Americká country scéna reaguje na útoky 11. záříThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:415
Počet zobrazení:7 839

I osoby kralující hitparádám mají co vzkázat teroristům. Přesvědčte se sami.

Přepis titulků

Překlad: SolamBee www.videacesky.cz Pokud posloucháte country, patrně už jste slyšeli skladbu, která momentálně vévodí žebříčkům. Nahrála ji skupina těch největších hvězd žánru a více nám o ní řekne Brian Scott. Teroristi nám jdou po krku, používat k tomu letadla. Ale Ameriku nezastavilo, když lidi umírali v New Yorku.

Wayne McMurtry je s několika platinovými deskami králem country a drahoušek z jihu, Tanya Bertram, kraluje hitparádám. Publiku se ale snaží sdělit něco vážného. Myslím, že jde o vyjádření názoru, který se tu už dlouho dral na povrch. Snažíme se říct teroristům, že bez ohledu na bolest, kterou New Yorku způsobí, my to zvládneme a překonáme. Tak jen do toho, Usámo... Vážně, klidně by z New Yorku mohl udělat jen hromádku suti s náma to nic extra neudělá.

Letadla, rakety atomové i běžné bomby, nám se stejně žije skvěle. Vzkazujeme mu: "Dobrej pokus, Usámo." "Ale možná bys to měl zkusit znova. Vyzývám tě." Vybombarduj New York! Ať obloha nad ním září jako na 4.

července! Pro nahrávání písně McMurtry a Bertram požádali o pomoc některé z největších hvězd country v USA. Výtěžek půjde na charitu. Pochopitelně miluju to poselství. A je pravda, že kdyby všichni v New Yorku umřeli, stmelilo by to celou zemi. Zásoba pitné vody je klíčem. Na rohu 5. a 9. ulice najdeš poklop. A odsud můžeš lehce rozšířit virus hemoragické horečky po celé vodní síti města.

Pomocí systému propojených stanic. Každý opravdový Američan musí tu písničku milovat. Měla by to být nová národní hymna. A měli by ji hrát neustále. Poselství písně silně rezonuje s lidmi jak doma v USA, tak v zámoří. Zabte všechny Židy a gaye. Nastává soudný den! Pro The Onion zpravodajství, Brian Scott.

Díky Briane. Je skvělé vidět, jak se lidé dokážou semknout pro dobrou věc.

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

zavolejte Doktora s Tardis ten Vám to vysvětlí

201

Odpovědět

3000 Američanů zemřelo 11. září 2001. Skoro 2 000 000 Afghánců a Iráčanů bylo zabito při invazi USA a následné okupaci. Desítky dalších lidí umírají každým dnem.

245

Odpovědět

Co najdu v komentářích pod The Onion parodií, člověk by něvěřil:
1. Nevěřte oficiálním zprávám věřte anonymním konspiračním teoriím na YouTube. Nebo ne?
2. píseň Fuck Yeah, America (K*rva jo, ameriko)
3.Stížnost na problikávání volného místa u titulků...
PS: Děkuji překladatelům, za otitulkování :)

215

Odpovědět

Nelíbí se mi jak titulky skončí a začnou nové. Takové to probliknutí. Nebylo by lepší konec titulků posunout trochu dále, aby navazovaly přímo na ty následující? Jinak Onion zprávy mám rád. Díky za ně.

208

Odpovědět

Ani náhodou! Naopak, ta pauza mezi nimi by mohla být trochu delší. Vždy se snažím té pauzy využít k vypnutí reklamy, protože když jsou tam titulky, tak to nejde. Bohužel málokdy to stihnu, takže musím pozastavit video - vypnout titulky - zmáčknout křížek v rohu reklamy - zapnout titulky - pustit video. Je to tak otravné :(

201

Odpovědět

+Lucky StrikePotřebuješ adblocker ;-)

191

Odpovědět

Tak to je masakr, moralisté museli být z téhle country pecky na větvi. ´:D

191

Odpovědět

Vím že je to satira, ale vážně se ještě najde někdo kdo věří oficiální verzi?

1863

Odpovědět

Bohužel, lidí kteří odmítají používat vlastní mozek a řídí se tím co jim nabulíkují ostatní je ještě pořád většina.

1851

Odpovědět

+dajmi5Zato věřit každé stupidní konspirační teorii, kterou jim nabulíkují pochybná videa na YouTube a kterých se vyrojí u každé větší události jako hub po dešti, je znak inteligence... Čímž netvrdím, že na jedenáctém září bylo všechno v pořádku, ale ty konspirace okolo toho jsou z velké části značně absurdní.
Teď ještě někdo vytáhněte přistání na Měsíci, ať se můžu zasmát.

