10 nadcházejících vesmírných simulátorů

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:187
Počet zobrazení:12 280

Vesmírné simulátory jsou herním žánrem, který nikdy neměl vyloženě na růžích ustláno. Ale zdá se, že se doba mění a brzy se dočkáme několika zajímavých titulů.Jaké to jsou? Video vyšlo v listopadu 2013, takže se pár věcí mohlo změnit. Například X: Rebirth byl naprostý propadák a i autor videa později napsal, že ho nedoporučuje zkoušet.

Přepis titulků

Zdravím, tady CaptainShack. Přináším vám TOP 10 nadcházejících vesmírných simulátorů. KSP je hrou, kde hráči vytváří vlastní vesmírný program. Tvoří kosmické lodě, létají s nimi a snaží se splnit cíl Kerbalů, a sice dobýt vesmír. Původní hra je stále ve vývoji a nebyla oficiálně vypuštěna, ale to moddery nezastavilo. Nadšení a talentovaní moddeři nedávno vypustili Kerbal Multiplayer.

Je to skutečný multiplayerový plug-in, který funguje. Povětšinou. KMP je ve verzi pre-alfa a autoři tvrdí: "KMP drží pohromadě jen díky připínáčkům a lepidlu." takže se dají čekat nějaké bugy a pády. Potřebují čas na další vývoj. Rodina je velmi ambiciózní projekt, který vyvíjí bývalí zaměstnanci Bethesdy, kteří pracovali na hrách jako Oblivion a Fallout 3.

Chtějí vyvinout hru, která zahrne všechny aspekty seriálu z kanálu SyFy. Má nabídnout vesmír s leteckými souboji na průběžně generovaných planetách. Masivní svět, otevřenou hratelnost a plně simulované mechaniky, jako hackování kódu lodi k ovládnutí zbraní nebo vypuštění jedovatého plynu do strojovny.

Můžete si vytvořit vlastní budovy podle toho, jak chcete hrát. Je to zajímavý koncept, který budu dál sledovat. EVE online je jediný MMORPG sandbox zasazený do vesmíru. V této hře jsem strávil roky bojováním ve válkách, těžením na planetách a boji s piráty. Ale postupně mi došlo, že vývojáři se původním fanouškům odcizili. Tedy PC hráčům.

Když CCP vytvořila první FPS střílečku, byla zasazena do světa EVE, ale jen hráči s PS3 mohli svět vidět z tohoto pohledu. Nyní CCP přidává něco dalšího. Hráči opět uvidí svět EVE z jiné perspektivy. Z kokpitu stíhačky. EVE Valkyrie bude nějak propojena se světem EVE, ale zatím nevíme jak.

Zatím ani neoznámili, jestli hra opravdu vyjde i na PC. I přes to, že inzerují podporu Oculus Rift, odmítají potvrdit vydání hry na PC. Lhal bych, kdybych řekl, že mě to neudivilo. CCP, nenaštvěte opět svou PC základnu. No tak, financujeme vývoj těchto her díky měsíčním poplatkům z EVE. Nechte nás si je zahrát! Co kdybyste vzali indie hru FTL udělali z ní co-op pro 5 hráčů a přidali krásný 3D engine?

Dostali byste PULSAR: Lost colony. Vy a vaši přátelé jste posádkou vesmírné lodě, postupujete náhodně vytvořenými scénáři a snažíte se dostat na záhadnou Ztracenou kolonii. Bojujete, obchodujete a vylepšujete svou loď. Vžijete se do role kormidelníka, čili pilota, zbraňového důstojníka, kapitána a inženýra, který zvedá štíty.

Budete opětovat střelbu a opravovat loď. Je to zajímavý kooperativní koncept, u kterého mě udivuje, že už neexistuje. Jestliže je PULSAR inspirovaný FTL, tak Blockade Runner je vesmírná verze Infinemineru a Minecraftu. Používá engine Voxel. Blockade Runner klade důraz na slovo blok a je to vesmírná dobrodružná hra pro víc hráčů, kde mají být plně zničitelné, funkční lodě s posádkou.

