Vítejte na fanfiction.net

Thumbnail play icon
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:305
Počet zobrazení:8 855

Fanfiction.net je stránka, kam můžete psát fanouškovské povídky týkající se různých smyšlených (a někdy i reálných) světů. A jak vás možná napadlo, tyto povídky jsou často špatné (někdy až opravdu strašné) a jsou terčem posměchu. V tomto videu z kanálu JelloApocalypse vám ukáží, jak máte psát, abyste mezi uživatele těchto stránek dokonale zapadli. A také se dočkáme čtyř ukázek z různých oblastí fanfikce. Pozor, v rámci zachování "debility" jsou ukázky překládány s chybami! Slovníček: Slash - Původně označované gay povídky se "západními" hrdiny. V poslední době se tak někdy označují všechny podobné povídky, bez ohledu na sexuální orientaci hrdinů. Yaoi - Erotická povídka s dvěma mužskými hrdiny, se silnými japonskými nebo anime prvky. Creepypasta - Krátké strašidelné povídky, často sdílené na různých fórech nebo posílané emaily, které mají vystrašit čtenáře. bento - japonské jídlo na cesty, které je zabaleno do krabičky baka - výraz pro trapnou situaci nebo trapné jednání postavy babylonská rybka - rybka ze Stopařova průvodce po galaxii, která se vloží do ucha a překládá všechny jazyky ve vesmíru

Přepis titulků

Autorská poznámka! Pište svou kritiku do komentářů. ALE POKUD SI HATER, NIC NEPIŠ, JE TO MŮJ PŘÍBĚH A POKUD SE TI TO NELÍBÍ, NEČTI TO! Jen konstruktivní kritiku, pl0x. Prolog: Být autorem. Pro ty hatery mezi vámi... Zdravím, vítejte na fanfiction.net.

Každý má v sobě své kreativní já. Zde se můžete projevit. Ať už jde o dobrodružství, romanci, fantasy, fetišismus, něco ze života nebo kus plíce. Abyste z fanfiction.net získali co nejvíce, vytvořili jsme tento návod, který vám pomůže začít ve 4 krocích. Kaprtola 1: Zásady pasaní Začněme se zásadami psaní.

Kde jinde začít? U kyselin? Autorská poznámka, tohle je chemikářský vtip. Pokud ho nechápete, podívejte se na Wikipedii. Pamatujte, říkej, ale neukazuj. Při psaní jsi pasáček a čtenáři jsou hloupé ovce. Vždy jasně popisuj, o kom je zrovna řeč, protože to čtenář z kontextu prostě nemůže pochopit. Při psaní je třeba ztotožnitelná postava.

Kdo je více ztotožnitelný než ty? Ty se znáš nejlépe. Pokud o sobě něco víš, tak to, že jsi skvělý. Aby byla hlavní postava sympatická, musí ji každá jiná postava bezpodmínečně milovat. Charakterové vady jsou špatné. Tvá postava žádnou mít nebude. A ať má nějakou hustou schopnost. Třeba temnou stránku všemohoucnosti. Vyber jméno.

Něco hezkého. Fungovat bude vše. Napiš to první, co tě napadne. Skvěle. Autorská poznámka. Pokud nechceš, aby ti lidé psali, že tam píšeš o sobě, ujisti se, že název účtu není stejný jako název hlavní postavy. Mně se to stalo. Táhni, Nathane Rimscoole. Nebo si vytvoř japonské jméno za pomoci babylonské rybky. Vyber si jméno, které tě vystihuje.

Třeba Nádherná, Kapky deště nebo Stín Ježek. Při psaní si dej pozor na interpunkci a homofona. Homofona jsou důležitá. Dávej si na ně pozor. Pokud jsi na pochybách, dávej tam středníky. Středníky jsou jen a pouze pro chytré lidi. Čtenáři si budou myslet, že jsi chytrý. Autorská poznámka.

Také to platí pro kočičí obličeje. Jsou roztomilé společně s drápky a kapkami. Korektura je taky důležitá. Pamatujte, že... Nic mě zrovna nenapadá. Musím to před zveřejněním dodělat. Kapilota Dvas: Obsah příběuh K psaní potřebujete nápad. Pokud ho nemáte, nevadí. Můžete si vypůjčit nápady, příběhy, zasazení, postavy i celé obsazení.

