Vybavení z VetřelcůSpacedock

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 9
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:65
Počet zobrazení:3 761

Originálně zpracované video kanálu Spacedock o zbraních a technice z populárního filmu Vetřelci, kterým nás provede hlas vypravěče Marka Rolstona. Ten si přímo ve filmu zahrál vojína Drakea.

Poznámka:
APC – Armored personnel carrier, obrněný transportér pěchoty

Přepis titulků

Ahoj, tento týden máme zajímavého vypravěče v podobě Marka Rolstona, který hrál vojína Marka Drakea ve Vetřelcích. Jde o naši spolupráci se skvělými lidmi z týmu In Search of Tomorrow, dokumentu o sci-fi z 80. let. Pro více informací o In Search of Tomorrow vydržte až do konce a užijte si video. NÁMOŘNÍ PĚCHOTA SPOJENÝCH STÁTŮ VYBAVENÍ Dobře, nováčci, dávejte pozor. V první řadě tu máme standardní pulzní pušku M41.

Používá beznábojnicové střelivo 10*24mm a je lehčí, než vypadá. Na 500 metrů z ní můžete vypálit 15 střel za sekundu a někomu tím pokazit den. Můžete střílet plně automaticky, nebo dávkou 4 střel pro přesnost. Když potřebujete něco většího, máte podvěsný 30mm granátomet, který umí věci pořádně zamíchat. Je silný, spolehlivý a nezasekne se, když s ním nezacházíte jako s bordelem. Dále máte plamenomet M240 pro smažení na krátkou vzdálenost.

Vystřeluje zahuštěnou naftu, která se k cíli přilepí a zůstane tam. Můžete použít tekutou střelu, střílet proud paliva bez zapálení a podpálit ho později. Ale většina lidí má sklon se vzdát, když je na nich tryskové palivo. Také můžete střílet do slepých úhlů za roh a vyčistit místnost před vstupem. To vám nejspíš jednoho dne zachrání prdel. Plamenomet má jediný problém, musíte se starat o palivové články. Když některý z nich schytá kulku, podpálí vás jako sirku.

Tohle je moje děťátko, chytrý kulomet M56A2. Je napojený na infračervený sledovač a kloubové popruhy. Kulomet bude automaticky sledovat střed cíle ve vašem výhledu. Když to umožníte, kulomet se sám nastaví na sledování cíle, i když sami ztratíte přehled. Se zbraní můžete v případě nutnosti mířit manuálně, ale většinou chcete, aby dělala svou práci. Zbraň má 500 beznábojnicových střel 10*28mm s účinností na 500 metrů, ale musíte jí dát čas na vychladnutí, jinak uvaříte hlaveň.

Stejná technologie chytrého kulometu je použita i zde. Strážní dělo UA 571-C. Jde o automatickou věž s dělem. Sleduje tepelné stopy a další známky pohybu a rozmázne je o zeď. Používá stejné zásobníky 10*28mm jako kulomet a zvládne přes 1000 ran za minutu.

Hodně štěstí s útěkem. Tyhle věci jsou dost těžké a přenášení může být otravné, ale to vás nebude moc trápit, až vám párkrát zachrání prdel. Standardní střelecký tým mariňáků se skládá ze dvou skupin. Dvoučlenná skupina s pulzními puškami a střelecká jednotka s jedním chytrým kulometem a pozorovatelem. Střelci jsou opravdovou silou oddílu, takže by se ostatní měli snažit udržet je naživu a nechat je pracovat. Celý oddíl zahrnuje dva střelecké týmy plus důstojníka, seržanta a řidiče APC.

M577 APC je naše vozítko. Je rychlé, odolné a přesně tak drsné, jak vypadá. Zvládne rychlost 42 km/h za 6 sekund a dozadu se vejde 12 mariňáků. Tahle věc je po zuby ozbrojená. Má kulomety Gatling, částicová děla, chytré rakety a kanystry nervového plynu, takže jí nelezte do cesty. Za APC budete vděční, jestli vás pošlou na planetu s extrémním počasím a teplotou. Je určené pro téměř jakoukoli atmosféru a vybavené pro přežití, pokud někdy uvíznete na bojišti.

Nakonec naše křídla. Výsadkový letoun UD-4L Cheyenne. Letoun uvnitř nese APC a v něm mariňáky pro bojové výsadky. Ale také jde o bojový letoun s plnou výbavou děl a raket, takže můžeme nakopat pár prdelí už před přistáním. Většinu zbraní ovládá zbraňový důstojník, kterému říkáme spolujezdec, aby se pilot soustředil na ovládání letounu.

Když to potřebujeme, můžeme ovládat letoun vzdáleně přes počítač v APC. Takže máme vždy záložní plán pro případ, že se situace posere. To je vše, chlapci a děvčata. Pamatujte si, jak vybavení funguje, protože vám to nikdo nebude opakovat. A teď zpátky do řady, než se vrátí seržant, jinak budete číst tyhle blbosti příští bandě zobáků. Pohyb! Překlad: L1ght www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nikde tu nevidím kde by sa to dalo nahlasit, nejde pridať tip na video pise Server Error

22

Odpovědět

aj mne to robi

12

Odpovědět

Mrkněte do Aktualit, už jsme to vyřešili. :) Jakoukoliv chybu určitě příště hlaste tam, komentáře v Aktualitách pravidelně sledujeme. Díky!

00

Odpovědět

ja by som bol radsej, keby to nahovoril Hudson(cest jeho pamiatke), popripade Hicks

03

Odpovědět

Páči sa mi zvuk toho kulometu M56A2.

22