Zajímavosti o Stranger Things

Thumbnail play icon
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:132
Počet zobrazení:9 130

Seriál Stranger Things zaznamenal fenomenální úspěch a brzy se dočká další řady. Proto se pojďte podívat na pár zajímavostí, které jste možná netušili.

Přepis titulků

Stranger Things od Netflixu zaujaly publikum svým uspokojivým návratem k paranormálním thrillerům 80. let. Jak se jim to ale povedlo? Toto je nevyřčená pravda o Stranger Things. Super bratři Dufferovi. Dvojčata bratři Matt a Ross, kteří k seriálu napsali scénář a režírovali ho, se začali o filmy zajímat už v dětství. S domácím videem začali experimentovat už ve třetí třídě.

Svou vášeň rozvíjeli při studiu filmů na Chapmanově univerzitě. Jejich prvním filmem byl Hidden, horor, který se nedočkal větší pozornosti. Ale zaujal M. Night Shyamalana, který je najal, aby pracovali na jeho sérii Městečko Pines. Tato zkušenost jim umožnila začít tvořit svůj první seriál za pomoci producentů Dana Cohena a Shawna Levyho. Netflix nakonec seriál koupil, ale až poté, co ho odmítlo asi 15 jiných stanic.

Strong Island. Stranger Things se odehrávají v městě Hawkins v Indianě. Ale Dufferovi si nejprve pohrávali s myšlenkou pobřežní krajiny. Především Montauku v New Yorku. Dějiny tohoto místa mohly jejich příběh inspirovat. Legendy tvrdí, že místní letecká základna Camp Hero byla velmi znepokojivým místem, podobně jako MKUltra. Měly se zde provádět tajné vládní výzkumy včetně ovládání mysli a unášení dětí.

Georgia on My Mind. Seriál Stranger Things se natáčel v Atlantě v Georgii. Zde sídlí také mnoho televizních a filmových produkčních skupin. Takže jste mohli zahlédnout jednu či dvě lokace známé z jiného seriálu. Lom Bellwood, kde bylo nalezeno falešné Willovo tělo a kde je Mike donucen skočit z útesu, jste mohli už vidět v první sérii The Walking Dead nebo ve filmech Hunger Games.

Až budete chtít navštívit slavnou hollywoodskou lokaci, víte, kam zajet. Font moudrosti. Většina popkulturních odkazů byla do seriálu vložena záměrně. Font úvodních titulků není výjimkou. Je to upravená verze Benguiatu, který byl používán na obálce klasických knih Stephena Kinga. Příkladem je Cujo, Prokletí Salemu, Žhářka, Řbitov zvířátek, Misery a Svědectví.

Font, který vytvořil Ed Benguiat, byl zpopularizován v roce 1978 a také jste ho mohli vidět ve filmech Star Trek: Generace a Star Trek: První kontakt. Osmdesátková filmová škola. Bylo důležité najít správné dětské herce. Přestože v seriálu najdete i známější herce, seriál se většinou točí kolem dětí.

Dufferovi pozvali 906 chlapců a 307 dívek na konkurz, kde museli předvádět scény z filmu Stůj při mně. Když konečně herce vybrali, poslali je domů s tím, že si mají pustit filmy jako Poltergeist a Rošťáci. To aby pochopili, jak má seriál vypadat. Očividně se to vyplatilo. První natáčecí den natáčeli scénu, ve které poprvé hrají Dračí doupě.

Dufferovi Entertainment Weekly řekli: "Naši chlapci tuto scénu zvládli bez potíží a plní energie. Chemie mezi nimi fungovala. Vypadalo to, jako by se znali celý život. Pokud pominu moment, kdy jsme seriál prodali Netflixu, tohle byl ten nejsilnější moment pro vznik seriálu." Ježek, zlato. Millie Boby Brown, která odvedla skvělou práci jako nadpřirozená Jedenáctka, zjistila, že si bude muset oholit hlavu, až když roli získala.

Nakonec s tím souhlasila, když jí ukázali fotku Charlize Theron z Šíleného Maxe: Zběsilé cesty. Také ji povzbudili starou fotkou Winony Ryder, která v mládí nosila krátké vlasy. - Měla jsem na výběr... - Ukázala jsem fotku ze školy Ukázala mi ji a mě napadlo: "Winona tehdy s těmi krátkými vlasy vypadala dobře.

