Expertka na výchovu dětí radí rodičůmThe Onion

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 41
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:283
Počet zobrazení:9 608

V dnešním segmentu The Onion se dostane ke slovu expertka na výchovu dětí Rebecca McAllumová. Autorka knihy o výchově dává rodičům cenné rady, jak správně vychovat děti k poslušnosti. Využili byste některé rady expertky k výchově svých ratolestí i vy?

Přepis titulků

Dnes se podíváme na podivné zařízení, které Číňani používájí místo vidličky. Ale nejprve nám expertka na rodičovství Rebecca McAllumová poradí jak na to. - Dobré ráno, všichni. - Dobré ráno, Rebecco. Rebecca má populární blog o rodičovství zvaný Mámina magie. Přesně tak. Je o každodenních rozhodnutích, které mohou děti hodně ovlivnit.

Váš blog čtu často a chci se na něco zeptat. Kdo si sakra myslíte, že jste, abyste mi říkala, jak vychovávat mé děti? Víte, mám titul z výchovy malých dětí. Nejvíc mě však vzdělala výchova mých tří krásných dětí. Dobře, tak se na to vrhneme, ať to máme za sebou. Prý máte skvělé tipy, jak donutit děti plnit povinnosti. To mám.

Za každý splněný úkol děti odměňte deseti minutami televize navíc. Zjistila jsem, že se těší, až budou doma pomáhat. Skvělá rada od někoho, kdo nezná moje děti. Nebo moje. Rebecco, jak se tak dívám na váš samolibý obličej, vím, že máte plno rad pro naše diváky, kteří by bez vašich rad své děti nevychovali správně. Přesně tak, Tracy.

Jednou z největších frustrací je pro rodiče hluk. No jasně. Pokud jsou vaše děti hlučné a dovádí, je dobré v domě vytvořit tiché zóny, aby vaše děti věděly, že se mají uklidnit. Tiché zóny? Miliardáři s obřími domy a spoustou místností, poslouchejte. Tohle mi přijde obzvlášť neuvěřitelné.

Většina rodičů si hledí svého, ale vy jste přišla s knihou o tom, jak mají žít své životy. Jen mám s mými dětmi opravdové spojení. Pokud matka dokáže vytvořit silné spojení s dětmi, prakticky se vychovají samy. Dobře, Rebecco, další blbost, se kterou jste se s námi rozhodla podělit. Píšu o tom ve své knize a opravdu je nutné vyvíjet úsilí. Rodiče by se s dětmi měli učit druhý jazyk.

S mou dcerou Hazel se učíme francouzsky. Vsadím se, že matky, co se teď dívají, si říkají: "Jdi do hajzlu!" To slýchávám pořád. Doba, kdy si děti osvojují jazykové dovednosti, je... Jo, vyhrála jste, ale hádejte, na co jsem si vzpomněl. Nejste můj šéf. A teď, když nás na minutu nebudete ukecávat, máme pro všemocnou Rebeccu pár otázek od samotných rodičů.

Ahoj, chtěla bych vědět, jestli už jste byla v situaci, kdy jste nevěděla, co si počít, nebo jste tak zasraně dokonalá? Nechte to hrát dál, ať nemůže odpovědět. Zdravím, Rebecco. Chci se zeptat, jak moc tě tvé děti nenávidí. Trochu, nebo hodně? Skvělá otázka.

Když jste tak chytrá, co kdybyste nám řekla, jak lépe uvádět tenhle pořad, ještě než odejdete? - Do toho bych vám neměla mluvit. - Ne, zkuste to. Tak dobře. Dělat moderátora je podobné jako být mámou. Musíte navodit vtipné situace... Panebože, ona vážně odpověděla. Překlad: navrus www.videacesky.cz

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Vážně sem nikdo nenapsal MCBP ? :-D to se dost divím :-D

00

Odpovědět

kde ty vidíš milfku?

