V hlavěUpřímné trailery

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 100
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:320
Počet zobrazení:9 242

Zavzpomínejme na jeden z nejlepších animáků (ne-li ten úplně nejlepší) roku 2015. :) Pozn.: Urkel je postava známého amerického seriálu Familly Matters.

Přepis titulků

překlad: Maty www.VideaČesky.cz Z dílen Pixaru se na vás řítí film, ze kterého si dospělí řeknou: "Uf, Pixar zase ujde!" A děti se zas budou ptát: "Proč táta brečí?" Emoce jsou složitý, jasný? V hlavě Pixar si vybudoval reputaci na snímcích, co vám mávají s emocemi.

Tentokrát vyřadili prostředníka a mávají samotnými emocemi přímo, ve filmu, který učí děti, že nenesou zodpovědnost za to, co dělají. To jen postavičky v jejich mozku mačkají knoflíky. Není pro to název? Schizofrenie! Vydejte se do San Francisca, podle všeho nejhoršího města na světě.

San Fransmrdíto! Třeba to bude hezký uvnitř. Gratuluju, San Francisco! Zničilos pizzu! Nakoukněte do mysli jedenáctileté Riley v předělávce foxovského sitcomu z devadesátých, Hermanovy hlavy. Ovládá ji pět hlasů emocí, a když se Smutek a Radost vydají pro ztracenou vzpomínku, nechají ji potýkat se s dvěma protichůdnými extrémy.

To se taky nějak jmenuje. Bipolární porucha! Ti dinosauři se mi líbili. Mlčte už! Tohle je Radost. Radost je šťastná.

A tohle Smutek. Je... smutná! Společně jsou odsáty vstříc velkému dobrodružství a Riley nechají napospas jediným emocím komentářů na YouTube. Vzteku, Strachu a Nechuti. Cestou zpět na základnu se Radost naučí plakat a Smutek se naučí smát. A vy jen dumáte, jak může mít emoce emoci kromě té emoce, kterou vlastně je!

Jedno je ale jisté. Děcka nebudou mít ponětí, co se to sakra děje! Chybí nám jeden rozměr! Vydejte se na roztodivnou pouť mozkem malé holčičky, protože kdyby to byl malej kluk, všude by bylo porno. Navštívíte nezapomenutelná místa, třeba továrnu na sny, generátor imaginárního přítele a Bin...

a Bing Bonga... Sakra drž se, vypravěč! A Bing Bonga! Imaginárního kamaráda, kterého musíme nechat jít... Abychom mohli normálně vyrůst... V normální dospělý...

Odpusť, pane Fufníku! Do nejdelší smrti na tebe nezapomenu! Hrají: Marge Simpsonová Po Návštěvě Kadeřníka Vypalovačka Od Eiffel 65 Fialovej Urkel Nekonečná Kocovina Super Meat Boy Univerzální Imaginární Kamarád a Koule.

Dále nehrají: Empatie Rozum Závist Klid Odvaha Naděje Nuda Chtíč Láska a Ten Pocit Když Si Z Prstu Sloupnete Zaschlé Lepidlo.

Pocity Mám ráda ostrov tragické upíří romance. Ten je tu snad jen dočasně.

No super. O takovou Riley nestojíme.

Komentáře (32)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

je to dobry

00

Odpovědět

i'm blue da be dee da ba die :DD

130

Odpovědět

..protože kdyby to byl mozek chlapce, bylo by všude p***o :DDD
umírám. Libovej díl, i proto, že jsem to viděl sám.

344

Odpovědět

Kurva, nedopatřením jsem ti dal palec dolů, omlouvám se :-D

74

Odpovědět

Me se tenhle film libil, akorat me zarazelo ze jedina Riley ma v hlave muzske i zenske emoce (pro film rozhodne plus a lepsi interakce postavicek, jen to pusobi divne kdyz jsou pohledy ostatnim do hlav a ti maji emoce gendrove podle sebe)
Jinak myslim ze tech 5 zakladnich stacilo, a kor vyjmenovane ve videu jsou zbytecne a daji se zastoupit temi zakladnimi...

111

Odpovědět

To možná proto, že je před pubertou, po které se, dá se říct, chlapci a děvčata tak nějak psychicky navždy "oddělí" :-D

121

Odpovědět

proste sracka ;D

223

Odpovědět

Jen bych rád upozornil, že u videa chybí tagy. ;)

21

Odpovědět

To je nejlepší, hází to pak úplně náhodná videa, která by člověk jinak ani neobjevil. :)

80

Odpovědět

geez, ajo. :D

10

Odpovědět

Jeden z nejlepších animáků. To si děláte srandu? Vždyť ten film je tak špatný, že jsem ho po půl hodině musel vypnout a to už je co říct, bo už jsem dokoukal dost kravin.

1681

Odpovědět

Však říkali že to děti nepochopí :)

1651

Odpovědět

Tak když jsi ho vypnul po půl hodině, tak tvoje zhodnocení má opravdu váhu. :) Dále je taky podstatné nezapomínat na "roku 2015". Mě se zdá, že ten rok vyšly samé kraviny, takže obstát toho tvrzení "Jeden z nej... roku 2015" ani nemusí být tak těžké, přičemž letech předchozích by to obstát nemuselo. A i když sis tak zavařil, že momentálně má tvoje hodnocení, jak už jsem naznačil, váhu pytle slámy, tak nás inspiruj těmi NEJ anim. filmy roku 2015 podle tebe.

