Zpátky do školy

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:129
Počet zobrazení:6 445
Začal nový rok a děti se vrátily do lavic. Většina z nich dostala nové věci, které se jim budou hodit při studiu... nebo při dalším školním masakru. Za videem stojí organizace Sandy Hook Promise, která se snaží upozornit na problematiku školních masakrů.

Přepis titulků

Tento rok mi máma do školy koupila skvělý batoh. Tyhle desky mi pomohou zorganizovat si učivo. Ke studiu potřebuji tahle sluchátka. Ty nové tenisky se mi do nového roku hodí. Tahle mikina je skutečně důležitá. Rodiče mi dali vytoužený skateboard. Je fakt boží. Tyhle nůžky se budou hodit. Tyhle pastelky taky.

Tyhle nové ponožky můžou zachránit situaci. Mám tě ráda, mami. Konečně jsem dostala telefon, abych zůstala v kontaktu s mamkou. Začíná školní rok a vy víte, co to znamená. Masakrům na školách se dá zabránit, pokud víte, co jim předchází. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Čekal jsem, že té holčině na konci cinkne příchozí zpráva od mamky a pak by ten spot skončil..

100

Odpovědět

Pojďme všichni do školy yeee, kde si můžu opatřit AK? Musím být američan?

11

Odpovědět

Pořád si myslím, že dobrou výchovou a držením si vlastních tradic a hodnot jde docílit toho, že se to u nás dít nebude, nebo naprosto výjimečně. Proč se opičit po někom a šlapat do hovna o kterém víte, že je před Vámi.

72

Odpovědět

Neni trosku spatny uz jen fakt ze se takovyhle spot musi tocit? Jako misto hura do skoly jak se reklamuje u nas tak hura pro neprustrelnou vestu a pak teprve do skoly. Je neco shnileho ve state Americkem.

231

Odpovědět

Nejlepší jsou ty děcka co ho chtějí sejmout nůžkami a pastelkami jakmile vejde dovnitř.

141

Odpovědět

Ano, pravděpodobně postupují dle systému Uteč x Schovej se x Bojuj. První dvě možnosti již asi nejsou možné, tak musí bojovat. A furt lepší to aspoň nějak zkusit, než se nechat odstřelit pod lavicí jak prase na porážce. I kdyby ho tím nezabili, tak je možné ho tím aspoň nějak zpomalit od dalšího masakru. :)

30

Odpovědět

Spot je skvělej, ale pochybuju, že za ním bude nějaký výsledek. Na to je zbraňová 'tradice' v Americe příliš silná, stejně tak jako střelecká loby. O to nechutnější je fakt, že na americkém trhu jsou k dostání neprůstřelné batohy pro děti. Jejich prodej samozřejmě rapidně vzrůstá po každém školním masakru.

151

Odpovědět

A ty myslíš, že za to může zbraňová loby a jejich tradice? Vážně si myslíš, že si to koupili jen tak v obchodě? Naopak se ukazuje, že školy, kde se zrušily bezzbraňové zóny jsou mnohem bezpečnější. Schválně si vygoogli jména jako Mikael Gross, Tracy Bridges, James Strand, Jon Meis, Jamie Brock, Billy McAdams. To je jen zlomek situací, kdy je civilista se zbraní schopný zastavit masakr.

1417

Odpovědět

+Mike_HavliczekTyjo 13 palcu dolu za fakta? Mate strach oponovat faktum? 😁

52

Odpovědět

+Mike_HavliczekZkus si také dohledat, kolik mrtvých mají na svědomí civilisté se zbraní, kteří se něčemu snaží "zabránit", nebo kolik takových civilistů se zbraní zastřelila policie, prostě proto, že je považovali za střelce. Kolik mrtvých má v USA na svědomí to, že policista prostě musí předpokládat, že ten člověk u sebe má zbraň, u každé běžné silniční kontroly. Proč se takovéto útoky v "západním světě" odehrávají téměř výhradně v USA? Vážně jsi přesvědčen, že v tom významnou roli nehraje jejich zbraňová politika a kultura?

30

Odpovědět

+Mike_HavliczekV některých západních zemích nemusí mít policisté ani zbraň. Já si myslím, že tenhle fakt snad stačí každému. A kdo nevidí korelaci a obhajuje běžné nošení zbraní, tak musí být na palici nebo bez selského rozumu.

11

Odpovědět

Je někde nějaká rozumná teorie, proč ke střelbám na amerických školách dochází? Za rozumnou teorii pokládám takovou, která netvrdí, že za to můžou videohry nebo legislativa o držení zbraní.

78

Odpovědět

FBI si nechala nekdy uz pred 10-20 lety vypracovat studii, kde je jasne receno, ze z velke miry za to mohou media. Tim, ze glorifikuji dany akt, at uz se jedna o strelbu, pokus o sebevrazdu atd.

250

Odpovědět

+The GGgDíky, to by mi taky dávalo smysl. Nějak mi to video nepříjde uplně vhodné, zkusím vysvětlit proč. Věřím, že je natočeno s dobrým úmyslem, ale nepříjde mi užitečné. Vesměs šíří strach, že děti ve škole musí někdo zastřelit. Vypadá to jakoby to měla být samozřejmost, což si nějaký pomatenec může vzít za své. Video vlastně neříká ani nic užitečného a pouze tě odkazuje na webovky. Zkusil jsem zajít na odkazovanou stránku a vlastně nic užitečného jsem taky nenašel. Jenom informace kdo jsou, kdo je v týmu, že se můžu zapojit do programu, kde můžu přispět a odkaz na merch v eshopu. Sekce o faktech mi jenom potvrdí to co všichní vědí, že střelba na školách je problém. Co můžu udělat, abych zajistil větší bezpečí svému dítěti jsem se nedočetl. Nebo jsem to celé špatně pochopil?

