Who is America: Zbraně pro děti

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:169
Počet zobrazení:17 866

Sacha Baron Cohen je zpět a spolu s ním i nová postava. V ukázce ze seriálu Who is America? představuje izraelský plukovník Erran Morad revoluční výcvikovou metodu, která by mohla zabránit mnoha tragédiím na amerických školách.
Poznámka: Wiz Khalifa, Cardi B, Rita Ora, Blink-182, ve videu označení "části jater", "nervových drah" a podobně jsou ve skutečnosti punkoví a rapoví zpěváci a zpěvačky.

Přepis titulků

SACHA BARON COHEN JAK JSTE HO JEŠTĚ NEVIDĚLI KDO JE AMERIKA Mé jméno je plukovník Erran Morad. Jsem Terminátor lovící teroristy. V Americe mají velký problém se střelbami ve školách. Národní střelecká asociace chce vyzbrojit učitele. To je šílené!

Měli by vyzbrojovat děti! Jdeme na věc. ZABIJ, NEBO BUDEŠ ZABIT Abych dostal smrtící zbraně do rukou amerických školáků, potřeboval jsem pomoc hrdiny obhájců držení zbraní Philipa Van Cleaveho. Mým hostem je obhájce práv na držení zbraní, podle kterého je Bushmaster, puška, kterou Adam Lanza zastřelil dvacet dětí a šest dospělých, skvělá zbraň na střílení.

"Zbraně jsou zábavné. Některé jsou mnohem lepší než jiné." Jste na to, co jste řekl, pyšný? To je holý fakt. V Americe došlo k mnoha střelbám ve školách a na univerzitách. Co za tím podle liberálů stojí a jaké to má řešení? Vinu hází na zbraně. Jo, je to šílené, protože.. - Obviňují z toho zbraně?

- Ano. - To je šílené! - To je! - V Izraeli jsme zavedli program Dětští ochránci. - Dobře. Trénujeme od šestnáctiletých až po tříleté. Jo, to by byl podle mě dobrý nápad. My se o něco podobného snažíme už roky, ale zatím bez úspěchu. Měli jsme na mysli sedmáky nebo osmáky. Vy mluvíte o mnohem mladších. Můj syn byl v úplně prvním programu. Nechť odpočívá v pokoji. Zemřel při tom, co miluji.

Jo, nemají ještě dost vyvinuté... Říkáme tomu svědomí. Když se cítíte vinný za něco špatného. Pojmy správně a špatně se teprve učíte. Pokud tohle ještě nemají vyvinuté, mohou být velmi efektivními vojáky. Letos byl v našem státě podán návrh zákona, který by dětem od čtyř do dvanácti let znemožňoval přístup ke zbraním. - Cože? - Ten návrh jsme zamítli. Chtěli zabránit tomu, aby měli čtyřleté děti přístup ke zbraním? Ano, ano.

Jakou logiku si ti lidé vymýšlejí? Prostě si myslí, že by je děti nezvládly. Naším cílem jsou tříleté děti, které jsou experty v oboru, ne bezohledná děcka. - Jo. - A dvouleté netrénujeme, protože... - Přece jen to je období vzdoru. - Ano, to je pravda. Byl bych rád, kdybyste mi pomohl s instruktážním videem pro tříleté děti. Dobře. VAROVÁNÍ: NABITÉ ZBRANĚ POUZE PRO STARŠÍ 3 LET DĚTŠTÍ OCHRÁNCI!

JAK CHRÁNIT SVOJI ŠKOLKU Šalom, děti. Jmenuji se Erran Morad. Jsem tu, abych vám ukázal, že když se zbraně používají zodpovědně a s instruktáží od dospělého člověka, můžete být díky nim ve škole v bezpečí. S výcvikem mi bude pomáhat Philip Van Cleave. Ne všichni cizí muži, které potkáte, budou tak přátelští a milí jako já. Dnes vás naučíme, jak tyhle zloduchy zastavit a dopřát jim dlouhý spánek. Přesně tak.

A proto se seznamte s mým kamarádem. Jmenuje se Štěňátko Pistolka. Philipe, ukážeš nám nyní, jak Štěňátko Pistolku nakrmíme? Abyste ho nakrmili, vezměte... jeho krabičku s obědem a takhle mu ji zastrčte do bříška. Hlavně nezapomeňte mířit čumáčkem Štěňátka Pistolky přímo doprostřed zloducha. Jestli má velké tlusté břicho, miřte na něj. Skvěle. Je to zábava.

Štěňátko Pistolka je součástí party kamarádů Zbraňátka, které vám můžou rodiče koupit. Kdo by nechtěl poznat Zajíčka Puškáčka? Je připravený zlobivce uspat na pěkně dlouho. A co takhle kouzelný Jednolovec? Tohle je něco pro holky. Krásný jednorožec, se kterým si můžete hrát. Dinozbraň dokáže zastavit celý dav zloduchů. A pamatujte, děcka, že Dinozbraň svoje bonbonky jí a plive vážně rychle.