Možná bych to mohla zkusit." Odkazování na Maryl Streep. Winona Ryder, hvězda osmdesátkových filmů Smrtící atrakce a Beetlejuice, byla první volbou pro svou roli ve Stranger Things. Ale když se o roli zajímala, netušila, co je to streamování a neměla moc zkušeností s televizními pořady. Vzhled své postavy převzala od Meryl Streepové ve filmu Silkwoodová. Ten vznikl ve stejný rok, kdy se odehrává příběh seriálu.

Účes je tedy jakousi poctou oscarové herečce. Stephen King je fanouškem. Byl jednou z největších inspirací pro Stranger Things, takže slova chvály od Stephena Kinga znamenají hodně. Autor na Twitteru napsal, že když seriál sledoval, bylo to jako sledovat největší hity Steva Kinga. V dobrém. A také seriálu dal za 1 kvůli jeho zábavnosti.

Zajímavé je, že Finn Wolfhard, který v seriálu hraje Mikea Wheelera, bude hrát v dalším filmu inspirovaném knihou Stephenem Kingem. V nadcházející filmové adaptaci knihy To. Tuto adaptaci se Dufferovi před lety snažili marně získat. Díky za sledování a odebírejte tento kanál pro více podobných videí. A v komentářích nám řekněte, co byste chtěli vidět v druhé sérii Stranger Things .

Komentáře (16)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já teda musím říct, že i ta hudba je naprosto luxusní!

30

Odpovědět

Jo je to vo tý chemii, už fakt od první minuty vypadali jako nejlepší přátelé + jako sousedi od vedle. Fak se ten casting vybral skvěle.
Navíc Barb !

40

Odpovědět

Wayward pines 1. serie narez.. 2ka zaatek slabej ale potom taky hodne husty.. doporucuju shlednout

00

Odpovědět

Má někdo tip na nějaký dobrý mysteriózní seriál tíhnoucí k hororu? Popravdě Stranger Things mi moc neučarovala, nějak mi tam vadilo to, že jsou tam právě ty děcka, zabíjelo to ten hororový prvek.

09

Odpovědět

Winona trošku prehrávala ale inak super seriál pozrel som ho celý za 3 dni odporúčam a Winone odpúštam lebo som do nej zamilovaný už od vtedy čo hrala v nožnicorukom edvardovi :D

60

Odpovědět

Já mám Winonu nejradši v Beetlejuicovi. :D A jinak právě jsem všechny díly odkoukala během odpoledne a noci. Spánek je pro slabochy! :D

20

Odpovědět

Asi jsem fakt mimo, ale do teďka jsem o nějakých Stranger things neslyšel. Jsem sám?

719

Odpovědět

No, tak teď o něm slyšíš. V čem je problém? :)

Je hit tohoto léta, takže to samozřejmě během těch pár měsíců přehlédnout šlo. Já se na to podíval poprvé až někdy v říjnu, kdy jsem se o tom náhodou doslechl, ale sjel jsem celou sezónu v jednom dni, protože to bylo prostě dobrý.

270

Odpovědět

Skoda, ze na cesku a slovensku je filmova scena tak slaba.
Tym deckam v Stranger things zmenil zivot jeden konkurz a odteraz ich pozna cely svet. Pritom sem mame tiez mnoho talentov, ktore sa nikdy neprejavia lebo si ich nikto nevsimne.

51

Odpovědět

Protože se tu toho tolik neprodukuje... a když jo tak je to troškovina nebo stupidní seriál na 500 dílů.

220

Odpovědět

+AlennNj...

20

Odpovědět

zkus třeba pustinu :)

71

Odpovědět

+DDejvixPustina je dobrá =)

21

Odpovědět

Protože všichni se učí na stejných školách totálně nevěrohodné postupy, které by jim jinde neprošli ani v reklamě.
Jediný porevoluční film co na mě zanechal kladný dojem je Socialistický Zombi Mord a přitom to byla práce nadšenců amatérů.
Z herců role věřím jen Karlu Rodenovi, zbytek je hrozná bída co se tváří, že stojí před kamerou poprvé v životě. O superostré kameře co z půl metru zoomuje obličeje postav a novotou zářícím oblečením u posledního žebráka nemluvě.
Přitom podobně malé země jako Srbsko, Skandinávie či Nizozemci dokáží s obdobným rozpočtem dělat filmy světové kvality :-/ .

121

Odpovědět

Nejlepší seriál loňské sezóny. Letos to doufám bude pokračování Twin Peaks.

73

Odpovědět

Tie decka to hraju neskutocne dobre. Keby sa daju kupit akcie ktorehokolvek z nich tak rozbijem prasiatko :D

230