Ramy Youssef očekává bradavický dopis od ISISThe Late Show with Stephen Colbert

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
58 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:61
Počet zobrazení:3 143

Ramy Youssef je americký komik egyptského původu, který letos obdržel Zlatý glóbus za hlavní roli ve svém autorském seriálu Ramy o životě muslimského mileniála v New Jersey. Nedávno se vrátil s druhou sezónou tohoto seriálu a vy si nyní můžete připomenout Ramyho starší stand-up, se kterým se představil v talk show Stephena Colberta.

Poznámky:
Fox News – americký konzervativní zpravodajský kanál
zákaz vstupu muslimů do země – tzv. „muslim ban“, nařízení Donalda Trumpa z roku 2017, které zakazovalo obyvatelům některých převážně muslimských zemí přicestovat do USA, v pozdějších letech bylo toto nařízení několikrát upraveno nebo rozšířeno
vyoutovat se – slovo pochází z anglické fráze  „coming out“, znamená rodině, známým, veřejnosti apod. vyjevit pravdu o své sexuální orientaci

Přepis titulků

Vítejte zpět, dámy a pánové. Můj další host právě slaví svůj televizní debut. Přivítejte Ramyho Youssefa. Čau! Jmenuju se Ramy Youssef a jsem muslim. Jo… Jako… Jako ten ze zpráv. Viděli jste naši show?

Fox News nebo jiné zprávy, všechny jsou o nás. Chápu, že se lidé bojí. Fakt to chápu. Obzvlášť pokud žádného muslima neznáte. Když se někdy na zprávy dívám i já sám příliš dlouho… Říkám si: „Páni. Provedu snad i něco já?“ Mluví o tom, jako by to bylo nevyhnutelné. Mám pocit, že ať už udělám cokoliv, najednou mi bude třicet a dostanu bradavický dopis od ISIS. No jo…

Ne, ale fakt… Objeví se u mě doma vousatej týpek se sovou a řekne: „Jsi terorista, Ramy. Vždy jsi jím byl. Začínáme v září.“ A já bych na to řekl: „Super. A dostanu hůlku?“ Přidal bych se k ISIS, kdyby mi dali hůlku. Hůlka je o dost parádnější než demokracie. Není to skutečný. Už ani nevím, co je skutečný.

Souhlasím s Trumpem, když říká „fake news“. Všechny zprávy se zdají falešné, protože na mě žádná z nich nemá vliv. Na obrazovce vidím nějaké neštěstí a je mi z toho smutno, ale poté si žiju svůj den. A je v pohodě. Pamatuju si, když zakázali vstup muslimům do země. Byl jsem smutnej, mám rodinu v zahraničí. Chci je znovu vidět. Ale osobně…

jsem měl fakt suprovej den. Pamatuju si, že ten den mě obsadili do reklamy na Taco Bell. No a tak… No jo… Moderátor v televizi říká: „Tohle je strašlivý den pro všechny muslimy.“ A já na to: „No… Ne pro všechny muslimy.“ Byla tam taková tortilla ze smaženýho kuřete.

A měl jsem k tomu říct tuhle větu: „Tortilla ze smaženého kuřete, to je nemyslitelné.“ A pak mi napsala mamka: „Nevíme, jestli se tvůj strýc může vrátit do země.“ A já na to: „Páni, mami, to je šílený, ale… chceš vědět, co je nemyslitelné? Tato tortilla…“ Samozřejmě že s tím zákazem nesouhlasím. Samozřejmě že ne.

Ale problémem je, že souhlasím s každou třetí věcí, co Trump řekne. Je to jako podivnej test s výběrem odpovědí. Vypadal by takhle: „Mexičani znásilňují, muslimové musí pryč, vláda nefunguje, měla by dokázat víc.“ A já si říkám: „Jedna z odpovědí je správná. Jsou teda správně všechny?“ A pak říká věci, který jsou 100% pravda, i když se netýkají diskuze. Hillary by říkala: „Takhle zatočím s ISIS, takhle vytvořím pracovní místa.

Co ty, Donalde?“ A on na to: „Letiště LaGuardia je fakt špatný.“ A já na to: „No fakt je! Ty jo, Hillary o LaGuardii nemluvila celej rok! Je to lhářka, koukni se jí do mailu.“ A teď jsme tady. A pořád si myslím, že budeme v pohodě. Fakt věřím. Protože věřím v Boha. Jako božskýho Boha.

Ne v jógu. A vím, že je divný to říct nahlas. Náboženská komunita dokáže být šílená. Nesouhlasím se vším. Vyrůstal jsem ve městě, kde se mí kamarádi gayové báli vyoutovat před náboženskou komunitou. A teď žiju v L.A., kde jsem pobožnej člověk, co se bojí vyoutovat před komunitou gayů. A říct jim, co si myslím. Oni na to: „Ty jo, kámo, ty věříš v Boha?

To je tak teplý.“ Pro mě je Bůh prostě naděje, že život je něco víc, než co vidíme. Že i když se něco zdá nemožné, že je pořád naděje, že to bude v pohodě. Nesnažím se vám tady kázat, jen se snažím říct, ať se podrobíte islámu, protože v něm je pravda. A… Je to jediná cesta, jak se zachránit. Fakt, jedinej způsob. Věřte mi. Můžete ho vidět v nadcházející sezóně Mr.

Robot. To byl Ramy Youssef, za chvíli jsme zpátky. Překlad: elcharvatova www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Spojení ISIS a Harryho Pottera zavdává zajímavý nápad na fanfikci: Harry Potter a granát vzbouřenců...

14

Odpovědět

Dík za překlad.. úplně jsem nepochopil smysl toho překladu vyoutovat.. chápu že coming out jako vyjit na svetlo, ale vyoutovat beru jako opustit skupinu

Ještě mě zaujala ta část "like god God, not joga" co znělo jako "your God"

12

Odpovědět

Co je to prve video hore "neklikat" ?

Ma celkom vysoke hodnotenie. Rad by som ale vedel co je v tom videu :/

52

Odpovědět

Taky se bojím kliknout!

01

Odpovědět

Začne to nenápadně jako přednáška o reverzní psychologii. Pak ale moderátor odhalí, že tohle byl celý plán, tam měly ty lehce neohrabané videa o psychologii vést. Kdo se na tohle video podívá, posedne ho duch Sigmunda Freuda.

Proto na to video rozhodně neklikej.

23

Odpovědět

Snad poprvé nemohu s jistotou říct, jestli na konci mluvil sarkasticky, nebo ne. Kdyby skončil o pár vět dříve, tak ano. Ale další improvizovanou podporou "That is the only way ..." mi přišlo, že to nakonec myslí vážně a jen se to snaží jako vtip zahrát.

45

Odpovědět

Prislo mi to jako reakce, jak je v Koranu, ze kdyz veris v Boha (nejen Alaha) a jsi dobry, tak muzes do nebe.. kdyz ti nabidnout konvertovat a ty odmitnes, tak uz nesmis, pac si odmitl toho pravyho.. ale tezko rict

ten humor mi prisel zamereny prave na to, ze znel casto dvou znacne, takze te drzi v takovy Schrodingerovsky situaci :)

22

Odpovědět

Doporučuju dokoukat... O_o

11