Vegas Golden Knights: Jak se píšou dějiny

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:81
Počet zobrazení:5 669

Hokejový tým Zlatých Rytířů z Las Vegas prožívá během své první sezony v NHL neskutečný příběh. Mužstvo poskládané z nechtěných hráčů z jiných týmů se semklo a během pár měsíců překonalo několik nováčkovských rekordů NHL. Rytíři prošli už do finále západní konference a stále drží naději završit neuvěřitelnou sezonu ziskem Stanleyova poháru. Město se přitom na samém startu sezony muselo vypořádat s tragédií, kdy bylo fanatickým útočníkem z okna hotelu Mandalay Bay zastřeleno 58 nevinných účastníků country festivalu.

Video je epizoda ze série Home Team, která mapuje první domácí zápas Rytířů v sezoně.

Přepis titulků

Všichni pocházíme z různých týmů a funguje to. - Tři procenta lidí tam umí anglicky. - Už nic neříkej, jo? Co tady děláte, střílíte? Máš radost, že tady tatínek hraje? Všechno to byl jen sen, a teď je to realita. Hokej ve Vegas. Jdeme na to, kluci! Tři, dva, jedna...

Střelec začal pálit na přeplněném country festivalu na bulváru Las Vegas. - Je to neuvěřitelné. - Musíme držet spolu. Rytíř je ušlechtilý, silný, dravý, houževnatý... Neal střílí a dává gól! Jít na první domácí zápas neporažení je skvělé. Pokud jste to nevěděli, zítra hrajeme první domácí zápas. DOMÁCÍ TÝM 10.

ŘÍJNA 2017 Dnes je velký den. První domácí zápas našeho týmu. Je tu docela rušno, obzvlášť po tom, co se stalo 1. října. Určitě to bude... dost emotivní. Byli jsme bulvár ukázat dětem a tchyni, kteří jsou ve Vegas. Zastavili jsme se i před hotelem Mandalay Bay. Je to velmi smutné. Všichni ti plačící lidé...

Jedete kolem a vidíte ta dvě okna, která ještě ani nebyla vyměněna. Bože můj. Rvalo mi to srdce. Tahle aréna je neskutečná. Vypadá hezky, ale když k ní pak přijedete, je překrásná. Tak jo. První domácí zápas bude výjimečný.

Od ranního tréninku až po příchod na led. Prý bude připravený zlatý koberec. Uvidíme tu atmosféru a fanoušky a budeme už opravdu hrát. Vztahy s fanoušky jsou teprve na začátku, čerstvé. Je ale vidět přirozené nadšení spousty lidí z toho, že tam jsme. Čeká nás dobrý rok. Budou se dít velké věci, bude to fajn. Pamatuju si, jak jsem po telefonu říkal mámě: "Neber si to špatně, miluju domov.

Minnesota pro mě vždycky bude domov. Tohle místo ale nepůsobí jako výměna někam do neznáma. Cítím se tu být jako doma, a proto nebyly poslední dny snadné." Dnešek je samozřejmě mimořádnou událostí. Zcela nový tým hraje svůj první domácí zápas. Tento tým bude představovat pospolitost města, pilíř jeho hojení, když to tak řeknu. Důležitost týmu je vzhledem k nedávným událostem obrovská. Spoustu lidí to semklo.

Atmosféra před halou je úžasná a nabitá, stejně tak i uvnitř. - Užijte si to. - Chci objetí. - Tady je. - Díky moc. - Já chci taky. - Není zač. Všichni čekají na úvodní buly, bude to divoký. Rytíři, do toho! První domácí zápas, kluci. Dnes vše působí a vypadá tak trochu jinak. Můžete vidět, že na mantinelech nejsou dnes žádní sponzoři, jen slova Silné Vegas.

Tahle fráze byla symbolickou výzvou posledních dní a zároveň působila jako motivace Zlatých Rytířů v přípravě na dnešní zápas. Pro město to je emotivní období. Snažili jsme se jít mezi lidi a drobnostmi přispět ke zlepšení nálady. Dnes ale chceme lidem vykouzlit úsměvy na tváři a snad to završíme vítězstvím. Dnešní zahajovací ceremoniál bude těžký. Uděláme ale vše pro to, abychom po něm byli připraveni hrát.

Pomáháme si. Jděte do toho a bojujte naplno. Pojďme si to užít a získat další dva body, dobře? První domácí zápas, pojďme ho vyhrát. Jsme připraveni, kluci, jdeme na to! Hokejový tým je pro veřejnost skvělá věc, která všechny sbližuje a podporuje. A to je úžasná věc pro město i pro samotný tým. Necháme orchestr hrát a počkáme na hráče. Hráči už se hromadí, slyším. Slyším. - Teď jsou v tunelu.

- Jdeme na to, kluci. Hasič Derek Sutherland. A doprovází ho číslo 5, Deryk Engelland. Nikdy nevěříte, že by se podobná tragédie mohla stát ve vašem městě. To, že k tomu došlo, je prostě hrozné a všichni vyslovují rodinám 58 obětí upřímnou soustrast. Nikdy na tyto jednotlivce nezapomeneme. Nechť jejich světlo září navždy. Dámy a pánové, Deryk Engelland!

Stejně jako vy všichni jsem pyšný na to, že je Las Vegas mým domovem. Poznal jsem zde svoji ženu, narodily se tu mé děti a vím, jak výjimečné tohle město je. Pomohl mi trochu i tým, ale nejvíc moje žena, protože věděla, že nejsem nejlepší řečník. Přátelům a rodinám obětí vzkazujeme, že uděláme vše, co bude v našich silách, abychom vám a našemu městu pomohli tuto tragédii překonat. Jsme Silné Vegas.

