Titanic obléká 3D kabát

Thumbnail play icon
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:267
Počet zobrazení:5 026
Až do roku 2009 se snímku Titanic režiséra Jamese Camerona dařilo držet si pozici nejvýdělečnějšího filmu všech dob, dokud ho tehdy nesesadil další Cameronův spektákl - Avatar. Na přiští rok režisér chystá znovunasazení Titanicu do kin a rozhodl se jej obohatit o třetí rozměr pomocí postkonverze. V tomto videu se můžete dozvědět, co ho k tomu vedlo.

Přepis titulků

Překlad: somerset www.videacesky.cz Celé roky jsem čekal na příležitost vrátit Titanic na velká plátna, protože tam doopravdy patří. Začli jsme si pohrávat s myšlenkou převedení Titanicu do 3D. Otázkou bylo, kdy to uděláme a já jsem vždycky cítil, že sté výročí potopení Titanicu bude skvělou příležitostí. Film je o vztazích a opětovaných citech, takže rodiče na něj brali děti a dospělé děti na něj braly své rodiče.

Byl to takový mezigenerační druh zážitku a lidé si vybírali s kým ten zážitek prožijí znovu. A myslím, že by to mohlo fungovat i u nového vydání filmu. Máš dar, Jacku. Ty vnímáš lidi. Vnímám tebe. Titanic je moje dítě, takže se chci samozřejmě zapojit do každé fáze procesu.

Začali jsme tím, že jsme Titanic vycizelovali bez 3D. Vše jsme vyhladili a udělali co nejdokonalejším, ještě než jsme začali s převodem do 3D. Takže i ve 2D film vypadá líp, než při vydání v roce 1997. 3D opravdu povyšuje lidskou interakci. Intimní okamžiky jsou ve 3D velmi silné, protože se cítíte, jako byste tam opravdu byli.

Až zakotvíme, uteču s tebou. Ledovec na jedné hodině! Převod do 3D nejde udělat kouzelnou hůlkou. Musíte vše vytvořit, protože původní záběry neobsahují žádnou 3D informaci. Chtěl jsem, aby to vypadalo, jako bychom film natočili ve 3D. Když uděláme konverzi, musí to splňovat jisté standardy. Připadáte si, jako byste byli v těch nádherných a luxusních prostorách, nebo procházeli peklem spolu s Jackem a Rose.

Nepouštěj moji ruku! Opravdu to film povznese na úplně novou úroveň. Myslím, že Titanic bude mít jiný dopad na lidi, kteří ho viděli před čtrnácti lety a v životě se nějak posunuli. Možná mají partnera a děti. Možná teď na lásku, život a jeho smysl budou nahlížet jinak než předtím. Možná už jim nepůjde o tu mladou nablýskanou lásku, ale spíš o smysl života a naše poslání na tomto světě, nebo co pro sebe navzájem znamenáme.

To jsou věci, které si uvědomí spíše starší členové publika. Nehledě na věk, každý si v Titanicu najde něco svého.

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To máš pravdu.James Cameron má určitě hrozně málo peněz. Ta filmařina je tak nevýnosná, že když někdo natočí dva nejvýdělečnější filmy na světě, pořád má málo. Proto se rozhodl, že převede titanic do 3D. Musí doufat v hodně návštěvníků kin, protože jinak by skončil na ulici. A kdyby mu to náhodou vydělalo dost, hercům nic nedá, protože jak jsem říkal, on je fakt chudej.

187

Odpovědět

áááá Cameron přišel na další způsob, jak vydělat balík a aby měl většinu tržeb jen pro sebe. Vsadím se, že z tržeb filmu půjde jen minimum pro herce, když tu defacto už ani nehrají. Pouze zaplatí lidi, kteří mají co dočinění s převodem filmu z 2D do 3D a pak něco málo kolem marketingu.

187

Odpovědět

Už vím, že intimní momenty jsou velmi silné ve 3D.. (alespoň v podání J.Camerona :-)

182

Odpovědět

Lenka: souhlasím, Eragon byl fakt příšernej, narozdíl od dobrý knížky (tohle si fakt nezasloužil) a Titanic jsem bohužel ještě neviděl, tak snad půjdu na tuhle verzi (taky mi v tý době byli 3 roky :D )... jinak hail James Cameron!

182

Odpovědět

jsitěže má James Cameron zálusk na finanční zisky, ale narozdíl od jinech (viz film Eragon, který lákal orpavdu jen na jméno) to Cameron dělá stylově. On ty peníze chce za pořádně provedenou práci, za něco co chytne za srdce. Já moc ráda dám peníze za 3D výlet na Titanic, už jen pro tu možnost viděl ho v kině, což jsem před 14lety nemohla (byli mi 3 roky). Stejně tak bych toužila jít se podívat na plátno třeba na Dračí Srdce.

180

Odpovědět

Jo, James Cameron má zapotřebí dělat ještě filmy pro peníze. Za 15 let měl dva nejvýdělečnější filmy všech dob, co to asi znamená. Netvoří sračky a klidně si dokáže počkat a využít svojí příležitost. Dost pochybuji, že právě v dnešní době bude dělat ještě filmy pro peníze.

183

Odpovědět

kl: tak v tom případě nenávidíš i George Lucase... nebo bych to řekl takto, všichni režiséři natáčí filmy pro peníze, takže u tebe asi oblíbeného režiséra nenajdu... smutné to u tebe myšlení

185

Odpovědět

jaaj ...všeci zase Cameron chce vydělat prachy a blablabla ...i kdyby chtěl vydělat prachy tak proč ne ja kdyby sem měl takovou možnost tak bych vubec neváhal...a navíc Titanic je skvělý film ....poprvé sem ho viděl když mi bylo 11let a to se mi tam líbyli jenom ty klikovky co poháněly lodni šrouby :D tet je mi 19 a vidim ten film uplně jinak ty příběhy těch lidí samotný příběh Rose a Jacka...prostě super ..kolikrat mi ukapla aji slza ...rozhodně si na 3D zajdu dobré je že už znám děj tak se aspoň mužu zaměřit jenom na ty efekty ...:)

183

Odpovědět

Takové filmy, jako je Titanic, se do 3D nehodí. Ale Cameron je jeden z mála režisérů, kteří umí dát 3D tam, kam patří, takže mu budu věřit. Navíc tento film už několik let není v kinech, což je velká škoda, jelikož tento film má něco, co jsem u jiného filmu nezažil. Rozhodně si jej nenechám ujít, ale jen s partnerkou (budu si muset nějakuo sehnat), protože s přáteli by to nemělo takové kouzlo.

182

Odpovědět

Aneb co James Cameron udělá, když chce nový dům a auto...

1826

Odpovědět

kl: souhlas

186

Odpovědět

Nééé nenávidím Titanic od té doby co jsme na něj byli v 9. třídě základní školy ( 8 let zpět) v kině vedle ve vesnici poté co byl Titanic už 6x v televizi!!nic jiného naše učitelky nevymysleli!! a jak je ta jediná erotická scéna tak místo ní dali reklamu a po reklamě už scéna nebyla!! no hrůza .nenávidím Titanic!!!

1826

Odpovědět

Pěkné, musí to být zajímavý, nenechám si to ujít :)))

181

Odpovědět

Řekl bych, že to bude uděláno jen za účelem vytahat z lidi peníze..

184

Odpovědět

3D nemám ráda, ale Titanic ano. Takže jestli to daj do kin i jako 2D, tak mě tam maj taky ;) a kdyby s titulkama, tak si snad i koupim popcorn!

184

Další