Když vám dojdou nápady, použijte práci jiných. Třeba každodenní život známých postav, tvrdé převyprávění něčeho nevinného, nebo všemi oblíbené: "Moje kazeta s hrou je prokletá?" Zajímavé příběhy mají nějaký zvrat. A jaký příběh má lepší zvrat než Oliver Twist. Chápete? Nebo lépe Oliver Twist: Osudový zvrat, kde je má původní postava Olivia Twist, jeho sestra a také sirotek, poslána do sirotčince v Číně, kde si osvojí bojová umění kung-fu a capoeira.

Je také Jinchuuriki a možná i masajka, ale to je tajné. Koukněme se na komentáře. Co to je? Někomu se příběh nelíbil a napsal kritiku? Jak se opovažuje? Jak se máte zlepšit, když vám pořád někdo píše, v čem se máte zlepšit?!

Pokud tu kritiku nesnesete, je dobré přejít trochu níže. Fanfiction.net je pro tebe moc dobrá? To je v pořádku. Začni se trénovat na Wattpadu. Wattpad je jako fanfiction.net, ale průměrný věk spisovatelů je tu 13 let a většina příběhů se točí kolem Naruta a/nebo One Direction. Wattpad nabízí tvorbu profesionálně vyhlížejících obalů knihy, aby zakryl tu hroznou kvalitu.

Také můžete sepsat herecké obsazení pro případný film, což se určitě stane. Touha zdejších autorů publikovat svou knihu je v kontrastu jejich chápání toho, jak tento průmysl funguje. V příbězích se vždy objevují krasavci bez trička. To náctileté zbožňují. Šapitola třee: Ukázky Když znáte základy, můžete se nechat inspirovat.

Podívejte se na úžasné ukázky, které jsme vybrali. Třeba jako Slash fiction. Na velikosti nezáleží. Lemon - trenérka z Wii Fit a Olimar. Cítila jsem v sobě jeho penis. Sama jsem ztrácela všechny smysly kromě touhy. Trenérka z Wii Fitnes na svého malého milence shlížela svýma prázdnýma očima. Nemrkala.

Olimarův muppetí obličej se díval vzhůru a nic neříkal, protože to neuměl. "Ok!" zaječel Ness, který vstoupil a viděl tuto hroznou scénu, která se odehrávala na jeho novém koberci. Yaoi, ve kterém vystupuju. Náš duet. Vocaloid.

Gakupo x Len. Autorka: Marissarocks101. Varování: Yaoi. Pokud se vám to nelíbí, nečtěte. Díky. Gakupo seděl naproti od Len-kun ve Vocaloid dinner. Také tu byla jeho nelepší kamarádka Marissa (já! LOL). Seděla tam, byla to neko girl. Dnes byl den, kdy mněl říct jestli se jeho city k len-chan vrátily nebo ne. Kaito-kun (Marissin přítel) byl Japonec a všem uvařil k večeři bento.

"Itadakimasu!!" řekla Marissa a její kočičí uši s sebou škably. Awww Marissa-chan je tak kawaiiiii! řekl Kaito-kun. "Bento je watashiho nejoblíbenější jídlo," odpověděla Marissa-chan. Pak ho políbila na tvář. "Žádné líbání u stolu ;)" řekla meiko. Jmenovala se tak? Už nevím, gomen. Kapička!

"Nechte si to na později," a meiko mi dlaa mrknutí. "MEIKO NECH SI TY CHLÝPNÝ MYŠLENKY" Bylo to tak trapný, že mi žíly vyžílily na hlavě a Kaito začal krvácet z nosu, ale nemohla jsem se na ní zlobit protože jsme nakama. XD "U-um, len-sama, na něco se tě chci zeptat." nahleřekl gakupo, který tam tiše seděl a taky se červenal. "Hai?" řekl len-donna, který se na něj červenal. "Um-no um, máš mě rád?"

řekl a díval se dolů. "OMG!" řekli jsme já a kaito a krev se nám nahrnula do tváří. - Kterých? - Nech toho... (to bylo tak nečekaný O_O;;) Len se začervenal "gakupoo...miluju tě." Pak se začervenal. Spadli jsme jak v anime, když tam je vtip nebo baka. Len se natáhl a POLÍBIL HO!! "Promiň... trochu se červenám..." "Potřebuju horkou koupel abych vychladl..."