00

Odpovědět

V dnešní době je spíš užitečnější dávat 10 minut hraní počítače navíc přiznejme si že pokud dítě nemá konzoli tak ho televize už moc nezajímá. Jinak nevím proč ale podle mě je ta ženská až moc nafoukaná za každou cenu si myslí že její způsob je nejlepší a lidem ho nabízí jako jediný správný, ale pokud je to hraná skeč tak je to dobře udělané.

112

Odpovědět

je to něco na způsob snídaně s Novou, nebo rády ptáka loskutáka apod... prostě ti tam hoděj rozhovory s nějakými "odborníky". Tohle je naprosto úžasné, protože to jasně ukazuje, co si právě o těhle lidech myslíme.

42

Odpovědět

Wow ta moderátorka,jak to dělala s tou rukou...... chci její telefonní číslo protože mám pro ní brigádu :D

152

Odpovědět

Ani bych neřekl, že je to od Cibulových zpráv. Tohle mi přijde spíše jako dobrý skeč, ne však Cibulkova satira, jelikož zde sice zachovávají kamennou tvář, ale ty dialogy jsou... nepřesvědčivé (asi víte, co mám na mysli, ne? Zatím měla drtivá většina od Cibulačky serioznost i v textu, kdy člověku došlo, že je to úplná chujovina až když se nad tím víc zamyslel...)
Takže jakožto vtipný skeč to bylo (velmi) povedené, ale nebylo to klasicky Cibulové...
:-)

321

Odpovědět

Umíš přeložit onion do češtiny? Seš dobrej angličtinář :)

416

Odpovědět

Rebecca bude určitě křestanka protože ti mají jen svůj názor a ostatní jsou špatně i když se křestanství snaží říct jak moc je tolerantní

1238

Odpovědět

Lavičiarka :)

132

Odpovědět

Koukam že byste si s Rebeccou asi rozumněli, vypada to že mas taky doktorat z psychologie a tak vubec znalosti lidských duší ;)

262

Odpovědět

+Netolerantni krestanUžij si sex po svatbě

313

Odpovědět

+MorceUzij si namozenou pravacku :)

112

Odpovědět

+Netolerantní krestanDěkuji užiju nejsem vázán nějakou knihou která zakazuje sebeukájení ;)

35

Odpovědět

Tvl kdybi to nebyl the onion tak by jsem rek ze koukam na normlani porad na jakekoliv tv. Dneska kazdej kdo zhubne 5 kilo uz je vyzivovy expert a kdo vychova 2 deti je zarucene ten nejlepsi kdo o tom neco vi. Nevim kolik z Vas si to pamatuje ale hned jak se narodilo dite manzelum Paroubkovym tak mlada pani (pripominam bylo to jeji prvni dite) hned napsala knihu jak na to.... a tenk konec fakt dobrej :)

330

Odpovědět

Pořádná facka je víc než tisíc slov. Dodnes jsem vděčný našemu učitelskému sboru na ZŠ za jeho výchovné metody. A to jsme se jednoho chemikáře báli tak, že se z něj někteří občas doslova pomočili strachy. Dnes bych si sním bez problémů zašel na pivo.

913

Odpovědět

Jsem myslel, že z videa je jasné, o dětech jaké věkové kategorii je řeč... očividně ne. "Pořádná facka je víc než tisíc slov" řekl někdo, kdo očividně dítě ani nehlídal, natož vychoval. Takoví, co mají podobné výchovné kecy, aniž by věděli, co to obnáší, jsou víc na facku než ta ženská ve videu :)

510

Odpovědět

kdyby na mně šáhnul učitel tak to řeknu a vyrazili by ho !

523

Odpovědět

+NatshaTím že jsi práskač, co nedokáže ustát ani plně zaslouženou facku bych se moc nechlubil. I jako děti jsme chápali, jaké bude mít naše jednání následky a riziko jsme podstupovali zcela dobrovolně.
Nemluvě o tom, že rodiče by chtěli vědět proč dotyčný vypohlavkováno dostal a zcela oprávněně by stáli na straně učitele a potrestali by ratolest ještě víc.
Pokud jedinec cítil křivdu, vždy se mohl učiteli pomstít sám odmontováním ventilků kola či zneuctěním jeho auta.
Samozřejmě, někteří jedinci s dívčí náturou si stěžovali, nicméně i jejich spolužáci jim to pak dávali pěkně "sežrat".

