Kariéra Dominika Haška v NHL

Thumbnail play icon
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:170
Počet zobrazení:10 149

Po shrnutí kariéry Jaromíra Jágra je tu obdobné ohlédnutí za kariérou české brankářské legendy a hrdiny ZOH v Naganu Dominika Haška.

Přepis titulků

NEJLEPŠÍ HRÁČI ZA 100 LET NHL Během sezóny 1990 až 1991 se ve 25 letech Dominik Hašek přidal k týmu Chicago Blackhawks. Ojedinělý styl a hrdinství tohoto poměrně neznámého záložního brankáře ve čtvrtém finále Stanley Cupu v roce 1992 zanechalo výborný dojem. V dresu Chicaga se v bráně představí číslo 31, Dominik Hašek. Dostává puk na bekhend a Hašek zasahuje! Páni, opět výborně gólman!

Znovu skvělý Hašek! Věřili byste tomu gólmanovi? Přestože byla spousta lidí k Haškově stylu skeptická, Buffalo Sabres na další sezónu českého gólmana podepsali. Přišel sem a všichni říkali: "To nevydrží. Tohle nemůže fungovat. Nechytá, jak by měl." On ale chytal tak, jak uměl jen on. Dostává puk do úniku a jede na bránu! Výborný zákrok! Dominik Hašek vytáhl neskutečný zákrok!

Dominik měl takovou auru, že se rozchytal a bylo jasné, že za sebe nic nepustí. Jak to dělá? Jak jen to dělá? Lidé to jeho máchání kolem sebe a ty šílené zákroky považovali za hádání. On to ale trénoval. Byl jeden z prvních, kdo se naučil zavřít led. Andílci ve sněhu a další jeho zákroky... Všechno to měl promyšlené. Zabíral tím prostor a zavíral led, čímž bránil gólům. Kdyby nešlo o Dominika Haška, asi bych tomu nevěřil.

Pro něj ale nic nového. Když v první polovině 90. let odešli kluci jako třeba LaFontaine, museli jsme se do útoku vrhat ve více lidech, což bylo někdy riskantní. Když pak na Dominika jeli dva, mohli jsme být v klidu. Další zázrak, dámy a pánové! V roce 1999 dovedl Hašek Sabres do finále Stanley Cupu, kde zůstali poražení. Během 9 sezón v Buffalu získal šestkrát Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře ligy. Je jediným brankářem se dvěma Hartovovými trofejemi pro nejlepšího hráče, které získal v letech 1997 a 1998.

Ve stejných letech získal i cenu Lestera B. Pearsona pro nejlepšího hráče podle ostatních hráčů. Po dobu, kdy oblékal dres Buffala, šlo podle mě o nejlepšího brankáře světa. Jednoznačně a bez debat. Touha po Stanley Cupu vedla v roce 2001 Haška k žádosti o výměnu a český gólman byl poslán do Detroitu Red Wings. Co k tomu říct?

Jsem nadšený, vážně. Samozřejmě i trochu nervózní. Dal jasně najevo, že do Detroitu jde, aby získal Stanley Cup. To je mým cílem. Nic víc, nic míň. Nemůžu se dočkat a udělám vše, abych tomuhle týmu pomohl. A víc mu pomoct ani nemohl. Red Wings ten rok dovedl do play-off a šesti čistými konty ve vyřazovací části vyrovnal tehdejší rekord, aby o rok později Stanley Cup získal. A je po zápase! Red Wings se slétají kolem Dominika Haška a jsou zaplaveni konfetami.

Když Dominik zvedl pohár nad hlavu, jako byste ho slyšeli: "Já vám to říkal. Přišel jsem vyhrát Stanley Cup a vyhráli jsme ho." Ve své poslední sezóně 2007/2008 získal Hašek s Red Wings svůj druhý Stanley Cup a kariéru ukončil s průměrem 2,2 inkasovaných gólů za zápas. Byl přesvědčený, že dokáže kdykoliv chytit jakoukoliv střelu. Tenhle způsob myšlení z něj udělal jednoho z nejlepších gólmanů všech dob. Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (19)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tady už není možnost nahlásit nefunkční video, nebo špatně přeložené titulky?

00

Odpovědět

Bohužel při přechodu na nový web tato funkce nebyla zachována a naše možnosti úpravy webu jsou aktuálně velice omezené. Nicméně komentáře procházíme, takže je možné napsat pod konkrétní video, případně do aktualit, případně nás kontaktovat jinde (Facebook, e-mail, apod). Díky :)

00

Odpovědět

Víte, proč nemůže jít Dominik Hašek do bordelu? Protože by všechno chytil...