Náš organizační tým odvedl mimořádnou práci. Jsem rád, že se to tak povedlo. Za nás, naše město, ligu i zemi. A pak člověk musí přepnout na zápas. A začínáme. Tenhle zápas jsme nemohli prohrát. Museli jsme zvítězit. To je ono, dobrá práce, kluci. Dobrý střídání, pěkná podpora. Vegas jdou do dnešního zápasu se dvěma výhrami.

Luca Sbisa do středu, pěkná přihrávka a Nosek dává gól! Skvělé vedení puku Zlatých Rytířů skrz střední pásmo. Tomáš Nosek posílá Zlaté Rytíře do vedení. Když vstřelíte první gól a slyšíte ty diváky, nakopne vás to. Puk přebírá Brendan Leipsic, kličkuje a dává nad kruhy, gól! Domácí hrdina se trefuje! Deryk Engelland vystřelil z první na bránu a Antti Raanta neměl šanci.

Pomohlo, že jsme na ně vlítli a dali pár rychlých gólů. Bylo skvělé vidět diváky, jak se baví. Pozor! Pozor! Držte puk v pásmu, jste rychlejší než oni. McNabb střílí, dorážka a Neal dává gól! Přihrávka na Haulu, křižná na Smithe, před bránu a gól! Skvělý začátek pro domácí Vegasské Zlaté Rytíře. Čtyři góly v první třetině, z toho dva dal James Neal.

Dobrej proslov. Měl jsem husinu. Myslím, že nemám problém mluvit na veřejnosti, ale tady bych měl trému. Skvělej start, kluci. Makáte, dobře bruslíte a držíte se pokynů. Nekomplikujete to, hodně střílíte a proto to tam čtyřikrát spadlo. Jeden lacinej gól nám sice dali, ale bojujeme a dál hrajeme svoji hru. Nic neměňte, jasný? Jedeme dál. Ke konci jsme trochu vyměkli. Soustřeďte se. Nedejte jim nic zadarmo.

Máme dobrýho defenzivního centra a jsme na tom dobře. Střílí a dává gól! Lindberg! Pět jedna! Zpátky před puk. To je ono, to je ono. Zpátky před puk, vedeme si dobře. Poslední vteřiny. Zlatí Rytíři z Vegas se zapsali do historie NHL. První tým rozšiřující ligu, který vyhrál své první tři zápasy.

Skvělá práce. - Skvělá práce, bylo to dojemné. Fantastické. - Děkuju. - Lepší, než jsem čekal. - Nebyl jste trochu nervózní? - Jistě. - Trénoval to... - Byl neuvěřitelný. Opakoval jsem si to snad tisíckrát. Co říkáte na dnešní výkon? Byli inspirativní, že? Fantastičtí. Díky tomuhle umí být sport tak úžasný.

Když od týmu vidíte takovouhle hru a reakce fanoušků. Cítili jsme podporu celého národa. Jsme svědky nejlepšího vstupu do soutěže ve stoleté historii NHL, co se týká rozšiřujícího týmu. Pro profesionální tým neuvěřitelný začátek v novém městě. A zvládnout ho navzdory tragédii, které jsme byli svědky minulý týden, je neskutečné. Pospolitost a vzájemná pomoc, kterou dnešek pro Vegas představoval, je něco, na co byste měli být všichni hrdí.

A všichni víme, že to nejlepší nás teprve čeká. Silné Vegas a silní Zlatí Rytíři. Přejme jim jen to nejlepší. Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

tampa to vyhra, o tom zadna

01

Odpovědět

Ten úvodní dojáček jim pomohl tak v první polovině základní části, teď tým šlape díky tomu, že je doslova poslepován z hráčů, o které ostatní kluby nestály, respektive si je neochránily, což je vlastně úplně to samé. Funguje tam díky tomu týmový duch a pospolitost hráčů, což je ve sportu a zvláště v tak vyrovnané soutěži jako NHL asi to vůbec nejdůležitější. Většina hráčů, kteří hrají teď za Vegas a sahají po finále celé soutěže, ještě před rokem nic neznamenali, průměr ligy, teď jsou v laufu a i když jsou v těch zápasech PO kolikrát horší, stejně nějakým zázračným způsobem vyhrají. Samozřejmě, nemít Fleuryho v bráně, pravděpodobně dávno končí, ale i tak jim ten SC přeju. Byla by naprostá senzace, pokud by nováček vyhrál v premiérové sezóně SC. A trochu se obávám, že tohle je na dlouhou dobu taky poslední šance Vegas ho vyhrát, protože přesně od příští sezóny tahle pospolitost a nováčkovské nadšení zmizí, nastane rutina, přijdou noví hráči, další odejdou a ta reálná síla týmu se naplno projeví, proto doufám, že letos jim to vyjde. Ve druhé konferenci se ale Washington taky snaží po dlouhé době udělat výsledek, taky je tam spousta příběhů. Doufám jen v to, že to nevyhraje Tampa.

70

Odpovědět

Jenom bych si dovolil nesouhlasit s tím, že je to to samé. Některé hráče si ty kluby chtěly nechat, ale nemohly. Ano, mohly nechat odejít jiné hráče, ale ty si chtěly taky nechat. O něco víc, než ty, kteří odešli. Pravidla rozšiřovacího draftu jsou holt nemilosrdná a týmy si nemůžou nechat všechny, které by chtěly. ;)

10

Odpovědět

"Z velkých příležitostí se rodí velké chvíle." - Herb Brooks

50

Odpovědět

Díky za překlad...teď jim Stanley Cup přeju ještě víc!!

160

Odpovědět

Taky preju jim vyhrat poprvé hned v prvním roce Stanley Cup! Bude to urcite skvely vstup!

31