10 nejlepších hereckých výkonů Robina WilliamseWatchmojo.com

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:464
Počet zobrazení:6 914

Před několika dny bohužel tento svět opustil talentovaný herec Robin Williams. V tomto žebříčku si můžete připomenout jeho oceňované komediální i dramatické role.

Přepis titulků

Ahoj! Vítej zpět. Je známý pro své imitace a šílené stand-upy, ale září i ve vážných rolích. Vítejte u WatchMojo.com, dnes si ukážeme náš výběr 10 nejlepších rolí Robina Williamse. Umím různé hlasy. Jo!

10. Armand Goldman - Ptačí klec. U takto ztřeštěného filmu by divák očekával, že Williams předvede své známé šílené kreace, ale ne. Hraje umírněného majitele travesti klubu, jehož syn se má přiženit do konzervativní rodiny. To je zlý sen! Vedle uječeného Nathana Lanea je Williams za chlapáka, který srší vtipem a srdečností.

Dej ten malíček dolů! Jez jako já! Neklepej se! Drž nůž směle a pevně. Zlomil jsem toust! Ačkoliv se chová většinou vyrovnaně, má i své divoké chvíle. Máš velebit tanec! Jako Fosse! Nebo Martha Grahamová! Nebo Twyla! 9.

Seymour "Sy" Perish - Expres foto. Kritikové byli nadšení z Williamsovy netypické role pracovníka fotolabu, který začne být posedlý jednou mladou rodinou. "Momentka" byl původně lovecký termín. Obvykle energický komik je natolik obyčejný, že prakticky splývá s prostředím. Má nevýraznou tvář i hlas, který zakrývá jeho bolest a osamění. Tím, že je vám této podivné postavy líto, Williams dokazuje, že zvládne komedii i nervydrásající drama. Jenom jsem fotil.

Máte právo mlčet. 8. Vladimir Ivanov - Moskva na Hudsonu. Dobrý den, pane. Máte jehněčí? Samozřejmě, pane. Díky svému citu pro cizí přízvuky se Williams stal citlivým sovětským saxofonistou, který se při návštěvě New Yorku rozhodne emigrovat. Takže se pro roli naučil jak rusky, tak hrát na saxofon. Říká, že jestli chci zákon a pořádek, mám se vrátit do fronty na chleba.

- Tvrdý chleba! - Tvrdý chleba! Za tuto ranou dramatickou roli dostal nominaci na Zlatý glóbus. Ukazuje svou excentričnost a roztomilost, aby zapadl do role přistěhovalce, který zažívá kulturní šok a problémy s novým životem. Jděte dop*dele, jo? Dobře? Dobře, pane? 7. Džin - Aladin. Deset tisíc let, to pak pěkně bolí za krkem. Williams a animované filmy jsou dokonalá kombinace.

Rád totiž bleskově improvizuje a využívá asociační komedii. Bude to takhle... V kresleném světě může přepínat mezi imitacemi, hudebními čísly a improvizací. Většina Džinových hlášek byla improvizovaná. Děti sice nepochopí všechny jeho vtipy, ale díky Williamsovi si film může zamilovat celá rodina. Williams byl natolik neuvěřitelný, že speciálně pro něho vznikla nová kategorie Zlatých glóbů.

- Jsi vězeň? - Je to součást mého bytí. Mám nadpřirozené schopnosti! A malý životní prostor. 6. Dr. Malcolm Sayer - Čas probuzení. Ve své nejumírněnější roli Williams představuje doktora, který objeví zázračný lék, jenž dočasně vyléčí několik katatonických pacientů. Ráno se probudíte a bude další ráno. Slibuju.

Obvykle živelný herec je v tomto dojemném příběhu podle skutečnosti za inťouše. Jeho stydlivost a introvertnost naznačují spíš pohyby těla než dialogy. Jeho herecký výkon ukotvuje celý film a získal za něj další nominaci na Zlatý glóbus. Můžou vám vzít léky. Mají na to právo. Třeba se ráno probudíte a nic nedostanete.

