Trailer na Robina Hooda

Thumbnail play icon
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:55
Počet zobrazení:3 006

Ty tam jsou doby, kdy Russel Crowe s mečem v ruce a sandálech na nohou přiváděl k slzám ženy všech věkových kategorií. Místo s kritiky a diváckou přízní se tenhle dnes už postarší pán musel posledních několik let potýkat s přibývajícími kily a množícími se skandály, což se logicky podepsalo na jeho kariéře. Posledním kvalitním snímkem v jeho filmografii je proto tři roky starý western 3:10 to Yuma, což by tenhle sympatický Australan rád konečně změnil. A s kým jiným se za tímto účelem spojit, než s člověkem, který vás dostal mezi smetánku. Přiznám se, že když jsem se dozvěděl, že nového Robina Hooda natočí Ridley Scott, trochu ve mně hrklo. Černý jestřáb sestřelen, či Království nebeské, jsou sice filmy, na něž nedám dopustit, ale vize s jakými Scott svá dítka tvoří mi šla jen těžko naroubovat na v podstatě slaďák o dvou lidech z různých sociálních vrstev (ano, Robin je sice šlechtic, ale žije na stromě a zadek si utírá lopuchem, takže...). A moc tomu asi nepomohla ani skutečnost, že jsem velkým fanouškem skoro dvacet let starého počinu s Kevinem Costnerem. A pak se objevil první trailer! A bylo to tak špatné, jak jsem obával. Nudná prostředí střídaly nevýrazné herecké projevy (až na Marka Stronga, ten je sázkou na jistotu) a všechno to začalo vypadat opravdu bledě. Jenže ... Scottovi dvorní střihači se poučili a s novou ukázkou si skutečně vyhráli. Koho zajímá, že během dvou a půl minuty bez větších těžkostí převyprávěli celý příběh a cesta do kina se tak stala lehce nadbytečnou. Na posledních šedesát vteřin totiž pánové odhodili střihačské nůžky a přesedlali rovnou na motorovku. Bez jakéhokoliv varování se na vás sesypou záběry jeden efektnější než druhý a do vašich uší se ve vteřině zakousne celý orchestr i s chorálem. A přesně tohle jsou ty momenty, které vás donutí říct si "Tak tohle musím vidět!".

Přepis titulků

Myslím, že toho mám o minulosti,tvé minulosti, hodně co říct. Tvůj otec byl vizionář. A co viděl? Že králové potřebují své poddané. Nebezpečná myšlenka. Zvedejte se stále znovu,než se z jehňat stanou lvi. - Můj otec za to položil život.- Co to znamená? Znamená to nikdy se nevzdávat.

Král se nebude doprošovat věrnosti,kterou mu každý člověk musí zachovat. OD RIDLEYHO SCOTTA Jménem krále Johna... ...zaplaťte! Nebo shořte! REŽISÉRA GLADIÁTORA Mnoho křivd musí být vzemi krále Johna napraveno. Modlím se za zázrak.

- Něco musíme udělat.- Jsme jen lučištníci, Robine. Zákony této země zotročujílidi ve prospěch krále. A král nenabízí nic výměnou. DRŽITEL OSCARA RUSSEL CROWE Robin z Locksley, rovněžznámý jako Robin Hood. Za vyvolávání nepokojů hoprohlašuji zločincem... Ti z vás, kteří mu poskytnoupřístřeší budou na místě zatčeni. Hřeb, prosím.

DRŽITELKA OSCARACATE BLANCHETT Vypadá to, že se budememuset podělit o mé komnaty. Ulehám s dýkou, pokud se mě jenpokusíš dotknout, odříznu ti mužství. Díky za varování. Tvůj otec byl velký muž, Robine. A ty jsi syn svého otce. Tolik mužů, kolik budeš potřebovat. - Jsi připravený být tím, kým jsi?- Ano.

14. KVĚTNA SI VYSLECHNETE NIKDYNEVYŘČENÝ PŘÍBĚH O TOM, JAK SE JEDEN MUŽ To, po čem toužíme, je svoboda. STAL LEGENDOU Svoboda stanovená zákony. Zvedejte se stále znovu,než se z jehňat stanou lvi. Překlad: Malkivianwww.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tanhle Robin Hood je boží!!! Už aby vyšlo DVD :)

180

Odpovědět

To bylo řečí, že tenhle Robin Hood bude víc pdole středovké balady pro šlechtu. Že Robin bude padouch . . . a máme to tu zase. Další zfilmování "nikdy nevyřčeného příběhu". Jsem silně skeptický k výsledku. Robina Hooda mám rád a opravdu doufám že mě ten film nakonec donutí kajícně tlouct hlavou o klávesnici, ale obávám se že z toho bude další z dalších filmů co vidíte jednou a stačí.

180

Odpovědět

tak odsud se vzal námět pro vylodění v Normandii, a podle záběrů ta asi dopadlo podobně :-)

180

Odpovědět

podle traileru to na mě působí jako mix Gladiátora,Statečnýho srdce a Království nebeský...no uvidíme:-)

180

Odpovědět

biskin: Dobra, uznavam, American Gangster byl velice slusnej film.

180

Odpovědět

Malkivian: I kdyby tě neoslovilo State of Play nebo Body of Lies, tak American Gangster, musíš uznat, byl hodně dobrej...

