The Who – My GenerationHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:363
Počet zobrazení:7 387

Době, kdy bylo u rockových muzikantů módní roztřískat během koncertu své nástroje (a nejen je) a nechat na pódiu duši, vládli britští The Who. A ačkoli jejich skladba My Generation zcela propadla v americkém hudebním žebříčku a nedobyla ani ten domácí, nakonec ji docenil jak tisk, tak hudební stanice.

Pete Townshend napsal My Generation v roce 1965, kdy mu bylo dvacet let. Původně byla jen odrazem Townshendova vlastního strachu z dospělosti a všeho, co přináší, ale nakonec se stala hymnou celé jeho rebelující generace. Píseň je v současné době na 11. místě mezi 500 nejlepšími skladbami všech dob časopisu Rolling Stone, je součástí rock’n’rollové síně slávy, objevila se ve dvou žebříčcích nejlepších rockových skladeb stanice VH1 a patří jí ještě mnoho dalších ocenění.

 Info o kapele se dočtete u písně Baba O’Riley

Přepis titulků

- Lidi se nás snažej shodit, - Mluvím o svý generaci... - už jen proto, že tu jsme. - Mluvím o svý generaci... - Všechno, co dělaj, je tak upjatý. - Mluvím o svý generaci... - Doufám, že umřu dřív, než zestárnu. - Mluvím o svý generaci... Tohle je moje generace. - Proč všichni radši nezmizíte? - Mluvím o svý generaci... - Nesnažte se nás pochopit. - Mluvím o svý generaci... - Nechci tu způsobit nějakou senzaci, - Mluvím o svý generaci...

- já jen mluvím o svý generaci. - Mluvím o svý generaci... Tohle je moje generace. - Proč všichni radši nezmizíte? - Mluvím o svý generaci... - Nesnažte se nás pochopit. - Mluvím o svý generaci... - Nechci tu způsobit nějakou senzaci, - Mluvím o svý generaci... - já jen mluvím o svý generaci. - Mluvím o svý generaci... Tohle je moje generace. - Lidi se nás snažej shodit, - Mluvím o svý generaci...

- už jen proto, že tu jsme. - Mluvím o svý generaci... - Všechno, co dělaj, je tak upjatý. - Mluvím o svý generaci... - Doufám, že umřu dřív, než zestárnu. - Mluvím o svý generaci... Tohle je moje generace! Mluvím o svý generaci... Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Najtvrdšia hudba roku 65 :-)

225

Odpovědět

Ten smajlík vyznie úplne inak ako má, ja som chcel usmievavého pohodáka nie škodoradostný úškrn s náklonnom k irónii :-)

302

Odpovědět

Skvělá písnička, ale...co to vlastně řekl o své generaci? :D

203

Odpovědět

Po delší době dobrá písnička. :D

202

Odpovědět

Tenhle song bych mohl poslouchat furt :-) pro zlepšení nálady, se můžete podívat na tuto verzi http://www.youtube.com/watch?v=zqfFrCUrEbY děda s velkým elánem :-) a dá se v tom najít i hlubší smysl ;-)

182

Odpovědět

Basové sólo Johna Entwistla! Hell yeah!

212

Odpovědět

mohl by tohle video někdo prosím zveřejnit na vc.cz? na fóru se to jako žádost jako obvykle utopí. (NSFW)
https://www.youtube.com/watch?v=SEdpwWND29I

1810

Odpovědět

Osobně se mi víc líbí předělávka od Green Day...ale nějak to přece začít muselo ;)

1956

Odpovědět

i tahle verze je lepší jak od Green Day :D http://www.youtube.com/watch?v=zqfFrCUrEbY

201

Odpovědět

Co dodat ? Jeden z nevýstižnějších textů, který je aktuální i v dnešní době, "i hope i die before i get old" je jedna z nejlepších vět která kdy v lidské historii vznikla, sen každého bastarda kterému není 30. Navíc Keith Moon byl jeden z nej bubeníků, skvělý člověk kterému bylo jedno když se mu jehla zlomila v žíle :)

1810

Odpovědět

btw. miluju tuhle dobu kdy hudba byla hudba ktrerá měla koule velké jako mexiko, ne jako dnes kdy 90% věcí není hudba ale průmyslově vyráběný syntetický odpad který teče z major labelu rovnou do kanálu ( uši lidí kteří nepoznají kvalitu ani kdyby jim mlátila hlavou vo zem)

193

Odpovědět

Trochu bych brzdil ohledně té nejlepší věty v lidské historii kámo..

196

Odpovědět

+ZlopánNechápu proč ? Ta věta vystihuje jak se z muzikantů stávají legendy. Byl sem na Glastonbury a neuvěříš jak neskutečně smutný pohled na Stouny byl, protože se dožili stáří. Na druhou stranu si to srovnej s lidma typu Jimi Hendrix, Kurt Cobain, Jim Morrison a jiní, kteří měli to štěstí nedožít se stáří. 40-ti nebo 50-ti letý muzikant ( tím myslím muzikant, ne člověk který vyrábí pop jenom kvůli zisku) je fakt smutný pohled, tím že člověk umře mladý, mladým navždy zůstane a jeho odkaz má mnohem větší cenu. Samozřejmě to platí o lidech kteří za sebou nějáký odkaz zanechají, to že nějákej Lojza z horní dolní co celej život hází lopatou se dožije 60 je mi celkem putna.

