10 fází Covidu s Gandalfem

Thumbnail play icon
75 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:79
Počet zobrazení:4 463

Zdá se, že i ve Středozemi zavádějí všemožná opatření na zastavení koronaviru. A jak to tam postupně vypadalo?

Poznámky k překladu:
Let's Sing je série videoher.
Vindaloo a papadum (ve videu placky) jsou indické pokrmy.
Morrisons a Asda jsou britské řetězce supermarketů.
 

Přepis titulků

Umím skvěle napodobit hot dog! - Do školy teď chodit nebudeš. - Do školy… Nikdo sem nesmí chodit. A nikdo nesmí odejít. Budeš s rodinou. Odteď až do smrti. - Zas tak vážné to být nemůže. - Budeme hrát Let's Sing. A pak babičce ostříháš nehty na nohou. Ale ne! Musíme nakoupit špagety.

Všechny špagety. Pověz mi, matko, odkdy moudří máma s tátou vyměnili rozum za šílenství? 2. ROZVÁŽKY JÍDEL Na kolik to vyjde, kámo? Na 15,40. Ale musím to nechat tady.

Sorry, kámo, taková jsou pravidla. Kvůli žádnému člověku nevylezu ven. Ani kvůli žádnému vindaloo. Tak to tu to vindaloo zchladne. Já musím zpátky. Tak aspoň ty placky prostrč schránkou, dostaneš velkou odměnu. - Nemůžu na to sáhnout. - Ale no tak, jen ty placky. S okurkou. Mangem a okurkou. Dýško 10 liber.

Výměnou za tři placky. Tomu říkám výhodný obchod. Proč mi neprostrčíš placky schránkou? Kámo, nechám to tady. Tak zkusíme Dáme jídlo. 3. NAKUPOVÁNÍ ZÁSOB Máš štěstí, že tu s námi ještě jsi. Ještě pár dalších hodin a už bychom ti nedokázali pomoci. Ale máš v sobě sílu.

Synku. Co se stalo, dědo? Proč jsi mě poslal ven? Omlouvám se, Frodo. Potřeboval jsem svou křížovku. 4. DELIRIUM 5. VYJEDNÁVÁNÍ S HAMOUNY Vlezl do mého soukromého skladu.

Byl jsem v Tescu, Morrisons a Asdě. Dvakrát. Včera jsem si s těmito elfy dal pořádné kari. A z našich zadků se stanou fontány. Co ty na to? Thorine, hamoune hajzlpapíru? Ty odpůrce očkování, co věří na placatou zemi? Potřebuju ho všechen.

Dost hajzlpapíru, aby Perské říši vydržel na 1000 let. A nedám vám ani jednu roličku! 6. POSLOUCHÁNÍ DOPORUČENÍ Tomu říkáš sociální distancování? Moc ses přiblížil k babičce a ona teď spadla do studny! 7. PŘIJETÍ Nemyslel jsem, že takhle skončí svět. Skončí?

Ne, tady svět neskončí. Tohle je jen další patogen. Patogen, kterým musí projít všichni. Borisu Johnsonovi a vládě se to daří skvěle zvládat. Nějak ten virus pořeší. A pak to uvidíš. Co? Gandalfe? Co uvidím?

Bílé police. Kam oko dohlédne. Plné měkoučkého dvouvrstvého papíru. A všichni budou jásat: „Borisi, ty jsi hrdina.“ No… To zní jako kupa sraček. Já vím. Je to tak.

8. KRETÉNI JSOU FURT V HOSPODĚ Říkám: „Gandalfe, chceš do hospody?“ Postavil se do dveří a udělal: „Neprojdeš!“ Tak jsem řekl: „Fajn.“ A odešel zadem. 9. VIDEOKONFERENCE S NADŘÍZENÝM 10. ČTENÍ VLASTNÍHO DENÍKU Musíme pryč, nemůžeme tu zůstat. Dostal se do Itálie.

A připravil Liverpool o titul. Zahradili jsme brány. Ale dlouho ho nezadržíme. Země se třese. Křivka… Křivka je strmá. Jsme v tom až po uši. Nemůžeme jít ven. Ani na bingo.

Nemůžeme jít ven. Už přichází. A TEĎ VÁŽNĚ Mithrandire… Proč karanténa? Všichni to musí vědět. Někteří věří, že jen ostatní se mají postarat o to… aby se ta pandemie moc nerozšířila.

Ale já jsem zjistil něco jiného. Já zjistil, že jde i o maličkosti. Každodenní činy obyčejných lidí. Ty získávají čas pro zdravotníky, kteří virus drží na uzdě. Prosté oběti a starost o bližního. Proč karanténa? Jediný důvod, proč se bát… by byl, kdybychom v tom nebyli společně.

Starejte se jeden o druhého. Tak by to Gandalf chtěl. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář