Diskuze o památníku obětem 11. záříThe Onion

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 41
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:831
Počet zobrazení:9 337

Další video od americké skupiny The Onion. Tentokrát proběhne opravdu zajímavá diskuze s mluvčím Al-Káidy ohledně připravovaného pomníku na místě věží Světového obchodního centra.

Přepis titulků

Po několikaletém zpoždění konečně začala stavba 540 m vysoké Věže svobody, která má stát na místě věží Světového obchodního centra. Dnes zde máme dva největší kritiky projektu. Becky Draeger, mluvčí organizace Obnova jižního Manhattanu. A Omar Al-Farouq, zástupce teroristické organizace Al-Káida. Zdá se, že oba dva chcete, aby se dostavělo co nejdříve. Proč zastáváte tento názor?

Jenom položení základů trvá již pět let. Myslím, že to hovoří za vše. Potřebujeme místo, kde můžeme truchlit za oběti tragédie z 11. září. Ano, důležité je, aby stavba pokračovala rychle a my měli vysokou věž viditelnou z velké dálky. Jste oba spokojeni s návrhem budovy? Je v pořádku. Jsem rád, že je metro i městská hromadná doprava přímo napojena na věž.

Myslím, že to bude velmi užitečné. - Ano, to je velmi výhodné. - Velká věž se špicí... rozhodně dává mnoho možností. Naše společnost navrhla vlastní plán, ve kterém bychom vystavili fotky všech zesnulých. Ale vaše budova je špatně viditelná za špatného a oblačného počasí. My chceme více barviček.

Mělo by to místo být vůbec využito komerčně? Je na čase dokončit stavbu, ať už bude sloužit k jakémukoli účelu. Souhlasím, a obchodování je navíc velmi důležité. Toto místo se hodí pro shromažďování mnoha lidí. - Pro hodně a hodně lidí. - Pro všechny možné lidi. - Pro starší lidi... - Mladší lidi... Pro lidi na kolečkovém křesle, kteří se nedokáží pohybovat moc rychle.

A prezident by si možná měl pořídit kancelář v nejvyšších patrech budovy. Chceme tam důležité lidi, takže jim vzkazuji: "Postavte to, jděte tam a počkejte." Potřebujeme místo, kde by všichni lidé mohli projevit svoji úctu a připomenout si, co jsme ztratili. Naším cílem je pokračovat ve vytváření míst, kde lidé mohou truchlit a oplakávat své nejbližší. Rád bych vám oběma poděkoval za váš čas.

A nyní budeme diskutovat o červích farmách.

Komentáře (46)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

hodně kontroverzní ale bomba!!!!! nemá chybu :D

180

Odpovědět

to martin:
Protože američané jsou tlustí a tak 5 000 amíků vydá za minimálně 1 000 000 lidí z ostatních zemí mimo USA/evropu :-D

180

Odpovědět

Onion jsou skvělí. Ta největší satira a ironie jaká je vůbec možná ve skvělých kulisách. Bohužel to není pro každého, smutnější je, když to někdo nechápe. Mimochodem něco pro moralisty proč je 5000 mrtvých američanů větší tragédie, než 120 000 mrtvých lidí na Cejlonu, nebo desetitisíce na Filipínách ?

180

Odpovědět

Docela ubohý nemyslíte .. potom co se tam stalo .. kolik lidí tam umřelo ... demenc*

1943

Odpovědět

to lenka : když ti to nepřijde vtipný tak sem nic nepiš .takové jako ty tu nepotřebujem

184

Odpovědět

naším cílem je vytvářet další místa kde mohou lidé truchlit, to mě dostalo :D

220

Odpovědět

We wanted more colors :D
a ten obrázek :D ...já se pos*** :D
Velká věž dává mnoho možností :D Bóóóóže :D

190

Odpovědět

.. and wait. :-D

190

Odpovědět

Úžasné. Myslím, že se toto video nemůže líbit jen trotlům bez humoru :D.

184

Odpovědět

Jáj prej postavte, běžte tam a počkejte:-D:-D

190

Odpovědět

aaime: třeba to Lenka myslí taky ironicky :-D ale spíš nepobrala moc smyslu pro humor :-D

180

Odpovědět

Lenka: Ano, slečno, opravdu si všichni myslíme, že je to pravda, že to není legrace...
mimochodem, můj komentář byl myšlen ironicky, píšu to jen proto, protože vidím, že tomu nerozumíš :)

180

Odpovědět

Mně to teda vůbec nepříde nijak vtipný. Spíš se směju vám, jak naivně věříte, tomu co ''řekli'' co se stalo. Fakt si myslíte, že by takle ''nenápadně'' mluvil ten mluvčí Al-kajdy o tom, aby v nejvyšších patrech byl prezident?.. A ještě k tomu ten trapnej jejich návrh:D

1845

Odpovědět

Jako bomba, ta ironie čpící z každého slova bylo dokonalá :D Díky za překlad

180

Odpovědět

najviac odnich sa mi paci nascar :-D

Ale ktomuto americania si zato mozu samy, ked si to samy aj nezhodili je to ich chyba.

188

Další