2119

Odpovědět

+dajmi5Moment, takže jestli to chápu dobře, měli bychom přestat odmítat používat vlastní mozek a řídit se tím, co nám nabulíkují ostatní, a začít používat vlastní mozek a řídit se tím, co nám nabulíkuje skupina lidí jako ty.

To zní smysluplně... Počkat...

1812

Odpovědět

+dajmi5Bacha, za chvíli vás místní konspirátoři označí jejich oblíbeným slovem - ovce.

1810

Odpovědět

+dajmi5Připomnělo mi to jednu přednášku, co jsem absolvoval v rámci školy. Mluvil tam chlápek o událostech atentátu v Bostonu, nastínil taky nějakou konspirační teorii, dokonce i uváděl docela uvěřitelný informace.

Ale z čeho se mi dělalo špatně byl fakt, že se zase oháněl tím, že máme používat vlastní rozum a nežrat všechno, co nám podstrčí pod nos, ale celou přednášku nedělal nic jinýho, než že se nám snažil místo oficiálního stanoviska vnutit názor svůj...

Čím se liší tyhle konspirační teorie od oficiálních verzí, když obě dvě pouze říkají "nevěřte té druhé verzi, je to blbost, věřte té naší"?

186

Odpovědět

+dajmi5Liger: No jasně, každý kdo nevěří tomu co mu řeknou média je konspirační teoretik a taky každý kdo se účastní demonstrace proti cigánům je hrozný extrémista, radikál a nácek...

1810

Odpovědět

+dajmi5Jo a mimochodem, nevěnují se tomu jen nějaká "pochybná videa na youtube" ale i řada dokumentů včetně Zeigestu.

1824

Odpovědět

+dajmi5Chandler Bing: V žádném případě netvrdím, že informace od médií nemáme brát s rezervou a bezmezně jim věřit. Ale jak výše zmínil Mate00, většina konspirátorů dělá přesně tohle, s tím rozdílem, že nevěří oficiální, ale konspirační teorii. Je třeba si zachovat kritické myšlení a to na obou stranách barikády. Já si vyslechnu oba tábory a pak si udělám obrázek sám vlastním rozumem. A tady mi rozum říká, že většina těch teorií je postavená na hlavu. Samy tvrdí, že oficiální teorie má trhliny, ale ony samy jsou spíš osamělé ostrůvky v jedné velké trhlině a aby fungovaly, tak k tomu potřebují další a další konspirace a zapojení neskutečně obrovského množství lidí, kteří by nikdy nesměli nic prozradit.

192

Odpovědět

+dajmi5Já třeba nevěřim ani oficiální verzi ani konspiračním teoriím. Tu první stvořili lidi, kteří informace utajují často a navíc událostí z 11. září zneužili ve formě Patriot Actu apod. Druhá možnost zase pochází od dementů, co na všem hledají spiknutí, jsou za každou cenu antiamerický, za všechno podle nich můžetouha po ropě atd. atd. atd.

211

Odpovědět

+dajmi5Jo a dokumenty... no tak když to říkají v dokumentu a ne na YouTube, tak to bude určitě pravda.

193

Odpovědět

+dajmi5Však já tě nechce přesvědčit ať bezmezně věříš konspiračním teoriím. Ale pokud sis o tomhle něco zjišťoval tak sám musíš vidět že je tam spousta přinejmenším zvláštních věcí. Pro mě je stěžejní to jak se budovy zřítilo a taky to že se vůbec zřítily, protože byli postaveny tak aby vydržely i několik takových nárazů.

Pravda je že jsou tyhle videa mnohdy dělané hrozně jednostraně až zaujatě, ale dělají jen to samé co média, kde ti k reportážím pouštějí dojemnou hudbu atd. snaží se takhle ovlivňovat lidi.

Úplnou pravdu o téhle události ví dost možná jen několik lidí na celém světě, já jsem si ale jistý že určitě neproběhla tak jak říká oficiální verze.

204

Odpovědět

+dajmi5A tohle je problém s lidma jako ty Bingu. Ste si jistý, to je pak těžká nějaká dikuze.

187

Odpovědět

+dajmi5Tak něčím do diskuze přispěj ať na to můžu reagovat. To že jsem si něčím jistý neznamená že nemůžeme diskutovat, klidně si tvůj názor poslechnu.

200

Odpovědět

+dajmi5Tak já přispěju například takto - konspirační verze pracují s videem, kde vystupuje Frank de Martini, MANAGER WTC, které bylo natočeno PŘED útoky.
Kde tvrdí, že bylo navrženo na náraz boingu 707 a že VĚŘÍ, že by vydrželo více takovýchto nárazů (byl to odkument o WTC). Otázka je, do jaké míry se opíral o faktické výpočty a do jaké míry jen tak mluvil z vlatsní hlavy, jak to spousta lidí rádo dělá.

