Tvrdé jádro - Nepřátelé v Bioshock Infinite

Thumbnail play icon
88 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:205
Počet zobrazení:4 089
Hry od studia Irrational Games se dají považovat za skutečné výtvarné umění. Aby také ne, když projevil zájem natočit film z prostředí hry Bioshock i Pirát z Karibiku Gore Verbinsky. Dnes se podíváme na některé bizarní nepřátele, kterým budete moct čelit v chystaném Infinite. Tvůrci tentokrát posunuli fantazii ještě o kus dál a o jedinečné herní zážitky tak nebude nouze. Hra vychází 16. října, tak začínejte šetřit, zařizovat dovolené a vylepšovat počítače. Motorizovaný patriot Chmaták Tichošlápci Siréna

Přepis titulků

Překlad: Brousitch www.videacesky.cz BIOSHOCK INFINITE TVRDÉ JÁDRO ČÁST 1: MOTORIZOVANÝ PATRIOT Rád bych viděl ve hře Bioshock větší škálu nepřátel. V Bioshock Infinite jsme chtěli mít nepřátele, kteří mají spíše smyšlené schopnosti. Vytvořili jsme tedy koncept Tvrdého jádra, což jsou nepřátelé, kteří jsou nejenom silnější, ale liší se od těch tradičních nepřátel. Setkáte se s nimi na určitých místech a budou pro vás unikátní výzvou. Chtěli jsme umělou inteligenci, která vyjadřuje jasný systém myšlenek Zakladatelů.

Nepřítele, který ten systém reprezentuje. Motorizovaný patriot je takovým ztělesněním naší představy. Když jsem narazil na toho podivného, umělého a animatronického George Washingtona, byl to právě ten obličej, porcelánový, panenkovský, hrubě ztvárněný obličej, který mě dostal. Když to všichni viděli, řekli si: "Fajn, to by šlo." Byl to jeden z těch vzácných momentů, kdy se jednohlasně shodneme a můžeme jít dál. Kromě vzhledu ho dělá zvláštním ještě pár věcí: Narozdíl od ostatních je naprosto nebojácný.

Nemá žádný pud sebezáchovy. Dokola na vás bude útočit. I přes to, že narazíte na mnoho nepřátel, s ním jediným se nedá nijak domluvit. Prostě na vás bude donekonečna útočit. Je to takový natahovací terminátor. Další fajn věcí je ten klikový kulomet. Pokud patriota zničíte, Booker si může ten kulomet vzít a používat ho. To je jediný způsob, jak ho získáte. Také se mi líbí, že při větším poškození ztratí tu Washingtonovu masku a odhalí se ta kovová kostra pod ní.

Nejvíce se mi na něm líbí, jak jsou jeho činy průhledné. Je to jednoduchý chlapík, žádný švýcarský nůž. Je to chlápek s kulometem a nic víc od něj čekat nemůžete. Čiší z něj pocit tíhy a neunávnosti. Poslouchat, co říká, je zároveň legrační a odstrašující. Je to však opravdu nebezpečný nepřítel. Překlad: Brousitch www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

jo udelat z typka s kulometem umelecke dilo to je zajimava myslenka :)

190

Odpovědět

@Daya nemyslel som to v zlom, to asi v češtine je ustálené tvrdé jádro, ešte som to nepočul.

180

Odpovědět


Odpovědět

A zrovna dneska se objevila zpráva, že Bioshock byl odložen na příští rok. To je jak naschál.

180

Odpovědět


Odpovědět

@Ancore: Tvrdé jádro je ustálené slovní spojení. Používáme ho, když chceme mluvit o skupině osob, která z davu právě vyniká, ať už přímo onou tvrdostí, odvahou, drzostí, či jinak. Prostě elita.

180

Odpovědět

Hitters nie je vo význame od slova hit - udrieť ? heavy - tvrdo, silno? Podľa videa ide o výnimočných nepriateľov spomedzi bežných. Takže skôr "tvrdý/špeciálny nepriatelia" ? Prečo jadro?

185

Odpovědět

Podobne ako @Werc ma Bioshock nikdy nebavil, veľa ľudí ho zbožňuje rovnako ako crysis, dragon age, mass effect ... ale neviem týmto hrám prísť na chuť opakovane som ich skúšal a nič proste ten gameplay v bioshocku mi lezie hrozne na nervy asi .. aby som stále nejaké šuflíčky prehľadával... na videách vyzerá super ale počas hrania sa mi nikdy žiadna pekná akcia nevydarila stále to isté dokola strieľať a málo nábojov. Tak som sa naň tešil podvodné mesto, Big Daddy vážne super to vyzerá ale neviem v čom je problém. Čím to je že toľko hráčov si podmanila ?

182

Odpovědět

Edie : Hodně mi připomínají Pyramideheady ze Silent Hill, ti taky nosili svoje masky kvůli co největšímu utrpení. Když jsem je potkal, vždy mi jich bylo trošku líto, když jsem si představil, jaké to asi musí být. Lítost mě přešla vždy, když mě vyděsili k smrti :D

181

Odpovědět

Nejvíc bych se bál asi chmatáka, ten vypadá jako pořádnej masér :D

180

Odpovědět

boží už aby to bylo :)

180

Odpovědět

Fucking AMAZING ! Na tuhle hru se těším od doby co sem o ní zaslechl. Bioshock 1 i 2 byly k******y boží hry a u mě to budou vždycky nejlepší hry co spatřily světlo světa. Ať už je tady tahle hra venku, nemůžu se dočkat až bude označená jako hra roku 2012 !

187

Odpovědět

Bioshocky mě nikdy nebavily jako hra taková (Prostě mi to nesedlo, nevím proč) ale ta atmosféra mě skutečně uchvátila.

185

Odpovědět

Pevně věřím, že to bude parádní atmosférická hra jako první dva díly :) Nejvíc mě taky fascinují ti tichošlápci, jen ta představa být takhle zotročený, mít hlavu uzavřenou v kovové masce, nic nevidět a jen hledat nepřátele systému podle zvuků... brr :)

180