V obří průběžně generované galaxii si představte Minecraft s loděmi, planetami, základnami, umělou inteligencí a zbraněmi. Velkou spoustou zbraní. Když lidé mluví o Minecraftu ve vesmíru, většinou se jim vybaví tento titul.

Už je nějakou dobu ve výrobě a vývojáři dělají vše pro to, aby vytvořili nejlepší vesmírný sandbox. Je to jedna z mála her v seznamu, které si už můžete stáhnout a zkusit. Ale pamatujte, že je stále ve vývoji. V singleplayeru a co-op multiplayeru si můžete tvořit lodě, bojovat ve válkách, těžit, procházet se po planetách, tvořit vlastní frakce a stavět vlastní vesmírné stanice.

Star Made komunita už vytvořila velmi zajímavé návrhy. Po technické stránce je Limit theory můj favorit. Josh Parnell tvoří plně dynamický svět. Všechno od vesmírných stanic po mlhoviny, lodě, asteroidy až umělou inteligenci bude procedurálně generované. Má to být nekonečný a živoucí otevřený svět. Umělá inteligence nebude brát hráče jako střed vesmíru. Obří bitvy od úplného začátku, vlastní stanice, budování flotil, interakce planet.

Seznam skvělých funkcí je opravdu ohromující. Ještě více ohromující je, jak se Josh projektu věnuje. Po shlédnutí jeho 20minutového blogu, odkaz v popisku, hned poznáte, jaký má talent a jaký pokrok každý měsíc dělá. V každém videu ukazuje, co vytvořil. Opravdu doporučuju si najít jeho kanál a podívat se na to.

Je to fantastické. Série X má dlouhou tradici a jednu dobu byl jediný vesmírný simulátor na trhu vcelku nový X Albion Prelude. Jako v každé X hře si můžete zahrát příběh nebo se rovnou vrhnout na sandbox. Budovat říši, tvořit obchodní síť, stavět flotily, bojovat o části vesmíru, bojovat s piráty a vlastnit stanice.

V X Rebirth můžete i svou loď Albion Skunk opustit, procházet se po stanici a mluvit s NPC. Úroveň detailů je úžasná. Uvidíme, jak se tento nový herní design bude líbit původní fanouškovské základně. Ale vypadá to opravdu dobře. Elite: Dangerous Každá hra na seznamu se alespoň trochu inspirovala původní hrou Elite z roku 1994.

Elite: Dangerous je čtvrtým dílem série. Jako u předchozích her dostanete loď, nějaké peníze a naprostou svobodu v procedurálně generovaném vesmíru. Jak budete hrát, je na vás. Lovec odměn, pirát, těžař... Cokoliv chcete. Zajímavou vlastností je, že hráč může ovlivnit hvězdný systém.

Pokud hráč ustavičně pracuje proti systému, muže destabilizovat jeho vládu a změnit ho v chaotickou válečnou zónu. Protože jsou frakce a vlády procedurálně generované, může to ovlivnit velký kus vesmíru. Elite: Dangerous by měl být vydán někdy roku 2014. Každý věděl, že to přijde. Star Citizen drží rekord ve vybraných penězích z crowdfundingu.

Při tvorbě tohoto videa vybral neskutečných 28 milionů dolarů. Vypadá to, že každé 2 až 3 týdny dosáhnou další mety. Je to ta nejlépe vypadající nadcházející hra. Ne mezi vesmírnými simulátory, ne mezi FPS, ale mezi všemi hrami. Jedna z nejlépe vypadajících her všech dob. Ať už jde o záhyby na skafandru nebo zbraně na křižníku, vše vypadá nádherně. Ale nejen vypadá.

