Ali G a věda

Thumbnail play icon
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:275
Počet zobrazení:5 613

Scénka z Da Ali G Show, ve které se Ali snaží pochopit, co že to ta věda vlastně je.

Přepis titulků

Věda. Co to jako má bejt? Techmologie. O čem to vůbec je? Je to dobrý nebo na nic? Znám jednoho týpka od nás ze Staines, kterej si říká Duhovej Jeremy, a ten odmítá vědu. Jen tak se povaluje doma, kouří vlastní matroš, a teď bacha - nemá telku.

Fakt nemá telku. Nicméně žije v domě. A ten dům je produktem technologie. On nemá žádnou techmologii,mrkněte na jeho stránky. - Ale ten dům samotný...- Určitě má oblečení, boty. - Co?- Jí jídlo. Máme díky počítačům lepší život? O tom se nedá pochybovat.

Budou počítače někdy schopný vypočítat třeba devět devět devět.... ...devět devět devět.... ...devět krát ...devět devět devět... Hej, já ještě neskončil. nemůžete vědět, co bude dál. ...devět devět osm devět...

...devět devět devět... ...celých osm osm devět... ...devět osm devět devět... ...devět devět devět... ...devět. Odpověď je ano. Nejvýkonnější počítače na světe zvládají 36 trilionu operací za sekundu. Takže dokázal by vynásobit...

...deset deset deset... Ano. ...deset deset deset... Ano. Nevíte, jak budu pokračovat.Krát... ...deset deset deset... Na tom nesejde. Jakékoliv číslo řeknete, počítač to zvládne.

...sto sto sto... ...milion... - Ano.- ...tisíc... - Ano. Ano.- ...milion... Jakékoliv číslo chcete, počítač vám to vypočítá. ...celých devět devět devět osm. Aniž by vybouchnul? Ano.

Posunem se trochu dál. Odkud se vzali lidi? Lidé se vyvinuli z nižšího řádu živočichů, tak jako se všechny další druhy vyvinuly z nížších druhů. To je naprosto směšné. Co? Jemu nevadí věřit, že jeho dědeček Lucy slezl ze stromu. Ale to je stejné jako náboženství.

My nabízíme 250 tisíc dolarů komukoliv, kdo předloží nějaký opravdovývědecký důkaz pro evoluci. Takže řikáte, že nejsme z opic? Ne, opice mají stále děti, tak proč tu nejsou dnes další lidé? Dobře. Jedl jste někdy banán? Ano, samozřejmě. To je důkaz. To nic nedokazuje.

Lidé, kteří věří téhle blbosti vždycky přijdou s nějakým pravidlem, kvůli kterému ty peníze vyhrát nemůžete. Ale to s tím banánem ho dostalo, co? On tu začal říkat nějaký bla bla bla bla. A pak začal rudnout, když jsem se ho zeptal. Ne, to není vůbec pravda. Tak proč jste začal rudnout,když sem se zeptal? To bylo tím, že jsem byl překvapen,jak je ta otázka uplně nelogická.

Víte co? Mluvte s mou rukou,páč vás neposlouchám. - Jsme Homo sapiens a...- Hej! Já teda nejsem. Já vás chci jen ujistit, páč to vysíláme, že já takový věci nedělám. - Nemám nic proti vám...- To homo ho dostalo. Vysvětlete to. To je vědecké pojmenování, které popisuje, kdo jsme. jakožto součást kmene nebo linie.

Třeba hominid, hominoid.. To jsou jen různý způsoby, jak to říct. My všichni jsme Homo sapiens. Moje žena je homo sapiens.To ale neznamená homosexuál. Respekt. To je prostě jen způsob popsání, kým jsme. Já jen chci se vší úctou říct, že se k vám nebudu chovat jinak, teď když pravda vyšla najevo.

Vy v tom ale máte nepořádek.Nechte se poučit. Všichni lidé na světe jsou ve skupině pojmenované Homo. A jedna určitá podskupina lidí je sapiens. A to všechno je řecky. Znamená to člověk rozumný. Jo, pár z nich je talentovanejch.

