Al-Káida útočí fotkou roztomilého selátkaThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:822
Počet zobrazení:9 390

Fotka neuvěřitelně roztomilého selátka byla přeposlána milionům lidem, ještě než zkolabovaly veškeré servery. Jde o promyšlený teroristický útok.

Přepis titulků

Vítejte u zpravodajsví stanice The Onion. Říkáme vám, co chceme, abyste věděli. Dnes se pochopitelně zaměříme na zničující kybernetický útok Al-Káidy. Ta před několika hodinami poslala americké veřejnosti tuto fotku selátka v holinkách. Tím spolehlivě ochromila celou síť, jak miliony lidí posílali obrázek přátelům, vyvěsili jej na Facebook, nebo Twitter. To vyvolalo odezvu milionů komentářů, jako: "Jedno chci!"

nebo "K zulíbání!". Policie ve stovkách měst bojuje o nastolení pořádku. Selhání Internetu přináší chaos. Dochází k výpadkům semaforů, bankomatů, nemocničních databází a stovek dalších služeb. Situaci nám pomohou přiblížit generál Theodor Cotti z Pentagonu a Todd Grant z Bílého domu Děkujeme, že jste si na nás udělali čas. Pane Grante, dostalo se vládním orgánům nějakého varování před útokem?

Bohužel ne, Brooke. Poprvé jsem se o útoku dozvěděl dnes v 16:51, když člen Rady národní bezpečnosti vrazil do mé kanceláře s notebookem a slovy: "Propáníčka, tohle musíš vidět. Je to rozkošné." Generále Cotti, jak mohla Al-Káida zorganizovat útok takového rozsahu? Informace naznačují, že počáteční úder byl směřován na slabinu v naší kybernetické obraně, pětačtyřicetiletou ženu v domácnosti, Maryanne Halberstroff z Jacksonville, stát Florida.

Ta je známá každodenním rozesláním až dvanácti řetězových emailů a čtyřiceti komentáři o Farmville během dne. - Perfektní cíl. - Přesně. Během několika minut po obdržení selátka od Al-Káidy, fotku přeposlala více než 2000 lidí. Včetně skupiny chovatelů tropických rybek na Yahoo a účastníkům jedné třídní schůzky před šesti lety.

Díky Bohu, že to sele nemá klobouček. Následky mohly být mnohem horší. A jak se k útoku staví prezident Obama? Jako prvotní obranu nařídil Pentagonu vyrobit skript, který při kliknutí na sele automaticky načte fotku nahé postarší ženy. Bohužel mnoho lidé nenapadlo nic lepšího, než to přeposlat známým jako vtip. V konečném důsledku se obrázek nahé důchodkyně šířil sedmkrát rychleji než sele. Al-Káida před několika hodinami potvrdila autorství útoku ve videu vysílaném Al-Džazírou.

Podívejme se na něj. Věděli jsme, že sele v holinkách, srazí Ameriku na kolena. Nepřátelé Islámu jsou slaboši, kteří se nemohou ubránit kliknutí na tak rozkošný obrázek. Teď zakusíte naši sílu! Generále Cotii, máme tušení, jaký útok můžeme očekávat příště?

Nejnovější satelitní snímky ústředí Al-Káidy ukazují, že shromažďují koťata, mimina, kostýmy z Hvězdných válek a dokonce i pandy. Už teď by možná mohli vytvořit video s potenciálem permanentního ochromení USA. Děsivé. Grante, generále Cotii, oběma vám moc děkuji. Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (38)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nerozjedou se mi titulky,co stím?děkuju :)

190

Odpovědět

To je dokonalá recese :D

220

Odpovědět

MatysekKabrhel: :D:D rofl, ty jsi ten důvod proč "I don't wAnt to liVe on this planet anyMORE" :D:D

191

Odpovědět

:D Jeste ze nemelo klouboucek. A jak to berou uplne vazne jako kdyby to byly fakt zpravy to se jim povedlo je to autenticky :D

250

Odpovědět

všechno naprosto přesné, moderátorka, hosté, střihy zpravodajství -dokonalá parodie.
Díky.

221

Odpovědět

to MatysekKabrhel: not sure if troll or...

191

Odpovědět

Tohle hodně pobavilo :D

200

Odpovědět

Kouzelné... Jak ta zpráva, tak prase v holinách. Největší ironií je, že kdyby se Al-Kajda opravdu hodně snažila, tak by jí to i vyšlo.

230

Odpovědět

Mr.Pein: Jestli máš AdBlock, tak ho vypni. ;)

180

Odpovědět

Prosím vás mám dotaz,může mě někdo pomoct?mám problém s přehráváním videí..jelikož se mě vůbec nezobrazí..nevíte čím to je?? a nejnovější adobe flash mám nainstalovaný...

180

Odpovědět

to je as neuveritelne co se v tomhle svete deje v techto dnech ,jako je mi jasni ze oni ti muslimy nemaji a nejedi praseta a je to jejich posvatny zvire co jsem cetl ,ale pouzivat to jako utok ti americani jsou fakt hloupi ze nalitli me osobne bi nejake prase nerozchodilo moc protozeo jsem to videl tisickrat u babicky

takze good i dont wont to life on this planet anywhere

1933

Odpovědět

oproti ostatnim videum od nich celkem propad, ale porad se libilo

188

Odpovědět

Geniální.

181

Odpovědět

I přesto, že The Onion dělá jen fejkové zprávy jsou i tak lepší a důvěryhodnější než zprávy TV nova.

201

Odpovědět

opět nezklamali.

191

Další