The Crossing – prolog k filmu Vetřelec: Covenant

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:94
Počet zobrazení:12 778

The Crossing je oficiální prolog Ridleyho Scotta k novému filmu ze série Vetřelec, který jde příští týden do kin, ve kterém se dozvíme, co se dělo s Elizabeth a Davidem poté, co se vydali hledat stvořitele na konci předchozího dílu, Prometheus. Za tip na video děkuji uživateli beran-ek.

Přepis titulků

V roce 2093 se expedice Prometheus vydala hledat lidské stvořitele. Mise však skončila katastrofou po objevu smrtícího mimozemského patogenu. Přeživší pokračují ve svém hledání... Poté, co jsme kontaktovali stvořitele, byl Prometheus zničen. Přišli jsme o všechny členy posádky, ale s Elizabeth jsme unikli v jedné z lodí. Na naší misi jsem byl vážně zraněn. Elizabeth mě opravila. Nikdy jsem nezažil takový soucit.

Rozhodně ne od pana Waylanda. Nebo nějakého jiného člověka. Zelený se zeleným, červený s červeným. Má to být jednoduché. Dělám, co můžu. Jste velice laskavá. Aktivovali jsme jejich loď a nastavili kurz k jejich domovské planetě. Konečně se setkáme s našimi stvořiteli.

- Jak dlouho? - To se nedá říci. Co když nebudou lepší než my? Stačí, když nebudou horší. Spěte sladce. Po příletu vás vzbudím. A pak jsem byl opět sám. Učil jsem se o jejich způsobech. A očekával náš přílet.

Pohleďte na mé dílo, vy mocní, a zoufejte. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Možná jsem paranoidní, ale zrovna tomuhle robotovi bych svou bezmocnou maličkost v cryospánku nesvěřil... :-D

190

Odpovědět

To už radši Benderovi.

200

Odpovědět

Vypadá to, že po půl roce zavítám do kina.

40

Odpovědět

Prosím Bože, ať Covenant není takový sranec jako Prometheus!

2319

Odpovědět

Na přisprostlé hlášky o Prométheovi začínám být alergický. Mně a spoustě dalších se film líbil. Plivání na Prométhea se stalo módním, stádo ovcí bez názoru se předhání, kdo plivne větší plivanec.

2726

Odpovědět

+KalipoTak ještěže ty máš patent na zhodnocení filmu. A všichni co to nevidí stejně jako ty, tak musí být samozřejmě stádo debilů. Ach jo.... Dospěj, a potom se zapojuj do diskuzí, jinak budeš za jediného debila ty.

159

Odpovědět

+Kafka TamuraOK, tak jinak, nemám nic proti názorům "průměrný, špatný, nelíbil se mi," a podobně. To respektuji. Moje reakce byla myšlena na lidi s názorem "sranec, sra*ka, pí*ovina," a podobně. Nedalo mně to a hodil jsem Prométhea a vulgární výrazy do google, flame na toto téma je na spoustě jiných diskuzních fórech. Nejsem sám komu už to začalo vadit. No jestli Vás to lidi uráží, tak sorry za ty ovce.

175

Odpovědět

+KalipoFilm zcela zbytečně filosofuje, na původním Vetřelci se mi líbila ta syrovost a "špinavost" industriálního prostředí kosmické lodě, kde Vás kdekoliv může Alien dostat. Prometheus je jen vizuálně načančaný paskvil, který právě tenhle hlavní tahák pohřbívá. Ano, je to tedy sranec. Sranec, který je krásný na pohled, ale pod touto slupkou zcela prázdný a zbytečný.

610

Odpovědět

+Luka 4615Jo souhlas, až na ten sranec. Záleží co tě oslovuje. "Nový" vetřelec je ! úplně jiný film ! , s původním vetřelcem je ve spojení jen tenkou dějovou linkou. Já jsem na scifi ujetý, o horor mně ani tak nejde. Jak vidím raketu, vesmír, budoucnost, a celé to má logiku, vlhnu. Například Gravitace mně dostala vizuálem, nad obsahem a nelogickýma chybama bych brečel celkový dojem špatný. Za mně, Prométheus dobrý, lehce nadprůměrný a když někdo řekne, že je to sranec budu nahlas nesouhlasit ;)

74

Odpovědět

+KalipoOslovují mě sci-fi, které mohou divákovi dát něco navíc. Alien, Interstellar, Kubrickova Odysea...tohle všechno jsou tituly, u nichž jsem měl dojem, že sleduji něco výjimečného, což jsem u Promethea vážně neměl. Navíc je celý prostříhaný a některé scény na sebe vůbec nenavazují, namátkou třeba scéna, kdy Michael říká doktorce, že bude v karanténě a najednou střih a doktorka se prochází po lodi a kecá s kapitánem. U mě tenhle snímek prostě propadl. Od Ridleyho jsem čekal o dost víc.

44

Odpovědět

+Kafka TamuraPsal jsem "stádo ovcí", takový ty zvířátka, co jdou slepě s davem, víš? Dělají "bééé, bééé,...". To je něco jinýho než "debil", což je zastaralý výraz pro mentální retardaci. Měníš docela zásadní výrazy a chceš mi kázat abych dospěl?!

44

Odpovědět

Tvé modlitby byly vyslyšeny. Je to ještě větší sranec ....

32

Odpovědět

Tohle vypada uplne jinak a zajimavejs nez ten film.. co to ma spolecnyho s filmem? Ve filmu je jich cela parta v podstate to vypada na remake 1cky.. tady to je ze byli jen 2.... ta ja to nechapu?

74

Odpovědět

Tenhle kraťas ukazuje, co se dělo po skončení filmu Prometheus s postavami, které tento film přežily. V tom novém filmu by se také měli objevit, spolu s těmi několika páry, které k té planetě také letí.

150

Odpovědět

+XardassAle jak se dostali dohromady? Kdyz byli sami dva? Jak se dostali na tu palubu a ze delaj ze nic? Proc nesli na zem a nerekli vsecko, nepovolali armadu atd :D

01

Odpovědět

Ještě existuje jeden prolog ;-) https://www.youtube.com/watch?v=EkXgRlRao5I

34

Odpovědět

Plot twist: Přiletí do minulosti na Zemi a jsou to tedy Adam a Eva.Jejich lod přistála v horách Afghánistánu a proto se tam od nepaměti vede válka protože každý chce získat vědomosti ukryté v té lodi. Alien proti kterému bojují je spící gen v nich který mimo jiné snižuje IQ, také dochází ke změně pigmentace. Kdo ten gen do nich umístil je ovšem záhadou.

180

Odpovědět

To teda díky za spoiler!!

120

Odpovědět

+Radiawdělá si p***l. On je robot a ona je infikovana vetrelcim patogenem. takze to neni zadnej adam a eva :D. Ona se zmeni ve vetrelci zrudu.

53

Odpovědět

+DarketasAno, říká se tomu předmenstruační syndrom :-D

290