207

Odpovědět

+Zlopánna druhou stranu jedna pozitivní věc na tom že kapely typu stouni pořád žijí je to že si člověk uvědomí že systém neříká o drogách celou pravdu, protože kdyby byla pravda to co nám nalhávají tak stouni tu taky dávno nejsou :)

194

Odpovědět

+Zlopándajmi5: já ti nevim, byl jsem na Maidnech, na Cooperovi a i na Oldu Říhu z Kaťáku je super pohled... když je člověk vidí, jak si to užívají a chtějí hrát pořádnej rock, tak je ti tak nějak jedno, že jim to občas ujede a mají šedé vlasy, jediné co si přeješ je to, aby mohli řádit dalších 50let...

191

Odpovědět

+ZlopánFajn, takže když nějakej vandroš z the The Who řekne, že chce umřít mladej, tak to je nejzásadnější výrok v historii lidstva :D Napíšu ti klidně 101416516501 citátů, výroků apod. který měli na historii a dnešní podobu lidstva asi 1654165464564654654 větší dopad.

186

Odpovědět

+ZlopánSamozřejmě že za historii lidstva bylo spoustu výroků které jej ovlivnili, třeba Martin Luther King jich pronesl hodně a to je jeden člověk, problém nastane když se koukneš co po tom zůstalo, afroameričané tvoří 13% populace přitom ve věznicích tvoří skoro 40 % vězněných, ti kteří nejsou ve věznici jsou společenským a ekonomickým tlakem nuceni se přizpůsobovat majoritě (CRITICAL WHITENESS), téměř totožná čísla jsou u hispánců. Gándhí chtěl svobodnou Indii, dnes je Indie jako drtivá většina světa otrokem nadnárodních společností. Tak by se dalo pokračovat dál. Navíc jak sem řekl je to výrok důležitý pro úzce profilovanou skupinu lidí, je jasné že většina šedých ovcí to nepobere.

185

Odpovědět

+ZlopánNewman: neříkám že kdybych dneska poprvé slyšel staré kapely že by se mi nelíbili, problém nastane když si to srovnáš se záznamem koncertu kde jim je 20, prostě starý člověk (30+) je diametrálně odlišný od svého mladého já.

184

Odpovědět

+ZlopánOn neřekl že to mělo dopad na lidstvo, ale že je to jedena z nejvýstižnějších vět okolo muziky ;D

191

Odpovědět

+Zlopándajmi5: naopak, já říkám, že v době, kdy byl v kapelách, které zmiňuji výše, věkový průměr 30 let, tak jsem byl ještě na houbách.. a jistě, být na vrcholu slávy je něco jiného a leckdo by možná namítl, že už jsou za zenitem, ale já děkuji za to, že tihle "dědci" paří dodnes a já mám možnost si to s nima užít, zatracovat je? Ne nikoli, mají můj největší respekt... Není to o tom zemřít dřív než zestárneš, ale zemřít mladý - a to je relativní, pro tebe je to třeba 30+, pro mě klidně 90.

180

Odpovědět

+ZlopánAno, je to presne mesic, kdy jsem byl na koncertu Deep Purplu...kazdy pres 65 let, nekterym spise k 70ti. Nejen, ze si koncertovani stale uzivaji a nevypadali, ze by chteli snad umrit mladi, ale i my jsme si koncert skvele uzili. A zcela vazne a uprimne tvrdim, ze tihle 70ti leti dedci jsou stale lepsi hudebnici, nez spousta tech mladsich kapel...

Clovek prece nechce umrit. Po smrti ti prd zalezi na tom, jakej odkaz budes tady mit :) Deep Purple, Roling stones i dalsi...vsichni se mohli zabit :) No tak nehrajou jak za mlada, neslouzi jim tolik zdravi a nevim co dalsiho...to snad neni duvod chtit jejich smrt. A ja na tom nevidim nic zalostneho. Spousta z nich si zaslouzi respekt...ale to dajmi holt ne uplne chape...

PS. 40ti lety muzikant ti prijde hodne? Heh, tu budes hodne mladej co? :)

180

Odpovědět

+ZlopánHelemese: Nejen muzikant, 40-ti letý člověk mi příjde starý, je mi 23 takže ještě pár let mládí mi zbývá. :)

183

Odpovědět

+Zlopándajmi5: holt je to věc názoru, od toho jsme na diskuzi :) btw mě je taky 23 (určité tóny na hudební nástroje i vyluzuji, ačkoli bych se muzikantem nenazval) a 40 mi přijde jako solidní půlka :D..

Helemese: Je to tak.. Purpli mi ještě chybí, jen mě mrzí, že už neuvidím tu sestavu, co hrála za mlada, ale tak už to v kapelách takového formátu chodí..

180

Odpovědět

+ZlopánNewman: s tou půlkou bych to nepřeháněl, s tím co většina lidí dnes jí, co pije a co všichni dýcháme místo vzduchu bude mít jeden z 5 lidí rakovinu a na 1 ze 3 připadne infarkt takže kdo bude mít 40 let jako půlku bude setsakra šťastnej bastard. ( pokud o to stojí) :)

183

Odpovědět

The Who je proste skvost. Je ale celkom paradoxom, že Pete svoju generáciu ospevoval, zatiaľ čo ja tou svojou opovrhujem.

213

Odpovědět

koktací klasika ♥ prostě nejlepší

201