řekl len-senpai. Ty jo, doufám že sem nepřijde GAKKY KUN! Haha." Kloupal se. Lene, už jsi? PROBOHA ////0O0/// VEŠEL KDYŽ LEN DĚLAL KOUPÁNÍ!! OMG, krvácení z nosu! Nech toho, jsi šílená. Promiň, Kaitu-chan. Len si čichl k jeho lilkovým vlasům. "N-nii-chan" "Vezmeš si?

mě?" zeptal se genpo" - To zjistíme přístě. - To je všechno? Teď nemůžeš přestat. Ale musíš do postele, protože máš zítra štolu. Asi máš pravdu, mamka se občas dokáže naštvat. Ale neříkejte jí to. Kaito vždycky chce, abych měla dobré známky. Promiňte, holky. Když tak obviňuje Kaita, ne mě. Je to můj manžel. Doma mám jeho polštář. Pokračující akta #666 Opsáno ze SKUTEČNÉHO BLOGU VYSOKOŠKOLSKÉHO STUDENDA.

Než se zasebevraždil. Jsem vysokoškolský student, co žije na koleji. Zastesklo se mi po Starých časech. Viděl jsem, že někdo prodává pokémon emerad na (etsy(hispterský ebay) tak jsem to koupil. Když mi kaseta přišla, byl to Emerald, ale ČERNÝ, ale vepředu byl kostrivec místo Rayquazy ale měl krvavé oči.

Na uložené pozici jsem v Elitní čtyřce proti Lancemu, ale mám jen 6 pokémonů. Všichni jsou Unown a říkají JSI MRTVÝ. Pěkně podezřívavý, myslím si. Ale asi se mi to jen zdálo. Hudba je jak v Lavender town, ale pozpátku. Když dojde k boji, má má taky 666 pokémonů.

Jednoho pošle a SLYŠÍM PLÁČ. Ukázalo se, že všichni jho pokémoni jsou má mrtvá přítelkyně, ale hyperrealistická s krvavýma očima. JE TO TAK DĚSIVÝ. Pak jsem odhodil Playstation do rohu a hru zničil. Další den jsem nechal hrát spolubydlícího. Řekl: "Ehehehehe, nejspíš to NENÍ tak děsivý." Ale pak hru zapnula a byli jsme tam my, a ale jsme byli mrtvý!

Ale nejděsivější na tom je, že my jsme byly ty a ty ses stal kostlivcem a napsal tohle! One Direction jdou jedním směrem a ten směr vede do mé vagíny. Ideální obsazení: One Direction a já!!! Jsem Ally. Je mi 14 a mám novou práci. Mám práci v reálné kancelářské budově.

Jsem novou sekretářkou pana Stylese. Kdo je to? To zjistíme... Čapitola 1: Můj sexy šéf je můj spolubydlící? A pak jsem viděla, jak se šéf otočil a byl to... "Byl jsem to já!" řekl šéf. Byl to Harry Styles. "Harry?" zeptala jsem se hlasitě a stejně tak má nejlepší kamarádka Samanther.

"Tady je můj další sekretář, pan Noitcerid Eno." řekl Harry Styles. Vyšli čtyři sekretáři a byli to NAPROSTÍ KRASAVCI! "Který z nich je pan Eno?" "Nemůžu se rozhodnutý" řekl Ryan Styles, protože "všichni byli můj přítel." Ukázalo se, že Noitcerid Eno bylo krycí jméno pro One Direction!

A teď s nima pojedu na turné! Čapitola 2: Má sexy skupina jede na turné s mým sexy šéfem já? "Hej, jedeš s námi na turné" řekl Harry. No ne! To bylo šílený!! Jsem největší fanynka. "Harry, udělal jsem ti muffiny!"řekl nial. Ale o tom jsme se vůbec nebavili.

"Nejdřív ti musíme na to tančení na turné pořídit šaty. A každý je zvaný!" řekl mi Liam. "Šaty?" vyprskla jsem jak umírající putt-putt ale byla jsem tlustá, měla anorexii a nízké sebesvědomí. Vlastně" "řekl Nile. Možná bys vypadala lépe bez šatů. Najednou jsem byla nahatě a One D se na mě vrhli. Líbali se mezi sebou a já musela sledovat jak se líbají a sahají si na zadky a sahají na mé zadky.