Má obsahovat plně simulované letové techniky a integraci subsystémů. Každá tryska se bere individuálně, takže když vám ji v boji poškodí, ovlivní to ovládání lodě. Budou podporovány mody, singleplayerová kampaň bude vydána pod názvem Sqadron 42 a poté se rozvine do obřího vesmíru. V plánu je vytvořit téměř akční MMO, kde si zahrajete s ostatními občany ve stále se měnícím vesmíru.

Zmíním ještě jednu hru, ale Star Citizen je mé číslo jedna. Jedná se o hru Space Engineers. Chci, aby byla mé číslo 1, ale nevím, kam ji zařadit. Na Steamu je jako Early Access a já jí hraju možná až moc. Je to blokově stavěcí hra podobná Star Made, ale líbí se mi mnohem víc. Má zajímavý fyzikální model, můžete si vytvořit libovolnou loď, můžete na lodi přistát se stíhačkou...

Vypadá to dobře a jinak než běžná hra z enginu Voxel. Zařadím ji tedy na pozici nula, ať už si to pojmenujete jakkoliv. Je to zábava. Pokud se chcete něco dozvědět, mám pár videí se zrychlenou stavbou. Na komunitním Spotlightu najdeme komunitní návrhy, především spoustu věcí z Hvězdných válek.

Věnoval jsem se i Star Citizen. Mám video o systému permanentní smrti, také tu mám videa o tom, jak budou fungovat stanice a co bylo odměnou za určité mety. Tak se na to taky mrkněte. Doufám, že jste si zde našli nové oblíbené hry. Vesmírné simulátory se vracejí. Těším se na X Rebirth, který vyjde zítra. Hrál jsem nějaká dema, která byla velmi dobrá.

Ptám se tedy vás: jaký máte oblíbený vesmírný simulátor? Pokud jsem na nějaký zapomněl, rád bych to věděl. Má jich vyjít dost a rád bych věděl o každém. Nechte mi komentář, pokud se vám video líbilo, ohodnoťte ho a očekávejte další videa. A jako vždy, děkuji za sledování. Uvidíme se příště. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (30)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Hezké :). Doporučuju kouknout na další tipy tady http://hry-zdarma.net/vesmirne-hry/ Vesmírky jsou prostě klasika a třeba takové Halo je opravdu evergreen :).

00

Odpovědět

Teď (tedy spíše v březnu) vyšla v early acces Starpoint Gemini 2, vypadá to dost dobře :) Teď už jen, aby vývojáři dodrželi to, co slíbili. Za ten měsíc to opravdu poskočilo :)

00

Odpovědět

Simulátorů tam tedy moc nebylo...

10

Odpovědět

7:39 jako bych sledoval salvu z Basestar z BSG 2004 :-O
Ale podle úvodní fotky videa jsem si doufal ve Staragte..

10

Odpovědět

Stejně nejlepší vesmírnou hru, kterou jsem kdy hrál bylo SPORE :D

42

Odpovědět

Nejzábavnější byl stejně ten začátek, kdy to byla jen bakterie :)

40

Odpovědět

Mně se líbilo Space Colony, v době kdy to vyšlo :) teď mám někde na disku i HD verzi. Ale pořád mi chybí nějaká vesmírná budovatelská strategie, mám na mysli něco typu anno 2070…

30

Odpovědět

EVE milujem a keby SC skutočne bežalo.......... ale silno pochybujem. Kapitál je obrovský, ale nedá sa rovnať s VALVE. Ak bude SC blízko, EVE ho určite preserie....

... Rád sa nechám prekvapiť :)

21

Odpovědět

Já jen doufám, že se brzy zase dočkám vesmírného akčního simulátoru, který bude hoden jména simulátor... Ve většině titulů vesmírná loď létá jako by byla v atmosféře a naprosto ignoruje všechny známé fyzikální zákony.... Jediné co se dost blížilo bylo evochron. Ksp a orbiter nepočítám, jelikož tam není prakticky žádná scifi akce

10

Odpovědět

Tak to by taky ty simulátory neměly mít zvukové efekty, které nejsou na tvé lodi, protože to je také ignorování fyzikálních zákonů.