Vesmírný raketomet vás donese až na měsíc! I když na měsíc odstřelí spíš zloduchy, kteří na vás zaútočí náklaďákem plným velkých ohňostrojů. A představujeme i BFF, začátečnickou zbraň pro nemluvňata pod 24 měsíců. Z BFF se střílí tak snadno, že to zvládne i mimino! BFF vám chce pomoct. Zamiřte na zloducha a zatáhněte za provázek. Udělejte: "Bum, bum!" ČAS NA PÍSNIČKU SE ZAJÍČKEM PUŠKÁČKEM Miřte na hlavu, ramena, ale ne na palce, ne na palce.

Pal! Na hlavu, ramena, ale ne na palce, ne na palce. Pal! Oči, uši, břicho, nos. Na hlavu, ramena, ale ne na palce, ne na palce. Pal! Když jsem měl rozumné tréninkové video, bylo na čase ho prezentovat v hlavním městě.

Dorazil jsem do Washingtonu, kde snad někdo podpoří můj program Dětští ochránci. Potřeboval jsem najít politiky, kteří se budou rvát za druhý dodatek, aby mohla batolata ve školce držet zbraně. Setkal jsem se s lobbistou Larrym Prattem, ředitelem amerického spolku držitelů zbraní, který má 1,5 milionu statečných členů. Zlo je v nás, ne ve zbraních. Používají podle vás liberálové střelby ve školách k tomu, aby podpořili svoji snahu zabránit tragédiím?

Snaží se. Není těžké najít studenta, který takhle přemýšlí, protože tohle je učí ve školách. Dokonce jsme zjistili, že ve školách není potřeba vyzbrojovat jen učitele, ale je potřeba vyzbrojit i vybrané nadané děti. To je skvělé. Trénujeme děti od šestnácti až do čtyř let. Z téhle části našeho rozhovoru by lidem v této zemi explodovaly hlavy.

Proč? Byli by zastřeleni? Protože mají předsudky a odsuzují, aby mladí drželi zbraně, obzvlášť ve škole. Jediný, kdo zastaví zloducha se zbraní, je hodný chlapec se zbraní. Ano, nebo i hodné batole. Přesně tak, i batole. Na batolatech je skvělé, že se nebojí zbraní. - Tenhle strach do nás vkládají média. - Dobrý postřeh. Když někde někoho uslyší křičet: "Allahu akbar!"

je pravděpodobné, že pro zbraň sáhnou už automaticky. S tímhle jsme měli menší problém. Jeden muslimský zahradník se modlil, řekl "Allahu akbar" a zastřelili ho. Modlete... Modlete se soukromě. Ženy potřebují zbraň, víte? Moje žena zbraň má. Jednou mě střelila, ale co nadělám. V noci jsem vždycky nadržený. Ale když jde o vaši ženu, tak to není znásilnění, ne? Je to tak?

- Tohle asi ve finálním videu nebude. - Ne, ne. Co potřebuji k tomu, abych tenhle program mohl předložit Američanům? Znám pár poslanců, kteří by vašemu programu byli stejně otevření jako já. Velice rád bych se je pokusil přesvědčit, aby si udělali čas. Skvělé. Uvidíme, jestli těm odpůrcům zbraní zabráníme, aby nás všechny zabili. Ano, ano. Mají na rukou krev. S Prattem na palubě jsem byl pozván do budovy Kongresu, kde jsem se sešel se zástupcem sněmovny, kterému jsem svůj rozumný návrh nastínil.

Takže chcete, abych do televize řekl, že jsem pro tříleté a čtyřleté děti se zbraněmi? Chápu to dobře? Ano. Poslanci se většinou nevyjádří ke kdejakému programu, o kterém si poslechnou pár vět. Podporuji program Dětští ochránci. Měli bychom ho v Americe zavést také. Je to něco, co bychom měli zvážit. Dát zbraně občanům dodržujícím zákon. Dobrým lidem, ať už jde o učitele, talentované děti nebo vycvičené předškoláky.

Možná, že díky spoustě mladých lidí, kteří budou trénovaní a budou vědět, jak se ve škole bránit, budeme v bezpečí i my ostatní. Tříleté dítě se proti pušce nedokáže ubránit tím, že na ni hodí penál Hello Kitty. Otcové zakladatelé na druhý dodatek věkový limit neurčili. Intenzivní třítýdenní kurz Dětští ochránci speciálně vybraným dětem od 12 do 4 let přiblíží pistole, pušky, poloautomatické zbraně a základy použití minometu.