A lízali mě protože jsem byla ta nejhezčí. Mnohem hezčí než Amy ze školy, která chodí s Nathanem. Táhni nathane! Prosím vrať se ke mně. Rád bych napsal víc, ale došly mi nápady. Až něco dalšího vymyslím, napíšu to. Čekejte na kapitolu čtyři. xoxoxoxoxoxox ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Překlad: Mithril (pokud se tomu tak dá říkat) www.videacesky.cz

Komentáře (35)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

co se týče manga a s ním spojeným hentai tak gay/lesbien povídky se označují shonen ai a shojo ai (první kluk+kluk druhý holka+holka) při čemž v těchto typech povídek jde především o vykreslení vztahu mezi danými postavy a nikdy, opakuji nikdy zde nedochází k sexuálnímu vztahu či styku. Jde spíše o romanticky laděné příběhy.
oproti tomu Yaoi a yuri (první kluk+kluk druhý holka+holka) jsou víceméně erotické povídky, dalo by se říci až p***o rázu, kde jde především a hlavně a sexuální vztah.

30

Odpovědět

Jen bych dodal, že "lemon" je dost zastaralý označení pro povídky, který obsahovaly sex. "Yaoi" se taky může používat pro gay povídky s mladšími/zženštilejšími protagonisty, pokud jsou v příběhu větší/starší chlapi (lomeno medvědi, a nemyslím ty zvířata), tak se spíš používá "bara" (alespoň v kontextu japonské tvorby). Lesbické povídky (netuším jestli tam mají nějaké rozdělení/více kategorií) se dají najít pod "yuri" (nebo femslash).

10

Odpovědět

jezis ta creepypasta na tom taliri vypadala uzasne :D

30

Odpovědět

"Keď sa ti to nepáči, tak to nepozeraj" :D
To bola ale p******a.

60

Odpovědět

Heh, je fakt, že jsem četla dost hodně špatných a nebo hodně znepokojivých fanfictions, ale když se dostanete do nějakých doporučení tak můžou být i hodně kvalitní, člověk se musí prokousat skrz ten plevel. Někteří lidi jsou neuvěřitelně talentovaní co se týče psaní a jak bylo řečeno - praxe dělá mistry. Kdo hledá kvalitu tak najde :D

170

Odpovědět

Na druhou stranu nekdy hloupe veci dokazi vytvorit epicke a HUGE story

https://www.youtube.com/watch?v=n0wqhdZn4v0

10

Odpovědět

Já vám nevím hele. Když se na sebe podívám zpětně, dělal jsem hodně věcí, co byly popsané v tom videu a moje první povídky (samozřejmě fanfiction) byly zatraceně mizerné.
Ale člověk se časem a praxí zlepšuje, dneska už fanfiction nepíšu, vyšlo mi několik povídek, jedna novela a mám smlouvu na knihu. A jsem si zatraceně jistý, že kdybych za sebou neměl roky psaní úplných sraček, tohle se mi prostě nepovede.
Jako občas jsem se při čtení fanfiction taky setkal s úplnými nesmysly, ale tak nějak jsem měl vždy dojem, že to k tomu patří.

250

Odpovědět

Gratuluji mistře.
Já nedosahuji vaší úrovně, a kdoví, jestli někdy budu. A různé příběhy (včetně fanfikcí) jsem si vymýšlel už od mala. Ale psát, dávat je na papír, jsem začal, až když jsem vyzrál z některých nejbrutálnějších chyb. Třeba, že neumím psát přímou řeč, čtenář se začne ztrácet v postavách během prvního odstavce atp. To je podle mne chyba těch autorů z videa a odkazů v komentářích. Ne že vymyslí takové věci, ale že je sepíší a publikují. Mé staré práce jsou mizerné, ty dnešní jsou dle "recenzí" neslané, nemastné, nudné, ale není to něco, co by nutilo čtenáře bušit hlavou do zdi.

90

Odpovědět

+komunardDo mistra mám hodně daleko.
Chápu, jak to myslíš a asi má pravdu, že tohle je zdravější přístup. Jen tehdy v nějakých těch dvanácti letech jsem vážně pořádně neuměl ani tu přímou řeč.
A že je podle recenzí něco nemastné a neslané ještě nemusí být úplně špatně. Vsadím se, že kdyby dneska někdo napsal Annu Kareninovou, řeknou mu to samé.

30

Odpovědět

No tak to je ovšem peklo. Já si myslel, že jsem četl ty nejbrutálnější ukázky fanfikce, ale očividně jsem ani neškrábl povrch... Ale musím se zeptat, prostě musím... Jsem lepší? :D

Tempered air of eastern oceans rode on the everlasting westbound wind, rippling turquoise waters of the Inner Sea under the cast-iron skies; bearing news of coming monsoon season.
Plains of undulating water build themselves up to the horizon in all directions, the perfection of nature`s show of strength interrupted only by a single island, mere speck of land; unfitting, unnatural, a boulder tossed from mainland by one of the gods in spite of his water-dwelling kin.