5. Parry - Král rybář. - Tato role pro něj byla jako stvořená. - Ty seš úplnej magor! Bingo! Poběž, Jacku! Provětrej péro. Ať si pleská ve větru. Williams získal třetí nominaci na Oscara a třetí Zlatý glóbus za roli nevyrovnaného, ale dobrosrdečného bezdomovce s tragickou minulostí v tomto mistrovském díle Terryho Gilliama. Udělejme to tady!

- Vrhněme se spolu do víru vášně! - Jacku! Zmocni se mého kouzelného prutu a rozhal jím svůj zlatý vesmír! Williams se do vyšilování své postavy naplno ponořil, ale září i v tišších scénách. Mám ho tvrdýho jak kámen. On i Jeff Bridges excelují v tomto srdceryvném příběhu o soucitu a vykoupení. Kde jsi?! Kde jsi?!

4. Daniel Hillard / paní Doubtfireová - Táta v sukni. Zdravíčko! Člověk by řekl, že Williamse bude převlek omezovat, ale jeho talent, energie a bláznovství tryská i přes masku, paruku, přízvuk a umělé špeky. Za to vše získal další Zlatý glóbus. Táta v sukni ukazuje vše, co na Williamsovi milujeme. Chci tě jako nikoho jinýho. Tohle je teda pěkně divný setkání.

Nevyvíjí se pro mě moc dobře. A vše umí prodat ať už jako oddaný otec, co udělá vše, aby viděl své děti, či excentrická, ale přísná chůva z Británie. Ach pane! Vše jsem viděla. Jakýsi rozzlobený číšník. Nedal jste mu spropitné? Ti teroristi utekli tímhle směrem. Jedna rána a rychle pryč. 3. John Keating - Společnost mrtvých básníků. Představte si, že Macbetha hraje John Wayne. "Je to snad dýka, co vidím zde?"

Williams nechává ožívat klasiky jako nekonvenční idealistický profesor na prestižní internátní škole. Za tuto roli byl nominován na Oscara. Jen ve snech svých je člověk svoboden. Tak bylo, jest a bude, nechť každý sní svůj sen. Tennyson? Ne. Keating. Film nezabodoval u všech kritiků, ale jde o stěžejní bod Williamsovy kariéry, v němž ukázal své dramatické schopnosti.

Když Williams hraje pro něho netypickou roli, tak si divák díky jeho výkonu užívá dne. Trhejte růže, dokud kvetou. Latinsky se to řekne "Carpe diem". 2. Adrian Cronauer... Dobré ráno, Vietname! Tohle není zkouška, tohle je rock 'n' roll!

V tomto filmu vidíme skvělou kombinaci Williamsových předností. Jako armádní hlasatel v rádiu během Vietnamské války to může rozjet v improvizovaných monolozích. - Jaké je tam počasí? - Vedro, děsný vedro. Pařák. Zapařeno i v trenýrkách. Je to jako v prádelně. Jak se cítíte? Vedro jak v peci. Zatracený pařák! Rovněž ale také důstojně ukazuje vážnost války a jeho role působí autenticky.

Jeho hyperaktivita je tu skvěle využita a díky ní získal první nominaci na Oscara a Zlatý glóbus. Máme problém nepřítele najít. A jak ho hIedáte? Ptáme se Iidí: ''Jsi nepříteI?'' Kdo řekne ano, toho zastřeIíme. 1. Sean Maguire - Dobrý Will Hunting. Williams konečně získal Oscara za důležitou vedlejší roli poradce, který pomáhá Mattu Damonovi.

Ve filmu se neobjevovalo jeho bláznovství, pro které je proslulý, ale přišel s improvizací, ze které se třásl smíchy i kameraman. Prděla ze spaní. Promiň, že ti to vykládám. Jednou v noci probudila dokonce i psa. Místo toho podává Williams nejupřímnější, nejvlídnější a nejlidštější výkon své kariéry.

Nevidím v tobě inteligentního sebevědomého muže. Vidím nafoukaného vystrašeného spratka. Souhlasíte s naším seznamem? Na co se tu koukám? Jaká je vaše oblíbená Williamsova role? Jsem doktor... Phil a budu vás operovat. Jo, tady jste. Překlad: Ninjer www.videacesky.cz - Moment, nejsi...?

- Petr Pan.

