PopelkaUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:290
Počet zobrazení:7 018

Dnes nám trailerový hlas bude vyprávět pohádku o tom, jak se na stejném námětu dají pořád dokola rýžovat peníze. The Story of Menstruation je edukační video z roku 1946, které se zaměřuje na menstruační cyklus - jeho průběh, účel a poskytuje také řadu rad a tipů. Snímek pro náctileté americké dívky vznikl v koprodukci Disney a Kotex. Wilford Brimley je americký herec, který vypadá přesně jako král z Popelky. Rosie O'Donnel je baculatá herečka, kterou můžete znát například jako Betty z Flinstoneových. Zametající kráska je v angličtině slovní hříčka na originální název Šípkové Růženky, Sleeping Beauty (Spící kráska). Sleep = spánek, sweep = zametat.

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Studio, které vytvořilo Sněhurku, Fantasii a Příběh menstruace, vám přináší příběh, který točí znovu a znovu a znovu... a znovu a znovu a znovu... a znovu a znovu... a již brzy ve vašich kinech... znovu. Popelka. Zhlédněte klasiku negující všechny věci, které vaše dcery naučilo Ledové království. Šití nech na ženách.

Která dívkám říká, aby se sebou nechaly zametat a dělaly doma služky, protože stačí být krásná, narazit si boháče a všechny problémy se rozplynou. Nechte se unést příběhem Popelky, siroty sloužící nevlastní rodině, která je buď mocný druid mluvící se zvířaty... Kde? V pasti? nebo ji vězení a pletení svetrů pro myši připravilo o rozum. Ano, je to krásné ráno... ale byl to i krásný sen. Jo, ta je šílená.

Všechno se však změní, když se objeví kmotřička víla. Strážný anděl, který roky čekal, než vylepší její mizerný život, místo aby jí pomohl hned po smrti rodičů. Nebo ve chvíli, kdy ji nevlastní rodina zotročila. Dík za šaty, dámo, ale bylo by lepší, kdybyste tak před osmi lety vyčarovala sociálku. I když se příběh jmenuje Popelka, víc než polovinu času strávíte sledováním kocoura, kterak se snaží ulovit havěť, jež zamořila celý dům.

A za svědomitou práci je odměněn vyhozením z okna jako Bran Stark. Prožijte znovu lovestory prince, který se neobtěžuje najít si partnerku, a krále toužícího po vnoučatech, kterému je jedno, čí dělohu synek oplodní. Jestli bláznivou služku, co mluví se zvířaty, nebo jinou ženu se stejně velkou nohou. - Střevíček může pasovat spoustě dívek! - To je jeho problém! Vidíte to? Vraťte se zpět do dětství a zazpívejte si oblíbené písně té doby.

Například píseň vzbuzující falešné naděje. Tohle je píseň o zklamání, nesplní se většina snů, ale já jsem ta světlá výjimka, jsem krásná a štíhlá a kjůt. Milou myší píseň. Jsme myši chytré jako lidi, můžem ve spánku tě zabít, běž a někomu to pověz, nikdo nebude ti věřit. Koukni, jak držíme nůžky, jazyk vyříznem ti z krku, oči vypíchneme jehlou, jako ve středověku.

Tak bacha na myši chytré jako lidi! A hatmatilku s nominací na Oscara. Všechno se rýmuje, když si vymyslíte slova. Autoři byli našrot! Hrají: Vůbec není zlatokopka. Drákula Brama Stokera. Kardashianky.

Fetiš na nohy. Skromný myšák. A nereálná očekávání ohledně vztahů, která si s sebou dívky nesou až do dospělosti. Zametající kráska. Macecha byla pěkně zlá, ale co teprve tchán. Když se něco zvrtne...

Komentáře (31)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já chci trailer na 50 odstínů výplachu!!! eh teda pardon "šedi"

31

Odpovědět

Ale nejlepší jsou stejně Kardashianky :D

180

Odpovědět

Ptal jsem se asi 32x a nikdy jsem nedostal odpoved, tak mi to neda a musim se zeptat znovu. Proc se preklada kazdy 3.-4. HT? Mraky se jich sem nedostalo, tak me jen zajima, podle ceho vybirate. Je to super porad, tak je podle me skoda, ze treba prelozite popelku a ne 4 dily pred ni

61

Odpovědět

Překlad HT jsem převzala po Jackolovi. Až poté, co jsem přeložila Popelku, jsem si všimla, že překládal jednotlivé díly jak šly po sobě. Od příští neděle se tedy k tomu systému vrátím a budou nás čekat Želvy ninja. :)

200

Odpovědět

+hAnkoskvělé ! :) děkuju za rychlou odpověď :)

100

Odpovědět

+hAnkoKjůt!