170

Odpovědět

Dominik Hašek byl neskutečně přeceňovaným brankářem... Kroutil se v brance jako děvka a jeho pověstný semafor byla trapárna na entou. V naší rodině jsme mu přezdívali cedník. Když se k němu šoural puk, i přes mřížku mu šel vidět strach v očích. Prostě brankář na ho*no. Věřím, že se mnou zde na videacesky souhlasíte.

334

Odpovědět

Vážně zábavné jak lojza co se v životě dokázal a vlastně se jen zmohl na to napsat urážejicí komentář .Až jednou budeš v síni slávy a budeš nějakým způsobem uznávaný ať už v čemkoliv tak pak piš hovna :-)

52

Odpovědět

Best of Hasek: Sends Gaborik Airborne Neznám moc brankářů, kteří řeší nájezd tím, že sprintujou v plné rychlosti k modré a dají bodycheck útočníkovi (a vím, že za stavu 5:0 se chytá krásně :D) Nebál se hrát jinak, netradičně, nepředvítalně. Aggressive goalie, Dominator.

120

Odpovědět

jn az nato ze to nebol bodycheck ale podrazenie ale suhlasim iba par brankarov by si toto dovolilo.

00

Odpovědět

Hašek svými zákroky předváděl svoji show. Klasické zákroky brankáře nejsou na oko tak efektivní. A on uměl oboje výborně... Chytat i dát tomu svoji přidanou hodnotu v podobě různého válení a přemetů. A to byla ta paráda a prožitek pro diváka.

20

Odpovědět

Hašek k***a.Jak taky jinak. Roy? Pche!

00

Odpovědět

Já s výběrem souhlasím, z našich je tam ještě Stan Mikita a Peter Šťastný. Ze starších hráčů tam těžko mohli patřit Jaroslav Jiřík, Ivan Hlinka, Jaroslav Pouzar a Vladimír Růžička se ohřáli v NHL jen krátce a v době, kdy měli nejlepší léta za sebou. Bobby Holík, Petr Sýkora, Patrik Eliáš nebo Milan Hejduk byly spíše „dříči“ než superhvězdy. Stejně jako třeba Jiří Šlégr patřící, na rozdíl od Dominika Haška, do Triple Gold Clubu.

Kdyby dávali více zemí, tak rozhodně by tam měl patřit Sandis Ozoliņš a Artūrs Irbe.

30

Odpovědět

Stan Mikita a Peter Šťastný jsou slováci.

00

Odpovědět

+Anonym1Já se považuji za Čechoslováka.

20

Odpovědět

Nejlepší český hráč který kdy hrál v NHL.

45

Odpovědět

Super, díky a kdyby se někomu chtělo udělat celou tu stovku, tak bych se vůbec nezlobil. Normálně jako seriál 2x týdně a na rok máte vystaráno.

110

Odpovědět

Sledoval jsem ty díly v roce 2017 na FB, kdy je průběžně NHL zveřejňovala v rámci oslav výročí 100 let a do TOP 100 zařadila z Čechů jen Jágra s Haškem. U ostatních hokejových zemí šetřila hráči podobným, ne-li horším způsobem, takže veskrze nic zajímavého. Je to severoamerická masturbace nad vlastními legendami soutěže, které ale pro drtivou většinu světa vůbec nic neznamenají. Většina z těch TOP hráčů jsou z dob krále klacka a jestli mají nějaký význam, tak maximálně pro Kanaďany (jestli vůbec) nebo sportovní historiky. O polovině těch hráčů jsem v životě neslyšel a zajímali mě asi stejně jako hráči ročníku 1965 naší domácí soutěže.

https://www.nhl.com/fans/nhl-centennial/100-greatest-nhl-players

57

Odpovědět

+ZeckPřece jenom se jedná o 100 nejlepších hokejistů historie NHL, ne světa a tak, jestli je někdo aspoň trochu soudnej, tak nemoh čekat, že se tam objeví víc Čechů. Ta stovka byla vybraná podle mě velmi dobře a ikdyž bych já sám třeba udělal pár změn, určitě ne kvůli čechům. Tohle je podle mě jen názor někoho, kdo NHL vůbec nerozumí.

70

Odpovědět

+ZeckPokud si skutečně o polovině těch hráčů nikdy neslyšel, nejsi očividně až tak velký fanda a tudíž je pro tebe samozřejmě podobného seriálu škoda.

21