A Perfect Circle - Judith

Thumbnail play icon
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:136
Počet zobrazení:3 246

Dnes tu máme trochu alternativy. O A Perfect Circle a spoluzakladateli téhle kapely, Maynardu Jamesi Keenanovi, již padla zmínka v příspěvku Tool – Sober. Doufám, že vás hudba z pera Billyho Howerdela a Maynarda Keenana zaujme, pokud jste od této kapely třeba ještě nic neslyšeli.

Keenan se s Howerdelem seznámil v roce 1992 a stali se z nich přátelé. O tři roky později Howerdel hledal nějaké bydlení a byl to právě Keenan, kdo mu nabídl pomocnou ruku. Když Howerdel pustil Keenanovi své demo, byla ruka v rukávu.

První album Mer de Noms vyšlo v roce 2000. Debutovalo na čtvrté příčce hitparády Billboard 200 a ještě ten samý rok, o pět měsíců později, se stalo platinové. Mer de Noms v překladu znamená Moře jmen a když se podíváte na jeho setlist, bude vám jasné proč. Většina textů je věnovaná lidem, které Maynard znal. Judith je o Maynardově matce, která utrpěla mrtvici a zůstala upoutaná na invalidní vozík. Videoklip natočil David Fincher (Klub rváčů, Sedm, The Social Network).

Před vydáním druhého alba Thirteenth Step (2003) nebyla kapela moc činná, protože Maynard se věnoval svým povinnostem v Tool. To ve skupině způsobovalo napětí, které vyvrcholilo odchodem dvou členů. Na post basáka přišel Jeordie White a kytaru vzal do ruky James Iha. Album bylo přijato velmi vřele a přineslo zase něco nového. Podle Allmusic deska dosahuje takové vyspělosti, která se většinou vidí až na třetím nebo čtvrtém albu.

V roce 2004 vzniklo zatím poslední CD Emotive. Zajímavé je, že vyšlo v den amerických voleb a obsahuje několik cover verzí protiválečných písní (např. Imagine od Johna Lennona). Laťka byla nasazená hodně vysoko a toto album bohužel nedosahovalo kvalit těch předchozích.

Od svého posledního vystoupení v roce 2004 se kapela začala tak nějak potácet mezi bytím a nebytím. Maynard se věnoval pracím na zbrusu nové desce Tool (10000 Days) a ostatní členové skupiny se také rozutekli ke svým vedlejším projektům. Z vyjádření Keenana i Howerdela vyplývá, že žádného nového alba se nejspíš v blízké (možná ani vzdálené) budoucnosti nedočkáme. Sem tam se ale prý můžeme těšit na nějakou tu písničku.

Přepis titulků

Jsi výbornej příklad toho, čím bych ani za nic nechtěl být. Je tolik způsobů, jak bych ti mohl dokázat, že tě spasitel opustil. Ser na toho tvýho Boha! Tvýho Pána a Krista! On to všechno způsobil! O všechno tě připravil, takhle tě zanechal. A ty se k němu stejně modlíš, nepochybíš.

Nesmíš ochutnat ovoce a ani tě nenapadlo ptát se proč. Vždyť jsi nikoho nezabil. Nikomu jsi z nenávisti kopí mezi žebra nevrazil. Velebíš toho, kdo se na tebe vykašlal, zlomil tě a ochromil. Všechno to dělal pro tebe! Všechno to dělal pro tebe! Je tolik způsobů, jak bych ti mohl dokázat, že tě tvoje dogma zradilo.

Modli se ke svýmu Kristu, svýmu Bohu. Nikdy neokus chuť ovoce. Nepolevuj, nenech se zlomit. Nikdy... Udav se tou lží! I když on je ten, který ti to všechno způsobil, ani tě nenapadlo ptát se proč. Vždyť jsi nikoho nezabil. Nikomu jsi z nenávisti kopí mezi žebra nevrazil.

Promluv si s Ježíšem Kristem, jako by věděl, proč to všechno pro tebe dělal. Všechno to dělal pro tebe! Všechno to dělal pro tebe! Překlad: Snowi www.videacesky.cz

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

co takhle nějaký NY hardcore místo těhle ukňučených pičovin?

188

Odpovědět

Pěknej song, jinak někdy do budoucna bych doporučil něco od Alter Bridge, to je banda která by mohla sednout každýmu kdo je rock/metal pozitivní.

180

Odpovědět

APC miluju, nedávno jsem si koupila i Mer de Noms. Fakt mě potěšilo, že se to tady objevilo.

180

Odpovědět

A máme tu další kapelu, o které jsem věděl prd a kterou si musím pořádně poslechnout. 8 hvězdiček za muziku a +1 jako bonus za "bassačku" :)

Nechtělo by se Vám přeložit něco od H-Blockx? Ale těch starších z alba Time to move. :)

180

Odpovědět

No ne, úžasný, to bych si nemyslela že na videacesky někdy potkám moje oblíbené A Perfect Circle! Dík :)

190

Odpovědět

Snowi, u mě zase boduješ!

181

Odpovědět

Tool a APC dělají hudbu kterou je nejlíp poslouchat potmě a bez jakýkoliv podnětů. Fakt to není hudba pro každého, ale mě prostě naprosto ohromila a nedokážu si představit den kdy bych si nějaku písničku neposlech, takže jen tak dál a víc takovýhle skupin :)

180

Odpovědět

Od Perfect Circle je dobrá skladba The outsider ;)

180

Odpovědět

skutečně bych řekl že to není pro každého... ale nevím co by mohl mít někdo proti? žadné zvracení to není, dobrý text, a ani to neuspává... :)
a někdy takové Seven? http://www.youtube.com/watch?v=sLL1ne3xDu8
jsem psal na foru... nějak mě nikdo nepodpořil :) zkusim to ještě jednou... jako česká kapela uplně prefektní, na videu navíc Tom Araya + záběry z mastrů
a když ne tak Rage nebo Kreator ... někdy :)

180

Odpovědět

Prosil bych písničku Worth It od skupiny Sienna Skies.

180

Odpovědět

prosím neco od Three days grace alebo Rise against.

181

Odpovědět

Jak říká azier,chtělo by to ještě něco od eluveitie z jejich nového alba.

181

Odpovědět

klipy co sem dáváte mě z hudebního hlediska většinou moc nebavěj, ale za tohle dávám všechny palce nahoru. Maynard je génius a já děkuju za překlad. a hurá na sober od tool:)

181

Odpovědět

od nich zbožňuju Passive.. slyšel jsem to prvně v Constantine s Keanu Reavesem a od té doby jsem si ten song zamiloval.. a pak třeba Outsider též muj favorit

180

Odpovědět

V klipu můžete vidět bassistku Paz Lanchantin která hraje pouze na tomhle albu a zrovna ona ocenila Billyho hudbu a přiměla ho aby pokračoval. BTW: zrovna jí mám jako profilovku na fb, tak když tak rozklikněte moje jméno.

180

Další