Zpět na seznam4.3 (27 hodnocení)
janicaPublikováno: 15 let









Načítám přehrávač...
7 miliard - Jste typickým člověkem?
2:56
7.9K zhlédnutí
Po videu 7 miliard od National Geographic tu máme další. Kdo je typickým obyvatelem planety Země? To se dozvíte v tomto krátkém videu. ;)
Pozn. k překladu: "Han chinese", v češtině "Chan", je příslušník čínské etnické skupiny, která je zároveň pravděpodobně nejpočetnější na celém světě. Chanové tvoří 92 % obyvatelstva Číny, nežijí však pouze tam. Chany lze ztotožnit s Číňany, proto je toto označení použito taktéž v překladu.
Související videa
92%2:59
100%23:22
96%17:16
94%9:29
92%10:48
91%5:13
92%2:597 miliard
100%23:22Slovensko
96%17:1615 neuvěřitelných míst na planetě Zemi
94%9:29Kde je nejnebezpečnější místo na Zemi?
92%10:48Jak vypadá Země?
91%5:13Bledě modrá tečka
Komentáře (55)
Bingos(Anonym)14 let
Filipes45: Jasně, nikdo z nás není osmadvacetiletý číňan!!Remain(Anonym)14 let
jeden lepší než druhý.... prej islámisti :D asi si měl na mysli muslimy. Ale je fakt, že s tebou souhlasim...filipes45(Anonym)15 let
Nikdo z nas neni tipicky clovek :DMartin(Anonym)15 let
Raci at se premnozi chinani a indove, nez islamisti ;)Honza(Anonym)15 let
Pár informací fakt zajímavý, třeba ten bankovní účet...Karel(Anonym)15 let
A také to může být zkreslené, protože v rozdílu střední hodnoty a mediánu sehrávají roli i věkové váhy lidí (jako například u těch platů.. je sice málo lidí s velmi vysokými platy, ale platy některých z nich jsou opravdu velmi vysoké). Raději přestanu s heuristickými úvahami, abych tu nemystifikoval.. (hustoty, na kterých jsem se pokusil si představit rozdíl mezi mediánem a střední hodnotou, byly kladné na celé reálné ose a něco mohly nahnat vždy \"blízko\" nějakého nekonečna..)Karel(Anonym)15 let
Ale taky je možný, že sem to někde obrátil:DKarel(Anonym)15 let
Rozdíl (ve smyslu uspořádání) mediánu a střední hodnoty se dá někdy odhadnout podle průběhu hustoty uvažovanýho rozdělení (samozřejmě uvažuji jen aproximaci, protože čas (což jsou hodnoty náhodné veličiny \"věku\") uvažovaný v rocích je diskrétní.. bylo by lepší mluvit o distribuční funkci, protože ta by zaručeně existovala, ale bylo by to méně názorný.. nebo je možný si představit graf relativních četností počtu lidí v závislosti na věku, ale to je zase málo názorné pro odvození následující úvahy). Například pokud je tato hustota přibližně symetrická, moc se od sebe medián a střední hodnota neliší. Když je hustota \"vychýlená\" (na jedné straně se vyskytují \"větší četnosti\"), je ve stejným směru vychálena i střední hodnota od mediánu (Araoth: zkusil sem si představit hustotu s velmi těžkými chvosty \"vpravo\" (řádově 1/x) a lechkými chvosty \"vlevo\" (řádově e^(-x))). Takže by se to dalo přibližně odhadnout podle toho, jestli je pravděpodobnější být \"mladší\" nebo \"být starší\" (myslím ve smyslu relativních četností lidí s příslušným věkem). Bohužel nevím, co je celosvětově typičtější:) Hádal bych, že velmi mladí lidé převládají (vzhledem k tomu, že počet lidí roste), takže bych očekával medián větší než je střední hodnota, ale je to jen odhad..