Vzdělávací systém znevýhodňuje znuděné studentyThe Onion

Thumbnail play icon

Video není vhodné pro děti a mladistvé.

Přidat do sledovaných sérií 41
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:168
Počet zobrazení:9 878

V dnešní diskuzi experti diskutují o tom, jak se vzdělávací systém stará o studenty, které absolutně nic nezajímá. Co způsobuje tento problém na školách a existuje vůbec nějaké efektivní řešení?

Přepis titulků

Přeložil: navrus www.videacesky.cz Jsem Michael Koe a hlásím se místo Clifforda Banese, který bojuje se svou nemesis na opuštěné věži. Nová studie Ministerstva školství prokázala, že žáci, kteří považují školu za ztrátu času, mají horší výsledky testů než jejich vrstevníci. Jsou tyto testy zaujaté proti studentům, kterým je všechno u prdele? Samozřejmě, je to vůči nim nefér a jsou v nevýhodě.

Studenti, kteří nejeví o test zájem a nedočtou otázku, mají o 89 % nižší šanci odpovědět správně. Problém bude nejspíš v otázce. Máte pravdu. Výzkumy ukazují, že studenti, kteří náhodně kroužkují odpovědi, aby vytvořili obrázek, mají horší výsledky než ostatní. Jak se pak tito studenti mohou někam posouvat? To je pravda.

Vše je proti dětem, kterým se ulomí špička tužky a necítí se na to, aby se zvedly a ořezaly si ji. A tak si radši po zbytek hodiny koušou nehty. Měli bychom je zkoušet z toho, co umí, a ne z toho, co chceme, aby uměly. Tohle není jen o testech, ale o systému jako celku. Školy by měly studentům, které škola nezajímá, věnovat pozornost. Přesně tak . A v učebnicích chybí vzory, ke kterým by vzhlíželi.

Čtou jen o motivovaných lidech, jako jsou George Washington a Frederick Douglas. A co všechny ty historické osobnosti, kterým bylo všechno u prdele? Ano, dobrý postřeh. Nikdy neuslyšíte o Thomasu Coulidgeovi, který se celá léta poflakoval kolem Bílého domu, než zemřel na otravu alkoholem. Jde tu o mnohem větší problém, kterým je sociální stigma proti sebestředným lemplům v naší zemi.

Ty děti kvůli tomu trpí. Úkolem školy je připravit děti na realitu a ta je taková, že lidem je všechno u prdele. To je pravda. Firmy založily speciální programy pro studenty, kterým je všechno u prdele.. Kinkos už to dělá věčnost. Najímají tisíce studentů. Je dobře, že tyhle děti zaměstnají.

Mně samotnému bylo jako studentovi taky všechno jedno. - Opravdu? - Co se změnilo? Naštěstí jsem měl učitele, který mi řekl, že mám zájem jen předstírat. Bez něj bych dnes nebyl tak úspěšný expert, jakým jsem. Kritici tvrdí, že normalizované testy jsou... Kdo to hodil? - Kdo to hodil, Nancy?

- Nejsem práskač! Stephanie byla zavražděna v Afghánistánu.

Komentáře (22)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

V škole je veľa predmetov, rôzneho druhu, takže si nemyslím, že žiakov nudí úplne všetko. Tí žiaci, ktorí predstierajú záujem, ako hovorí ten v tej žltej kravate, tak podľa mňa sú to väčšinov absolútni bifľoši, jednotkári, pretože už z princípu je dosť ťažko uveriteľné, že človeka zaujíma úplne všetko a na jednotku. Potom je zrejmé, že sa nájdu "znudení" žiaci, pretože vyhovieť každému sa nedá - to učí škola a tak to je aj v živote ;)

04

Odpovědět

Zasmál bych se víc, kdyby mi to tak nepřipomínalo naše sluníčkáře. :D

1425

Odpovědět

tahni zpatky na sezanm trotle.
tady jsou normalni lidi

105

Odpovědět

+qwedKdyž odejdu, tak už jich tu moc nezbyde. ;) :D

33

Odpovědět

+qwedSamozřejmě je relativní co je dnes normální, ale reagovat "táhni zpátky na seznam trotle" nebo ten sezanm mi moc jako odpověď normálního člověka nepřijde :D

50

Odpovědět

Nevím jak v USA, ale české školství je zastaralé, nedostačujcí. Já osobně jsem se ve škole extrémně nudil, nepovažoval jsem jí za důležitou, proto mě vyhodili ve 4.ročníku, ovšem..měl jsem to štěstí, že jsem něco uměl, díky tomu dělám v IT jako odborník, a nikoho moje vzdělání nesere.

Základ je ten, že škola neumí motivovat, neumí vzbudit zájem v těch, kteří do školy chodí z donucení, přitom by rádi dělali něco jiného, kreativnějšího. Škola nemá působit jako vězení a instituce, která má patent na buzeraci.

2315

Odpovědět

pod tohle se klidne podepisu. Jedine co me (stredni) skola dala jsou kamaradi. Veskere vedomosti co me ted zivi sem se naucil sam.

82

Odpovědět

Nejhorší na tom je to, že je to pravda.

151

Odpovědět

Taky patříš se sestrou k těm znevýhodněným?

140

Odpovědět

+LatyfundistaNaši rodiče jsou také bratr a sestra a měli to o dost horší než my. Jsem rád že se situace za ty roky zlepšila.

213

Odpovědět

Když už bysme se měli zajímat o lidi, kteří mají všecko u p****e..... nebylo by nějaké naučné video o Thomasu Coulidgeovi a o jeho otravě?

110

Odpovědět

Kdo je Stephanie ?? :D

110

Odpovědět

Taky jsme to řešili a nevíme. Tentokrát jsme závěrečný vtip já ani překladatel nepochopili. Kdo to rozlouskne, získá od nás pomyslného zlatého bludišťáka a stane se hrdinou!

140

Odpovědět

+5825Tohle určitě ne, když video je o 6 let starší.
Nenaráží to nějakým pochybným způsobem na ten děsivý německý seriál?

10

Odpovědět

+Devil's ChildNekaž mi to! Jenom jsem chtěl získat ocenění od pana BugHer0 :D

10

Odpovědět

+BugHer0A není to prostě jejich Stephanie?
"Stephanie Potakis, casting director at The Onion", kterou si můžete prohlédnout tady: https://www.youtube.com/watch?v=LnKbiyTyTxs&ab_channel=TheA.V.Club

00

Odpovědět

+BugHer0Nemůže to být prostě jenom recese na přespříliš mnoho reportáži o úmrtích v afganistánu?

21

Odpovědět

+BugHer0Neni to odkaz na Jirku Krále?

00

Odpovědět

+BugHer0Řekl bych, že je to narážka na to, kolik v Afghanistánu denně umírá (umíralo) etnických Afghánců, ale do západních zpráv pronikne jen zpráva o tamním úmrtí bělocha.

120

Odpovědět

+BugHer0Stephanie je každýmu ukradená, o tom to je :D

10

Odpovědět

I ain't snitcher! :D

342