32

Odpovědět

+LOYFPřesně tak :) to by bylo taky fajn... A taky žádné viditelné a hlavně "pomalé" lasery... Přeci jen, kdyby člověk střílel na druhou loď laserem, tak jí prakticky okamžitě zasáhne.

10

Odpovědět

+LOYFPokud to je nějaký energetický proud a ne přímo laser, tak ten nemusí mít rychlost světla :D

00

Odpovědět

Kolik času já strávil hledáním různých her odehrávajících se ve vesmíru! Ve stylu Hvězdných bran, Battlestar Galacticy, Star Treku. Kromě ultimátního Mass Effectu (který však není vesmírnou strategií, jen se ve vesmíru odehrává, bohužel) však pusto a prázdno, pokud nepočítáme ty staré hitovky jako Homeworld. A jsem si jistý, že nejsem sám, kdo tuhle díru na trhu proklíná, což ostatně dokazuje i financování Star-Citizen. Takže díky za tohle video, budoucnost už nevypadá tak smutně pozemsky :-)

100

Odpovědět

Pro mě osobně bylo X:Rebirth ohromný zklamání. Ale tohle video mě naplňuje nadějí...snad se konečně dočkám simulátoru svých snů :D

50

Odpovědět

cekal jsem zminku o No Man's Sky...

30

Odpovědět

pro upřesnění SyFy je program americký kabelovky, nebo byl a řekl bych že na něj těžko budou montovat nějaký motivy :-/

20

Odpovědět

Já si taky říkal, co tím myslí.

00

Odpovědět

Mě pořád chybí nějaká buduvatelská hra.

61

Odpovědět

Vesmírná budovatelská nebo budovatelská obecně?

30

Odpovědět

Jestli máš rád 4X strategie, doporučuju Sword of the Stars (původní, ne dvojku). Třeba s takovým modem Phoenix je to i dnes fantastická hra :)

10

Odpovědět

Já zase můžu doporučit Galactic Civilizations II. Koupíš jí za pár šupů na Steamu a je to kvalitní vesmírná strategie.

40

Odpovědět

Sice nevím jestli je to přímo budovatelská, ale doporučuji Sins of a Solar Empire Rebelion ... teď byla na Steamu ve slevě, možná ještě je. Sice se tam tak moc nebuduje, i když budování impéria je taky budování :)

00

Odpovědět

Ve výčtu mi chybí Mandate (https://www.youtube.com/watch?v=F_phtOt14Do nebo https://www.youtube.com/watch?v=4DZOM8jwy_w).

Na Space Citizen těším, i když se trochu bojím, jak se tvůrci poperou se vším co naslibovali a jak bude výsledek odpovídat vysokým očekáváním fanoušků.

70

Odpovědět

Každý týden dělají několik videí, kde informují o tom, jak co funguje/má fungovat. Myslím, že nárokům zatím dostávají...

30

Odpovědět

"Vesmírné simulátory jsou herním žánrem, který nikdy neměl vyloženě na růžích ustláno." Proč? Vesmír = nuda, simulátory = nuda - "Nudná nuda" nikdy nebude úspěšná hra, a i video o "nudných nudách" je dost nudný.

263

Odpovědět

tak proc na takovyhle videa lezes? Za me prvni simulator co sem hral byl Tachyon: The Fringe nebo tak nejak se to jmenovalo, bohuzel to bylo jenom demo, ale i tak me tech par kol z ty hry bavilo, hru se mi pak nepodarilo sehnat , je to skoda. A abych ti rek tak hra Star Citizen dokazuje to ze to bude uspesna hra, kdyz se na ni z kickstarteru vybralo mraky penez a to i pri tom ze vyjde pouze na PC. Takze tady meles sracky a bez si hrat ty svoje extra zabavny hry, vsadim se ze hrajes nakej fotbal nebo neco podobnyho, coz sou pro me zase nudny hry, ale alespon nelezu na videa o tehle hrach a nic tam nepisu.

161
Další