80

Odpovědět

+PazziCZNedočetl, protože to prostě nejde řešit individuálně. Stejně jako nejde hledat nějakou jednu příčinu... je to všechno, mentalita, výchova, sociální politika, přístuponost zbraní, média, sociální sítě... a spousta dalších, co mě teď nenapadnou. Všechny (nebo alespoň většina) tyhle faktory se musí nějakým způsobem změnit, aby se tomu mohlo začít říkat "řešení" - na tu stránku jsem nešel, ale předpokládám, že by měla právě na tyhle faktory poukazovat, vysvětlovat jejich vliv a snažit se přijít s něčím, jak by se to dalo změnit.

04

Odpovědět

+BullOverNo to je právě to co jsem na té stránce nenašel :D A tím, že jsi tam vlastně ani nešel, mi tak nějak dáváš za pravdu, že to video (přestože je opravdu dobře natočené) jen šíří strach a je neužitečné, možná i kontraproduktivní (viz The GGg).

10

Odpovědět

+PazziCZTo, že jsem tam nešel já, je celkem irelevantní - já žiju v ČR, tohle je problém USA... já to nijak ovlivnit neodkáže (možná kdybych fakt hodně chtěl a obětoval tomu celej svůj život... ale to opravdu nechci). Ale jestli tam neni nic užitečnýho, tak nevim na co ta reklama vlastně je.

21

Odpovědět

+BullOverNa těch stránkách samotných je toho docela dost – od informací o statistikách, preventivních kurzech, možnostech, jak se stát dobrovolníkem, až po možnosti, jak přispět na jejich činnost.
A první věc, která na vás vyskočí, je dotaz, zda chcete nechat poslat informační brožuru se zmiňovanými varovnými znaky...

10

Odpovědět

+The GGgTeď tu jen prezentuji nějaký svůj názor. Tu studii FBI jsem nečetl (slyšel jsem o ní, ale blíže jsem ji nezkoumal), ale do značné míry bude na vině také "názor", "nikdo nemá právo mě urážet" a "všichni mě musí mít rádi". Který je v USA velmi rozšířen (bohužel se to v posledních letech objevuje i u nás), proto se dle mého takové útoky mimo USA, téměř neodehrávají (alespoň co se "západního světa" týče) i přesto, že se "glorifikace" těchto činů v mediích objevuje všude. Ale jak jsem uvedl je to jen taková má myšlenka a třeba je mylná :)

01

Odpovědět

No, kdo vi co ma v tom batohu :D. Jinak skolni masakry se deji jen v usa, nastesti uz s tim zacali bojovat a zacali zakazovat vaping a opreli se do pc her. Predpokladam ze behem par let uz zadne strelby na skole nebudou

512

Odpovědět

Když z výzkumů a statistik vylívá, že čím víc se o masakrech ve školách mluví, tím větší je pravděpodobnost opakování v blízké době, tak to teoreticky znamená, že je taková reklama kontraproduktivní. Ali jinak je to dobře natočené.

273

Odpovědět

americký vedci zistili

19

Odpovědět

Není to náhodou obrácená kauzalita ?

10

Odpovědět

+only10Neni... dobře to vysvětloval totalbiscuit (je to tu taky přeložený - Školní masakry a násilí ve hrách). Ale jde spíš o to, jakým způsobem se o tom mluví - většinou se média zaměřej na toho magora a udělaj z nějak normální celebritu, kterou se pak hodně dalších magorů snaží napodobit.

(proto taky nesouhlasim, že by tahle reklama (jestli se tomu tak dá říct?) byla kontraproduktivní - je to natočený fakt dobře)

130

Odpovědět

Hlavně problém je, že v Americe je prevence proti střelcům na školách stylem "všímejte si divnejch děcek a nahlašte je" místo "všímejte si vyčleněných dětí a snažte se je začlenit" většina mladých střelců z řad studentstva jsou vyčleněné a šikanované děti, dost často z nestabilních rodin a sociálně slabších poměrů. Pokud pak střílí dospělý je to prostě jen o tom, že v Americe může mít zbraň za opaskem každej blb a nikomu to není divný a pokud už někoho napadne to legislativně upravit, tak lobby všech zbraňových spolků, výrobců atd. jsou tak silná, že jakýkoli zákon na toto téma nikdy neprojde...

121

Odpovědět

+xdtJakékoliv legislativní opatření, by jim v současné situaci asi už moc nepomohlo, pravděpodobně by se jen spousta registrovaných zbraní prostě "ztratila" a nikdo by o nich už neměl přehled. Řešení bude velmi obtížné a na dlouho.

00

Odpovědět

+PB01Tak zbraně se ztratí. Ale za pár generací se to pomalu napraví, když dáš odevzdání neregistrované zbraně na policii. Jde o to zpřísnit pravidla pro získání nových zbraní.

00

Odpovědět

Wlcm t mrc

01

Odpovědět

Holky to zvládli herecky bravúrne. Skoro slza ukápla...

142