Oproti tomu Leslie E. Robertson, což byl jeden z KONSTRUKČNÍCH INŽENÝRŮ WTC se PO ÚTOCÍCH vyjadřoval v tom smyslu, že na nic takového navrženo nebylo. Byly jen dělány jakési propočty, co by se stalo (nikoliv, že z toho vycházel samotný návrh) a při těch se uvažovalo s nízko a pomalu letícím letadlem bez paliva (letadlo přistávající v New Yorku, tedy s malým množstvím paliva, ztracené v mlze).

Je tady opravdu velký rozdíl oproti pomalu letícímu letadlu v mlze bez paliva a přímému útoku ve vysoké rychlosti s velkým množstvím paliva.

Jedna budova spadla po 63min druhá po 102min, takže nárazy vydržely, rozhodující byl právě požár.

Tady si mnoho lidí, kteří věří těmto "faktům" které jim jsou podsouvány neuvědomuje, že tenkrát nebyly k dispozici ani počítače. Jak chcete navrhnout mrakodrap na náraz více boingů bez počítače?Dneska máme velmi náročné výpčoetní a simulační metody, ale stejně to jsou jen jakési matematické modely, tenkrát se tím nikdo ani nezabýval, prtoože do budov moc boingů nenaráží, stěží očekávat, že by k tomu byly vydány normy, předpisy apod. byla to prostě jedna velká neznámá. Takže tyt vrzení, že to bylo navrženo tak a tak jsou dost přiražené za vlasy (navíc i zmanipulované, jak sjem doložil).

Na závěr jen dodám, že Titanik byl taky navržen jako nepotopitelný. Tak asi tak :)

203

Odpovědět

+dajmi5samozřejmě nevěřím každé konspiraci ale v tomhle případě je řada nejasností, thermit v prachu po celém manhattnu, zřícení volným pádem, fakt že nikdy nebyly nalezeny černé skříňky ale byl nalezen neporušený pas jednoho z "únosců" a vůbec fakt že člověk který měl problém s pilotováním obyčejného malého letadla byl schopný pilotovat obrovské dopravní letadlo nebo například dodnes nevysvětlené zřícení WTC 7.

203

Odpovědět

+dajmi5Navíc pro organizaci typu CIA není problém zaplatit vypuštění "konspiračních teorii" které jsou schválně přehnané a nepravdivé s cílem diskreditovat všechny ostatní.

193

Odpovědět

+dajmi5+ to že nikdo nepromluvil je celkem logické, říká se tomu pud sebezáchovy kolik insiderů promluvilo například o vraždě JFK ?

193

Odpovědět

+dajmi5Kdyby ta budova měla padat volným pádem, tak by tady muselo být vákuum, což samozřejmě není, navíc překonávala odpor konstrukce, takže maximálně můžeme říct, že se to tomu času blížilo, ovšem teď nechci hledat ty údaje, protože každý uvádí něco jiného.

Ale stačí se zamyslet - v případě řízené demolice se prostě odpálí několik pater a následně se budova nechá zhroutit "vlastní vahou". Když dojde ke kolapsu nosníků a propadnutí se stropu, tak může taky nastat obdobný proces, kdy se budova taky drtí vlastní vahou - je tedy tak zarážející, že ty časy jsou relativně podobné?

Každý, kdo to opravdu sleduje a ne jen pouze dokumenty na youtube, tak ví, že ta studie, která dokazovala přítomnost termitu je zfušovaná a dost odborníků se postavilo proti ní, navíc to dokázala i nezávislá studie, ve skutečnosti šlo o pouhou barvu, kterou byly natřeny nosníky, jejíž šupinky si někdo vyložil za šupinky termitu.

A dodnes nevysvětlen zřícení WTC 7? Zadejte do google WTC7 Wald a vyjede vám přednáška Ing. Walda z Pražské ČVUT, předního odborníka na návrh proti požáru v Čr, který rozebírá následky požáru. Takže ty řeči, že to nikdy nemohlo požárem spadnout, že to musí být člověk úplně blbej, když tomu věří a je to jen hloupá ovce asi nebudou tak horké, když jsou o tom přesvědčeni i naši přední odborníci.

Mimochodem víte, že tu oficiální verzi vedl Ing. Bažant, rodák z Čech a jeden z celosvětově uznávaných vědců v oboru? Doporučuji porovnat jeho zkušenosti/odbornost třeba s takovým Richardem Gagem, aby vám došlo, jaký je Gage oproti němu břídil.

203

Odpovědět

Jestli tohle nebude americká hymna, tak už jedině tohle http://www.youtube.com/watch?v=IhnUgAaea4M

181

Odpovědět