Komentáře (41)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

R.I.P. Lauren Bacall

28

Odpovědět

Beztak si o ni poprvé slyšel na čsfd v novinkách tak stfu :)

123

Odpovědět

+ZlopánR.I.P. Zlopán, budeš nám chybět..

60

Odpovědět

+ZlopánVšak má pravdu. Nehrej si na důležitého, světaznalého nebo o co ti jde ;) A pokud to myslíš tak strašně upřímně i pro někoho koho neznáš, doufám, že se každý den před spaním modlíš za každého mrtvého černouška v africe zvlášť.

15

Odpovědět

Jeden z nejlepších herců. Jeho filmy naprosto zbožňuji. Můj nejoblíbenější je asi Fisher King, ale Good Will Hunting je taky výborný. Stejně tak mnoho dalších filmů.

131

Odpovědět

Mne sa tento chlapík spája hlavne s jediným filmom, ktorý tu nebol ani spomenutý: FLUBBER :)

311

Odpovědět

Je mi jen líto, že se nikde nemluví o filmu Adrew- člen naší rodiny.
Ten film je fakt krásnej..
http://www.csfd.cz/film/1623-andrew-clen-nasi-rodiny/

821

Odpovědět

tak mám zase co dělat do konce prázdnin

61

Odpovědět

Gooooooooooooooooood mooornin', Vieeetnaaaaaaaaaaam!
Perfektní film, skvělej herec.

291

Odpovědět

O Captain! My Captain!

292

Odpovědět

Jumanji :)

Ja to stejne proste nechapu.. Proc to proste neprizna vcas, ze ma deprese a nese

217

Odpovědět

Já mám zase rád film Táta šampión. Objektivně to není jeho nejlepší film, ale stojí za shlédnutí. Doporučuji.

10

Odpovědět

Jinak budu rád za každe watchmojo video. Prakticky všechny jsou skvělá a v rámci možností relativně objektivní.

271

Odpovědět

+RhaegarNo, kdyz jsem koukal na top10 ohledne muziky, tak je to dost casto zamerene jen na ameriku. Muziku z evropy neberou.

00

Odpovědět

Velmi se mi líbil v Awakenings.. ale vlastně ve většině rolí. Působil na mě v každé roli tak strašně mile, lidsky a často i melancholicky, i když se zrovna smál.

121

Odpovědět

Watchmoja by mohlo být více. Nezapomenutelný herec mnoha tváří :(

382

Odpovědět

Tata v sukni to jsme zral kdyz jsem byl malej a jedno se mu musi nechat..... byl to velice flexibilni herec viz. -> http://www.efukt.com/20992_A_Different_Type_Of_Breakdown.html

PS
: je to p***o videoklip takze klikat jen 18++++++

456

Odpovědět

Zdravím tě trdelin
Jestli opravdu věříš tomu že za tvým odkazem se nachází erotický videoklip s tím samým člověkem který je tady zmiňován ... Tak ti musím sdělit hořkou pravdu - mýlíš se ... Nevím sice co pod tímto sleduješ ale jestli si za tím stojíš že je to on ... Navrhuji ti navštívit buď očaře nebo psychologa ... V tom tvém videu není Robin Williamse ... Proto prosím buď tak laskav a nesnaž se očerňovat jeho jméno ... tato stránka má být jeho památníkem ... Ne trapnou školkou pro trolly ...
Děkuji snad si to časem uvědomíš ...

237

Odpovědět

Tohle video je rok starý, tak tady nekecejte, že se o něm začalo mluvit až teď...

471

Odpovědět

nejde jenom o video,ale celej internet :D

31

Odpovědět

Vzdycky kdyz zemre nekdo slavnej tak se objevi hejno supu, a RIPaj do jeho mrtvoly :-)
Jinak ja si ho pamatuju jen z Hooka...

955

Odpovědět

Jak se ptají na konci, zda souhlasíme s tímhle výběrem, tak ano, 100x ano! Jasně, za mě by tam bylo Jumanji - jeden z nejlepších fimů "pro děti" - a Dead Poets Society mám mezi nejoblíbenějšími filmy vůbec, ale stejně tenhle výběr ukazuje, kolik měl skvělých rolí a jak to byl úžasný herec. O captain, my captain! :-)

260

Další