DOOMUpřímné herní trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 37
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:103
Počet zobrazení:13 221

DOOM. Jedna z prvních her, co jsem kdy hrál (DOOM II, abych byl přesný). Pamatuju si na ten úžas, když jsem poprvé našel motorovku a rozjel svůj boj s hordami pekelnými. A kdo by zapomněl exorcistická hesla IDDQD a IDKFA. A co hlas Upřímných herních trailerů? Myslíte, že taky občas používal cheaty? A co vy?

Přepis titulků

Tento trailer je pro svou upřímnost označen písmenem "U". Od vývojářů, kteří v podstatě stvořili žánr FPS a umožnili vám prožít vaši fantazii a zabít robohitlera, přichází série tak násilná a satanistická, že pokroutila vaši křehkou dětskou mysl. DOOM. V době, kdy videohrám dominovaly kreslené postavičky pro děti, se připravte na šílenou hru, ve které proplouváte mořem mrtvol, ve které sestoupíte do hlubin pekelných a každého démona tam napěchujete žhavým olovem.

Než vám dojdou náboje a vy je roztrháte na kusy holýma rukama. To je něco. Nastartujte krví zbrocenou motorovku Doomguye, bezejmenného hlavního hrdiny, mariňáka, který z nějakého důvodu bojuje s pekelnými hordami úplně sám. Je to krutý zabiják s nelidskými schopnostmi, které se na vraždění démonů hodí, včetně: přesnosti trefit cíl nad sebou, i když střílí rovně, síly nést najednou všechny zbraně ve hře, odolnosti tak velké, že bojujete dál, i když dostanete raketou do ksichtu, a výdrže, která vám umožní neustále běhat.

A tyto schopnosti, spolu s mnoha super zbraněmi, použije, aby Luciferovy nohsledy rozemlel na kaši a sejmul pravého pána pekel, Johna Romera.

Objevte kouzlo stařičkého 3D enginu DOOMu, kde nemůžete mířit nahoru ani dolů, předměty i mrtvoly jsou 2D modely, které se za vámi otáčejí, a mapa je nesrozumitelná čmáranice, kvůli níž se ve velkých úrovních snadno ztratíte a musíte pak ojíždět zdi, než najdete skryté dveře. Za kterými vás čekají naštvaní démoni, kteří vás okamžitě rozje*ou.

Obkružte tedy hordy pekelné, děsivé kombinace masa, kostí a zbraní, které nechtějí nic než vaši smrt. A potýkejte se s brutálně nefér nepřáteli, například s neviditelnými démony, létajícími minidémony, co se objeví zničehonic, démony, kteří vyvolávají další létající minidémony, démony, kteří oživují padlé démony, a démony, kteří vás prostě zabijí raketometem.

V devadesátkách byly totiž hry masochistické. Když umřete, nic se neděje. Objevíte se u posledního checkpointu. Na začátku levelu! Zažijte sérii, kterou se následujících 10 let snažili všichni napodobit. Žánr definující první hru, která světu představila požitek masového vraždění pomocí minigunu. Pokračování, které bylo podobné, ale větší a lepší. A mnohem pozdější třetí díl, který svého času vypadal dobře, ale stahovala ho předvídatelná umělá inteligence, průhledné lekačky a to, že tam byla tma jak v p*deli.

Ale pořád stokrát lepší než film DOOM. No tak, Rocku, máš na víc. Semper fi, ty zm*de. Takže si oblečte zelenou zbroj, nabijte BFGčko a ještě jednou si prostřílejte cestu taťkou všech stříleček, než ho nový díl změní na Halo nebo co.

Hrají: Živí mrtví, nelidská pochodeň, Babe – pekelné prasátko, noční můra, Sans s raketkou, pořádný kretén, tohle se ti nebude líbit, jsem tvá mamka a Master Chief. Opusť náš DOOM a už se nikdy nevracej!

Oni pověsili Commandera Keena? Tak to je pěkně temné. Vygooglete si to. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

IDKFA and IDDQD supremacy!

00

Odpovědět

Chybka v překladu. Flat sprite = Placatý obrázek. 2D model je krapet nevhodnej překlad. (a v podstatě i blábol :D)

21

Odpovědět

Checkpoint na začátku levelu ... MUHAHAHAHA. Ten jeho trailerový hlas je epický !

161

Odpovědět

Hra mého mládí. Doom to je srdcovka ! Přijde mi že ty hry dřív vůbec tak jako zanechali větší stopu na duši než ty nynější. Ikdyž je plno super nových her, to je bez debat. Asi pracuje nostalgie. Takhle na rychlo mě napadá třea Duke Nukem 3d, Diablo 2 atd ...

190

Odpovědět

proto že nevycházela nová každý týdne nová, si vem že vyšli pomalu jedna za měsíc možná i za díl a nebyly tak dostupný

00

Odpovědět

Jak uz bylo napsano..pred tim jsme meli par her..ja jsem paril duke nuke 3d,dooma, gta a to bylo tak vsechno z akcnejsich her co se ke me dostalo..a drtili jsme to x hodin porad dokola po dobu par let....ted mam PS4 a uz pracuju takze mam i na hry..takze jsem dohral Unachrated 4 a mohl sem si hned koupit DOOMa dohral sem DOOMa poridil sem si mafii 3..dohraju mafii 3 zas pujdu treba na assasina..takze se me asi ted nestane uz ze bych po desaty zapl nejakou hru abych si ji znovu dohral protoze ted her je ted skoro nekonecne mnoho =)

20

Odpovědět

Commander Keen !!

210

Odpovědět

Jako malý kluk jsem vždycky měl radši Hexen, a to asi jen z toho důvodu, že měl středověké zbraně a kouzla – i když zpětně bych řekl, že Doom je lepší. Do stříleček se zbraněmi jsem pronikl až s Quakem a Unrealem 1.

112