PrometheusUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 282
Počet zobrazení:19 712

Pro mnohé to bylo největší zklamání tohoto roku, když se Ridley Scott vracel znovu do vesmíru. A proč? Proto...

Přepis titulků

Překlad: Brousitch www.videacesky.cz Od režiséra všech těch filmů s Russellem Crowem, co jste nikdy neviděli, a scenáristy neuspokojivé poslední epizody Ztracených příchází jakýsi prequel, který nevyužívá ty nejlepší části vetřelčí série. Ve filmu, kde jsou prvních 30 minut jen letecké záběry, se vydají dva vědci hledat mimozemský život na základě velmi chatrných důkazů. Několikabilionová mise obsazená tou nejhorší posádkou ve vesmíru.

Líný kapitán, který nechá svoji posádku zemřít. Zhulený geolog, který se s nejmodernější počítačovou mapou, vysílačkou, mapujícími koulemi a GPS, Jsme na 7401477. Proč? stejně ztratí. Nedůsledný biolog, který se bojí 2000 let starého mrtvého těla, Ne, loď mi stačí.

ale zamiluje se do očividně nebezpečného mimozemského hada. A vymaštěná žena, která umí běhat jen rovně. Film s tolika počítačovými triky, že lidé z vizuálních efektů zapomněli změnit postavám tepové frekvence. Muži se splní celoživotní sen nálezem mimozemšťanů, ale přesto mu to přijde jako neúspěch, i když vše zkoumali pouhých šest hodin. A jedna žena bude donucena prohlásit... Nemůžu stvořit život.

a pak stvoří život, Jsi těhotná. nechá si rozříznout dělohu, což bude bolet během stání, ale ne během skákání, padání a slaňování. Film s tak velkou snahou navázat na vetřelčí sérii, že nechají postavu vypít černý maglajz, on pak zplodí s hlavní postavou chobotničku, která zplodí s tvůrcem vetřelce, co ale vypadá vzdáleně jako vetřelec z filmů. I když už předtím ukázali na zdi obrázek vetřelčí královny.

Epická výprava, které nepodává odpovědi vůbec na nic. Jako zelený maglajz, velká socha hlavy, zpochybnění evoluce, tenhle zelený krystal, nenávist tvůrců vůči lidem, černý maglajz, černý maglajz vytvářející očního červa, černý maglajz vytvářející zombie, černý maglajz rozpouštějící tvůrce, důvod, proč lidé v hologramech utíkali do místnosti plné černého maglajzu, Davidova bezdůvodná vražda, tvůrci, kteří nechali starověkým lidem mapu k jejich zbrojnímu závodu, a proč záleželo na tom, jestli byl otcem Vickersové.

Otče. Hledali prequel. To, co nalezli, byl plešatý albín. Hrají: Černý olej z Akta X, Bože, ať nesahá na Blade Runnera.

Komentáře (34)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tenhle film totalne pohřbil hroznej scénář, jinak to byla slusna sci-fi podívaná.

10

Odpovědět

Viděl jsem to a rád se na to kouknu znovu.

01

Odpovědět

Na vysvětlení, proč ten film dopadl takhle stačí dvě slova: Damon Lindeloff. Ten scénář, to je prostě dokonalá ukázka jeho práce a kdo viděl Lost nebo Alias, pozná to okamžitě. Důraz na překvapení a zvraty bez vysvětlení a bez smyslu - takové, které sice diváka "zarazí do sedadla" a napoprvé ho přimějí nedýchat, ale jakmile se na podruhé začne ptát PROČ nebo JAK, je to v pytli. Absolutní kašlání na logiku, kterou to vyžaduje - loď plná vědců, kteří jako by nic přijmou argument "my tomu prostě věříme", totální amatérismus chování výsadku, poponášení emzácké hlavy v batohu, kapitán klátící babu zatímco mu žerou posádku, akrobatické kousky se zasvorkovaným břichem. Nemyslete, bavte se! Tímhle Lindeloff zničil Promethea, a tímhle s Abramsem zničili i Star Trek. Nic víc.

Ale ano, Scott na tom má nepochybně také svůj podíl - "áčkový" režisér jako on má pozici dost silnou, aby si mohl diktovat podmínky a kdyby prostě Lindeloffa včas vyrazil, jako to udělal po prvním dílu, nemuselo to takhle dopadnout. Je to velká škoda, protože i já se na Promethea hodně těšil, ale ten výsledek je fakt tragédie.

50

Odpovědět

Film byl teda příšernej ze všech stránek. Kromě hudby a triků, ty byly celkem fajn.

21

Odpovědět

Ten film je tak strašně strašnej...

73

Odpovědět

Prometheus me bavil. Nevi co maji vsichni s tim, ze nedava smysl apod. Ja to teda pochopil. Muj 16 letej bracha taky :D a to sme ani nepotrebovaly deleted scenes,ktery sou bud ke stazeni, nebo je mam na Blu-Ray. Proste chyba je v tom clanku mezi zidli a obrazovkou. Nic vic, nic min :D

3369

Odpovědět

stejnak je to pravda :D kdo to nepochopil, jeho chyba, ne chyba filmu :)

2526

Odpovědět

+HabanszKdyž jsi tak chytrý, tak to nám hloupým vysvětli. :)

264

Odpovědět

+TommasoTo nejde.
Vysvětlit něco chytrého hloupému není možné, protože by se musela ta chytrost tak moc zjednodušit a degradovat aby se přizpůsobila omezeným možnostem hloupého, že by se opravdu ta informace nakonec stala hloupostí.

00

Odpovědět

hraji : super vagina :-D

446

Odpovědět

hraji : super vagina:-D

306

Odpovědět

Docela je mi líto těch co film nepochopili a hledají v něm odpovědi na stvoření světa, lidí, čokolády a toho proč se jim nedaří v životě a musí kritizovat za každou cenu. Byl to skvělý film a jestli někdo čekal na konci Ježíše tak má smůlu.

26110

Odpovědět

Docela bych bral jejich trailer na Paranormal activity.

203

Odpovědět

Poprve v zivote sem v promitacim sale po skonceni filmu videl nekolik desitek otravenych ksichtu, vcetne toho meho...

2410

Odpovědět

Kdyby tam hrál Obří Penis, tak bych si to možná i pustila, ale ta Obří Vagína mě fakt odradila...

289

Odpovědět

super vagina... no celkem humus :D

245

Odpovědět

tak tento honest trailer vystihol film dobodky...ziadny sarkazmus ale kruta realita-ani som sa nejak nenasmial lebo bohuzial je to tak,,,sklamanie roka a to že bude aj dvojka radsej nekomentujem ;-)

277

Odpovědět

Černý maglajz :D Film jsem ještě neviděl, ale už mi bliká v download liště :)

243

Odpovědět

děláš chybu, vážně budeš zklamaný :)

2920
Další