60

Odpovědět

+hAnkoOd Michaela Baye, nebo Tajemství kapaliny?

10

Odpovědět

Ta nová je přímo šílená... Šla jsem na to s tím, že chci vidět šťastný konec Robba Starka. Dle výrazu, jaký měl Richard během celého toho filmu fi říkám, že při scéně s plesem se mu v hlavě promítalo něco podobného, co já jsem udělala nahlas... v náhlém tichu před hudbou jsem začala zpívat Deště Kastameru... a mělo to úspěch (kor když sme v kině při premiéře byli jenom tři kámoši :D)

131

Odpovědět

Proč jste přeložili cute jako kjůt? To moc nedává smysl. Když prostý překlad "roztomilá" nebo "rozkošná" nebyl dost, tak i česká slova se dají pozměnit, aby to znělo jako šišlání...

226

Odpovědět

To je parafráze jedný písničky, na kterou si teď nemůžu vzpomenout :)

20

Odpovědět

+SkweerookLUž vím... Ačkoli teď už mi ta parafráze zas tak pravděpodobná nepřijde - myslel jsem I feel pretty z West side story. Asi tam hledám něco, co tam není, ale každopádně "rozkošná" by nevycházelo do rytmu... ;)

00

Odpovědět

Nemělo to znít jako šišlání, jen jsem se snažila, aby se text rýmoval, je to moje postižení při podobných překladech. A taky by tam bylo roztomilé nebo rozkošné dvakrát po sobě, protože hned za tím je "the cute little mice song". Pokud to opět někomu tak hrozně hnulo žlučí, pokusím se to nějak předělat...

122

Odpovědět

Docela mě mrzí že v nové Popelce už nemluví Šafránková (Helenu Bonham Carter, kterou mluvila už v Harrym Potterovi), myslím že by to byl příjemný návrat když s Popelkou skoro začínala začala a s Popelkou mohla skončit :(

60

Odpovědět

ale ona ji myslím opravdu dabovala.

10

Odpovědět

+lenaciaMěla ji dabovat, ale pak ji našli její nemoc. Potom s tím sekla :(

10

Odpovědět

Helenu Bonham Carter mluvila v Harrym Potterovi Miloslava Pleštilová. Ale Libuše Šafránková je jí podobná. :-)

50

Odpovědět

+RoonilWazlibAjo, ale jsou si hlasově velice podobné...už když dabovala Glorii v Madagascaru tak jsem si myslel že je to ona.

10

Odpovědět

Ve videu říkají: "Hrají: Král z Popelky - Wilford Brimley."
A Vy pak do vysvětlivek pod video napíšete:
Wilford Brimley je americký herec, který vypadá přesně jako král z Popelky.

Důkaz kruhem. :D

392

Odpovědět

She is so KJŮT.

830

Odpovědět

Myslím, že už Robert Fulghum někde psal, že se mu nelíbí anglosaské pojetí Popelky, která je pasivní a jen čeká, až jí někdo pomůže. Proto se mi tak líbí naše Popelka s Šafránkovou, která si naopak všechno (kromě oříšků) zařídila sama :).

1011

Odpovědět

ty bandasko :D

014

Odpovědět

A uměla střílet z kuše, takže kdyby to nebyla taková hodná osoba, tak by macechu potkala "nehoda"

320

Odpovědět

ono taky záleží, třeba v Grimmech se klovou oči, řežou palce a paty a vůbec dobrý to je! jinak jasný to poselství dětem troška hapruje ale vezmi si že byl rok 1950 a společnost byla uplně jinde

60

Odpovědět

Miku:
a jak je na tom v pohádkách bratří Grimmů princ?
je to takový nekňuba jak ho zahrál Trávníček-ženy jsou mu prakticky ukradené, milejší je mu lov, atp.?

40

Odpovědět

+orcinusorca2014jo, je to taky takovej debílek, nadvakrát si nevšimne, že si holky řezaj nohy jenom aby se vešly do střevíčku, kdo do něj narve nohu hned jede na svatbu, ještě že to vždycky zachráněj zvířátka

60

Odpovědět

Je jen jedna popelka a to Libuška, hezčí pohádka prostě neni.

8715

Odpovědět

Vím že se mnou nebude moc lidí souhlasit, ale podle mého názoru natáčí nejhezčí pohádky pan Troška. Ale česko-německá Popelka jeho pohádky taky docela dohání ;)

149

Odpovědět

+bigcockTroška? aha :-D

173

Odpovědět

+bigcockMam takovej dojem ze nejsi trol, ale jenom kreten...

353

Odpovědět

prdlačky, klasická popelka je lepší ale Libuška je kundička wtz

310