292

Odpovědět

+R3diSice se na animáky moc nedívám, ale s toho co jsem viděl se mi dost líbila Liga spravedlivých: Bohové & monstra a pořípadě by se zde dal zařadit i Asterix: Sídliště bohů, který měl ve francii premiéru v roce 2014, ale u nás v roce 2015. Pokud bereme v úvahu i kraťasy tak Cosmic Scrat-tastrophe je luxusní podívaná.
A diskutovat tady jaké má mé hodnocení váhu je dost bezpředmětné, protože lidí jsou si přeci rovni a tak váha názoru jednotlivnce by měla být vždy stejná. Jasně existují profi kritici, kteří jsou za to placení a měli by tomu co dělají rozumnět a snažit se objektivě hodnotit, ale to je téměr nemožné. Rozumím, že můj názor na kvalitní filmy sdílet nemusíš to je jasné, protože každý máme svůj subjektvní názor na cokoliv neomezuje se to jen na filmy.

220

Odpovědět

+R3diLidi to považují za odpad, ale dle mého byl nejlepší animovaný film Zázračné kouzlo (Strange Magic) od Lucas Film. Lidi na to pohlížejí špatně, protože je to muzikál a že postavy jsou ploché a prvoplánové...
Já osobně na to nahlížela jako na animovanou verzi námětu divadelní hry (Sen noci svatojánské), a najednou všechno (aspoň pro mě) začalo dávat smysl...
A mimo jiné mám navíc ráda staré písničkové vykopávky :)

20

Odpovědět

+R3diLidi si rovni jsou, ale jejich názory ne. Kvalita názoru totiž neodvisí od toho, kdo ho říká, ale jakými argumenty je podpořen. Pokud naučíte lidoopa znakovou řeč, může vyjádřit názor lepší než můj nebo váš, ačkoli to člověk vůbec není, a není nám roven.

U hodnocení uměleckého díla je sice subjektivní téměř vše, a každý argument je taky subjektivní, ale přeci jenom, jisté zásady kvaziobjektivity by měly platit i zde.
Například je třeba film před hodnocením vidět, a to celý.
Dále pak aspoň částečně rozebrat, co se vám nelíbilo. Jestli příběh, výtvarná stránka, a proč.
Dále pokud ho s něčím srovnáváte, měl byste vidět i ty srovnávané filmy (když se moc na animáky nekoukáte, tak jste jich většinu nejspíš neviděl-a pak těžko můžete říkat, jak si stojí ve srovnání s nimi).
Tož tak.
P.S. Neříkám, že nemůžete mít pravdu, nemám totiž tušení, jestli je ten film dobrý. Jen myslím, že se subjektivitou zaklínáte až moc.

226

Odpovědět

+R3diprotože lidí jsou si přeci rovni a tak váha názoru jednotlivnce by měla být vždy stejná.

Děláš si p***l?

171

Odpovědět

+R3dikomunard: Jasně částečně máš pravdu argumenty jsou jedna věc u filmu to můžou být efekty, střihy, celková přehlednost při jednotlivých scénách, hudba atd. Pak je tu právě ta subjektivní část která změřit nelze a je u každého jiná v závisloti například na jaké filmy viděl, s čím je srovnává, jak mu to v dané chvíli sedne... No mě se nelíbil základní koncept filmu, jak už říkali v traileru, že člověk není jen ovládán emocemi a nechová se podle toho, kdo zrovna mačká čudlíky a nebo že naše osobnost je postavená na pár zálkadních vzpomínkách a když je stratme, tak se rozpadne naše osobnost to je blbost. Nebo například to, že když se smutek dotkne vzomínky tak se změní to je taky kravina.

Kohba: Nedělám. Jak bys chtěl posoudit jestli je můj názor hodnotnější než tvůj? Netvrdím, že to platí obecně například u vědy a podobných věcí to samozřejmě neplatí, ale u umění porovnat kvalitu názoru nelze i když to lidé často dělají. To ale neznamená, že to správné.

110

Odpovědět

+Martin Terranvycházím pouze z hodnocení internetových databází a podobných zdrojů, nenapsal bych do popisku takhle na férovku svůj osobní názor. ;)

111

Odpovědět

+R3dikomurand je extrémní neomarxista. Vůbec toho trotla neberte vážně.

514

Odpovědět

Pocit, když si sloupneš lepidlo z prstu se jmenuje Me gusta

412

Odpovědět

Tenhle film byl pro mě celkem zklamáním. Okolí ho vychvalovalo, ale já jsem se musela donutit ho dokoukat. Zajímalo mě jen jak to nakonec dopadno, ale scény jako takové nic moc. A to všechny animáky zbožňuju. Tohle mi prostě nesedlo...

2521

Odpovědět

Film bol urcite dost kvalitny, dojemny a zaroven zabavny, ze by sa ho mal clovek az nutit dopozerat tak to je uz vela. Akurat ti nesadol a okolie ti ho velmi prehypovalo.

162

Odpovědět

Pro mě bylo V hlavě bohužel dost velké zklamání. Je to skvělý film, ale moje očekávání bylo někde...to tak bývá, když do traileru dáte nejlepší scénu z celého filmu, a zbytek se jí ani zdaleka nepřibližuje ;)

2816

Odpovědět

Viz. Mimoni

190

Odpovědět

chcete říct že existuje(alespoň u holek) více než dvě emoce?... a jestli nadrženost není emoce tak mám jen jednu...

1227

Odpovědět

Prave ze u u holek je znamo, ze jsou schopny mit 93 874 emoci najednou :D

652

Odpovědět

Tím se teď nemusíš trápit. U mladých mužů je známo, že sami sobě a svým emocím nerozumí. To přijde časem.

240

Odpovědět

To s těma Youtube komentářema mě dostalo :D :D

610

Odpovědět

je tam chybka :) místo pět je tam šest druhů emocí

150

Odpovědět

díky.)

20

Odpovědět

Základních emocí taky šest je. Z filmu vykopli "překvapení". To by byl zajímavý týpek. :)

350