, kteří sympatizují s Ruskem kvůli té myšlence, že jsou to také Slované, že jsme podobní a že máme držet při sobě. Myšlenka "panslavismu" je krásná... Ale stejně jako myšlenka komunismu neproveditelná.
A druzí zase tíhnout k západu, protože Rus nás zde několik let okupoval (nebagatelizuji tuto skutečnost, to bych si nedovolil), ale jakmile jim řeknete, že Americká vláda rozpoutá válku s kýmkoliv, pokud na tom vydělají, nevěří Vám...
Buďme samostatní a ne spojencem buďto "Západu" a nebo "Východu"
Ještě si dovolím zde napsat krásnou větu, kterou nám kdysi řekl náš dějepisář na základce: "Evropa, a my - Česko - obzvlášť, jsme mostem mezi Západem a Východem. Ale po mostech... se vždycky šlape."

277

Odpovědět

+LatyfundistaJe to fuk, 41 let komouši a teď NATO a EU. Jak se chcete rozhodnout být samostatný když neustále lezeme někomu do zadku? I přes všechny sliby jednoho pána v r. 89 jsme RVHP vyměnili za jeho klon EU a VŠ za NATO. Jak chcete být samostatný když jsme neustále udržováni ve strachu a v nutnosti být někde nacpaný? Jak chcete být samostatný když možnosti být samostatný byli po r. 89 zničeny nebo prodány? Už jsme v tom až po uši. A s dovolením Vaši poslední větu si zapíšu, výborný citát. Díky

27

Odpovědět

+Carpenter DiemAle tu možnost být samostatný, tam pořád ve své mladické, ideami naplněné, mysli vidím. Pouze by to chtělo uvědomit si tu možnost. Nemusíme, prostě NEMUSÍME, býti stále něčími sluhy, poskoky, či vlezdoprdelkami, můžeme být, když ne přímo samostatní, přinejmenším členy rovnocenného spolku (v tomhle věřím ve V4). Ale to vše jsou mé ideje.
EU je dle mého zlo. To, co začalo jako možnost mezinárodního obchodu, se zvrhlo v diktát, na který jsme v naší malé kotlince, bohům žel, poměrně zvyklí. Ale abychom se z něho vyprostili, chtělo by to mnohem víc úsilí, než je momentálně většina vlády ochotna vyvinout. Ale sním, že se toho jednou dožiji.
NATO... Natom já osobně nevidím tolik špatného, ale je pravda, že nevyhledávám všechno, co je ním spojené, takže je možné (dosti pravděpodobné), že jsem pouze neinformovaný.
Jsem rád, že se onen citát líbí, mne také tehdy oslovil, jen škoda, že zbytek třídy si neuvědomil pravdivost těch slov. Vzhledem k tomu, že brzy budou moci k volbám, bylo by dobré, aby byli trošku rozumnější...

62

Odpovědět

+LatyfundistaŘekni jeden konflikt na kterým USA vydělalo a jak konkrétně... dík

36

Odpovědět

+AutoVálka v Iráku:
Oprav mne, pokud se pletu (rád se poučím), ale když se podařilo dopadnout Saddáma Husajna, nezačala poté, co byla nastolena nová vláda, do států proudit ropa více a levněji?

21

Odpovědět

+LatyfundistaStejně jako ty nevím, jestli záměr byl v získání levnější ropy, každopádně se jim to nepovedlo za 1. se jim kvůli odboji nepovedla zajistit těžba, za 2. v iráku nebylo dostatek zásob ropy.

24

Odpovědět

+AutoWW1, WW2 - mám pokračovat?

30

Odpovědět

+callhouseChceš říct že USA rozpoutalo WW1 a WW2? :D

02

Odpovědět

+AutoTy jsi tak hloupý autisto že ani nevíš co byl tvůj poslední výblitek kde jsi chtěl vytahovat hlavy z prdelí těm co si myslí že USA na nějaké válce vydělalo. Ty jsi tak hloupoučký autisto že si ani nepochopil na co callhouse reaguje a podsouváš něco co ani nezaznělo. Takže bych chtěl citovat tvojí zoufalou reakci vůči mě ale opačným směrem: "Takže si prosím vytáhni hlavu z p****e nebo přestaň diskutovat, dík."

11

Odpovědět

+Auto"Řekni jeden konflikt na kterým USA vydělalo a jak konkrétně... dík"

A já odpovídám:

I. První světová válka
II. Druhá světová válka

Předhodím pár drobků - > Marshallův plán.

20

Odpovědět

+callhouseA já souhlasím s tím, že na tom USA vydělalo. Samozřejmě je otázka, jestli by nevydělali víc, kdyby žádná válka neproběhla. Ale vydělala i díky vlastní iniciativě, konkrétně Marshallův plán byla vícestranně výhodná dohoda (že pro nás nebyla výhodná je věc druhá). Každopádně je tahle poznámka úplně mimo mísu, protože já reaguju na příspěvky výš, kde se tvrdí, že USA vyvolává války za účelem zisku, takže tohle není zrovna vhodný příklad...

12

Odpovědět

+Auto"If we see that Germany is winning the war, we ought to help Russia; and if that Russia is winning, we ought to help Germany, and in that way let them kill as many as possible. . . ."

Harry Truman
in U.S. Senate on June 5, 1941

Tolik k americké politice.

20

Odpovědět

+callhouseCo to má společnýho s tím o čem se bavíme? V té době probíhalo tažení německa na SSSR a USA strategicky chtělo oslabit každýho z těch dvou co nejvíc protože z jeho pohledu byli oba hrozbou :D normální strategický rozhodnutí :D ale vážně nechápu co to má společnýho s tím o čem se bavíme.

03

Odpovědět

Vypadá to že Štefan si chce spravit reputaci po tom videu jak Trumpovy lezl do análu a omlouval se mu za všechno

312