164

Odpovědět

+PatejlTakhle to fungovalo, ale bohužel dnešní mládež si myslí opak, že se na něj nesmí šáhnout. Ovšem pokud něco provede, tak je to naprosto v pořádku ;) Zkrátka jiná doba, jestli lepší nebo horší je jiná otázka.

30

Odpovědět

+:)Ne i když někdo ve škole něco provede učitel se nesmí žáka ani dotknout ! to by byla šikana !

17

Odpovědět

+:)Na zaslouženou facku od učitele existuje jediná správná reakce. Že se do té třídy vrátí s načervenalou tlamou dva. Dítě překročilo hranice a dostalo trest. Učitel jej nemá právo mlátit – a dostal zpět přesně to, co si zasloužil. Ani jeden to pak nehlásil výše – protože oba by měli problémy. A přátelé, tento příběh je skutečný. Práskač jedině v té rovině, že mu ji práskne zpátky.

10

Odpovědět

+Patejlučitel nesmí používat tělesné tresty může jít za to i do vězení ! !!!! pokud by na mě jen učitel šáhnul hned by ho vyrazili ze školy má učit a ne týrat své žáky !!! ty to asi nemáš v hlavě vpořádku když si myslíš že tohle je normální !!!! JE TO ZAKÁZANÉ CHÁPEŠ TO !!!!

012

Odpovědět

+NatshaNo koukám, že Tobě by v mládí taky nějakej pohlavek prospěl.

101

Odpovědět

+witty1zbláznil ses !!!!!

04

Odpovědět

+PatejlUvědomte si, že jsou i učitelé (a v každé škole je aspoň jeden), kteří učí protože mají rádi nad někým pocit moci a skutečně děcka šikanují. Dejte globálně učitelům pravomoc používat tělesné tresty a máte na triku několik zničených dětí, kteří se následků kolikrát ani v dospělosti nezbaví.

30

Odpovědět

+PatejlSouhlasím s tím dát trest. Ale ne fyzický.
Naopak je dobře, že by se Natsha nebála ozvat. To by si pak ten učitel mohl to dítě mlátit jak by chtěl.
Jinak co se týče školy, neumím si představit že bych respektovala někoho, kdo by mě bil.

00

Odpovědět

+MyšNo, fyzické tresty od učitelů i rodičů byly běžné ještě takových 40 let zpátky. A odvážím se tvrdit, že děti respektovali svoje rodiče i učitele mnohem víc než dnes.
Jinak náš ročník si vážil a respektoval jen ty učitele, co občas se nebáli k bití uchýlit. Panovala u nich vysoká kázeň, ke které většinou stačilo jen pár exemplárních trestů začátkem roku.
Zbytek sboru byl chápán jako slaboši a někteří jedinci je bez skropulí šikanovali.

Jinak jaký jiný trest než fyzický je účinný? Když dítě např kamenuje kotě, tak mu dát na týden zaracha, či mu zakázat pc, je trest k smíchu, ze kterého si nikdo nic nedělá.

30

Odpovědět

+PatejlTo u nas na vychode boli bezne este celkom nedavno. Od triedneho som dostal facana este v roku 2006 to som mal par tyzdnov pred maturitou. Ako ano, ucitelia si u nas sice uz v 90tych rokov stazovali, ze "v dnesnej dobe" sa staci na ziaka skaredo pozriet a uz mam na krku faganovych rodicov ci dokonca policiu ale ked prislo na lamanie chleba kazdy druhy nemal problem rozdavat facky, sticovat, hadzat kluce a pod. bez akychkolvek nasledkov.

10

Odpovědět

PRVNÍ JAKO VŽDY ! PROSTĚ JSEM NEJLEPŠÍ:-*

530

Odpovědět

Tvůj komentář mě pobavil víc jak celé video. Jedno z nejhorších videí od The Onion, co jsem viděl.

329

Odpovědět

+RebellczNení dobré.

09