Za méně než měsíc... Za méně než měsíc se může z žáka první třídy stát žák první linie. Batolata jsou ryzí, neposkvrněna falešnými zprávami nebo homosexualitou. Je jim fuk, jestli je politicky korektní zastřelit psychicky narušeného střelce. Prostě to udělají. Funkčnost programu je vědecky ověřena. Ve čtyřech letech dítě zpracovává vjemy o 80 % rychleji než dospělý. To v podstatě znamená, že jsou stejně jako sovy schopny vidět zpomaleně.

Do pěti let věku mají navíc děti zvýšenou hladinu feromonu Blink-182, kterou produkuje část jater známá jako Rita Ora. Díky tomu putují nervové reflexy nervovou dráhou Cardi B do oblasti Wiz Khalifa o 40 % rychleji, čímž šetři čas i lidské životy. Pokud jde o bezpečí našich dětí... zastavit zloducha se zbraní... může jen hodné dítě se zbraní... hodné dítě se zbraní...

hodné dítě se zbraní. Tak ať to střílí, děcka. Překlad: heindlik www.videacesky.cz

Komentáře (37)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

šalooom children :D :D :D

00

Odpovědět

Jako, jestli to ti pánové mysleli vážně, tak je na tom USA ještě hůř, než jsem čekal. Jak takoví primitivové ještě můžou bejt supervelmoc??

31

Odpovědět

Pokuď znáš S.B Cohena tak by si měl/a vědět, že to nemyslí vážně. Jen si rád dělá p***l z lidí kteří to berou vážně, snaží se působit věrohodně a to mu opravdu jde. Dělá si srandu převážně z naivních Američanů kteří věří všemu.

20

Odpovědět

Chááá chááá!!! Tohle je Pan Komik s přesahem.
A co se mě týče ať si za velkou louží klidně vyzbrojí opice. My jsme EVROPA! Nejlepší místo pro život, a úplně nejvíc je to uprostřed ní.

20

Odpovědět

Na to sa nedá pozerať, ešte väčšia p******a ako tie najhoršie diely onion

111

Odpovědět

Viděl jsem celý díl a celkem slabý. Akorát s kurátorkou ta scéna byla taková záživná.

16

Odpovědět

No, sledovanost při premiéře 0.1, snad tu hrůzu brzo zruší ...

09

Odpovědět

Chápu že je to parodie, ale moc mě to nepobavilo. Pokud pánové věděli, že jde o parodii, nebo ještě hůř pokud to nevěděli, najde se spousta lidí, kteří to vezmou vážně, což je špatně, protože to podporuje protizbraňovou hysterii a snahy o odzbrojování, kterou jakožto legální držitel zbraní sleduji s obavami, mají spoustu vedlejších účinků, uvedu jeden ze svého okolí:

Kamarád sběratel má z dědictví po pradědečkovi a dědečkovi historicko-technické unikáty, stále zachovalé a funkční pušky a pistole, které prošli snad všechny fronty 1. i 2. světové války a nejvýznamnější konflikty studené války, které by podle současné snahy EU měl zničit nebo odevzdat, protože neodpovídají normám (například více než 30 nábojů v zásobníku - PPŠ špagin jich má 71). Myslíte že to udělá? ...Ne. Radši je zakope nebo schová, a nahlásí jejich ztrátu, což udělá spousta stejně smýšlejících lidí, protože kdo by ničil svůj legálně získaný majetek nebo věc s citovou hodnotou. Tím akorát dojde k masivnímu nárůstu nelegálních zbraní mezi lidmi. Ale to už je problém budoucí generace, ta k nim nebude mít žádný vztah, takže se začnou dostávat do oběhu a případně do nepovolaných rukou.

69

Odpovědět

ty ses ale debilek) po casti "pokud panove vedeli, ze jde o paroii" sem prestal cist *3*

10

Odpovědět

To, co a jak říkají např. ve druhé minutě, ukazuje naprosto jasně, že oba pánové dobře vědí že jsou ve vtipu, v parodii. A pak to jen vygradují s těmi dvouletými :)

29

Odpovědět

nemyslim si ze vedeli ze jsou v parodii viz. tento twitter prispevek Joe Walshe :D https://twitter.com/WalshFreedom/status/1018481114158194688

21

Odpovědět

Že zástupce NRA skočil na špek Cohenovi nic nemění na faktu, že gun free zones přitahují šílence a zvyšují počet obětí při jejich řádění, které ukončí zpravidla až jiný ozbrojený člověk.

1311

Odpovědět

Jasně, takže řešením na gun free bude ještě větší gun free. A až se budou vyvražďovat předškoláci, tak vyzbrojíme i batolata, aby je chránila. :)
Není to lepší vzít obráceně a přísně to redukovat stejně jako ej to u nás?

1112

Odpovědět

+MikeNaše legislativa je pro nás ideální a čeští zastánci vlastnictví zbraní by na něco takového neskočili. Jak si nastaví pravidla Američané v USA, to je jejich věc.