180

Odpovědět

xxENDxx: Jiste, ze da. Zvlast kdyz je to 3:10 to Yuma:-) Kazdy ma logicky jiny vkus, ale ve prospech Yumy mluvi alespon vyssi prumerny hodnoceni;-)

180

Odpovědět

Malkivian: stejně tak se dá pochybovat i o kvalitách 3:15 to Yuma ;)

180

Odpovědět

blazen28: I driv mely filmy svoje chyby, stejne jako se dnes toci kvalitni snimky. Kazda doba ma neco a jen tezko se da generalizovat;o)

180

Odpovědět

Dokud mám spartaca, tak je mi i jedno jak Robin Hood dopadne. Režisér je ale výbornej, Russel taky..takže úplně nejhůř to snad dopadnout nemůže ( i když poslední dobou je to většinou tak, že čím lepší trailer je, tím horší je konečný výsledek) a mě tenhle trailer tedy taky nepřijde úplně nejlepší, o to víc třeba budu nakonec překvapenej :-) Faktem je, že dříve se točili mnohem lepší filmy a nemuseli spolikat tolik milionů či dokonce miliard ( v případě avatara ), aby se na ně v klidu dalo koukat i dnes. Zrovna nedávno jsem shlédnul všechny díly vetřelce, Terminátora, Smrtonostných pastí atd. a bavil jsem se mnohem víc, než u kterého koliv snímku za posledních pár let. A počítám, že lepší už to nikdy nebude. S příchodem 3D už se každý bude soustředit jenom na to, aby měl co nejlepší efekty a na ostatní věci ( jako třeba taková drobnost, který se říká příběh) už nebude čas..a je to i dnešním publikem, které jak se mi zdá již není tak náročné, jako jsme bývávali mi, byť v době kdy ještě nebyl zdaleko takový výběr jako je dnes. A možná, že tímto bylo..vsázelo se na kvalitu, ne kvantitu..a hlavně filmy pro dospělý se dělali pro dospělý a naopak..ne že dneska vyjde horor a aby se na něm vydělalo co nejvíc tak je přístupnej už od 12-ti let a proto se mu odebere ta horová část..aby se teenageři nepokakali :-) Ale o tomhle všem by se dalo mluvit hodiny a hodiny u piva, na který mám mimochodem chuť a tak si jdu jedno dát ( byť ani pivo už není co bejvávalo ) :-)

180

Odpovědět

Myslel jsem, že to vydržím, ale nakonec to vzdávám…

… dříve se točili mnohem lepší filmy a nemuseli spolikat… (wow); … jako jsme bývávali mi…; … filmy pro dospělý se dělali pro dospělý…; 3x shoda, 1x vyjmenované slovo, 1x záměna;
… vsázelo se na kvalitu…; 1x záměna;
Robin Hood, Terminátora, Smrtonostných pastí, ale spartaca, avatara a vetřelce; 3x písmeno/překlep;
… a mě tenhle trailer taky nepřijde…; 1x záměna/překlep;
kterého koliv; … A možná, že tímto bylo…; 1x nesmysl, 1x záměna/překlep;
… taky..takže…; … čas..a…; … bylo..vsázelo; … kvantitu..a…; … naopak..ne…; 5x neznalost;
… nemůže ( i když…; … miliard ( v případě avatara ), aby…; … věci ( jako …; … dát ( byť… bývávalo )...; 6x neznalost; … výsledek) a…; … příběh) už…; 2x překlep?;
… překvapenej :-) Faktem…; … nepokakali :-) Ale…; …bejvávalo ) :-) …; 3x překlep;
Smrtonostných; horová; Russel; 2x překlep, 1x neznalost/překlep;
výbornej; překvapenej; který 2x; zdaleko; dospělý 2x; přístupnej; bejvávalo; 9x fuj (když už jsem v tom).

Suma:
7x hrubka, 5x hrubka/překlep, 11x psaní, 1x psaní/překlep, 5-7x překlep, 9x „pražština“

Proč?
Protože obsah je rozumný, je docela vidět snaha mít to napsané hezky/správně a když se někdo dokáže naučit, že po čárce se píše mezera…

180

Odpovědět

xxENDxx: Nevim, no, State of Play me moc neoslovilo a ackoliv Body of Lies bylo prijemne, o kvalitach se da rovnez pochybovat;)

blazen28: Prave se bojim, ze Robin Hood na Gladiatora nebude stacit s dechem. Pominu-li bitvu na plazi, tak to vypada na docela slusnou zivacku. A i ta bitva na plazi na me pusobi lehce usmevne, pac vypada jako by to tocil amatersky spolek pratel historie.

180

Odpovědět

Jestli to bude alespoň z poloviny tak dobrý jako gladiátor tak to bude pecka :-) Už dlouho nevyšlo nic dobrýho historickýho ( díky bohu za seriál Spartacus, i když ten má k realitě hodně daleko ) :-) Když si člověk vzpomene na staré dobré Statečné srdce, svého času viděné nejméně patnáckrát mou osobou..až se mi chce brečet..

180

Odpovědět

Posledni neni 3:15 to Yuma, ale State of Play a předtím Body of Lies :)

180