Trivium - Down from the Sky

Thumbnail play icon
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:180
Počet zobrazení:4 292

Dnes tu mám splněné přání pro Verdanta. Minulý čtvrtek si v komentářích pod videem napsal o Trivium, takže tady jsou!

Trivium se dali dohromady díky soutěži talentů na střední škole. Brad Lewter si tam všiml kvalit Matta Heafyho a společně s bubeníkem Travisem Smithem založili kapelu. Lewter za nedlouho odešel a na post zpěváka se dostal Heafy.

Debutové album Ember to Inferno vydali v roce 2003, Heafymu bylo tenkrát pouhých sedmnáct let. Druhá deska Ascendancy pod hlavičkou Roadrunner Records sklidila pozitivní kritiku. 411mania ho ohodnotila 10 body z 10 a předpověděla, že za dvacet let budou Trivium stejně významní jako třeba Sabbath, Slayer nebo Metallica.

Na třetím CD The Crusade (2006) je patrný přesun kapely k thrashové tvorbě. Heafy se vzdal screamingu, protože prý stejně nikdy neměl rád kapely, které screaming používaly. Texty se zaměřují na slavná úmrtí/vraždy a na sjednocení patrné např. v písni Anthem (We Are the Fire). Pak ale přišlo čtvrté Shogun (2008) a screaming byl zpátky na scéně. Skladby pojednávají překvapivě mimo jiné i o řecké mytologii a japonských vojenských zvycích. O čem je Down from the Sky pochopíte po zhlédnutí dnešního videa.

Zatím poslední vydanou deskou je In Waves z loňského roku. Trivium už mají nejspíš svá nejlepší tvůrčí léta za sebou. Stále si však udržují velmi dobrý standard, který fanoušky těší a kritiky rozděluje na dva tábory.

Přepis titulků

Puklina se zvětšuje v dutině hadích zubů. Bolestivý hlad se vrhá na sladkou hostinu krve nevinných, krveprolití nevinných. Jdeme na to! Upíři živoří na lidských válkách! Upíři živoří na lidských válkách! Na trůnu impéria tloustne tyranský vládce hrozící strašlivým požárem.

Otevřel jsem oči a spatřil, jakou má svět cenu. Slzy stékají dolů z nebes. Všechno spálí na uhel, aby ukázali, čí bůh je všemocný. Z nebes dští oheň. Rozevírající se rány vylévají krev, kterou se stravují.

Snězte nás za živa, pozřete nás, abyste ukojili hlad, hlad bez konce Jdeme kurva na to! Upíři živoří na lidských válkách! Upíři živoří na lidských válkách! Na trůnu impéria tloustne tyranský vládce hrozící strašlivým požárem. Otevřel jsem oči a spatřil, jakou má svět cenu.

Slzy stékají dolů z nebes. Všechno spálí na uhel, aby ukázali, čí bůh je všemocný. Z nebes dští oheň. Není to ta bitva, v kterou jsme díky nim věřili. Spojení propagandy, teroru a podvodu. Jsme stádo, oni jsou řeznicí a naše maso je ropa. Pumpují nás přes ventily strojů, abychom svět očistili od nákazy.

Jsme střelivo, které přivede veškerý život do záhuby. Vyhlaďte všechny, kdo vám stojí v cestě. Zlikvidujte je, holocaust se na ně snese z nebes. Upíři živoří na lidských válkách! Upíři živoří na lidských válkách! Na trůnu impéria tloustne tyranský vládce hrozící strašlivým požárem. Otevřel jsem oči a spatřil, jakou má svět cenu.

Slzy stékají dolů z nebes. Všechno spálí na uhel, aby ukázali, čí bůh je všemocný. Z nebes dští oheň. Vyhlaďte všechny, kdo vám stojí v cestě. Zlikvidujte je, holocaust se na ně snese z nebes. Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (20)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

dobrá kapela, taká kapelová

181

Odpovědět

doplnil bych že 12. 06. v Brně - Melodka... ja tam sice nebudu :( ale kdo tam jde tak bych mu popřál ať si to užije i za mě :)

180

Odpovědět

Parádny song, diky moc, 10*

180

Odpovědět

Ja by som chcel nieco od slipknotu mozno Duality alebo Psychosocial
ale musim povedat, ze vyborna skladba a preklad tiez :D

183

Odpovědět

Osobně mám radši In Waves jinak bych se přimluvil za DEATH, osobně bych navrhoval At the gates, Killswitch Engage, Carnifex..

180

Odpovědět

Přeložili byste prosím něco od DEATH jde o legendarní kapelu která definovala death metal a poté značně rozšířila pojem death metal.Určitě by to ocenilo více lidí...R.I.P CHUCK SCHULDINER

181

Odpovědět

A co třeba přeložit něco od skupiny While She Sleeps např. Crows a nebo mojí nejoblíbenější Hearts Aside Our Horses. Předem děkuji za odpověď. Jinak tahle kapela není vůbec špatná, alespoň budu mít něco nového na poslouchání :)

180

Odpovědět

Mohli byste přeložit něco od Dream theater prosím moc prosím

181

Odpovědět

Ohľadom toho tvůrčího období - album In Waves bol neskutočný nárez, takže takéto prehlásenia by som ešte nevydával...

180

Odpovědět

Jestli něco od W.A.S.P tak určitě Sleeping in the Fire. BTW byl jsem na Trivium v Lucerna Music Baru a hrali fakt dobře až na jeden technickej problém kdy museli na chvilku přestat hrat. Vyborna kapela.

180

Odpovědět

Solidní song.

Snowi prosím mohlo by příště být WASP ? :) Třeba "Scared to death" ? nebo "Harder faster"

182

Odpovědět

zeptám se bakeLita, jestli nemá v plánu dát W.A.S.P. do Hudebních klenotů a pokud ne, nevidím důvod, proč by se tu příště nemohli objevit. :)

180

Odpovědět

Asi najlepšia pesnička od nich :D

181

Odpovědět

byl jsem v Ostravě na Slipknotech, kterým tam dělali předskokany... myslím, že si zasloužili hrát po boku té devítihlavé bestie :) dobrá kapela... R.I.P Paul Gray

181

Odpovědět

Snowi, miluju tě! :D :D

181

Další