34

Odpovědět

Podle jednoho odstavce těžko říct. Nejsem žádný skvělý angličtinář, takže gramatiku neopravím, ale osobně se mi to zdá trochu těžkopádné, i když docela působivé. Na větší zhodnocení bych potřeboval větší kus.

10

Odpovědět

Geniální :D
Jsem si teď díky tomu vzpomněla na geniální web Mozkomorek, dvou dívčin, jež skvěle oglosovávaly ty největší příšernosti z pole HP fanfiction. Asi nejslavnější "Měsíc v jináči" všem doporučuji k přečtení, člověk nevím, jestli u toho plakat, nebo se smát :D http://zapovezenykabinet.sweb.cz/text/glospovidky/mesicvjinaci.html

Ale
na druhou stranu, fanfiction je trochu jako "hrabáky" v obchodech - musíte se umět přebrat tou hromadou nekvalitních povídek a občas pak najdete i poklad, který opravdu stojí za to a kvalitou pomalu převyšuje některé současné spisovatele ;)

381

Odpovědět

rovněž doporučuji... já problém s pláčem či smíchem neměla... smíchem jsem se rozplakala :D

100

Odpovědět

K té druhé části: Twist & Shout

00

Odpovědět

Moc díky za odkaz, po dlouhé době jsem se od srdce zasmála :-D

20

Odpovědět

To je masterpiece! Hlavně ta fotka na konci! :-D :-D :-D děkuju za pěkný večer :-D

40

Odpovědět

A ještě jedna povídka, tak výborná, že byla namluvená a dokonce k ní někdo i vytvořil video :D https://www.youtube.com/watch?v=CxWLJi-zMFY

100

Odpovědět

No není to žádný zázrak, ale znám teda větší bombovky :D
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=5819
Dej si.

30

Odpovědět

Ale to je náhodou dobry :D pokud člověk zná seriál, tak je tam docela dost vtipnych narážek.

01

Odpovědět

Dvě slova: My Immortal :D

140

Odpovědět

Tomuto počinu se stále úspěšně vyhýbám, i když tlak přátel (houby přátelé, skety to jsou a chtějí, abych trpěla stejně jako oni XD) ze všech stran mě k přečtení nutí. :) Občas mám tedy nutkání se do toho pustit a zvědavost mě ponouká, ale nejsem takový sadomasochista. :D

40

Odpovědět

+hAnkoMyslím, že stačí úvodní slova autorky "AN: Special fangz (get it, coz Im goffik) 2 my gf (ew not in that way) raven, bloodytearz666 4 helpin me wif da story and spelling. U rok! Justin ur da luv of my deprzzing life u rok 2! MCR ROX!" :D

110

Odpovědět

+hAnkoMy Immortal je prostě legenda, bavil jsem se u anglické verze i u českého překladu. (Ano, četl jsem to dvakrát a přežil! :-D )
Některé perly jsou prostě nezapomenutelné, například přežvykující Loopin, ztráta mužnosti... :-D

50

Odpovědět

Úzasný! :D Píšu a čtu fanfiction a tohle je naprosto vystihující! :D

100

Odpovědět

O mon Dieu, on někdo vážně takhle píše? To si tvůrci určitě vymysleli pro naše pobavení, že? Ne, já moc dobře vím, že ne.
Pak má mít člověk radost, že je třeba padesátý ze sta v literární soutěži, když ví, že přišlo 49 podobných textů.

160

Odpovědět

problém je, že dneska píše každá 13 letá slečna, která má za sebou tak možná Stmívání a dostala se k 50 odstínům šedi...

70

Odpovědět

To je tak skvělý! :D Mám chuť to použít jako radu pro psaní do soutěže, kterou mám na starost. Nebo radši ne, jsou jedinci, kteří nechápou sarkasmus. I když povídky těchto jedinců jsou vlastně už dávno přesně podle tohoto návodu. :D Oh well. :D

160

Odpovědět

Je vtipný, jak si o sobě každý myslí, že je bůhví jaký autor :D Já osobně teda píšu povídky, ale jen pro svoje oči a nikde to radši neukazuju :D

91

Odpovědět

Lepší je FIMFiction.net :D

01

Další