Ale to nemá nic společného s homosexuály. Nic s homosexuály, které potkáváte na ulici. To je něco úplně jiného. Ja chci říct... Takže vy jste taky homo? Jsem Homo sapiensa myslím, že všichni lidé jsou. Vy jste taky. Brzděte.

Vyraz homo nebo Homo sapiens nemá nic společného se sexem (pohlavím). Tak jo. Pojďme si promluvit o tom, když se techmologie zblázní. Je tu techmologie, kterou nebudete používat? Snažím se nejíst potraviny,na které byly použity pesticidy. Bez urážky nebo tak, ale používáte záchod? Nebo to hodíte jen do díry?

Samozřejmě, že používám záchod. Asi jako všichni tady. Používáte ho, ale splachujete taky? Samozřejmě, že splachuji. Vy používáte záchodnebo to jen hodíte do díry? Byl jsem v několika zemích,kde záchod nemají... a jsem velmi rád, že jsem zase zpátky v Americe. Takže po sobě splachujete?

Samozřejmě. Myslím, že byste měl mít odpadní systém, který se o to postará. Tvrdíte to,ale v zákulisí je důkaz, že to tak není. Byl... byl jste to vy? Nemám tušení, o čem mluvíte. Ale máte. Nemám. O tom plaváčkovi.

Zakrytí papírem neznamená,že to je v pohodě. A to platí i pro ostatní. Na nikoho neukazuju,ale mam svý podezření. Nebyl jsem to já.Pokud je to to, co chcete říct. Jestli vůbec rozumím, o čem to mluvíte...což dost často nerozumím. Vy víte, o čem mluvim. Hanba vám. Jste velmi popletený.

Hele, já neukazuju prstem... ale jste ten,co v zákulisí nespláchnul? Ne, pane. Víte, o čem mluvím. Já nedokážu pochopit, proč o něčem takovém vůbec mluvíte v televizi. Jen říkám bez úcty,i když to o úctě je, kdokoliv to byl, tak prostě...Mně to je jedno... No tak se posuňme dál.

Dejme to stranou. Ale tohle se prostě nedělá. Styďte se. Já to neudělal. Neříkejte, že se mám stydět.Já nic neudělal. Chtěl bych vám všem poděkovat,že jste přišli. Bylo to hodně zajímavý. Zůstaňte v pohodě.

Respekt.

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Myslím, že Baron Cohen je inteligentní člověk a ten modrej týpek ho tím svým kreacionistickým náhledem určitě vytočil, takže mu to pak vrátil s tím plaváčkem :-D RESPEKT!

251

Odpovědět

tak ti nerdi z něj byli dost dobře hotový :D

2215

Odpovědět

,,hotov(í)" jsme na videačesky.cz a česky tu umí tak 10% lidí

01

Odpovědět

len to hraje je to ten isty herec co hraje Borata

234

Odpovědět

to je fakt takovej debikl nebo to jenom hraje

1926

Odpovědět

Video opět funkční.

200

Odpovědět

Abych pravdu řekl tohle mí přijde o ničem.... Když si někdo hraje na debila a snaží se z toho udelat komedii...

1925

Odpovědět

zakryti papirem neznamena ze to je v pohode :D:D zomrem

233

Odpovědět

"má žena je taky homo sapiens."
"respekt" :D :D :D
Cohen je prostě borec největší!

253

Odpovědět

Sahsa Baron Cohen je náhodou strašně dobrej komik a jeho filmy nejsou vůbec trapný, právě naopak, oproti dnešním rádoby komediím je to skvost...

243

Odpovědět

On není vypatlaný .... je to Sasha Baron Kohen, známý z Borata nebo Bruna, taky hrál ve Sweeneym Toddovi od Tima Burtona, skvělý herec a komik .... Ali-g je jeho alter ego, zesměšnuje spíše tyhle rádoby gangstery ...

240

Odpovědět

Ali je ocividne uplne vytrety...azmiestami trapny.

1932