Užitečná pomůcka ke konzumaci alkoholu

Thumbnail play icon
69 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:160
Počet zobrazení:5 747

Nevíte, kolik toho vypít, než zase budete tropit blbosti? Vykašlete se na alkoholmetry v mobilech a raději se podívejte, jakou chytrou pomůcku pro vás má Rowan Atkinson.

Přepis titulků

Jmenuji se Rowan Atkinson a mým úkolem je vám sdělit, kolik dávek alkoholu je pro vás bezpečné vypít, pokud chcete zůstat zdraví. Pokud nechcete zůstat zdraví, pokud chcete mít zkažená játra, zkaženou osobnost a zkažený život, tak si na příští minutu a půl můžete odskočit, protože přesně tolik času mám, abych se s tímto vypořádal. To není moc, minuta a půl, že?

Podívejte, kolik z ní je už pryč. Je tak snadné plýtvat časem, že? A ani nevíte, že to děláte. Vzpomínám si, jak jsem jednou... Vlastně to bylo na bratrově svatbě. Myslel jsem, že mám hodinu času, znáte to. A tak jsem se vrhl do domácích prací. Vyčistil jsem světlík, Setřel jsem z marmelád nějakou tu plíseň, a než jsem se nadál, tak jsem zmeškal obřad.

Šílený. Šílený! Ale co už. U čeho jsem to byl? Ach ano, k sakru. Tahleta fakta. Dobrá tedy. Jedna dávka alkoholu je... Čtvrt litru svrchně nebo spodně kvašeného piva. Sklenka vína. Nebo... panák tvrdého alkoholu.

Tak tedy, kolik dávek je bezpečné vypít, pokud nechcete věci podělat? Odpovědí je 14 dávek u žen a 21 dávek u mužů, v průběhu každého jednoho týdne. Ale jak si tato čísla zapamatujeme? Tak tedy, pro muže je 21... počet hráčů ve dvou fotbalových mužstvech, pokud se jeden z nich stal obětí podivné nehody v šatně těsně před zápasem. 21 je věk, kdy jste pořádali večírek, na kterém jste zcela určitě vypili více než 21 dávek.

A takto jsem já vypadal v 21 letech. A co se týče děvčat... Takto vypadala moje sestra ve 14 letech. A 14 je dvakrát sedm. Takže pokud by se sedm trpaslíků oženilo, tak by bylo v autě jedoucím na líbánky 14 osob. 14 je také počet prstů někoho, kdo má tři ruce, ale přišel o jeden prst při tragické nehodě během holení.

A 14 je taktéž o jedna více než 13, což je číslo nešťastné, pokud jde o pátek. Takže jde o den po pátku třináctého, sobotu čtrnáctého, rušný to den v márnici. Tak tedy, ženy 14... a muži 21.

Tak a je to. překlad: RainMaker www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Celé je to samozrejme blud a na pobavenie sa. Inak ja som to pochopil tak, že vraví, že u mužov je to 3 dávky na deň a u žien je to na deň 2 dávky ak nechceme blbnúť. Aj keď je to kravina, pretože nejde zrovnávať 1 pivo s 1 panákom tvrdého. Navyše má každý inú mieru výdrže, psychického a telesného rozpoloženia, ďalej či je človek hladný alebo najedený, vyspatý , či unavený atď atď. aspektov ovlivnujúcich tropenia blbostí je habadej. Začiatočníkovy je treba 3-4 piva, pokročilému alkoholikovi 8 piva a 2 ostré, inak robiť blbosti nebude. Ale , inak áno.... video robené pre srandu.

00

Odpovědět

jedno ze slabších vystoupení Rowana Atkinsona

20

Odpovědět

No jestli to berou po staru tak malej panak - 0,5 dcl jest pres litr tvrdyho na tyden... jestli se to da nakumulovat na jeden vecer tak 2 flasky tvrdyho a jedno pivo... holky teda jen jednu 0,7l flasu

32

Odpovědět

Ve videu se ale nemluví o denním přídělu...

23

Odpovědět

+yyyŘekl bych že v tom je ta pointa :D

00

Odpovědět

Jak kdyby nestacilo rict ,ze denně si chlap může dát 3 kousky a ženská 2 (toho urciteho alkoholu na poměr týdne) Jinak mě nějak utekla ta komediální část, co tam měla asi být

12

Odpovědět

To je nějak moc.

73

Odpovědět

Teď nevím, jestli si ten týdenní příděl rozdělit na jednotlivé dny, či se řádně zprasit jednou týdně.
Podstatné je zachovat, tak jako u všeho, pravidelnost.
Váš lékař i hrobník z vás budou každopádně mít jistě radost.

71

Odpovědět

neboj, aj z teba, mozno este skor, jak alkac

15

Odpovědět

Je divný ho slyšet mluvit

142

Odpovědět

Dobrá srajda.

25