92

Odpovědět

+MikeOmlouvám se, ale musím reagovat... doufám, že to co jste napsala v druhém odstavci nemyslíte vážně.
Gun free = bez zbraní (https://en.wikipedia.org/wiki/Gun-Free_School_Zones_Act_of_1990).
A je na tom krásně vidět, že nejvíce vražď je právě tam, kde útočníkovi nic nehrozí.

Člověku, který bude chtět někoho zabít bude nějaká regulace dost jedno, nebo myslíte, že trest smrti je pro něj málo, ale kdyby ještě k tomu trestu smrti měl dostat pokutu za nedovolené ozbrojování, tak to už neudělá?

10

Odpovědět

Odpovědět

Odpovědět

Sluníčkářská snaha zesměšnění držitelů zbraní. Co místo zbraní zakázat určité skupině lidí co páchá nejvíce zločinů se zbraněmi je vlastnit? Dobrej kompromis ne? ,

1137

Odpovědět

Vysvetli.

12

Odpovědět

+aicanelMal na mysli to, že USA nemá problém s gun violence ale s black violence. Keď očistíš štatistiky o farebných ľudí tak USA ma skoro rovnaký gun violence ako napr. Francúzsko a nie až tak odlišný od Česka.

14

Odpovědět

Jedna věc je bojovat za volné držení zbraní a druhá myslet si, že vyzbrojit čtyřleté děti je skvělý nápad... Ti lidé se zesměšnili sami, Sacha je jen nasměroval na kameru.

339

Odpovědět

+Xardassaž na to, že sa nikto nezosmiešnil :) Je úplne zjavné že sa dobrovolne zúčastnili paródie :) Smutné je, že ti to nedoplo :(

736

Odpovědět

+ehmDobrovolne zucastnili parodie? To je snad jeste vetsi blbost nez to, co melou v tom videu

195

Odpovědět

+co to meles?ano, samozrejme... Tí ľudia niesú herci, sú to reálny ľudia vo svojom obore. Ten starý lobista nemá nasraté v makovici (narozdiel od teba)... je to paródia... rovnako ako ty...

313

Odpovědět

+XardassNa divokém západě si mohl pořídit zbraň opravdu každý, ve 20. letech 20. století bylo možné si v USA pořídit domů i dělostřelectvo. Nikde nemůžu dohledat, že by se tam lidé tenkrát masakrovali jako dnes. Daleko větší vliv mají „kulturní zvyklosti“ a neúcta k životu a majetku druhých všeobecně.

145

Odpovědět

"Co místo zbraní zakázat určité skupině lidí co páchá nejvíce zločinů se zbraněmi je vlastnit?"
Sice je ta věta dost divně napsaná, ale přesně o tohle jde. Nikdo nechce zakázat zbraně úplně. Jen zpřísnit podmínky, aby k nim měla ta "určitá skupina" těžší přístup.

73

Odpovědět

ale tak určitééé... slniečkarská propaganda v hlavnej úlohe s Dickom Chaneym :D To je ten najväčší slniečkar na svete :D :D :D

115

Odpovědět

Pokud zakážeš dostupnost zbraní „zlým lidem“, stejně to nejsi schopný nijak pohlídat - pokud tedy nežiješ v brutální diktatuře se sledováním 24/7. Když si zloun nepořídí pistoli, tak si pořídí hnojivo + papíňák + ložiska. Když nepořídí ani to, půjčí si náklaďák - viz Olga Hepnarová.

Ještě jednou jsem se na to video podíval a troufám si tvrdit, že dneska se senátorem a lobbystou může stát opravdu každý. Už ani není třeba pozitivní diskriminace pro dosazení mentálně zaostalých jedinců do vedoucích funkcí.

Rozhodně je vhodné preferovat pouze tzv. plastové střely - zásah není obvykle smrtící a riziko odrazu je minimální. Nějaké minimální věkové limity by jistě měly existovat (ale měly by je určit rodiče dětí - ostatně zbraně kupují oni), protože řada zbraní má takovou sílu, že je schopna zpětným rázem zlomit kosti i dospělému člověku. A rodiče to odhadnou nejlépe na základě vlastních zkušeností, protože si z dětství budou pamatovat, jak jejich desetiletý kamarád Pepíček dostal kalacha, nechal režim na automat a hned po pár střelách si vykloubil rameno a následně mu sjel s prstem na spoušti proti břichu. Netřeba popisovat, že to pro Pepíčka mělo fatální následky.

PS: Cohen prokázal, že umí vytrollit opravdu kohokoliv. Video je o level výše než Kazmovo Prostřeno.

33

Odpovědět

Morce, myslím, že ty jsi "určitá skupina lidí" :-D ...píšeš věci, které neříkají absolutně nic..

11