Poselství z MarsuVsauce

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 108
66 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:96
Počet zobrazení:10 222

"Lávanauti" z videa Planeta za vašima očima se s vámi podělí o to, jak jim roční izolace od okolního světa změnila pohled na život.

Přepis titulků

Tady Kevin z Vsauce! Promluvil jsem si s pěti vědci, když se vrátili z ročního výzkumu izolace na Marsu. Položil jsem jim jen jednu otázku. "Teď, když jste zpátky, co byste rádi vzkázali světu?" Tohle jsou jejich odpovědi. Na národnosti nezáleží.

Všichni pocházíme z různých koutů světa. I když jsme nebyli přímo na Marsu, cítili jsme se být mimo Zemi. Cítili jsme se více jako pozemšťané než Francouzi nebo Američané. Může vás to povznést a stanete se lepším člověkem, nebo to nezvládnete a zešílíte z toho. V prvním případě přežijete, v tom druhém ne. Technologie, které přinesou cesty do vesmíru, budou užitečné i lidem na Zemi.

Je důležité, aby o tom svět věděl, protože lidé se neradi mění. Rádi se věnují jen věcem, které už dobře znají. Ve vesmírném průmyslu je nezbytné neustále vyvíjet nové technologie. Ve vesmíru nemáte pevnou půdu pod nohama, přístřeší, vodu ani vzduch. Všechno si musíme vyrobit sami. Na Zemi nám pak tyto technologie pomůžou s udržitelností, aby byla i Země stále obyvatelná.

Neuvědomíte si to, dokud nejste izolováni od okolního světa. ale neustále jste vystaveni negativním zprávám. Lidé si ubližují a vy o tom neustále slyšíte. Nemůžete se tomu vyhnout. Když jsem přišel sem, mohl jsem se zaměřit na něco pozitivního. Když jsme tu žili, ukazovali nám novinky ve vědě. O to by se mělo zajímat víc lidí na Zemi. Zajímejte se o vědu, sledujte Vsauce, zjistěte si, jaké skvělé věci se dnes na Zemi udály, co se lidstvo naučilo, jaké skvělé nové vynálezy máme k dispozici.

To nás žene vpřed. Je to zábavné, inspirativní a vzrušující, když si zjistíte, jaký dělá lidstvo pokrok. To jsem se tady naučil. Když získáme nadhled a soustředíme se na pozitivní věci, posune nás to vpřed.

Jste úžasní. Všichni jste úžasní a dokážete cokoliv. I vy můžete letět do vesmíru a taky byste měli. Všechno, co potřebujete, už umíte. Možná si myslíte, že na to nemáte, ale tak to není. Umíte toho dost a zbytek se jste schopní doučit. Jestli po tom opravdu toužíme, jestli chceme létat do vesmíru a osídlit ho, měli bychom se chopit této příležitosti a učinit tento sen skutečností.

I ty, především ty, kdo teď sleduješ tohle video. Když budeš chtít, dokážeš to! Jestli to opravdu chceš, běž si za tím a nikdy to nevzdávej. Překlad: Zarwan www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Už si to myslí i překladatelé :-(
http://pasteboard.co/Oyui8Ie2y.png

76

Odpovědět

Děkuji lávonauti, budu na vás vzpomínat až budu u zrodu války o nezávislost Marsu.

50

Odpovědět

A já už byl tak nadšenej, že je tu konečně video od Michaela a ono nic :(

90

Odpovědět

Já to nedokážu, jsem totiž dost blbej.

140

Odpovědět

To je také důvod proč se s tebou rozešla a ty jen píšeš komentáře zde, které nikoho nezajímají.

35

Odpovědět

Tvl, tieto inspirativne reci su kvalitne sracky... neviem co tym chcu videa a dokumenty tohoto typu dokazat. Pre mna osobne to posobi primitivne a umelo

201

Odpovědět

Netušil jsem že většina vědců jsou zároveň nějací američtí sportovní trenéři co mají potřebu jen motivovat.....

150